Kadın coxless çifti - 2016 Yaz Olimpiyatları at Kürek - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's coxless pair
Kadın coxless çifti XXXI Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Rodrigo de Freitas Lagünü | ||||||||||||
tarih | 06-11 Ağustos 2016 | ||||||||||||
Yarışmacılar | 30 ila 15 milletler | ||||||||||||
Kazanma anı | 7: 18.29 | ||||||||||||
Madalya | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2016 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Tek sculls | erkekler | KADIN |
Coxless çifti | erkekler | KADIN |
Çift sculls | erkekler | KADIN |
Lwt çift sculls | erkekler | KADIN |
Coxless dört | erkekler | |
Dört sculls | erkekler | KADIN |
Sekiz | erkekler | KADIN |
Lwt coxless dört | erkekler | |
Kadınların coxless çifti de yarışma 2016 Yaz Olimpiyatları'nda yer Rio de Janeiro'da de 6-11 Ağustos tarihlerinde yapıldı Lagün Rodrigo de Freitas .
Yarışma için madalya ile sunuldu İvo Ferriani , İtalya , üyesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve hediyeler Mike Williams, tarafından sunuldu Büyük Britanya , Sayman Uluslararası Kürek Federasyonu .
içindekiler
Sonuçlar
Eleme Yarışları
Her şeyden önce üç yarı finale hak ısıtmak, kalan Repechage gider.
Grup 1
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Helen Glover Heather Stanning |
Büyük Britanya | 7: 05.05 | SA / B |
2 |
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Danimarka | 7: 05,28 | SA / B |
3 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Almanya | 7: 17.98 | SA / B |
4 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 7: 22.99 | R, |
5 |
Aletta Jorritsma Karien Soyguncuları |
Hollanda | 7.23.10 | R, |
Grup 2
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Yeni Zelanda | 7: 09,23 | SA / B |
2 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Güney Afrika | 7: 11.29 | SA / B |
3 |
Zhang Min, Miao Tian |
Çin | 7: 15.66 | SA / B |
4 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Fransa | 7: 26.28 | R, |
5 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Belarus | 7.35.23 | R, |
Grup 3
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Felice Mueller Grace Luczak |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 05,14 | SA / B |
2 |
Anna Boada Aina Cid |
ispanya | 7: 12.00 | SA / B |
3 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polonya | 7: 12.82 | SA / B |
4 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
İtalya | 7: 13.06 | R, |
5 |
Madalina Beres Laura Oprea |
Romanya | 7.18.16 | R, |
Repechage
ısı İlk üç yarı finale hak, kalan Nihai C'ye gider
Repechage 1
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Madalina Beres Laura Oprea |
Romanya | 7: 55.25 | SA / B |
2 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
İtalya | 7: 58.89 | SA / B |
3 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Fransa | 7: 59,44 | SA / B |
4 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 8: 01.09 | FC |
5 |
Aletta Jorritsma Karien Soyguncuları |
Hollanda | 8: 03.07 | FC |
6 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Belarus | 8: 07,16 | FC |
Yarı final
Nihai A'ya nitelemek her ısının üç şeyden önce kalan Nihai B'ye gider
Yarı Finali 1
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Helen Glover Heather Stanning |
Büyük Britanya | 7: 18.69 | FA |
2 |
Felice Mueller Grace Luczak |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 20.93 | FA |
3 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Güney Afrika | 7: 24.03 | FA |
4 |
Madalina Beres Laura Oprea |
Romanya | 7: 29.20 | FB |
5 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polonya | 7: 39.12 | FB |
6 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
İtalya | 7: 45.44 | FB |
Yarı Finali 2
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Danimarka | 7: 27.56 | FA |
2 |
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Yeni Zelanda | 7: 29.67 | FA |
3 |
Anna Boada Aina Cid |
ispanya | 7: 30.79 | FA |
4 |
Zhang Min, Miao Tian |
Çin | 7: 30.90 | FB |
5 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Almanya | 7: 39.79 | FB |
6 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Fransa | 7: 44.81 | FB |
Finaller
Finali C
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Aletta Jorritsma Karien Soyguncuları |
Hollanda | 8: 23.61 | |
2 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 8: 26.03 | |
3 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Belarus | 8: 32.54 |
Finali B
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Zhang Min, Miao Tian |
Çin | 7: 17.12 | |
2 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Almanya | 7: 18.57 | |
3 |
Madalina Beres Laura Oprea |
Romanya | 7: 19.63 | |
4 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polonya | 7: 21.53 | |
5 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
İtalya | 7: 24.51 | |
6 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Fransa | 7: 26.55 |
Finali A
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
Helen Glover Heather Stanning |
Büyük Britanya | 7: 18.29 | ||
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Yeni Zelanda | 7: 19.53 | ||
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Danimarka | 7: 20.71 | ||
4 |
Felice Mueller Grace Luczak |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 24.77 | |
5 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Güney Afrika | 7: 28.50 | |
6 |
Anna Boada Aina Cid |
ispanya | 7: 35.22 |