2012 Yaz Olimpiyatları'nda Büyük Britanya - Great Britain at the 2012 Summer Olympics
2012 Yaz Olimpiyatları'nda İngiltere | |
---|---|
IOC kodu | GBR |
NOC | İngiliz Olimpiyat Birliği |
içinde Londra | |
yarışmacılar | 26 sporda 541 |
Bayrak taşıyıcıları |
Chris Hoy (açılış) Ben Ainslie (kapanış) |
Madalyalar 3. sırada |
|
Yaz Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Diğer ilgili görünüşler | |
1906 Araya Giren Oyunlar |
Britanya Olimpiyat Birliği (BOA) tarafından temsil edilen Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda , 27 Temmuz - 12 Ağustos 2012 tarihleri arasında Londra , Birleşik Krallık'ta düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyatları'nda ev sahibi ülke olarak yarıştı ve seçilen sporculardan oluşan takım resmi olarak Takım olarak biliniyordu. GB . İngiliz sporcular , modern çağda her Yaz Olimpiyat Oyununda Avustralya, Fransa ve Yunanistan ile birlikte yarıştı , ancak Büyük Britanya hepsinde en az bir altın madalya kazanan tek kişi. Londra, daha önce 1908 ve 1948'de yapmış olduğu gibi, Yaz Olimpiyatlarına üç farklı vesileyle ev sahipliği yapan ilk şehirdir . Yakında, katılacak Paris içinde 2024 ve Los Angeles'ta içinde 2028 üçüncü kez Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği. BOA tarafından organize edilen GB Takımı , 279'u erkek, 262'si kadın olmak üzere toplam 541 sporcuyu Oyunlara gönderdi ve 26 sporun tamamında otomatik eleme yerleri kazandı.
Devlet kurumu UK Sport , en az minimum miktarda, 2008 Yaz Olimpiyatları'nda kazanılan takımın bir fazlasını ve madalya tablosunda dördüncü sırada olmak üzere toplam 48 ila 70 madalya hedefledi . 7 Ağustos 2012'de Büyük Britanya 48 madalya hedefine ulaştı ve Pekin'den gelen 19 altın madalya çetelesini geçerek 1908'den bu yana en başarılı Olimpiyatlar oldu .
Büyük Britanya, Yaz Olimpiyat Oyunlarını toplam 65 madalya (29 altın, 18 gümüş ve 18 bronz), madalya tablosu sıralamasında üçüncü ve toplam madalya sıralamasında dördüncü sırada tamamladı. GB Takımına on yedi spor dalında en az bir madalya verildi, bunlardan on biri en az bir altın içeriyordu. Madalya sıralamasında İngiliz sporcular, 8 altın olmak üzere toplam 12 olimpiyat madalyası, tek başına 10 pist bisiklet etkinliğinden 7 ve binicilikte, 6 yarıştan 3 altın olmak üzere 5 madalya kazandıkları madalya sıralamasına hakim oldular. Büyük Britanya ayrıca triatlon, boks ve kürekte madalya tablosunun zirvesinde yer aldı. On iki İngiliz sporcu Londra'da birden fazla Olimpiyat madalyası kazandı.
Ülkenin madalya sahipleri arasında tekvando jin Jade Jones , triatlet Alistair Brownlee ve slalom kanocuları Etienne Stott ve Tim Baillie vardı ve Büyük Britanya'nın kendi dallarında ilk Olimpiyat altın madalyalarını kazandı. Nicola Adams , sporu Oyunlarda ilk kez sahneye çıktığı için Olimpiyat boks tarihindeki ilk kadın şampiyon oldu.
Olimpiyat tarihinde at terbiyesinde hiç madalya kazanmamış olan İngiliz biniciler, 2012'de etkinliğe hakim oldular, 2 altın (hem takım hem de bireysel) ve bir bronz kazandılar , Charlotte Dujardin beş İngiliz çift altın madalya kazananından biri oldu. İngiltere, 1980'den bu yana takım yarışmasını kazanan Almanya dışında ilk ülke oldu . Andy Murray , sporun 1988'de tam madalya disiplini olarak yeniden tanıtılmasından bu yana Olimpiyat unvanını kazanan ilk İngiliz tenisçi oldu ; aynı zamanda bir günde iki madalya kazanan tek İngiliz atletti. Çift tuzak atıcı Peter Wilson , sporunda 12 yıl boyunca ülkenin ilk altın madalyasını kazandı.
