2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler hafif çift çifte - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Erkekler hafif çift kürek XXXI Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Rodrigo de Freitas Lagünü | ||||||||||||
Tarih | 8–12 Ağustos 2016 | ||||||||||||
yarışmacılar | 20 ülkeden 40 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 6:30.70 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2016 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
Lwt çift kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
Lwt kolsuz dört | erkekler | |
Erkekler hafif çift sculls de 2016 Yaz Olimpiyatları'nda yer Rio de Janeiro'da 12 Ağustos 8'den yapıldı Lagün Rodrigo de Freitas .
Yarışmada madalyaları Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Kolombiya'dan Luis Alberto Moreno , hediyeleri ise Uluslararası Kürek Federasyonu Yürütme Komitesi Üyesi Belçika'dan Patrick Rombaut takdim etti .
Takvim
Tarih | Zaman | Yuvarlak |
---|---|---|
Pazartesi, 8 Ağustos 2016 | 11:50 | ısıtır |
Salı, 9 Ağustos 2016 | 11:40 | repesajlar |
Perşembe, 11 Ağustos 2016 | 11:40 | yarı finaller |
Perşembe, 11 Ağustos 2016 | 13:40 | Yarı Finaller C/D |
Cuma, 12 Ağustos 2016 | 9:20 | Nihai B |
Cuma, 12 Ağustos 2016 | 10:44 | son |
Cuma, 12 Ağustos 2016 | 12:10 | son D |
Cuma, 12 Ağustos 2016 | 12:30 | son C |
Sonuçlar
ısıtır
Her elemenin ilk ikisi yarı finale kalır, geri kalanı repesaj'a gider.
ısı 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Gary O'Donovan Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:23.72 | SA/B |
2 |
Andrea Micheletti Marcello Miani |
İtalya | 6:24.10 | SA/B |
3 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Danimarka | 6:33.67 | r |
4 |
Moritz Moos Jason Osborne |
Almanya | 6:40.48 | r |
5 |
Cem Yılmaz Hüseyin Kandemir |
Türkiye | 6:41.67 | r |
ısı 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | 6:24.81 | SA/B |
2 |
Josh Konieczny Andrew Cambell |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:26.56 | SA/B |
3 |
Felipe Cardenas Morales Bernardo Guerrero Diaz |
Şili | 6:38.95 | r |
4 |
Bernhard Sieber Paul Sieber |
Avusturya | 6:43.37 | r |
5 |
Chiu Hin Chun Tang Chiu Mang |
Hong Kong | 6:45.05 | r |
ısı 3
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Pierre Houin Jérémie Azou |
Fransa | 6:24.62 | SA/B |
2 |
Artur Mikołajczewski Miłosz Jankowski |
Polonya | 6:27.70 | SA/B |
3 |
Hiroshi Nakano Hideki Omoto |
Japonya | 6:34.27 | r |
4 |
Raúl Hernández Liosbel Hernández |
Küba | 6:39.79 | r |
5 |
Andre Mattias Jean-Luc Rasamoelina |
Angola | 6:58.93 | r |
ısı 4
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
James Thompson John Smith |
Güney Afrika | 6:23.10 | SA/B |
2 |
Will Fletcher Richard Chambers |
Büyük Britanya | 6:25.62 | SA/B |
3 |
Daniel Wiederkehr Michael Schmidt |
İsviçre | 6:29.95 | r |
4 |
Güneş Adamı Wang Chunxin |
Çin | 6:30.83 | r |
5 |
Xavier Vela Maggi Willian Giaretton |
Brezilya | 6:31.13 | r |
repesaj
İlk ikisi yarı finale kalır.
1 repajaj
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Danimarka | 7:02.78 | SA/B |
2 |
Güneş Adamı Wang Chunxin |
Çin | 7:03.88 | SA/B |
3 |
Raúl Hernández Liosbel Hernández |
Küba | 7:07.17 | SC/D |
4 |
Felipe Cardenas Morales Bernardo Guerrero Diaz |
Şili | 7:11.38 | SC/D |
5 |
Cem Yılmaz Hüseyin Kandemir |
Türkiye | 7:13.49 | SC/D |
6 |
Andre Mattias Jean-Luc Rasamoelina |
Angola | 7:29.73 | SC/D |
repajaj 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Moritz Moos Jason Osborne |
Almanya | 7:05.36 | SA/B |
2 |
Bernhard Sieber Paul Sieber |
Avusturya | 7:06.41 | SA/B |
3 |
Daniel Wiederkehr Michael Schmidt |
İsviçre | 7:07.90 | SC/D |
4 |
Xavier Vela Maggi Willian Giaretton |
Brezilya | 7:11.20 | SC/D |
5 |
Hiroshi Nakano Hideki Omoto |
Japonya | 7:13.60 | SC/D |
6 |
Chiu Hin Chun Tang Chiu Mang |
Hong Kong | 7:22.05 | SC/D |
yarı finaller
Yarı Finaller C/D
İlk üçü Final C'ye, kalanlar Final D'ye hak kazanır.
