2012 Yaz Olimpiyatları'nda Güney Kore - South Korea at the 2012 Summer Olympics
2012 Yaz Olimpiyatları'nda Güney Kore | |
---|---|
IOC kodu | KOR |
NOC | Kore Olimpiyat Komitesi |
İnternet sitesi |
www |
içinde Londra | |
yarışmacılar | 22 sporda 248 |
Bayrak taşıyıcıları |
Yoon Kyung-shin (açılış) Song Dae-nam (kapanış) |
Madalyalar 5. sırada |
|
Yaz Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Güney Kore (resmen Kore Cumhuriyeti ) yarıştı 2012 Yaz Olimpiyatları'nda yer Londra Bu, kaçırdığı Olimpiyatları'nda ülkenin onaltıncı önüne çıkmış oldu 2012., 27 Temmuz-Ağustos 12, 1980 Yaz Olimpiyatları nedeniyle verdiği desteğin Moskova'da Amerika Birleşik Devletleri boykot . Kore Olimpiyat Komitesi beri oyunlara için ülkenin en küçük heyet göndermiş 1992 . 22 spor dalında 135 erkek ve 113 kadın olmak üzere toplam 248 sporcu mücadele etti.
Güney Kore, toplam 30 madalya (13 altın, 9 gümüş ve 8 bronz) ile Londra'dan ayrıldı, madalya sıralamasında beşinci oldu ve Pekin'de belirlediği toplam ile bir Olimpiyatta kazanılan en fazla altın madalya rekorunu kırdı . Bu madalyalardan altısı eskrimde, beşi atıcılıkta, dördü okçulukta ve üçü de judoda takıma verildi. Güney Koreli sporcular, bir spor etkinliği dışında hepsinde altın madalya kazandıkları ve iki dünya rekoru kırdıkları okçulukta egemen oldular. Olimpiyatlarda beyzbol ve softbol olmamasına rağmen, Güney Kore'nin takım tabanlı sporcuları, erkek futbol takımı komşu Japonya'ya karşı bronz madalya kazandığı için Londra'da başarılı oldular. Güney Kore tarihinde ilk kez takım eskriminde olimpiyat madalyası kazandı.
Ülkenin madalya sahipleri arasında, her ikisi de Olimpiyat unvanlarını Pekin'den başarıyla savunan tabanca atıcı Jin Jong-oh ve tekvando jin Hwang Kyung-seon vardı. Üç Güney Koreli sporcu tarihte ilk kez Olimpiyat altın madalyaları kazandı: erkekler atlama egzersizlerinde jimnastikçi Yang Hak-seon , erkekler bireysel etkinliğinde okçu Oh Jin-hyek ve kadınlar bireysel etkinliğinde kılıç eskrimcisi Kim Ji-yeon . Londra'da iki gümüş madalya kazanan Park Tae-hwan , toplam dört olimpiyat madalyasıyla tarihin en başarılı Güney Koreli yüzücüsü olarak ortaya çıktı.
madalyalılar
heyet
Kore Olimpiyat Komitesi (KOC) 24 spor dallarında yarışmalar, 245 sporcu, 133 erkek ve 112 kadın bir ekip seçilir; 1992'den beri olimpiyatlara gönderilen ülkenin en küçük takımıydı. Güney Kore, basketbol , kano , binicilik ve teniste sporcuları kalifiye etmedi . Ritmik jimnastikte ve triatlonda sadece bir yarışmacı vardı.
Güney Kore takımı, serbest stil yüzücü Park Tae-hwan , erkekler okçuluk takımı ( Im Dong-hyun liderliğindeki ), tabanca atıcı Jin Jong-oh , halterciler Jang Mi-ran ve Sa Jae-hyouk dahil olmak üzere Pekin'den dokuz savunma şampiyonu içeriyordu . ve tekvando cinleri Hwang Kyung-seon ve Cha Dong-min . Bu şampiyonlar arasında Jin Jong-oh, Olimpiyat unvanını yalnızca ikinci kez üst üste korumayı başardı. Hentbol oyuncusu Yoon Kyung-shin (hariç 1992'den beri beşinci Olimpiyatları'nda yarıştı 1996 Yaz Olimpiyatları ekibi hak etmedi Atlanta, içinde), yaş 39 de, takımın en eski atlet oldu ve daha sonra Güney Kore'nin bayrağı oldu açılış töreninde taşıyıcı. Platform dalgıcı Kim Su-ji ise 14 yaşında takımın en genç üyesiydi.
Diğer önemli Güney Koreli sporcular judoka ve en iyi madalya yarışmacıları Wang Ki-chun ve Kim Jae-bum , folyo eskrimci ve Olimpiyat gümüş madalyalı Nam Hyun-hee ve kelebek yüzücü ve Gençlik Olimpiyat altın madalyalı Chang Gyu-cheol'u içeriyordu .
Aşağıdaki tablo, her bir Olimpik spora katılan Güney Koreli yarışmacıların sayısını listeler. Not yüzme , senkronize yüzme , dalış ve su topu teknik olarak bir spor olarak kabul edilir aquatics . Bununla birlikte, önemli pratik farklılıkları nedeniyle, geleneklere göre ayrı olarak listelenirler.
Spor | erkekler | Kadınlar | Toplam |
---|---|---|---|
Okçuluk | 3 | 3 | 6 |
Atletizm | 11 | 6 | 17 |
Badminton | 6 | 6 | 12 |
Boks | 2 | 0 | 2 |
Bisikletçilik | 6 | 4 | 10 |
Dalış | 1 | 1 | 2 |
eskrim | 7 | 10 | 17 |
Çim Hokeyi | 16 | 16 | 32 |
Futbol | 18 | 0 | 18 |
Jimnastik | 5 | 2 | 7 |
Hentbol | 14 | 14 | 28 |
Judo | 7 | 7 | 14 |
Modern Pentatlon | 2 | 1 | 3 |
Kürek | 1 | 3 | 4 |
yelken | 4 | 0 | 4 |
Çekim | 7 | 6 | 13 |
Yüzme | 6 | 9 | 15 |
Senkronize yüzme | - | 2 | 2 |
Masa Tenisi | 3 | 3 | 6 |
Tekvando | 2 | 2 | 4 |
triatlon | 1 | 0 | 1 |
Voleybol | 0 | 12 | 12 |
Ağırlık kaldırma | 6 | 4 | 10 |
Güreş | 7 | 2 | 9 |
Toplam | 135 | 113 | 248 |
Okçuluk
Güney Kore, erkekler bireysel etkinliği için üç okçu, bayanlar bireysel etkinliği için üç okçu , erkekler takımı etkinliği için bir takım ve kadınlar takımı etkinliği için bir takım hak kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıralama turu | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Tohum | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
ben Dong-hyun | Bireysel | 699 WR | 1 |
Guidi ( SMR ) (64) W 6–0 |
Wang CP ( TPE ) (33) W 6–4 |
van der Ven ( NED ) (16) L 1–7 |
ilerlemedi | |||
Kim Bub-min | 698 | 2 |
Yaşlı ( FIJ ) (63) W 6–4 |
Rai ( IND ) (31) W 6–2 |
Olaru ( MDA ) (47) B 7-1 |
Dai Xx ( CHN ) (7) L 5-6 |
ilerlemedi | |||
Ah Jin-hyek | 690 | 3 |
Müller ( SUI ) (62) W 7–3 |
Álvarez ( MEX ) (30) G 6–4 |
Dobrowolski ( POL ) (14) W 6–0 |
Ruban ( UKR ) (43) B 7-1 |
Dai Xx ( CHN ) (7) W 6–5 |
Furukawa ( JPN ) (5) B 7-1 |
||
Ben Dong-hyun Kim Bub-min Oh Jin-hyek |
Takım | 2087 WR | 1 | Yok | Hoşçakal |
Ukrayna (UKR) (9) Beyaz 227-220 |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) (4) L 219–224 |
Meksika (MEX) (7) B 224-219 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Sıralama turu | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Tohum | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Choi Hyun-joo | Bireysel | 651 | 21 |
Tomasi ( ITA ) (44) B 6-5 |
Grandal ( ESP ) (53) W 6–5 |
Schuh ( FRA ) (37) L 5-6 |
ilerlemedi | |||
Ki Bo-bae | 671 | 1 |
Al-Mashhadani ( IRQ ) (64) W 6–0 |
Timofeyeva ( BLR ) (33) W 6–2 |
Hayakawa ( JPN ) (16) B 6-0 |
Perova ( RUS ) (9) Beyaz 6-4 |
Lorig ( ABD ) (4) B 6-2 |
Roman ( MEX ) (11) W 6–5 |
||
Lee Sung Jin | 671 | 2 |
Tuimalealiifano ( SAM ) (63) W 6–0 |
Esebua ( GEO ) (34) W 6–2 |
Bishindee ( MGL ) (18) B 6-0 |
Avitia ( MEX ) (10) L 2–6 |
ilerlemedi | |||
Choi Hyun-joo Ki Bo-bae Lee Sung-jin |
Takım | 1993 | 1 | Yok | Hoşçakal |
Danimarka (DEN) (8) Beyaz 206-195 |
Japonya (JPN) (5) W 221-206 |
Çin (CHN) (7) W 210-209 |
Atletizm
Güney Koreli sporcular şu ana kadar aşağıdaki atletizm etkinliklerinde eleme standartlarına ulaştılar ('A' Standardında her bir etkinlikte en fazla 3 sporcu ve 'B' Standardında 1 sporcu):
- Anahtar
- Not – Pist yarışmaları için verilen sıralamalar sadece sporcunun dereceleri dahilindedir.
