2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek çekme - Erkekler kolsuz çift - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Men's coxless pair
Erkek kolsuz çift XXXI Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Rodrigo de Freitas Lagünü | ||||||||||||
Tarih | 6–11 Ağustos 2016 | ||||||||||||
yarışmacılar | 13 ülkeden 26 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 6:59.71 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2016 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
Lwt çift kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
Lwt kolsuz dört | erkekler | |
Erkekler coxless çifti de yarışma 2016 Yaz Olimpiyatları'nda yer Rio de Janeiro'da 11 Ağustos 6'dan gerçekleştirildi Lagün Rodrigo de Freitas .
Yarışma için madalya ile sunuldu Barry Maister , Yeni Zelanda , üyesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve hediyeler tarafından sunuldu Jean-Christophe Rolland , Fransa , Cumhurbaşkanı Uluslararası Kürek Federasyonu .
Sonuçlar
ısıtır
Her elemenin ilk üçü yarı finale kalır, geri kalanı repesaj'a gider.
ısı 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Spencer Turrin Alexander Lloyd |
Avustralya | 6:40.79 | bilimkurgu |
2 |
Lawrence Brittain Shaun Keeling |
Güney Afrika | 6:41.42 | bilimkurgu |
3 |
Jakub Podrazil Lukáš Helešic |
Çek Cumhuriyeti | 6:42.710 | bilimkurgu |
4 |
Anders Weiss Nareg Guregian |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:49.97 | r |
5 |
Àlex Sigurbjörnsson Pau Vela |
ispanya | 6:54.26 | r |
ısı 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Fransa | 6:42.00 | bilimkurgu |
2 |
Alan Sinclair Stewart Innes |
Büyük Britanya | 6:50.77 | bilimkurgu |
3 |
Cristi-Ilie Pârghie George Alexandru Pălămariu |
Romanya | 6:51.71 | bilimkurgu |
4 |
Roel Braas Mitchel Steenman |
Hollanda | 7:22.93 | r |
ısı 3
Yarışmacıların çoğu, zorlu koşullar nedeniyle yarışın iptal edilmediğini eleştirdi. Miloš Vasić ve Nenad Beđik alabora ve tekneye geri alamadım ama Uluslararası Kürek Federasyonu (FISA) kendi rağmen hükmetti DNF onlar rekabet edebilecek Repechage .
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Eric Murray Hamish Bond |
Yeni Zelanda | 6:41.75 | bilimkurgu |
2 |
Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo |
İtalya | 6:46.04 | bilimkurgu |
3 |
Adrian Juhász Béla Simon |
Macaristan | 6:59.28 | bilimkurgu |
4 |
Miloš Vasic Nenad Beđik |
Sırbistan | DNF (kapalı) |
r |
repesaj
İlk üç eleme yarı finale yükseldi.
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Roel Braas Mitchel Steenman |
Hollanda | 6:34.16 | bilimkurgu |
2 |
Miloš Vasic Nenad Beđik |
Sırbistan | 6:34.52 | bilimkurgu |
3 |
Anders Weiss Nareg Guregian |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:36.60 | bilimkurgu |
4 |
Àlex Sigurbjörnsson Pau Vela |
ispanya | 6:40.47 |
yarı finaller
Her elemenin ilk üçü Final A'ya, kalanı Final B'ye gider.
yarı final 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo |
İtalya | 6:24.96 | FA |
2 |
Spencer Turrin Alexander Lloyd |
Avustralya | 6:25.25 | FA |
3 |
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Fransa | 6:26.10 | FA |
4 |
Roel Braas Mitchel Steenman |
Hollanda | 6:26.94 | |
5 |
Anders Weiss Nareg Guregian |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:33.95 | |
6 |
Cristi-Ilie Pârghie George Alexandru Pălămariu |
Romanya | 6:48.17 |
yarı final 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Eric Murray Hamish Bond |
Yeni Zelanda | 6:23.36 | FA |
2 |
Alan Sinclair Stewart Innes |
Büyük Britanya | 6:26.37 | FA |
3 |
Lawrence Brittain Shaun Keeling |
Güney Afrika | 6:27.59 | FA |
4 |
Adrian Juhász Béla Simon |
Macaristan | 6:29.12 | |
5 |
Miloš Vasic Nenad Beđik |
Sırbistan | 6:31.00 | |
6 |
Jakub Podrazil Lukáš Helešic |
Çek Cumhuriyeti | 6:32.85 |
son
Nihai B
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Jakub Podrazil Lukáš Helešic |
Çek Cumhuriyeti | 7:00.04 | |
2 |
Roel Braas Mitchel Steenman |
Hollanda | 7:01.88 | |
3 |
Adrian Juhász Béla Simon |
Macaristan | 7:03.34 | |
4 |
Miloš Vasic Nenad Beđik |
Sırbistan | 7:04.71 | |
5 |
Anders Weiss Nareg Guregian |
Amerika Birleşik Devletleri | 7:10.60 | |
6 |
Cristi-Ilie Pârghie George Alexandru Pălămariu |
Romanya | 7:13.68 |
son bir
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Eric Murray Hamish Bond |
Yeni Zelanda | 6:59.71 | ||
Lawrence Brittain Shaun Keeling |
Güney Afrika | 7:02.51 | ||
Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo |
İtalya | 7:04.52 | ||
4 |
Alan Sinclair Stewart Innes |
Büyük Britanya | 7:07.99 | |
5 |
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Fransa | 7:09.91 | |
6 |
Spencer Turrin Alexander Lloyd |
Avustralya | 7:11.60 |