Londra'da iki altın madalya kazanarak, atletizm bisikletçisi Chris Hoy , eski kürekçi Steve Redgrave'in kazandığı beş altını aşan altı altın da dahil olmak üzere toplam yedi madalya ile Büyük Britanya'nın Olimpiyat tarihindeki en başarılı sporcusu oldu . Hoy ayrıca erkekler zamana karşı yarışında altın madalya kazanan yol bisikletçisi Bradley Wiggins ile birlikte bir İngiliz için en fazla toplam Olimpiyat madalyası elde etti . Ben Ainslie , Fin sınıfında dördüncü altın madalyasını kazandıktan sonra Olimpiyat tarihinin en başarılı denizcisi oldu. Toplamda üç madalya (iki altın ve bir gümüş) ile Victoria Pendleton , daha önce Kelly Holmes tarafından düzenlenen ve kısa bir süre Rebecca Adlington ile paylaşılan iki altın ve bir bronz madalya rekorunu geçerek Büyük Britanya'nın en başarılı kadın Olimpiyat sporcusu oldu .
Olimpiyat tarihinde ilk kez, Büyük Britanya bir kadın kürek altını kazandı; Etkinlikte, Büyük Britanya, bayanlar kürekte altı altın madalyanın üçünü elde etti. Heather Stanning ve Helen Glover , bayanlar çiftinde ilk Büyük Britanya altınını ve kadınlar kürekte ulusun tarihindeki ilk altını aldı. Katherine Grainger , Anna Watkins ile kadınlar çifte çifte yarışında ilk altın madalyasını kazanarak, dört Olimpiyat madalyası ve art arda dört maçta (önceden üç gümüş madalya kazanan) ilk Büyük Britanyalı kadın atlet oldu. Yüzücü Rebecca Adlington , aynı gün içinde dört Olimpiyat madalyasının başarısını egale etti. Sophie Hosking ve Katherine Copeland , bayanlar hafif hafif çifte çiftlerinde Super Saturday kapsamında hat-trick'i tamamladılar .
Eşi görülmemiş başarıya rağmen, Büyük Britanya takım sporlarında çok daha kötü bir performans sergiledi ve Katie Walsh'ın kaptanlığını yaptığı Büyük Britanya , Kadınlar Çim hokeyi turnuvasında Yeni Zelanda'ya karşı 3-1 bronz madalya maçında ilk madalyayı kazandığında sadece tek bir madalya kazandı. 1992'den beri bir Yaz Olimpiyatları'nda bir İngiliz çim hokeyi takımı tarafından herhangi bir renkten.
madalyalılar
Takım, 29 altın, 17 gümüş ve 19 bronz olmak üzere toplam 65 madalya kazandı. Her altın madalya sahibi için, Royal Mail tarafından , genellikle yarışmacının memleketinde, başarının tanınması için bir posta kutusu altın boyandı . Altın madalya kazanan her bireyi veya takımı gösteren birinci sınıf bir pul da üretildi.
Aşağıdaki İngiliz yarışmacılar Oyunlarda madalya kazandı. Aşağıdaki 'disipline göre' bölümlerinde madalya kazananların isimleri kalın harflerle yazılmıştır .
Birden fazla madalya
Aşağıdaki Team GB yarışmacıları 2012 Olimpiyat Oyunlarında birkaç madalya kazandı.