- Q = Bir sonraki tur için Kalifiye
- q = En hızlı kaybeden olarak veya saha yarışmalarında, eleme hedefine ulaşmadan pozisyona göre bir sonraki tura katılmaya hak kazandı
- NR = Ulusal rekor
- N/A = Tur, etkinlik için geçerli değil
- Güle güle = Sporcunun turda yarışması gerekmez
- erkekler
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | son | |
---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | ||
Jang Sin-kweon | Maraton | 2:28:20 | 73 |
Jeong Jin-hyeok | 2:38:45 | 82 | |
Lee Doo-hang | 2:17:19 | 32 | |
Byun Young-jun | 20 km yürüyüş | 1:23:26 | 31 |
Kim Hyun-sub | 1:21:36 | 17 | |
Park Chil-sung | DNF | ||
Kim Dong-genç | 50 km yürüyüş | 3:57:33 | 38 |
Park Chil-sung | 3:45:55 NR | 13 | |
Yim Jung-hyun | 3:56:34 | 34 |
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
Kim Deok-hyeon | Üçlü atlama | 16.22 | 22 | ilerlemedi | |
Kim Yoo-suk | Sırıkla atlama | deniz mili | - | ilerlemedi | |
Jung Sang-jin | Cirit atma | 76.39 | 31 | ilerlemedi |
- Kadınlar
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Jung Hye-lim | 100 m engelli | 13.48 | 7 | ilerlemedi | |||
Chung Yun-hee | Maraton | Yok | 2:31:58 | 41 | |||
Kim Sung-eun | 2:46:38 | 96 | |||||
Lim Kyung-hee | 2:39:03 | 76 | |||||
Jeon Yong-eun | 20 km yürüyüş | Yok | DSQ |
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
Choi Yun-hee | Sırıkla atlama | 4.10 | 18 | ilerlemedi |
Badminton
- erkekler
atlet | Etkinlik | Grup Aşaması | Eliminasyon | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Lee Hyun-il | Bekarlar |
Pacheco ( PER ) W (21–12, 21–7) |
Yok | 1 S |
Jorgensen ( DEN ) B (21-17, 21-13) |
Chen J ( CHN ) B (21-15, 21-16) |
Lin D ( CHN ) L (12–21, 10-21) |
Chen L ( CHN ) L (12–21, 21–15, 15–21) |
4 | |
Oğul Wan-ho |
Ivanov ( RUS ) B (21-15, 21-19) |
Hsu JH ( TPE ) B (21-14, 21-10) |
Yok | 1 S |
Kapı ( DEN ) L (9–21, 16–21) |
ilerlemedi | ||||
Jung Jae-sung Lee Yong-dae |
Çiftler |
Bach / Gunawan ( ABD ) B (21-14, 21-19) |
Kawamae / Sato ( JPN ) B (21-16, 21-15) |
Koo KK / Tan BH ( MAS ) W (21–16, 21–11) |
1 S | Yok |
Ahsan / Septano ( INA ) B (21-12, 21-16) |
Boe / Mogensen ( DEN ) L (21–17, 18–21 20–22) |
Koo KK / Tan BH ( MAS ) W (23–21, 21–10) |
|
Ko Sung-hyun Yoo Yeon-seong |
Cwalina / LOGOSZ ( POL ) B (17-21, 21-7, 21-13) |
Isara / Jongjit ( THA ) L (15–21, 14–21) |
Ahsan / Septano ( INA ) L (22–24, 12–21) |
3 | Yok | ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Grup Aşaması | Eliminasyon | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Bae Youn-joo | Bekarlar |
Tee JY ( MAS ) W (16–21, 21–15, 21–12) |
Allegrini ( ITA ) B (21-11, 21-15) |
Yok | 1 S |
Wang Yh ( CHN ) L (21–15, 14–21, 14–21) |
ilerlemedi | |||
Sung Ji-hyun |
Kværnø ( NOR ) B (21-8, 21-5) |
Yip PY ( HKG ) L (18–21, 21–23) |
Yok | 2 | ilerlemedi | |||||
Ha Jung-eun Kim Min-jung |
Çiftler |
Choo / Veeran ( AUS ) W (21–7, 21–19) |
Edwards / Viljoen ( RSA ) B (21-8, 21-7) |
Jauhari / Polii ( INA ) B (18-21, 21-14, 21-12) |
1 S | Yok | Diskalifiye - şike | |||
Jung Kyung-eun Kim Ha-na |
Bruce / Li ( CAN ) W (21-5, 21-11) |
Sorokina / Vislova ( RUS ) B (23-21, 21-18) |
Wang Xl / Yu Y ( CHN ) W (21–14, 21–11) |
1 S | Yok | Diskalifiye - şike |
- Karışık
atlet | Etkinlik | Grup Aşaması | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Lee Yong-dae Ha Jung-eun |
Çiftler |
Ahmed / Natsir ( INA ) L (19–21, 12–21) |
Laybourn / Rytter Juhl ( DEN ) L (15–21 12–21) |
Diju / Güta ( SAN ) B (21-15, 21-15) |
3 | ilerlemedi |
Boks
Güney Kore şu ana kadar aşağıdaki etkinliklerde kalifiye oldu.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Shin Jong-hun | Hafif ağırlık | Hoşçakal |
Aleksandrov ( BUL ) L 14–15 |
ilerlemedi | |||
Han Soon-chul | Hafif |
Eliwa ( EGY ) B 11-6 |
Safaryantlar ( BLR ) W 13 + –13 |
Gaibnazarov ( UZB ) W 16-13 |
Petrauskas ( LTU ) W 18-13 |
Lomachenko ( UKR ) L 9–19 |
Bisikletçilik
Yol
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Park Sung Baek | Erkekler yol yarışı | Bitmedi | |
Na Ah-reum | Kadınlar yol yarışı | 3:35:56 | 13 |
İzlemek
- sürat koşusu
atlet | Etkinlik | Vasıf | 1. tur | 1 repajaj | 2. devre | repajaj 2 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | ||
Lee Hye-jin | kadın koşusu | 11.405 63.130 |
14 |
Panarina ( BLR ) L |
Sullivan ( CAN ) Maeda ( JPN ) L |
ilerlemedi |
- Takım sürat koşusu
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | ||
Lee Eun-ji Lee Hye-jin |
Kadın takım sürat koşusu | 34.636 51.969 |
9 | ilerlemedi |
- Kovalama
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | ||
Choi Seung-woo Jang Sun-jae Park Keon-woo Park Seon-ho |
Erkekler takım peşinde | 4:07.210 | 10 | ilerlemedi |
- Keirin
atlet | Etkinlik | 1. Tur | repesaj | 2. Tur | son |
---|---|---|---|---|---|
Rütbe | Rütbe | Rütbe | Rütbe | ||
Lee Hye-jin | Kadın keirin | 5 | 6 | ilerlemedi | 17 |
- omniyum
atlet | Etkinlik | uçan tur | Puan yarışı | eleme yarışı | Bireysel takip | Kazı kazan yarışı | Deneme süresi | Toplam puanlar | Rütbe | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Puan | Rütbe | Rütbe | Zaman | Rütbe | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||||
