Kadınların hafif çift kürekte - 2012 Yaz Olimpiyatları at Kürek - Rowing at the 2012 Summer Olympics – Women's lightweight double sculls
Kadınların hafif çift sculls XXX Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Eton Dorney | ||||||||||||
tarih | 29 Temmuz - 4 Ağustos | ||||||||||||
Yarışmacılar | 34 ila 17 milletler | ||||||||||||
Kazanma anı | 7: 09.30 | ||||||||||||
Madalya | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2012 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Tek sculls | erkekler | KADIN |
Coxless çifti | erkekler | KADIN |
Çift sculls | erkekler | KADIN |
Lwt çift sculls | erkekler | KADIN |
Coxless dört | erkekler | |
Dört sculls | erkekler | KADIN |
Sekiz | erkekler | KADIN |
Lwt coxless dört | erkekler | |
Kadınların hafif çift sculls de yarışma 2012 Yaz Olimpiyatları'nda yer Londra'da altındadır gerçekleşti Dorney Lake , Oyun mekan amaçları için, resmen Eton Dorney adlandırılır.
program
Tüm zamanlar İngiltere Yaz Saati ( UTC + 1 )
tarih | zaman | yuvarlak |
---|---|---|
Pazar 2012 29 Temmuz | 10:40 | Eleme Yarışları |
Salı 2012 31 Temmuz | 10:10 | Repeşaj |
Perşembe 2012 2 Ağustos | 10:30 | Yarı Finalleri |
Cumartesi 2012 4 Ağustos | 10:00 | Finali C |
Cumartesi 2012 4 Ağustos | 10:40 | Finali B |
Cumartesi 2012 4 Ağustos | 11:50 | final |
Sonuçlar
Eleme Yarışları
Her şeyden önce iki yarı finale hak ısıtmak, kalan Repechage gider.
Grup 1
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Sophie Hosking Katherine Copeland |
Büyük Britanya | 6: 56.96 | S |
2 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danimarka | 6: 59.94 | S |
3 |
Louise Ayling Julia Edward |
Yeni Zelanda | 7: 02,78 | R, |
4 |
Yaima Velázquez Yoslaine Domínguez |
Küba | 7: 12.99 | R, |
5 |
María Clara Rohner Milka Kraljev |
Arjantin | 7: 33.37 | R, |
6 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Raşid |
Mısır | 7: 45.23 | R, |
Grup 2
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Yunanistan | 7: 03,66 | S |
2 |
Bronwen Watson Hannah Her-Hall |
Avustralya | 7: 05.30 | S |
3 |
Kristin Hedström Julie Nichols |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 08,46 | R, |
4 |
Rianne Sigmond Maaike Başkanı |
Hollanda | 7: 10.49 | R, |
5 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Kanada | 7: 10.89 | R, |
6 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brezilya | 7: 34.37 | R, |
Grup 3
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Xu Dongxiang Huang Wenyi |
Çin | 7: 15.57 | S |
2 |
Lena Müller Anja Noske |
Almanya | 7: 19.24 | S |
3 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japonya | 7: 30.29 | R, |
4 |
Kim Myeong-sin Kim Sol-ji |
Güney Kore | 7: 31.98 | R, |
5 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 40.06 | R, |
Repechage
İlk üç yarı finaline hak.
Repechage 1
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Rianne Sigmond Maaike Başkanı |
Hollanda | 7: 19.26 | S |
2 |
Louise Ayling Julia Edward |
Yeni Zelanda | 7: 19.26 | S |
3 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japonya | 7: 23.79 | S |
4 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brezilya | 7: 27.46 | |
5 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 37.64 | |
6 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Raşid |
Mısır | 7: 54.01 |
Repechage 2
rütbe | Kürekçi | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Kristin Hedström Julie Nichols |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 13.82 | S |
2 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Kanada | 7: 15.37 | S |
3 |
Yaima Velázquez Yoslaine Dominguez |
Küba | 7: 19.33 | S |
4 |
Kim Myung-shin Kim Sol-ji |
Güney Kore | 7: 27.95 | |
5 |
Maria Rohner Milka Kraljev |
Arjantin | 7: 40.72 |
Yarı Final A / B
Yarı Finali 1
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Katherine Copeland Sophie Hosking |
Büyük Britanya | 7: 05,90 | S |
2 |
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Yunanistan | 7: 09.01 | S |
3 |
Lena Müller Anja Noske |
Almanya | 7: 10.16 | S |
4 |
Kristin Hedström Julie Nichols |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 12.61 | |
5 |
Louise Ayling Julia Edward |
Yeni Zelanda | 7: 15.06 | |
6 |
Yaima Velasquez Yoslaine Dominguez |
Küba | 7: 21.86 |
Yarı Finali 2
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Xu Dongxiang Wenyi Huang |
Çin | 7: 10.39 | S |
2 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danimarka | 7: 10.93 | S |
3 |
Bronwen Watson Hannah Her-Hall |
Avustralya | 7: 12.35 | S |
4 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Kanada | 7: 14.83 | |
5 |
Rianne Sigmond Maaike Başkanı |
Hollanda | 7: 19.31 | |
6 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japonya | 7: 34.23 |
Finaller
Finali C
rütbe | Canoer | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brezilya | 7: 41.43 | |
2 |
Kim Myung-shin Kim Sol-ji |
Güney Kore | 7: 44.03 | |
3 |
Maria Rohner Milka Kraljev |
Arjantin | 7: 44.62 | |
4 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 51.82 | |
5 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Raşid |
Mısır | 8: 14.17 |
Finali B
rütbe | Canoer | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Kanada | 7: 17.24 | |
2 |
Rianne Sigmond Maaike Başkanı |
Hollanda | 7: 20.36 | |
3 |
Louise Ayling Julia Edward |
Yeni Zelanda | 7: 22.78 | |
4 |
Yaima Velasquez Yoslaine Dominguez |
Küba | 7: 23.25 | |
5 |
Kristin Hedström Julie Nichols |
Amerika Birleşik Devletleri | 7: 23.31 | |
6 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japonya | 7: 32.12 |
Finali A
rütbe | kürekçiler | ülke | zaman | notlar |
---|---|---|---|---|
Katherine Copeland Sophie Hosking |
Büyük Britanya | 7: 09.30 | ||
Xu Dongxiang Wenyi Huang |
Çin | 7: 11.93 | ||
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Yunanistan | 7: 12.09 | ||
4 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danimarka | 7: 15.53 | |
5 |
Bronwen Watson Hannah Her-Hall |
Avustralya | 7: 20.68 | |
6 |
Lena Müller Anja Noske |
Almanya | 7: 22.18 |