2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Kadınlar çift çifte - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's double sculls
Kadınların çift kürekleri XXXI Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Rodrigo de Freitas Lagünü | ||||||||||||
Tarih | 6–11 Ağustos 2016 | ||||||||||||
yarışmacılar | 13 ülkeden 26 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 7:40.10 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2016 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Tek kürek | erkekler | KADIN |
kolsuz çift | erkekler | KADIN |
çift kürek | erkekler | KADIN |
Lwt çift kürek | erkekler | KADIN |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | KADIN |
Sekiz | erkekler | KADIN |
Lwt kolsuz dört | erkekler | |
Bayanlar Çift Kürek yarışma 2016 Yaz Olimpiyatları'nda yer Rio de Janeiro'da de 6-11 Ağustos tarihlerinde yapıldı Lagün Rodrigo de Freitas .
Yarışmada madalyaları Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Sırbistan'dan Nenad Lalović, hediyeler ise Uluslararası Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Almanya'dan Lenka Dientsbach-Wech tarafından takdim edildi .
Sonuçlar
ısıtır
Her elemenin ilk üçü yarı finale kalır, geri kalanı repesaj'a gider.
ısı 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė |
Litvanya | 7:04.82 | bilimkurgu |
2 |
Victoria Thornley Katherine Grainger |
Büyük Britanya | 7:05.32 | bilimkurgu |
3 |
Hélène Lefebvre Elodie Ravera-Scaramozzino |
Fransa | 7:05.65 | bilimkurgu |
4 |
Marie-Catherine Arnold Mareike Adams |
Almanya | 7:13.49 | r |
5 |
Lisbet Jakobsen Nina Hollensen |
Danimarka | 7:18.92 | r |
ısı 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Magdalena Fularczyk- Kozlowska Natalia Madaj |
Polonya | 7:16.16 | bilimkurgu |
2 |
Lü Yang Zhu Weiwei |
Çin | 7:25.19 | bilimkurgu |
3 |
Yuliya Bichyk Tatsiana Kukhta |
Belarus | 7:27.22 | bilimkurgu |
4 |
Meghan O'Leary Ellen Tomek |
Amerika Birleşik Devletleri | 7:46.92 | r |
ısı 3
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Eve MacFarlane Zoe Stevenson |
Yeni Zelanda | 7:14.31 | bilimkurgu |
2 |
Sally Kehoe Genevieve Horton |
Avustralya | 7:17.34 | bilimkurgu |
3 |
Aikaterini Nikolaidou Sofia Asoumanaki |
Yunanistan | 7:20.64 | bilimkurgu |
4 |
Kristýna Fleissnerová Lenka Antošová |
Çek Cumhuriyeti | 7:35.85 | r |
repesaj
İlk üç eleme yarı finale yükseldi.
ısı 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Marie-Catherine Arnold Mareike Adams |
Almanya | 7:00.54 | bilimkurgu |
2 |
Meghan O'Leary Ellen Tomek |
Amerika Birleşik Devletleri | 7:00.60 | bilimkurgu |
3 |
Kristýna Fleissnerová Lenka Antošová |
Çek Cumhuriyeti | 7:03.68 | bilimkurgu |
4 |
Lisbet Jakobsen Nina Hollensen |
Danimarka | 7:04.35 |
yarı finaller
Her elemenin ilk üçü Final A'ya, kalanı Final B'ye gider.
yarı final 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Aikaterini Nikolaidou Sofia Asoumanaki |
Yunanistan | 6:51.99 | FA |
2 |
Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė |
Litvanya | 6:52.46 | FA |
3 |
Meghan O'Leary Ellen Tomek |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:52.92 | FA |
4 |
Eve MacFarlane Zoe Stevenson |
Yeni Zelanda | 6:52.97 | |
5 |
Marie-Catherine Arnold Mareike Adams |
Almanya | 6:58.70 | |
6 |
Lü Yang Zhu Weiwei |
Çin | 7:05.31 |
yarı final 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Magdalena Fularczyk- Kozlowska Natalia Madaj |
Polonya | 6:50.63 | FA |
2 |
Victoria Thornley Katherine Grainger |
Büyük Britanya | 6:52.47 | FA |
3 |
Hélène Lefebvre Elodie Ravera-Scaramozzino |
Fransa | 6:54.34 | FA |
4 |
Sally Kehoe Genevieve Horton |
Avustralya | 6:55.37 | |
5 |
Yuliya Bichyk Tatsiana Kukhta |
Belarus | 6:57.64 | |
6 |
Kristýna Fleissnerová Lenka Antošová |
Çek Cumhuriyeti | 7:03.79 |
son
Nihai B
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Marie-Catherine Arnold Mareike Adams |
Almanya | 7:39.82 | |
2 |
Yuliya Bichyk Tatsiana Kukhta |
Belarus | 7:40.48 | |
3 |
Sally Kehoe Genevieve Horton |
Avustralya | 7:42.30 | |
4 |
Kristýna Fleissnerová Lenka Antošová |
Çek Cumhuriyeti | 7:43.77 | |
5 |
Lü Yang Zhu Weiwei |
Çin | 7:45.68 | |
6 |
Eve MacFarlane Zoe Stevenson |
Yeni Zelanda | 7:50.74 |
son bir
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Magdalena Fularczyk- Kozlowska Natalia Madaj |
Polonya | 7:40.10 | ||
Victoria Thornley Katherine Grainger |
Büyük Britanya | 7:41.05 | ||
Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė |
Litvanya | 7:43.76 | ||
4 |
Aikaterini Nikolaidou Sofia Asoumanaki |
Yunanistan | 7:48.62 | |
5 |
Hélène Lefebvre Elodie Ravera-Scaramozzino |
Fransa | 7:52.03 | |
6 |
Meghan O'Leary Ellen Tomek |
Amerika Birleşik Devletleri | 8:06.18 |