İsim | Madalya | Spor | Etkinlik |
---|---|---|---|
Chris Hoy |
Altın Altın |
Bisikletçilik |
Erkekler takım sprint Erkekler keirin |
Laura Trott |
Altın Altın |
Bisikletçilik |
Bayanlar takım takibi Bayanlar omnium |
Jason Kenny |
Altın Altın |
Bisikletçilik |
Erkekler takım sprint Erkekler sprint |
Charlotte Dujardin |
Altın Altın |
Atlı |
Takım terbiyesi Bireysel terbiye |
Mo Farah |
Altın Altın |
Atletizm |
Erkekler 10.000 m Erkekler 5.000 m |
Andy Murray |
Altın Gümüş |
Tenis |
Tek erkekler Karışık çiftler |
Victoria Pendleton |
Altın Gümüş |
Bisikletçilik |
Kadınlar keirin Kadınlar sürat koşusu |
Ed Clancy |
Altın Bronz |
Bisikletçilik |
Erkekler takım takibi Erkekler omnium |
Laura Bechtolsheimer |
Altın Bronz |
Atlı |
Takım terbiyesi Bireysel terbiye |
Louis Smith |
Gümüş Bronz |
Jimnastik |
Erkekler kulplu at Erkek takımı her yerde |
Maksimum Whitlock |
bronz bronz |
Jimnastik |
Erkekler kulplu at Erkek takımı her yerde |
Rebecca Adlington |
bronz bronz |
Yüzme |
Bayanlar 400 m serbest Bayanlar 800 m serbest |
"Süper Cumartesi"
Ev sahibi ülke için çok sayıda güçlü madalya olanağı yaratması beklenen program nedeniyle, ev sahibi ülkedeki Oyunlar hazırlıklarında "Süper Cumartesi" olarak faturalandırılan Oyunların 8. Günü (4 Ağustos), Büyük Britanya'nın en fazla madalya rekorunu kırdığını gördü. 1908 oyunlarından bu yana Olimpiyatlarda başarılı bir gün. Gün, takımın altı altın madalya kazandığını gördü, kürekte Alex Gregory , Tom James , Pete Reed ve Andrew Triggs Hodge erkekler kolsuz dörtlüde , Katherine Copeland ve Sophie Hosking bayanlar hafif çifte çiftesinde, ardından bisiklette Bayanlar takımında Dani King , Joanna Rowsell Shand ve Laura Trott . Bunu 46 dakika arayla üç atletizm altın madalyası aldı, Jessica Ennis bayanlar heptatlonda altın madalya kazandı , Greg Rutherford erkekler uzun atlamada ve Mo Farah erkekler 10.000 metrede. Kürekte günün toplam madalyasını tamamlamak, erkekler hafif çift kürekte Mark Hunter ve Zac Satın Alma için gümüş oldu . Londra 2012 organizatörü Lord Coe , günün olaylarının ortaya çıkışını "bulaşıcı bir başarı öyküsü" ve tanık olduğu en büyük spor günü olarak nitelendirdi.
Madalya ve performans hedefleri
Team GB, dört yıl önce Pekin'deki önceki başarılarını geliştirmeye çalışırken, Londra Olimpiyatları öncesi beklentiler, ev desteği ile rekabet etmenin ek avantajı ile çok yüksekti. Olimpik ve Paralimpik sporlarda 300 milyon sterlin dağıtmaktan sorumlu olan UK Sport , 4 Temmuz 2012'de madalya tablosunun ilk dördünde bitirme ve toplam madalya bazında en az 12 sporda en az 48 madalya kazanma hedefini açıkladı. 40-70 aralığı. belirli sayıda altın madalya hedeflenmemiş olsa da.
Team GB, Olimpiyatlardan önce diğer uzman ve profesyonel spor kuruluşları tarafından da yüksek puan aldı. Bu, BBC Radio 5 live tarafından davet edilen ve tahmini olarak toplam 95 madalya: 27 altın, 25 gümüş ve 43 bronz olan bir uzman ekibini içeriyordu. Spor istatistikleri sağlayıcısı Infostrada, 16'sı altın olmak üzere 57 madalya öngördü. Sheffield Hallam Üniversitesi 27'si altın olmak üzere 56 madalya; Eski bir İtalyan Olimpiyat Komitesi üyesi olan Luciana Barra, 16'sı altın olmak üzere 59 madalya aldı.
UK Sport, Futbol hariç her bir Olimpik spor için madalya ve pozisyonlar için hedefler belirledi. Bunlar, gerçek Team GB performansıyla birlikte aşağıdaki tabloda listelenmiştir.