Cho Ho-sung | erkek omnium | 13.614 | 12 | 20 | 10 | 9 | 4:32.382 | 13 | 8 | 1:04.150 | 8 | 60 | 11 |
Lee Min Hye | Kadın omniumu | 14.793 | 14 | 3 | 14 | 11 | 3:46.871 | 15 | 9 | 36.547 | 11 | 74 | 15 |
Dalış
- erkekler
atlet | Etkinlik | ön elemeler | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Park Ji ho | 10 m platformu | 370.50 | 26 | ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ön elemeler | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Kim Suji | 10 m platformu | 215.75 | 26 | ilerlemedi |
eskrim
Güney Kore 14 eskrimci hak etti.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Jung Jin-sun | Bireysel epe | Yok |
Sukhov ( RUS ) W 15-11 |
Alimzhanov ( KAZ ) B 15-8 |
Fiedler ( GER ) W 15-11 |
Piasecki ( NOR ) L 13–15 |
Kelsey ( ABD ) W 12-11 |
|
Park Kyoung-doo | Yok |
Kudayev ( UZB ) L 9–15 |
ilerlemedi | |||||
Choi Byung-chul | Bireysel folyo | Hoşçakal |
Zhu J ( CHN ) W 15-13 |
Le Péchoux ( FRA ) W 15-13 |
Ma Jf ( CHN ) W 15–13 |
Abouelkassem ( EGY ) L 12–15 |
Baldini ( ITA ) W 15-14 |
|
Gu Bon-gil | Bireysel kılıç | Hoşçakal |
Zalomir ( ROU ) W 15-12 |
Hartung ( GER ) L 14–15 |
ilerlemedi | |||
Kim Jung-hwan | Hoşçakal |
Zhong M ( CHN ) L 14–15 |
ilerlemedi | |||||
Won Woo-genç | Hoşçakal |
Wang, ( CHN ) B 15-6 |
Kovalev ( RUS ) S 11–15 |
ilerlemedi | ||||
Gu Bon-gil Kim Jung-hwan Won Woo-young Oh Eun-seok |
Takım kılıcı | Yok |
Almanya (GER) W 45-38 |
İtalya (UND) W 45-37 |
Romanya (ROU) W 45-26 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Choi In-jeong | Bireysel epe | Hoşçakal |
Szász ( HUN ) W 15-12 |
Besbes ( TUN ) L 11–12 |
ilerlemedi | |||
Jung Hyo-jung | Hoşçakal |
Sivkova ( RUS ) L 12–15 |
ilerlemedi | |||||
Shin A-lam | Hoşçakal |
Schalm ( CAN ) W 15–12 |
Sozanska ( GER ) B 14-9 |
Măroiu ( ROU ) W 15-14 |
Heidemann ( GER ) L 5-6 |
Sun Yj ( CHN ) L 11–15 |
4 | |
Choi In-jeong Jung Hyo-jung Shin A-lam Choi Eun-sook |
takım epe | Yok |
Romanya (ROU) W 45-38 |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) W 45-36 |
Çin (CHN) L 25–39 |
|||
Jeon Hee-sook | Bireysel folyo | Hoşçakal |
Sugawara ( JPN ) L 13–15 |
ilerlemedi | ||||
Jung Gil-ok | Hoşçakal |
Shanayeva ( RUS ) W 15-14 |
Kiefer ( ABD ) L 13–15 |
ilerlemedi | ||||
Nam Hyun-hee | Hoşçakal |
Leleyko ( UKR ) B 15-9 |
Mohamed ( HUN ) B 8-7 |
Ikehata ( JPN ) B 15-6 |
Di Francisca ( ITA ) L 10–11 |
Vezzali ( ITA ) L 12–13 |
4 | |
Jeon Hee-sook Jung Gil-ok Nam Hyun-hee Oh Ha-na |
takım folyosu | Yok |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) W 45-31 |
Rusya (RUS) L 32–44 |
Fransa (FRA) W 45-32 |
|||
Kim Ji-yeon | Bireysel kılıç | Yok |
Gonzalez ( MEX ) B 15-3 |
Marzocca ( ITA ) B 15-7 |
Vougiouka ( GRE ) W 15-12 |
Zagunis ( ABD ) W 15-13 |
Velikaya ( RUS ) B 15-9 |
|
Lee Ra-jin | Yok |
Benitez ( VEN ) L 9–15 |
ilerlemedi |
Çim Hokeyi
Güney Koreli bayan hokey takımı, 2010 Asya Oyunları hokey turnuvasında ikinci olarak, oyunlara 16 kişilik bir takım katılma hakkı kazandı.
Erkekler turnuvası
- kadro
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler çim hokeyi turnuvasında Güney Kore kadrosu aşağıdadır.
Baş Antrenör: Cho Myung-jun
Yedekler:
- Cho Suk-hoon
- Kim Jae Hyeon
Güney Kore erkekler turnuvasının B Grubu'nda.
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 7 | +11 | 15 | yarı final |
2 | Almanya | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 11 | +3 | 10 | |
3 | Belçika | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 | beşincilik oyunu |
4 | Güney Kore | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 | Yedinci yer oyunu |
5 | Yeni Zelanda | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 14 | -4 | 5 | dokuzunculuk oyunu |
6 | Hindistan | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 18 | -12 | 0 | On birincilik oyunu |
|
|
|
|
|
- 7./8. sıra oyunu
|
kadın turnuvası
- kadro
2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar çim hokeyi turnuvasında Güney Kore kadrosu aşağıdadır.
Baş Antrenör: Lim Heung-sin
Yedekler:
Güney Kore, bayanlar yarışmasının A Grubu'nda.
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 5 | +7 | 15 | yarı final |
2 | Büyük Britanya (H) | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 7 | +7 | 9 | |
3 | Çin | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | +3 | 7 | |
4 | Güney Kore | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | -4 | 6 | |
5 | Japonya | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | -5 | 4 | |
6 | Belçika | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10 | -8 | 2 |
Sınıflandırma kuralları: 1) Puanlar; 2) Kazanılan maçlar; 3) Hedef farkı; 4) Hedefler; 5) Kafa kafaya sonuç.
(H) ev sahibi
|
|
|
|
|
- 7./8. sıra
|
Futbol
Erkekler turnuvası
Güney Kore, erkekler turnuvasına 18 kişilik bir takım katılma hakkı kazandı. Takım bronz madalya kazandı ve takıma iki yıllık zorunlu askerlik hizmetinden muafiyet verildi, ancak yine de dört haftalık temel eğitim almaları gerekiyordu.