yarı final 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Daniel Wiederkehr Michael Schmidt |
İsviçre | 7:22.15 | FC |
2 |
Cem Yılmaz Hüseyin Kandemir |
Türkiye | 7:24.14 | FC |
3 |
Felipe Cardenas Morales Bernardo Guerrero Diaz |
Şili | 7:24.71 | FC |
4 |
Chiu Hin Chun Tang Chiu Mang |
Hong Kong | 7:33.47 | FD |
yarı final 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Xavier Vela Maggi Willian Giaretton |
Brezilya | 7:27:34 | FC |
2 |
Raúl Hernández Liosbel Hernández |
Küba | 7:30.13 | FC |
3 |
Hiroshi Nakano Hideki Omoto |
Japonya | 7:30.64 | FC |
4 |
Andre Mattias Jean-Luc Rasamoelina |
Angola | 7:39.59 | FD |
Yarı Finaller A/B
İlk üçü Final A'ya, kalanlar Final B'ye hak kazanır.
yarı final 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Pierre Houin Jérémie Azou |
Fransa | 6:34.43 | FA |
2 |
Josh Konieczny Andrew Cambell |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:35.19 | FA |
3 |
Gary O'Donovan Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:35.70 | FA |
4 |
Will Fletcher Richard Chambers |
Büyük Britanya | 6:38.76 | |
5 |
Moritz Moos Jason Osborne |
Almanya | 6:59.28 | |
6 |
Güneş Adamı Wang Chunxin |
Çin | 7:01.49 |
yarı final 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
James Thompson John Smith |
Güney Afrika | 6:38.01 | FA |
2 |
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | 6:38.65 | FA |
3 |
Artur Mikołajczewski Miłosz Jankowski |
Polonya | 6:40.23 | FA |
4 |
Andrea Micheletti Marcello Miani |
İtalya | 6:40.45 | |
5 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Danimarka | 6:45.05 | |
6 |
Bernhard Sieber Paul Sieber |
Avusturya | 6:53.62 |
Finaller
son D
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Chiu Hin Chun Tang Chiu Mang |
Hong Kong | 6:57.95 | |
2 |
Andre Mattias Jean-Luc Rasamoelina |
Angola | 7:01.74 |
son C
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Daniel Wiederkehr Michael Schmidt |
İsviçre | 6:42.57 | |
2 |
Xavier Vela Maggi Willian Giaretton |
Brezilya | 6:44.80 | |
3 |
Hiroshi Nakano Hideki Omoto |
Japonya | 6:45.81 | |
4 |
Cem Yılmaz Hüseyin Kandemir |
Türkiye | 6:47.06 | |
5 |
Felipe Cardenas Morales Bernardo Guerrero Diaz |
Şili | 6:47.67 | |
6 |
Raúl Hernández Liosbel Hernández |
Küba | 6:47.80 |
Nihai B
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Will Fletcher Richard Chambers |
Büyük Britanya | 6:28.81 | |
2 |
Andrea Micheletti Marcello Miani |
İtalya | 6:29.52 | |
3 |
Moritz Moos Jason Osborne |
Almanya | 6:32.30 | |
4 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Danimarka | 6:34.72 | |
5 |
Güneş Adamı Wang Chunxin |
Çin | 6:40.74 | |
6 |
Bernhard Sieber Paul Sieber |
Avusturya | 6:42.19 |
son bir
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Pierre Houin Jérémie Azou |
Fransa | 6:30.70 | ||
Gary O'Donovan Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:31.23 | ||
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | 6:31.39 | ||
4 |
James Thompson John Smith |
Güney Afrika | 6:33.29 | |
5 |
Josh Konieczny Andrew Cambell |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:35.07 | |
6 |
Artur Mikołajczewski Miłosz Jankowski |
Polonya | 6:42.00 |