GB Takımının madalya hedefine ulaşamadığı tek spor Yüzme oldu .
Hedef kaçırıldı | Hedefe ulaşıldı | Hedef aşıldı |
Spor | Hedef | Ortaya çıkan madalyalar veya yerleştirmeler | Hedef gerçekleştirme | |
---|---|---|---|---|
madalya yok | Madalyasız yerleştirme | |||
Okçuluk | 0-1 | 2 × 4. | son 16'da 3 | |
Atletizm | 5-8 | 6 | ||
Badminton | 0-1 | 1 × 4. | 7 grup aşamasının 2'sini kazandı | |
Basketbol | 0-1 | 2 × 5. | 12 grup aşamasının 1'ini kazandı | |
Boks | 3-5 | 5 | ||
Kano | 3-4 | 4 | ||
Bisikletçilik | 6-10 | 12 | ||
Dalış | 1-3 | 1 | ||
Atlı | 3-4 | 5 | ||
eskrim | 0-1 | 1 × 6. | 6. ve 8. | |
Çim Hokeyi | 1-2 | 1 | ||
Jimnastik | 1-2 | 4 | ||
Hentbol | 0-1 | 1 × 5. | 10 grup aşamasının 0'ını kazandı | |
Judo | 0-1 | 4 × 4. | 2 | |
Modern Pentatlon | 1-2 | 1 | ||
Kürek | 6 | 9 | ||
yelken | 3-5 | 5 | ||
Çekim | 0-1 | 1 × 4. | 1 | |
Yüzme | 5–7 | 3 | ||
Senkronize yüzme | 0-1 | 0 | ||
Masa Tenisi | 0-1 | 1 × 32. | 1 × 16. | |
Tekvando | 1-3 | 2 | ||
Tenis | 0-2 | 2 | ||
triatlon | 1-2 | 2 | ||
Voleybol | 0-1 | 1 takım 1 maç kazanır | 10 grup aşamasının 1'ini kazandı | |
su topu | 0-1 | 4. | 8 grup aşamasının 0'ını kazandı | |
Ağırlık kaldırma | 0-1 | 1 × 4. | 10 | |
Güreş | 0-1 | 1 × 4. | 1 1. turda 0 kazandı | |
Toplam | 48–70 | 65 |
Birleşik Krallık Spor finansmanı
2008'den 2012'ye kadar olan Olimpiyat döngüsünde, hükümet kurumu UK Sport , Team GB'yi ve bireysel sporcuları ve özellikle Londra'daki 2012 Olimpiyat Oyunları için fon sağlamak için toplam 264 milyon sterlinden fazla bir bütçe ayırdı . En yüksek fonu alan sporlar kürek , bisiklet , atletizm , yelken ve yüzmeydi . Olimpik Programda, kurum tarafından herhangi bir fon verilmeyen tek spor dalı, futbol ve plaj voleyboluydu .
Spor | Finansman |
---|---|
Okçuluk | 4.408.000 £ |
Atletizm | 25.148.000 £ |
Badminton | 7.434.900 £ |
Basketbol | 8,599,000 £ |
Boks | 9,551,000 £ |
Kano | 16.176.000 £ |
Bisikletçilik | 26.032.000 £ |
Dalış | 6,535,000 £ |
Atlı | 13,395,100 £ |
eskrim | 2.535.335 £ |
Çim Hokeyi | 15,013,200 £ |
Jimnastik | 10,770,600 £ |
Hentbol | 2.924.721 £ |
Judo | 7.498.000 £ |
Modern Pentatlon | 6.288.800 £ |
Kürek | 27.287.600 £ |
yelken | 22.942.700 £ |
Çekim | 2.461.866 £ |
Yüzme | 25.144.600 £ |
Senkronize yüzme | 3,398,300 £ |
Masa Tenisi | 1.213,848 £ |
Tekvando | 4.833.600 £ |
triatlon | 5,291,300 £ |
Voleybol | 3.536.077 £ |
Ağırlık kaldırma | 1.365.157 £ |
Güreş | 1.435.210 £ |
Toplam | 264.143.753 £ |
heyet
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından Büyük Britanya olarak bilinen ekip, Ana Ülkelerin dördünden (İngiltere, Kuzey İrlanda , İskoçya ve Galler ) ve üç Kraliyet Bağımlılığından ( Man Adası , Jersey ve Galler ) sporcuları seçer. Guernsey ) ve İngiliz denizaşırı bölgelerinin üçü hariç tümü ( Cayman Adaları , İngiliz Virgin Adaları ve Bermuda'nın kendi NOC'leri vardır). Takım, 1999'dan beri Team GB olarak adlandırılan İngiliz Olimpiyat Birliği (BOA) tarafından düzenleniyor ve " Team GB , Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Olimpiyat Takımı" olduğunu açıklıyor .