- kadro
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler futbol turnuvasında Güney Kore kadrosu aşağıdadır.
Antrenör: Hong Myung-bo
Numara. | konum | oyuncu | Doğum tarihi (yaş) | Büyük Harfler | Hedefler | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | Jung Sung-ryong * | 4 Ocak 1985 (27 yaşında) | 17 | 1 | Suwon Samsung Bluewings |
2 | DF | Ah Jae-suk | 4 Ocak 1990 (22 yaşında) | 14 | 0 | Gangwon FC |
3 | DF | Yun Suk-genç | 13 Şubat 1990 (22 yaşında) | 16 | 0 | Jeonnam Ejderhaları |
4 | DF | Kim Young-gwon | 27 Şubat 1990 (22 yaşında) | 13 | 0 | Guangzhou Evergrande |
5 | DF | Kim Kee-hee | 13 Temmuz 1989 (23 yaşında) | 2 | 2 | Daegu FC |
6 | MF | Ki Sung-yueng | 24 Nisan 1989 (23 yaşında) | 14 | 0 | Kelt |
7 | MF | Kim Bo Kyung | 6 Ekim 1989 (22 yaşında) | 19 | 4 | Cerezo Osaka |
8 | MF | Baek Sung-dong | 13 Ağustos 1991 (20 yaşında) | 7 | 2 | Júbilo Iwata |
9 | MF | Ji Dong-won | 28 Mayıs 1991 (21 yaşında) | 10 | 2 | Sunderland |
10 | FW | Park Chu-genç * | 10 Temmuz 1985 (27 yaşında) | 22 | 9 | Cephanelik |
11 | MF | Nam Tae-hee | 3 Temmuz 1991 (21 yaşında) | 2 | 2 | Lekhwiya |
12 | DF | Hwang Seok Ho | 27 Haziran 1989 (23 yaşında) | 2 | 0 | Sanfrecce Hiroşima |
13 | MF | Koo Ja-cheol (c) | 27 Şubat 1989 (23 yaşında) | 8 | 3 | Augsburg |
14 | DF | Kim Chang Soo * | 12 Eylül 1985 (26 yaşında) | 18 | 1 | Busan IParkı |
15 | MF | Park Jong-woo | 10 Mart 1989 (23 yaşında) | 4 | 1 | Busan IParkı |
16 | MF | Jung Woo-genç | 14 Aralık 1989 (22 yaşında) | 6 | 0 | Kyoto Sanga |
17 | FW | Kim Hyun-sung | 27 Eylül 1989 (22 yaşında) | 6 | 2 | FC Seul |
18 | İngiltere | Lee Bum-genç | 2 Nisan 1989 (23 yaşında) | 9 | 0 | Busan IParkı |
* Aşırı yaşlı oyuncu.
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Meksika | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 7 | nakavt aşaması için Kalifiye |
2 | Güney Kore | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 | |
3 | Gabon | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | -2 | 2 | |
4 | İsviçre | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 1 |
Meksika | 0-0 | Güney Kore |
---|---|---|
Rapor |
Güney Kore | 2-1 | İsviçre |
---|---|---|
Park Chu-young 57 ' Kim Bo-kyung 64 ' |
Rapor | Emeghara 60 ' |
Güney Kore | 0-0 | Gabon |
---|---|---|
Rapor |
- Çeyrek final
Büyük Britanya | 1-1 ( aet ) | Güney Kore |
---|---|---|
Ramsey 36 ' ( kalem. ) | Rapor | Ji Dong kazandı 29 ' |
cezalar | ||
Ramsey Cleverley Dawson Giggs Sturridge |
4-5 |
Koo Ja-cheol Baek Sung-dong Hwang Seok-ho Park Jong-woo Ki Sung-yueng |
- Yarı final
Güney Kore | 0-3 | Brezilya |
---|---|---|
Rapor |
Rômulo 38 ' Damião 57 ' , 64 ' |
- bronz madalya oyunu
Güney Kore | 2-0 | Japonya |
---|---|---|
Park Chu-young 38 ' Koo Ja-cheol 57 ' |
Rapor |
- Son derece
- Bronz
- tartışma
Park Jong-Woo , Meksika ve Brezilya arasındaki altın madalya maçından sonra madalya törenine katılmadı ve her ikisi de Güney Kore tarafından tartışılan Liancourt Kayalıkları'ndaki siyasi konumu nedeniyle ekibinin geri kalanıyla bronz madalya alamadı. ve Japonya, adalar üzerinde hak iddia ederek, FIFA'ya Park'ın Güney Kore'nin adacıkların Korece adı olan Dokdo üzerinde hak iddia ettiğine dair bir işaret taşıdığı bildirildikten sonra. 11 Şubat 2013'te Park, İsviçre'nin Lozan kentinde düzenlenen Uluslararası Olimpiyat Komitesi disiplin duruşmasına katıldı. Disiplin Komisyonu, Park'ın Olimpiyatlardaki eylemini inceledikten sonra, IOC, oyuncuya birkaç aydır toplaması yasak olan bronz madalyayı vermeye karar verdi.
Jimnastik
Sanatsal
- erkekler
- Takım
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | aparat | Toplam | Rütbe | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Kim Hee-hoon | Takım | 12.933 | 12.100 | 14.166 | Yok | 13.700 | Yok | ilerlemedi | |||||||||
Kim Ji-hoon | 12.900 | 13.100 | Yok | 15.500 Q | Yok | ||||||||||||
Kim Seung-il | Yok | 12.133 | 12.666 | 14.533 | 14.033 | 13.233 | Yok | ||||||||||
Kim Soo Myun | 14.766 | 13.433 | 13.833 | 15.666 | 14.700 | 13.933 | 86.331 | 23 S | |||||||||
Yang Hak-seon | 14.066 | Yok | 13.933 | 16.233 S | 11.966 | 11.233 | Yok | ||||||||||
Toplam | 41.765 | 38.666 | 41.932 | 47.865 | 42.433 | 42.666 | 265.327 | 12 |
- Bireysel finaller
atlet | Etkinlik | aparat | Toplam | Rütbe | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||
Kim Ji-hoon | Yatay çubuk | Yok | 15.133 | 15.133 | 8 | ||||
Kim Soo Myun | her yerde | 12.266 | 13.700 | 14.200 | 16.000 | 14.641 | 14.966 | 85.773 | 20 |
Yang Hak-seon | Kasa | Yok | 16.533 | Yok | 16.533 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | aparat | Toplam | Rütbe | ||||||||
F | V | UB | BB | F | V | UB | BB | ||||||
Heo Seon-mi | her yerde | 13.233 | 13.800 | 12.166 | 11.400 | 50.599 | 48 | ilerlemedi |
Ritmik
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
çember | Top | Kulüpler | Kurdele | Toplam | Rütbe | çember | Top | Kulüpler | Kurdele | Toplam | Rütbe | ||
Son Yeon-jae | Bireysel | 28.075 | 27.825 | 26.350 | 28.050 | 110.300 | 6 S | 28.050 | 28.325 | 26.750 | 28.350 | 111.475 | 5 |
Hentbol
Güney Kore, Asya Olimpiyat Eleme Turnuvasını kazanarak erkekler ve kadınlar yarışmasına katılmaya hak kazandı.
Erkekler turnuvası
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler hentbol turnuvasında Güney Kore kadrosu aşağıdadır.
