2020 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler hafif hafif çifte - Rowing at the 2020 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Erkekler hafif çift kürek XXXII Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Deniz Orman Su Yolu | ||||||||||||
Tarih | 24-29 Temmuz 2021 | ||||||||||||
yarışmacılar | 18 ülkeden 36 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 6:06.43 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2020 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
Lwt çift kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz dört | erkekler | Kadınlar |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
2020 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler hafif hafif çift kürek etkinliği 24-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında Sea Forest Waterway'de gerçekleştirildi . 18 ülkeden 36 kürekçi yarıştı.
Takvim
Yarışma altı gün boyunca gerçekleştirildi.
Tüm zamanlar Japonya Standart Saati'ne göre ( UTC+9 )
Tarih | Zaman | Yuvarlak |
---|---|---|
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | 10:50 | ısıtır |
Pazar, 25 Temmuz 2021 | 10:00 | repesaj |
Çarşamba, 28 Temmuz 2021 | 11:10 | Yarı Finaller A/B * |
Perşembe, 29 Temmuz 2021 | 8:50 | Son B * |
Perşembe, 29 Temmuz 2021 | 9:50 | son bir |
Perşembe, 29 Temmuz 2021 | 11:20 | Son C * |
* Etkinlik yeniden planlandı.
Sonuçlar
ısıtır
Her elemenin ilk ikisi yarı finale kalırken, geri kalanı repesaj'a gitti.
ısı 1
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Almanya | 6:21.71 | Q |
2 | 1 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
İtalya | 6:24.25 | Q |
3 | 2 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portekiz | 6:44.09 | r |
4 | 4 |
Shakhboz Kholmurzaev Sobirjon Safaroliyev |
Özbekistan | 6:44.98 | r |
5 | 6 |
Cesar Amaris José Güipe |
Venezuela | 6:46.11 | r |
6 | 5 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tayland | 7:07.05 | r |
ısı 2
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:23.74 | Q |
2 | 1 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Çek Cumhuriyeti | 6:28.10 | Q |
3 | 2 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polonya | 6:31.85 | r |
4 | 3 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukrayna | 6:36.05 | r |
5 | 6 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Hindistan | 6:40.33 | r |
6 | 5 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Uruguay | 6:42.85 | r |
ısı 3
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | 6:25.74 | Q |
2 | 6 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belçika | 6:26.51 | Q |
3 | 1 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:27.54 | r |
4 | 3 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
ispanya | 6:38.72 | r |
5 | 4 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Şili | 6:53.15 | r |
6 | 5 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Cezayir | 6:57.32 | r |
repesaj
Röpajdaki ilk üç ekip yarı finale yükselirken, ekip Final C'ye kaldı.
Repesaj ısısı 1
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukrayna | 6:36.28 | Q |
2 | 3 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:36.79 | Q |
3 | 1 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Uruguay | 6:36.87 | Q |
4 | 4 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portekiz | 6:36.95 | FC |
5 | 5 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Şili | 6:48.22 | FC |
6 | 6 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tayland | 7:20.50 | FC |
Repesaj ısısı 2
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polonya | 6:43.44 | Q |
2 | 4 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
ispanya | 6:45.71 | Q |
3 | 5 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Hindistan | 6:51.36 | Q |
4 | 2 |
Shakhboz Kholmurzaev Sobirjon Safaroliyev |
Özbekistan | 6:56.22 | FC |
5 | 1 |
Cesar Amaris José Güipe |
Venezuela | 7:01.46 | FC |
6 | 6 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Cezayir | 7:12.08 | FC |
yarı finaller
Yarı Final A/B 1
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Almanya | 6:07.33 | FA |
2 | 1 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Uruguay | 6:11:48 | FA |
3 | 5 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Çek Cumhuriyeti | 6:11.88 | FA |
4 | 2 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polonya | 6:12.79 | |
5 | 6 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:18.29 | |
6 | 3 |
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | 12:16.25 |
Yarı Final A/B 2
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:05.33 | FA , Dünya Bankası , OB |
2 | 4 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
İtalya | 6:07.70 | FA |
3 | 2 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belçika | 6:13.07 | FA |
4 | 5 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukrayna | 6:14.57 | |
5 | 1 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
ispanya | 6:15.49 | |
6 | 6 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Hindistan | 6:24.41 |
Finaller
son C
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
13 | 3 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portekiz | 6:24.44 | |
14 | 5 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Şili | 6:31.97 | |
15 | 2 |
Cesar Amaris José Güipe |
Venezuela | 6:36.37 | |
16 | 4 |
Shakhboz Kholmurzaev Sobirjon Safaroliyev |
Özbekistan | 6:40.25 | |
17 | 6 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Cezayir | 6:41.62 | |
18 | 1 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tayland | 6:56.13 |
Nihai B
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
7 | 2 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
ispanya | 6:15.45 | |
8 | 4 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polonya | 6:16.01 | |
9 | 3 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukrayna | 6:16.92 | |
10 | 5 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:17.60 | |
11 | 1 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Hindistan | 6:29.66 | |
12 | 6 |
Kristoffer Brun Are Strandli |
Norveç | DNS |
son bir
Rütbe | Lane | Kürekçi | Ulus | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
3 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
İrlanda | 6:06.43 | ||
4 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Almanya | 6:07.29 | ||
2 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
İtalya | 6:14.30 | ||
4 | 1 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Çek Cumhuriyeti | 6:16.42 | |
5 | 6 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belçika | 6:18.10 | |
6 | 5 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Uruguay | 6:24.21 |