BOA, 279'u erkek ve 262'si kadın olmak üzere 541 sporcudan oluşan bir takımı, kendi etkinliklerinde otomatik olarak eleme yerleri kazandıktan sonra tüm spor dallarında yarışmak üzere seçti.
Dopingle mücadele kural ihlallerinden dolayı cezalandırılan sporcuların seçilmesini engelleyen BOA tüzüğü , Nisan 2012'de Spor Tahkim Mahkemesi tarafından iptal edilerek Dwain Chambers , David Millar ve Carl Myerscough'un katılımına izin verildi .
İngiliz Olimpiyat Birliği başkanı Colin Moynihan, 4. Baron Moynihan , pahalı, seçkin özel okullara giden orantısız sayıda İngiliz Olimpiyat yarışmacısını kınadı. Ev sahibi ülkenin çok sayıda madalya kazandığı kürek, yelken ve binicilik etkinliklerine katılan tüm İngiliz Olimpiyat yarışmacılarının yüzde yirmisi ve İngiliz katılımcılarının yüzde 33'ü özel okullara gitti. Moynihan, sayıları "İngiliz sporundaki en kötü istatistiklerden biri" olarak nitelendirdi ve birçok seçkin İngiliz sporcunun ayrıcalıklı geçmişlerden gelmesinin "yanlış ve kabul edilemez" olduğunu söyledi. Loughborough Üniversitesi'nde spor ve sosyal teori profesörü olan Alan Bairner, sayılardaki birincil faktörün, özel okullarda mükemmel spor tesislerinin ve özel koçluğun varlığı ve birçok devlet destekli okulda aynı olmaması olduğunu söyledi.
Büyük Britanya kiti Stella McCartney tarafından tasarlanmıştır . Olimpiyat ürünlerine ek olarak, BOA'nın resmi maskotu Pride dahil olmak üzere bir dizi Team GB markalı ürün satışa çıktı.
yarışmacılar
Oyunlara katılan yarışmacıların sayısı aşağıdadır. Eskrim, çim hokeyi, futbol ve hentbol rezervlerinin sporcu olarak sayılmadığını unutmayın:
Spor | erkekler | Kadınlar | Toplam |
---|---|---|---|
Okçuluk | 3 | 3 | 6 |
Atletizm | 44 | 33 | 77 |
Badminton | 2 | 2 | 4 |
Basketbol | 12 | 12 | 24 |
Boks | 7 | 3 | 10 |
Kano | 9 | 6 | 15 |
Bisikletçilik | 15 | 12 | 27 |
Dalış | 5 | 7 | 12 |
Atlı | 7 | 6 | 13 |
eskrim | 4 | 6 | 10 |
Çim Hokeyi | 16 | 16 | 32 |
Futbol | 18 | 18 | 36 |
Jimnastik | 5 | 13 | 18 |
Hentbol | 14 | 14 | 28 |
Judo | 7 | 7 | 14 |
Modern Pentatlon | 2 | 2 | 4 |
Kürek | 28 | 19 | 47 |
yelken | 9 | 7 | 16 |
Çekim | 7 | 4 | 11 |
Yüzme | 23 | 21 | 44 |
Senkronize yüzme | 0 | 9 | 9 |
Masa Tenisi | 3 | 3 | 6 |
Tekvando | 2 | 2 | 4 |
Tenis | 4 | 4 | 8 |
triatlon | 3 | 3 | 6 |
Voleybol | 14 | 14 | 28 |
su topu | 13 | 13 | 26 |
Ağırlık kaldırma | 3 | 2 | 5 |
Güreş | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 279 | 262 | 541 |
Okçuluk
Ev sahibi ülke olarak İngiltere, hem erkek hem de kadın takım etkinliklerine girişin yanı sıra altı ayrı yerin tam tahsisini otomatik olarak aldı. Eski madalya sahibi Alison Williamson , art arda altıncı Yaz Olimpiyatları'nda yarıştı ve bunu yapan üçüncü İngiliz atlet oldu, ancak ilk turu geçemedi. Hem kadın hem de erkek takımları, sırasıyla Rus ve Ukrayna takımlarına kaybettikten sonra son 16 raundunun ötesine geçemezken, hiçbir bireysel okçu 16 raundu geçemedi.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıralama turu | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Tohum | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Laurence Godfrey | Bireysel | 680 | 4 |