Baş antrenörler: Cho Young-shin
|
- Grup oyunu
Takım
|
Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hırvatistan | 5 | 5 | 0 | 0 | 150 | 109 | +41 | 10 |
Danimarka | 5 | 4 | 0 | 1 | 124 | 129 | -5 | 8 |
ispanya | 5 | 3 | 0 | 2 | 140 | 126 | +14 | 6 |
Macaristan | 5 | 2 | 0 | 3 | 114 | 128 | -14 | 4 |
Sırbistan | 5 | 1 | 0 | 4 | 120 | 131 | -11 | 2 |
Güney Kore | 5 | 0 | 0 | 5 | 115 | 140 | -25 | 0 |
Çeyrek final için Kalifiye |
29 Temmuz 2012 11:15 |
Hırvatistan | 31 – 21 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.068 Hakem: Marina, Minore ( ARG ) |
Čupić 8 | (14–8) | Jeong Yi-kyeong 5 | ||
1× 4× | Rapor | 2× 6× |
31 Temmuz 2012 11:15 |
Güney Kore | 19 – 22 | Macaristan |
Copper Box , Londra Katılım : 4.262 Hakem: Nachevski, Nikolov ( MKD ) |
Jeong Yi-kyeong , Jeong Han 4 | (9–7) | Lekai 5 | ||
4× 3× | Rapor | 4× 4× |
2 Ağustos 2012 09:30 |
ispanya | 33 – 29 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Katılım: 4.209 Hakem: Lazaar, Reveret ( FRA ) |
Ugalde 6 | (16–14) | Lee Jae-woo 8 | ||
3× 4× | Rapor | 2× 8× |
4 Ağustos 2012 11:15 |
Güney Kore | 22 – 28 | Sırbistan |
Copper Box , Londra Katılım: 4.525 Hakem: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Jeong Han 6 | (10–12) | Nikčević , Toskiç 5 | ||
3× 2× | Rapor | 6× 1× |
6 Ağustos 2012 14:30 |
Danimarka | 26 – 24 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Katılım: 4.546 Hakem: Al-Nuaimi, Omar ( BAE ) |
Eggert Jensen , Knudsen 6 | (13–14) | Lee Jae-woo , Eom Hyo-won 6 | ||
4× 2× | Rapor | 2× 1× |
kadın turnuvası
- Takım kadrosu
2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar hentbol turnuvasında Güney Kore kadrosu aşağıdadır.
Baş antrenörler: Kang Jae-won
|
- Grup oyunu
Takım
|
Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fransa | 5 | 4 | 1 | 0 | 125 | 103 | +22 | 9 |
Güney Kore | 5 | 3 | 1 | 1 | 136 | 130 | +6 | 7 |
ispanya | 5 | 3 | 1 | 1 | 119 | 114 | +5 | 7 |
Norveç | 5 | 2 | 1 | 2 | 118 | 120 | -2 | 5 |
Danimarka | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 121 | -8 | 2 |
İsveç | 5 | 0 | 0 | 5 | 108 | 131 | -23 | 0 |
Çeyrek final için Kalifiye |
28 Temmuz 2012 11:15 |
ispanya | 27 – 31 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Katılım: 3.900 Hakem: Gubica, Milošević ( CRO ) |
martin 7 | (12–16) | Ryu Eun-hee 9 | ||
3× 2× | Rapor | 3× 3× |
30 Temmuz 2012 11:15 |
Güney Kore | 25 – 24 | Danimarka |
Copper Box , Londra Katılım: 4.393 Hakemler: Duţă, Florescu ( ROU ) |
Jo Hyo-bi 5 | (11–10) | Larsen 7 | ||
3× 1× | Rapor | 3× 2× |
1 Ağustos 2012 09:30 |
Norveç | 27 – 27 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.178 Hakem: Nachevski, Nikolov ( MKD ) |
Sulland 11 | (13–15) | üç oyuncu 6 | ||
3× | Rapor | 2× 3× |
3 Ağustos 2012 11:15 |
Güney Kore | 21 – 24 | Fransa |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.568 Hakem: Nikolić, Stojković ( SRB ) |
Sim Hae-in 6 | (12–10) | Lacrabere 4 | ||
2× 3× | Rapor | 4× 2× |
5 Ağustos 2012 09:30 |
İsveç | 28 – 32 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.180 Hakem: Abdulla, Bamutref ( QAT ) |
Flognman 8 | (13–16) | Ryu Eun-hee 10 | ||
4× 4× | Rapor | 3× 5× |
- Çeyrek final
7 Ağustos 2012 17:00 |
Rusya | 23 – 24 | Güney Kore |
Copper Box , Londra Katılım: 4.299 Hakem: Lopéz, Sabroso ( ESP ) |
Postnova , Levina 5 | (11–14) | Gwon Han-na 6 | ||
4× 2× | Rapor | 3× 5× |
- Yarı final
9 Ağustos 2012 17:00 |
Norveç | 31 – 25 | Güney Kore |
Basketbol Arena , Londra Seyirci: 9.274 Hakem: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Lok 8 | (18–15) | Gwon Han-na 7 | ||
3× 2× | Rapor | 3× 2× |
- bronz madalya maçı
11 Ağustos 2012 17:00 |
Güney Kore | 29 – 31 ( ET ) | ispanya |
Basketbol Arena , Londra Katılım: 9,622 Hakemler: Olesen, Pedersen ( DEN ) |
Gwon Han-na 7 | (13–13) | Alberto , Fernandez 5 | ||
1× 2× | Rapor | 2× 4× | ||
FT: 24–24 ET : 4–4, 1–3 |
Judo
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Choi Gwang-hyeon | -60 kg | Hoşçakal |
Chammartin ( SUI ) W 0001–0000 |
Jokinen ( FIN ) W 0010–0000 |
Galtsyan ( RUS ) L 0001–0001 YUS |
ilerlemedi |
Kitadai ( SÜTYEN ) L 0001–0011 |
ilerlemedi | 7 |
Cho Jun-ho | -66 kg | Hoşçakal |
Drebot ( UKR ) W 0011–0002 |
Farmonov ( UZB ) B 0011-0001 |
Ebinuma ( JPN ) L 0001–0001 YUS |
ilerlemedi |
Oates ( GBR ) B 0021-0002 |
Uriarte ( ESP ) W 0000–0001 |
|
Wang Ki-chun | -73 kg |
Tatalashvili ( GEO ) B 0001-0000 |
İbragimov ( KAZ ) B 1001-0000 |
Ježek ( CZE ) B 0010-0001 |
Delpopolo ( ABD ) B 0000-0000 YuS |
Isaev ( RUS ) L 0002–0011 |
Hoşçakal |
Legrand ( FRA ) L 0001–0101 |
5 |
Kim Jae-bum | -81 kg | Hoşçakal |
İmamov ( UZB ) W 0010–0001 |
Csoknyai ( HUN ) W 0010–0002 |
Lucenti ( ARG ) W 0100–0003 |
Nifontov ( RUS ) B 0100-0001 |
Hoşçakal |
Bischof ( GER ) W 0020–0001 |
|
şarkı Dae-nam | -90 kg | Yok |
Romero ( URU ) B 1001-0000 |
Memmedov'a ( AZE ) B 0011-0000 |
Nishiyama ( JPN ) W 0111–0101 |
Camilo ( BRA ) B 0112-0012 |
Hoşçakal |
Gonzalez ( CUB ) B 0101-0001 |
|
Hwang Hee Tae | -100 kg | Yok |
Mekiç ( BİH ) B 0021-0002 |
Bloshenko ( UKR ) B 1001-0000 |
Gasımov ( AZE ) B 0021-0002 |
Naidangiin ( MGL ) L 0001–0010 |
Hoşçakal |
Grol ( NED ) L 0000–0100 |
5 |
Kim Sung Min | +100 kg | Yok |
Hoshina ( PHI ) B 0100-0000 |
Ceraj ( SLO ) W 0020–0001 |
Makarau ( BLR ) B 0011-0002 |
Riner ( FRA ) L 0003–0100 |
Hoşçakal |
Silva ( SÜTYEN ) L 0000–0100 |
5 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Chung Jung-yeon | -48 kg | Hoşçakal |
van Snick ( BEL ) L 0000–1000 |
ilerlemedi | ||||
Kim Kyung-ok | -52 kg | Hoşçakal |
Miranda ( BRA ) B 1012-0001 |
Forciniti ( ITA ) L 0001–0001 |
ilerlemedi |
Gneto ( FRA ) L 0002–0021 |
ilerlemedi | 7 |
Kim Jandi | -57 kg |
Dorjsüren ( MGL ) W 0001–0001 |
Quintavalle ( ITA ) L 0002–1011 |
ilerlemedi | ||||
Joung Da-woon | -63 kg | Hoşçakal |
Yusubova ( AZE ) B 1000-0000 |
Ueno ( JPN ) W 0020–0002 |
Xu L ( CHN ) L 0002–0011 |
Hoşçakal |
Émane ( FRA ) L 0000–0000 YUS |
5 |
Hwang Ye-sul | -70 kg |
Barbieri ( ITA ) W 0102–0001 |
Robra ( SUI ) W 0011–0002 |
Sraka ( SLO ) B 1000-0001 |
Décosse ( FRA ) L 0000–0001 |
Hoşçakal |
Bosch ( NED ) L 0011–0011 YUS |
5 |
Jeong Gyeong-mi | -78 kg |
Ogata ( JPN ) L 0002–0010 |
ilerlemedi | |||||
Kim Na-genç | +78 kg | Hoşçakal |
Issanova ( KAZ ) L 0012–0012 + |
ilerlemedi |
Modern Pentatlon
2011 Asya/Okyanusya Şampiyonası'ndaki sonuçlarına göre üç Güney Koreli pentatloncu Londra'ya katılmaya hak kazandı; Hwang Woo-Jin ve Jung Jin-Hwa erkekler kategorisinde yer aldı; Yang Soo-jin , kadınlar yarışmasında yer aldı.
