Illinois Rota 127 - Illinois Route 127
Illinois Rota 127 | ||||
---|---|---|---|---|
Rota bilgileri | ||||
IDOT tarafından korunur | ||||
uzunluk | 167,53 mil (269,61 km) | |||
mevcut | 1924–günümüz | |||
Önemli kavşaklar | ||||
Güney ucu | IL 3 içinde Unity | |||
I-64 , Nashville'de US 50 , Carlyle'da I-70 , Greenville'de US 40 , Greenville'de |
||||
kuzey ucu | I-55 / IL 48 içinde Raymond | |||
yer | ||||
ilçeler | Alexander , Union , Jackson , Perry , Washington , Clinton , Bond , Montgomery | |||
Otoyol sistemi | ||||
|
Illinois Route 127 , orta ve güney Illinois'de bir kuzey-güney otoyoludur . Onun güney terminali olan Illinois Rotası 3 yakın zeytin dalı de ve kuzey terminalindeki Interstate 55 güney terminalinden birlikte Illinois Rotası 48 yılında Raymond . Bu, 167.53 mil (269.61 km) bir mesafedir.
Rota açıklaması
Illinois 127 , tüm uzunluğu boyunca US Route 51'e paraleldir . US 51, genellikle Illinois 127'nin birkaç mil doğusundadır, ancak asla geçmezler. Alexander County'den ayrıldıktan sonra , rota sonraki yedi ilçe koltuğunun her birinden geçer .
Illinois 127 , Jonesboro yakınlarındaki Illinois Route 146 , Murphysboro'da Illinois Route 149 , Pinckneyville'den Murphysboro'ya Illinois Route 13 , Carlyle'de US Route 50 , Greenville yakınlarındaki Illinois Route 140 , Hillsboro'da Illinois Route 16 ve kuzeyinde Illinois 48 ile ters yönde örtüşüyor terminal. (Illinois 48 kuzeye giden bir rotadır, aynı zamanda Illinois 127 güneye doğru olarak işaretlenmiştir).
Tarih
SBI Route 127 aslen Raymond'dan Carlyle'a kadar uzanıyordu. 1937'de Illinois Route 153'ün yerini alarak Nashville'e kadar genişletildi . 1939'da Pinckneyville'e kadar genişletildi. 1944'te batıda US Route 66'ya ve güneyde mevcut terminaline kadar genişletildi.
Carbondale'in güneyindeki Illinois Route 127'nin bir bölümü , bölgenin Illinois şarap endüstrisi için önemini anmak için Illinois eyalet yasama organı tarafından Shawnee Hills Şarap Yolu olarak belirlenmiştir .
Önemli kavşaklar
ilçe | yer | mi | km | Hedefler | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
İskender | | 0.0 | 0.0 |
IL 3 / Great River Road (Ulusal Rota) / Lincoln Heritage Trail (Southern Branch) – Kahire , Höyükler , Horseshoe Gölü |
|
Birlik | Jonesboro | 23.4 | 37.7 | IL 146 doğu – Anna , Lincoln Memorial Park | IL 146'nın güney ucu örtüşmektedir; şehir parkı çevresinde trafik çemberi |
23.8 | 38.3 | Lincoln Heritage Trail (Güney Şube) (West Market Street) – Adliye Binası | Lincoln Heritage Trail'in güney ucu örtüşüyor | ||
| 26.0 | 41.8 | IL 146 batı / Lincoln Heritage Trail (Güney Şube) – Ware | IL 146 / Lincoln Heritage Trail'in kuzey ucu çakışıyor | |
Jackson | Murphysboro | 48.0 | 77,2 | IL 149 batı – Murphysboro Gölü Eyalet Parkı , Chester | IL 149 örtüşmesinin güney ucu |
48.1 | 77.4 | IL 13 doğu – Carbondale | IL 13 örtüşmesinin güney ucu | ||
49.0 | 78.9 | IL 149 doğu (Altıncı Cadde) – De Soto | IL 149'un kuzey ucu örtüşmesi | ||
| 54.9 | 88.4 | IL 4 kuzey / Truax Traer Yolu – Ava | ||
Perry | | 66.0 | 106.2 | IL 152 doğu – Du Quoin , Piramit Eyalet Parkı | |
Pinckneyville | 71.6 | 115.2 | IL 13 batı / IL 154 – Doğu St. Louis , Sparta , Belleville | IL 13'ün kuzey ucu örtüşmektedir; IL 154 doğu ile her iki yönde yarım blok örtüşme | |
Washington | Nashville | 90.1 | 145.0 | IL 15 | |
93.6 | 150,6 | I-64 - Doğu St. Louis , Vernon Dağı | I-64 çıkış 50 | ||
Yeni Minden | 97.1 | 156.3 | IL 177 – Okawville , Irvington | ||
Clinton | poz | 103.8 | 167.0 | IL 161 – Belleville , Centralia | |
Carlyle | 109.4 | 176.1 | ABD 50 doğu (Franklin Caddesi) – Doğu St. Louis , Salem | ABD 50 örtüşme güney ucu | |
110.5 | 177.8 | ABD 50 batı – Lübnan | ABD 50 örtüşme kuzey ucu | ||
Tahvil | | 120,5 | 193.9 | IL 143 batı – Yayla | |
Yeşilköy | 127.8 | 205.7 | I-70 - St.Louis , Effingham | I-70 çıkış 45 | |
128,4 | 206.6 | ABD 40 – Vandalya | |||
130.1 | 209.4 | Tarihi Ulusal Yol batı (Güney Üçüncü Cadde) | Ulusal Yol örtüşmesinin güney ucu | ||
130.5 | 210.0 | Tarihi Ulusal Yol doğu (Kuzey Üçüncü Cadde) / Tarihi Ulusal Yol mahmuz (West College Caddesi) – Greenville College | Ulusal Yolun kuzey ucu çakışıyor | ||
131.1 | 211.0 | IL 140 doğu – Dut Korusu | IL 140 örtüşmesinin güney ucu | ||
| 132.0 | 212.4 | IL 140 batı – Elhamra | IL 140 örtüşmesinin kuzey ucu | |
Montgomery | Taylor Yayları | 149,5 | 240,6 | IL 185 doğu – Kahveli | |
Hillsboro | 150,9 | 242.9 | IL 16 doğu (Okul Caddesi) – Pana | IL 16 örtüşmesinin güney ucu | |
| 153,5 | 247.0 | IL 16 batı – Litchfield | IL 16 örtüşmesinin kuzey ucu | |
Raymond | 164.2 | 264.3 | IL 48 kuzey – Taylorville | IL 48 örtüşmesinin güney ucu | |
| 167.53 | 269.61 |
I-55 - Doğu St. Louis , Springfield IL 48 biter |
IL 48'in kuzey ucu örtüşmektedir; I-55 çıkış 63 | |
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil
|