Milon ( BAN ) (61) W 6–0 |
Serrano ( MEX ) (29) W 7–1 |
Mohamad ( MAS ) (20) L 5-6 |
ilerlemedi | |||
Simon Terry | 654 | 50 |
Ishizu ( JPN ) (15) B 7-1 |
Olaru ( MDA ) (47) L 1–7 |
ilerlemedi | |||||
Alan Wills | 660 | 42 |
Değer ( AUS ) (23) L 5-6 |
ilerlemedi | ||||||
Laurence Godfrey Simon Terry Alan Wills |
Takım | 1994 | 8 | Yok |
Ukrayna (UKR) (9) L 212–223 |
ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Sıralama turu | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Tohum | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Naomi Folkard | Bireysel | 637 | 42 |
Timofeeva ( RUS ) (23) B 6-4 |
Avitia ( MEX ) (10) L 2–6 |
ilerlemedi | ||||
Amy Oliver | 608 | 57 |
Kumari ( IND ) (8) W 6–2 |
Rochmawati ( INA ) (40) L 1–7 |
ilerlemedi | |||||
Alison Williamson | 629 | 47 |
Bishindee ( MGL ) (18) L 3–7 |
ilerlemedi | ||||||
Naomi Folkard Amy Oliver Alison Williamson |
Takım | 1874 | 11 | Yok |
Rusya (RUS) (6) L 208–215 |
ilerlemedi |
Atletizm
Atletizmde, İngiliz takımı, diğer sporlarda olduğu gibi, ev sahibi ülkeyi temsil etmek için herhangi bir otomatik yer almadı. Oyunlar için başlangıçta 77 sporcudan oluşan bir kadro seçildi. Lynsey Sharp'ın 800 metrede takımın tek temsilcisi olarak seçilmesi, müsait üç yer varken tartışmalı oldu. Etkinliği GB Olimpiyat denemelerinde kazanan Sharp, 'A' eleme standardını elde edemedi. Uluslararası kurallara göre, 'A' standardı olmayan yarışmacılar ancak standardı karşılayan başka bir sporcu seçilmemişse seçilebilirdi. Sonuç olarak, Sharp'ın dahil edilmesi, 2011 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası altın madalyalı Jenny Meadows da dahil olmak üzere 'A' standardını yakalayan diğer dört koşucunun hariç tutulması anlamına geliyordu .
Gareth Warburton , Helsinki'deki 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonasında 'A' eleme standardını elde edemediği için başlangıçta 800 metre için seçilmedi , ancak bir itirazın ardından Oyunlara bir yer verildi. Diğer on İngiliz sporcu, dahil edilme çağrılarında başarısız oldu. David Webb başlangıçta erkekler maraton takımının bir parçası olarak seçildi, ancak 25 Temmuz'da sakatlığı nedeniyle çekildi. Yedek seçilmedi. Paula Radcliffe başlangıçta kadınlar maratonu kadrosunun bir parçası olarak seçilmişti ancak sakatlığı nedeniyle 29 Temmuz'da çekildi; Yerine Freya Murray çağrıldı. Welshman Dai Greene , İsveç'teki 2011 Avrupa Takım Şampiyonasında ilk kez görev yaptığı rolü tekrarlayarak atletizm takımının kaptanlığına seçildi .