atlet | Etkinlik | Eskrim (tek dokunuşla épée) |
Yüzme (200 m serbest stil) |
Binicilik (atlamayı göster) |
Kombine: atış/koşu (10 m havalı tabanca)/(3000 m) |
Toplam puanlar | Son derece | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Rütbe | MP puanları | Zaman | Rütbe | MP puanları | cezalar | Rütbe | MP puanları | Zaman | Rütbe | MP Puanları | ||||
Hwang Woo Jin | Erkeklerin | 14–21 | =29 | 736 | 2:01.14 | 5 | 1348 | 364 | 34 | 736 | 12:08.88 | 35 | 2088 | 4908 | 34 |
Jung Jin hwa | 16-19 | =20 | 784 | 2:00.25 | 4 | 1360 | 40 | 9 | 1160 | 10:57.07 | 19 | 2372 | 5676 | 11 | |
Yang Soo-jin | Bayanlar | 14–21 | =28 | 736 | 2:17.93 | 15 | 1148 | 80 | 21 | 1120 | 12:40.71 | 24 | 1960 | 4964 | 24 |
Kürek
Güney Kore aşağıdaki tekneleri hak kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Kim Dong-yong | Tek kürek | 7:05.24 | 4 bin | 7:03.91 | 2 QF | 7:16.12 | 5 SC/D | 7:48.09 | 4 FD | 7:27.94 | 21 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Kim Yeji | Tek kürek | 8:04.68 | 6 R | 7:50.64 | 1 QF | 8:00.26 | 4 SC/D | 7:59.78 | 4 FD | 8:32.57 | 19 |
Kim Myeong-sin KIm Sol-ji |
Hafif çift kürek | 7:31.98 | 4 bin | 7:27.95 | 4 FC | Yok | Hoşçakal | 7:44.03 | 14 |
Yeterlilik Açıklaması: FA =Final A (madalya); FB = Final B (madalyasız); FC =Final C (madalyasız); FD = Final D (madalyasız); FE = Final E (madalyasız); FF =Final F (madalyasız); SA/B =Yarı Finaller A/B; SC/D =Yarı finaller C/D; SE/F =Yarı Finaller E/F; QF =Çeyrek Finaller; R =Repesaj
yelken
Güney Kore, aşağıdaki etkinliklerin her biri için 1 tekneye hak kazandı
- erkekler
atlet | Etkinlik | Yarış | Net puanlar | Son derece | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Lee Tae-hoon | RS:X | 8 | 6 | 21 | 17 | 25 | 9 | 21 | 13 |
|
19 | EL | 139 | 15 |
Ha Jee-min | Lazer | 8 | 9 | 15 | 14 | 36 |
DNF |
50 DSQ |
28 | 12 | 17 | EL | 188 | 24 |
Cho Sung-min Park Gun-woo |
470 | 23 | 14 | 15 | 24 | 20 |
|
20 | 8 | 24 | 21 | EL | 169 | 22 |
M = Madalya yarışı; EL = Elendi – madalya yarışına girmedi;
Çekim
Güney Kore, aşağıdaki atış olaylarında yanaşma sağlamıştır:
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Cho Yong-seong | skeet | 109 | 35 | ilerlemedi | |
Choi Young-rae | 10 m havalı tabanca | 569 | 35 | ilerlemedi | |
50 m tabanca | 569 | 1 S | 661.5 | ||
Han Jin-seop | 10 m havalı tüfek | 590 | 32 | ilerlemedi | |
50 m tüfek eğilimli | 595 | 5 S | 698.2 | 6 | |
50 m tüfek 3 pozisyon | 1168 | 9 | ilerlemedi | ||
Jin Jong-oh | 10 m havalı tabanca | 588 | 1 S | 688.2 | |
50 m tabanca | 562 | 5 S | 662.0 | ||
Kim Dae Yoong | 25 m hızlı ateşli tabanca | 579 | 10 | ilerlemedi | |
Kim Hak-man | 50 m tüfek eğilimli | 594 | 15 | ilerlemedi | |
Kim Jonghyun | 10 m havalı tüfek | 593 | 17 | ilerlemedi | |
50 m tüfek 3 pozisyon | 1171 | 5 S | 1272.5 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Toplam | ||
Jeong Mi-ra | 10 m havalı tüfek | 387 | 51 | ilerlemedi | |
50 m tüfek 3 pozisyon | 581 | 17 | ilerlemedi | ||
Kang Gee-eun | Tuzak kurmak | 62 | 19 | ilerlemedi | |
Kim Byung-hee | 10 m havalı tabanca | 381 | 17 | ilerlemedi | |
Kim Jang mi | 10 m havalı tabanca | 382 | 13 | ilerlemedi | |
25 m tabanca | 591 | 1 S | 792.4 | ||
Kim Kyeong-ae | 25 m tabanca | 582 | 11 | ilerlemedi | |
Na Yoon Kyung | 10 m havalı tüfek | 394 | 21 | ilerlemedi | |
50 m tüfek 3 pozisyon | 583 | 10 | ilerlemedi |
Yüzme
Koreli yüzücüler şu ana kadar aşağıdaki etkinliklerde (Olimpiyat Kalifikasyon Süresinde (OQT) her etkinlikte en fazla 2 yüzücü ve Olimpiyat Seçim Zamanında (OST) potansiyel olarak 1 yüzücüye kadar) yeterlilik standartlarına ulaşmışlardır:
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Chang Gyu-cheol | 100 m kelebek | 52.69 | 25 | ilerlemedi | |||
Choi Kyu-woong | 200 m kurbağalama | 2:13.57 | 25 | ilerlemedi | |||
Jung Won-yong | 200 m bireysel karışık | 2:03.33 | 32 | ilerlemedi | |||
400 m bireysel karışık | 4:23.12 | 28 | Yok | ilerlemedi | |||
Park Hyung-joo | 200 m sırtüstü | 2:01.50 | 31 | ilerlemedi | |||
Park Seon-kwan | 100 m sırtüstü | 55.51 | 36 | ilerlemedi | |||
Park Tae Hwan | 200 m serbest stil | 1:46.79 | 5 S | 1:46.02 | 3 S | 1:44.93 | |
400 m serbest stil | 3:46.68 | 4 S | Yok | 3:42.06 | |||
1500 m serbest stil | 14:56.89 | 6 S | Yok | 14:50.61 | 4 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Geri Su-yeon | 200 m kurbağalama | 2:25.76 | =7 S | 2:24.67 | 9 | ilerlemedi | |
Baek Il-joo | 200 m serbest stil | 2:04.32 | 33 | ilerlemedi | |||
Choi Hye-ra | 200 m kelebek | 2:08.45 | 10 S | 2.08.32 | 14 | ilerlemedi | |
200 m bireysel karışık | 2:14.91 | 23 | ilerlemedi | ||||
jambon chan mi | 200 m sırtüstü | 2:15.30 | 31 | ilerlemedi | |||
Han Na-kyeong | 800 m serbest stil | 8:57.26 | 32 | Yok | ilerlemedi | ||
Jeong Da-rae | 200 m kurbağalama | 2:26.83 | 14 S | 2:28.74 | 16 | ilerlemedi | |
Kim Ga-eul | 400 m serbest stil | 4:43.46 | 34 | Yok | ilerlemedi | ||
Kim Hye Jin | 100 m kurbağalama | 1:09.79 | 33 | ilerlemedi | |||
Kim Seo-yeong | 400 m bireysel karışık | 4:43.99 | 17 | Yok | ilerlemedi |
Senkronize yüzme
Güney Kore, senkronize yüzmede 2 kontenjana hak kazandı.