Oyunlarda, İngiltere, Mo Farah için 5000 ve 10000 metrede çifte altın dahil olmak üzere 4 altın madalya ile 1980 Moskova Oyunlarından bu yana en iyi atletizm performansını sergiledi . Etkinlik öncesi favoriler Farah 10000 metrede, Jessica Ennis heptatlonda ve dünya lideri, ancak uzun atlamada Greg Rutherford'a biraz daha az tercih edildi, Cumartesi gününün ortalarında 49 dakikalık boşlukta Büyük Britanya için 3 altın madalya kazandı. Oyunlar.
- Not : Pist yarışmaları için verilen dereceler sadece sporcunun dereceleri dahilindedir.
- Q = Bir sonraki tur için Kalifiye
- q = En hızlı kaybeden olarak veya saha yarışmalarında, eleme hedefine ulaşmadan pozisyona göre bir sonraki tura katılmaya hak kazandı
- NR = Ulusal rekor
- Dünya Bankası = Dünyanın En İyisi
- N/A = Tur, etkinlik için geçerli değil
- Güle güle = Sporcunun turda yarışması gerekmez
- erkekler
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Dwain Odaları | 100 m | Hoşçakal | 10.02 | 1 S | 10.05 | 4 | ilerlemedi | ||
James Dasaolu | Hoşçakal | 10.13 | 3 S | 10.18 | 7 | ilerlemedi | |||
Adam Gemili | Hoşçakal | 10.11 | 2 S | 10.06 | 3 | ilerlemedi | |||
James Ellington | 200 m | 21.23 | 6 | Yok | ilerlemedi | ||||
Hıristiyan Malcolm | 20.59 | 2 S | Yok | 20.51 | 3 | ilerlemedi | |||
Nigel Levine | 400 m | 45.58 | 3 S | Yok | 45.64 | 6 | ilerlemedi | ||
Martyn Rooney | 45.36 | 2 S | Yok | 45.31 | 5 | ilerlemedi | |||
Conrad Williams | 46.12 | 3 S | Yok | 45.53 | 8 | ilerlemedi | |||
Andrew Osagie | 800 m | 1:46.42 | 3 S | Yok | 1:44.74 | 2 S | 1:43.77 | 8 | |
Michael Rimmer | 1:49.05 | 5 | Yok | ilerlemedi | |||||
Gareth Warburton | 1:46.97 | 5 | Yok | ilerlemedi | |||||
Andy Baddeley | 1500 m | 3:40.34 | 6 S | Yok | 3:36.03 | 8 | ilerlemedi | ||
Ross Murray | 3:36.74 | 4 S | Yok | 3:44.92 | 10 | ilerlemedi | |||
Mo Farah | 5000 m | 13:26.00 | 3 S | Yok | 13:41.66 | ||||
Nick McCormick | 13:25.70 | 12 | Yok | ilerlemedi | |||||
Mo Farah | 10000 m | Yok | 27:30.42 | ||||||
Chris Thompson | Yok | 29:06.14 | 25 | ||||||
Lawrence Clarke | 110 m engelli | 13.42 | 2 S | Yok | 13.31 | 3 q | 13.39 | 4 | |
Andrew Pozzi | DNF | Yok | ilerlemedi | ||||||
Andrew Turner | 13.42 | 1 S | Yok | 13.42 | 4 | ilerlemedi | |||
Jack Yeşil | 400 m engelli | 49.49 | 2 S | Yok | DNF | ilerlemedi | |||
Dai Greene | 48.98 | 1 S | Yok | 48.19 | 4 q | 48.24 | 4 | ||
rhys williams | 49.17 | 5 q | Yok | 49.63 | 4 | ilerlemedi | |||
Stuart Stokes | 3000 m engelli koşu | 8:43.04 | 12 | Yok | ilerlemedi | ||||
Dwain Chambers Adam Gemili Christian Malcolm Danny Talbot |