atlet | Etkinlik | Teknik rutin | Serbest rutin (ön) | Serbest rutin (final) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Toplam (teknik + ücretsiz) | Rütbe | Puan | Toplam (teknik + ücretsiz) | Rütbe | ||
Park Hyun-ha Park Hyun-sun |
Düet | 86.700 | 13 | 87.460 | 174.160 | 12 S | 87.250 | 173.950 | 12 |
Masa Tenisi
Güney Kore üç erkek ve üç kadın hak kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | ön tur | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. tur | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Joo Se-hyuk | Bekarlar | Hoşçakal |
Kim HB ( PRK ) L (2–4) |
ilerlemedi | ||||||
Ah Sang-eun | Hoşçakal |
Freitas ( POR ) W (4–0) |
Kişikawa ( JPN ) L (1–4) |
ilerlemedi | ||||||
Joo Se-hyuk Oh Sang-eun Ryu Seung-min |
Takım | Yok |
Kuzey Kore (PRK) W (3-1) |
Portekiz (POR) B (3-2) |
Hong Kong (HKG) W (3-0) |
Çin (CHN) L (0–3) |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ön tur | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. tur | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Kim Kyung-ah | Bekarlar | Hoşçakal |
Liu J ( AUT ) W (4–1) |
Shen Yf ( ESP ) W (4–1) |
Feng Tw ( SIN ) L (2–4) |
ilerlemedi | ||||
Park Mi-genç | Hoşçakal |
Póta ( HUN ) W (4–1) |
Li Xx ( CHN ) L (1–4) |
ilerlemedi | ||||||
Dang Ye-seo Kim Kyung-ah Park Mi-young |
Takım | Yok |
Brezilya (BRA) B (3-0) |
Hong Kong (HKG) W (3-0) |
Çin (CHN) L (0–3) |
Singapur (SIN) L (0–3) |
4 |
Tekvando
Güney Kore, 2011 WTF Dünya Eleme Turnuvası'nda ilk 3'e girerek aşağıdaki tekvando etkinliklerine yanaşma sağlamıştır:
atlet | Etkinlik | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Bronz madalya | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Lee Dae-hoon | Erkekler -58 kg |
Karaket ( THA ) B 8-7 SDP |
Bayoumi ( EGY ) W 11-10 SDP |
Denisenko ( RUS ) B 7-6 |
Hoşçakal |
González ( ESP ) L 8–17 |
||
Cha Dong-min | Erkekler +80 kg |
Traykoviç ( SLO ) B 9-4 |
Tanrıkulu ( TUR ) L 1–4 |
ilerlemedi | ||||
Hwang Kyung-seon | Bayanlar -67 kg |
Gbagbi ( CIV ) B 4-1 |
Fromm ( GER ) W 8–4 |
Anic ( SLO ) B 7-0 |
Hoşçakal |
Tatarca ( TUR ) B 12-5 |
||
Lee In-jong | Bayanlar +67 kg |
Falavigna ( BRA ) B 13-9 |
Graf ( FRA ) L 4–7 |
ilerlemedi |
Mamatova ( UZB ) B 8-1 |
Baryshnikova ( RUS ) L 6–7 |
ilerlemedi | 5 |
triatlon
Güney Kore aşağıdaki sporcuları hak kazandı.
atlet | Etkinlik | Yüzme (1,5 km) | Trans 1 | Bisiklet (40 km) | Geçiş 2 | Koş (10 km) | Toplam zaman | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heo Min ho | Erkeklerin | 18:02 | 0:38 | 59:46 | 0:28 | 35:36 | 1:54:30 | 54 |
Voleybol
Güney Kore salon turnuvası için bir kadın takımı hak kazandı.
kadın turnuvası
- Takım kadrosu
2012 Yaz Olimpiyatları'nın kadın voleybol turnuvasındaki Kore kadrosu aşağıdadır.
Teknik Direktör: Kim Hyung-sil
№ | İsim | Doğum tarihi | Boy uzunluğu | Ağırlık | başak | Engellemek | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | ha Joon-eem | 26 Aralık 1989 | 1,89 m (6 ft 2 inç) | 74 kg (163 lb) | 287 cm (113 inç) | 281 cm (111 inç) | Kore Otoyolu Şirketi |
4 | Kim Sa-nee (K) | 21 Haziran 1981 | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 75 kg (165 lb) | 302 cm (119 inç) | 292 cm (115 inç) | Heungkuk Yaşamı |
5 | Kim Hae-ran (L) | 16 Mart 1984 | 1,68 m (5 ft 6 inç) | 60 kg (130 lb) | 280 cm (110 inç) | 270 cm (110 inç) | Kore Otoyolu Şirketi |
7 | Lim Hyo-sook | 26 Nisan 1982 | 1,77 m (5 ft 10 inç) | 75 kg (165 lb) | 278 cm (109 inç) | 270 cm (110 inç) | Kore Otoyolu Şirketi |
10 | Kim Yeon Koung | 26 Şubat 1988 | 1,92 m (6 ft 4 inç) | 73 kg (161 lb) | 307 cm (121 inç) | 299 cm (118 inç) | Fenerbahçe |
11 | Han Yoo mi | 5 Şubat 1982 | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 65 kg (143 lb) | 307 cm (121 inç) | 297 cm (117 inç) | Kore Ginseng Şirketi |
12 | Han Song-yi | 5 Eylül 1984 | 1,86 m (6 ft 1 inç) | 65 kg (143 lb) | 305 cm (120 inç) | 298 cm (117 inç) | GS Caltex |
13 | Jung Dae-genç | 12 Ağustos 1981 | 1,83 m (6 ft 0 inç) | 71 kg (157 lb) | 303 cm (119 inç) | 292 cm (115 inç) | GS Caltex |
14 | Hwang Youn-joo | 13 Ağustos 1986 | 1,77 m (5 ft 10 inç) | 68 kg (150 lb) | 303 cm (119 inç) | 294 cm (116 inç) | Hyundai E&C |
17 | Yang Hyo-jin | 14 Aralık 1989 | 1,90 m (6 ft 3 inç) | 72 kg (159 lb) | 287 cm (113 inç) | 280 cm (110 inç) | Hyundai E&C |
19 | Kim Hee Jin | 29 Nisan 1991 | 1,85 m (6 ft 1 inç) | 77 kg (170 lb) | 300 cm (120 inç) | 295 cm (116 inç) | IBK Altos |
20 | Lee Sook-ja | 17 Haziran 1980 | 1,75 m (5 ft 9 inç) | 58 kg (128 lb) | 286 cm (113 inç) | 264 cm (104 inç) | GS Caltex |
- Grup oyunu
Çeyrek finale yükseldi |
|
puan | Maçlar | Setler | Puan | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rütbe | Takım | W | L | W | L | Oran | W | L | Oran | |
1 | Amerika Birleşik Devletleri | 15 | 5 | 0 | 15 | 2 | 7.500 | 426 | 345 | 1.235 |
2 | Çin | 9 | 3 | 2 | 11 | 10 | 1.100 | 475 | 461 | 1.030 |
3 | Güney Kore | 8 | 2 | 3 | 11 | 10 | 1.100 | 449 | 452 | 0,993 |
4 | Brezilya | 7 | 3 | 2 | 10 | 10 | 1.000 | 447 | 420 | 1.064 |
5 | Türkiye | 6 | 2 | 3 | 9 | 11 | 0.818 | 434 | 443 | 0.980 |
6 | Sırbistan | 0 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0.133 | 297 | 407 | 0.730 |
28 Temmuz 2012 20:00 |
Amerika Birleşik Devletleri | 3-1 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Janpen Jirakakul (THA), Georgios Karampetsos (GRE) |
(25–19, 25–17, 20–25, 25–21) sonuç istatistikleri |
30 Temmuz 2012 11:30 |
Sırbistan | 1-3 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 7.500 Hakem: Brian McDougall (GBR), Simone Santi (ITA) |
(12–25, 16–25, 25–16, 21–25) sonuç istatistikleri |
1 Ağustos 2012 22:00 |
Brezilya | 0-3 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 11.000 Hakem: Mitchell Davidson (CAN), Mitchell Salvatore (ABD) |
(23–25, 21–25, 21–25) sonuç istatistikleri |
3 Ağustos 2012 14:45 |
Türkiye | 3-2 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 13.500 Hakem: Simone Santi (ITA), Brian McDougall (GBR) |
(25–16, 21–25, 25–18, 19–25, 15–12) sonuç istatistikleri |
5 Ağustos 2012 11:30 |
Çin | 3-2 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 12.000 Hakem: Janpen Jirakul (THA), Frans Loderus (NED) |
(28–26, 22–25, 25–19, 22–25, 15–10) sonuç istatistikleri |
- Çeyrek final
7 Ağustos 2012 21:00 |
İtalya | 1-3 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 13.000 Hakem: Rolando Cholakian (ARG), Jose Mercado (PUR) |
(25–18, 21–25, 20–25, 18–25) sonuç istatistikleri |
- Yarı final
9 Ağustos 2012 15:00 |
Güney Kore | 0-3 | Amerika Birleşik Devletleri |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Rolando Cholakian (ARG), Brian McDougall (GBR) |
(20–25, 22–25, 22–25) sonuç istatistikleri |
- bronz madalya maçı
11 Ağustos 2012 11:30 |
Japonya | 3-0 | Güney Kore |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 13.500 Hakem: Suzana Rodriguez (ESP), Jose Mercado (PUR) |
(25–22, 26–24, 25–21) sonuç istatistikleri |
Ağırlık kaldırma
Güney Kore, 6 erkek ve 4 kadın yarışmaya katılma hakkı kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | kapmak | temiz & pislik | Toplam | Rütbe | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||||
Ji Hun-min | -62 kg | 130 | 7 |
|
DNF | 162 | DNF |
Jeong-sik'i kazandı | -69 kg | 144 | 9 | 178 | 6 | 322 | 7 |
Sa Jae-hyouk | -77 kg | 158 | 3 | - | - | 158 | DNF * |
Kim Min Jae | -94 kg | 185 | 1 | 210 | 8 | 395 | |
Kim Hwa-seung | -105 kg |
|
DNF | - | - | - | DNF |
Jeon Sang-guen | +105 kg | 190 | 10 | 246 | 2 | 436 | 4 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | kapmak | temiz & pislik | Toplam | Rütbe | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||||
Yang Eun-hye | -58 kg | 87 | 17 | 113 | 14 | 200 | 14 |
Mun Yu-ra | -69 kg |
|
DNF | - | - | - | DNF |
Lim Ji Hye | -75 kg | 97 | 9 | 126 | 10 | 223 | 10 |
Jang Mi-ran | +75 kg | 125 | 5 | 164 | 4 | 289 |
* Sa Jae-Hyouk , ikinci koparma girişimi sırasında dirseğini çıktıktan sonra yarışmadan çekilmek zorunda kaldı.
Güreş
Güney Kore şu ana kadar aşağıdaki kota yerlerine hak kazandı.
Anahtar :
- VT - Sonbaharda Zafer .
- PP - Puanlara Göre Karar - teknik puanlarla kaybeden.
- PO - Puanla Karar - teknik puanı olmayan kaybeden.
- Erkekler serbest stil
atlet | Etkinlik | Vasıf | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | 1 repajaj | repajaj 2 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Kim Jin-cheol | -55 kg | Hoşçakal |
Yumoto ( JPN ) L 1-3 PP |
ilerlemedi | 11 | ||||
Lee Seung-chul | -60 kg | Hoşçakal |
Scott ( ABD ) L 0–3 PO |
ilerlemedi | 18 |
- Erkekler Grekoromen
atlet | Etkinlik | Vasıf | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | 1 repajaj | repajaj 2 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Choi Gyu-jin | -55 kg | Hoşçakal |
Yun WC ( PRK ) W 3-0 PO |
Balart ( CUB ) W 3–1 PP |
Bayramov ( AZE ) L 1–3 PP |
Hoşçakal |
Semenov ( RUS ) L 0–3 PO |
5 | |
Jung Ji-hyun | -60 kg | Hoşçakal |
Meok ( CUB ) W 3–0 PO |
Aliyev ( AZE ) S 0–3 PO |
ilerlemedi | 8 | |||
Kim Hyeon-woo | -66 kg |
Varderesyan ( KOL ) W 3-0 PO |
Mulens ( CUB ) W 3–0 PO |
Venckaitis ( LTU ) W 3–0 PO |
Guénot ( FRA ) W 3–1 PP |
Hoşçakal |
Lőrincz ( HUN ) W 3–0 PO |
||
Kim Jin-hyeok | -74 kg |
Datunashvili ( GEO ) L 0–3 PO |
ilerlemedi | 19 | |||||
Lee Se-yeol | -84 kg |
Hrustanović ( AUT ) L 0–3 PO |
ilerlemedi | 18 |
- Kadın serbest stil
atlet | Etkinlik | Vasıf | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | 1 repajaj | repajaj 2 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Kim Hyung Joo | -48 kg | Hoşçakal |
Merleni ( UKR ) L 1-3 PP |
ilerlemedi | 13 | ||||
Um Ji-eun | -55 kg |
Amri ( TUN ) L 0–5 VT |
ilerlemedi | 14 |