4 × 100 m röle | DSQ | Yok | ilerlemedi | |||||
Jack Green Dai Greene Nigel Levine * Martyn Rooney Conrad Williams |
4 × 400 m röle | 3:00.38 | 2 S | Yok | 2:59:53 | 4 | |||
Lee Merrien | Maraton | Yok | 2:17:00 | 30 | |||||
Scott Genel | Yok | 2:22:37 | 61 | ||||||
dominik kral | 50 km yürüyüş | Yok | 4:15:05 | 51 |
* Sadece röle yarışlarında yarıştı
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
Greg Rutherford | Uzun atlama | 8.08 | 4 q | 8.31 | |
Chris Tomlinson | 8.06 | 5 q | 8.07 | 6 | |
Philips Idowu | Üçlü atlama | 16.53 | 14 | ilerlemedi | |
Robbie Grabarz | Yüksek atlayış | 2.29 | 1 q | 2.29 | |
Steven Lewis | Sırıkla atlama | 5.50 | =9 q | 5.75 | =4 |
carl myerscough | Gülle atma | 18.95 | 29 | ilerlemedi | |
Abdul Buhari | Disk atma | 60.08 | 29 | ilerlemedi | |
brett morse | 58.18 | 35 | ilerlemedi | ||
Lawrence Okoye | 65.28 | 4 S | 61.03 | 12 | |
Mervyn Luckwell | Cirit atma | 74.09 | 35 | ilerlemedi | |
Alex Smith | Çekiç fırlatma | 74.71 | 11 q | 72.87 | 12 |
- Kombine etkinlikler – Decathlon
atlet | Etkinlik | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | son | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel Awde | Sonuç | 10.71 | 6.83 | DNS | - | - | - | - | - | - | - | DNF | |
Puan | 926 | 774 | 0 | - | - | - | - | - | - | - |
- Kadınlar
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Anyika Onuora | 100 m | Hoşçakal | 11.41 | 5 | ilerlemedi | ||||
Abi Oyepitan | Hoşçakal | 11.22 | 5 q | 11.36 | 8 | ilerlemedi | |||
Margaret Adeoye | 200 m | 22.94 | 3 S | Yok | 23.28 | 7 | ilerlemedi | ||
Anyika Onuora | 23.23 | 4 | Yok | ilerlemedi | |||||
Abi Oyepitan | 22.92 | 2 S | Yok | 23.14 | 6 | ilerlemedi | |||
Shana Cox | 400 m | 52.01 | 3 S | Yok | 52.58 | 7 | ilerlemedi | ||
Lee McConnell | 52.23 | 3 S | Yok | 52.24 | 7 | ilerlemedi | |||
Christine Ohuruogu | 50.80 | 2 S | Yok | 50.22 | 2 S | 49.70 | |||
Lynsey Keskin | 800 m | 2:01.41 | 2 S | Yok | 2:01.78 | 7 | ilerlemedi | ||
Lisa Dobriskey | 1500 m | 4:13.32 | 1 S | Yok | 4:05.35 | 4 S | 4:15.02 | 10 | |
Hannah İngiltere | 4:05.73 | 5 S | Yok | 4:06.35 | 9 | ilerlemedi | |||
Laura Ağırlıkçı | 4:07.29 | 6 S | Yok | 4:02.99 | 7 q | 4:16.60 | 11 | ||
Julia Bleasdale | 5000 m | 15:02.00 | 4 S | Yok | 15:14.55 | 8 | |||
barbara parker | 15:12.81 | 9 | Yok | ilerlemedi | |||||
Jo Pavey | 15:02.84 | 7 q | Yok | 15:12.72 | 7 | ||||
Julia Bleasdale | 10000 m | Yok | 30:55.63 | 8 | |||||
Jo Pavey | Yok | 30:53.20 | 7 | ||||||
Jessica Ennis | 100 m engelli | DNS | Yok | ilerlemedi | |||||
tiffany kapıcı | 12.79 | 3 S | Yok | 12.79 | 4 | ilerlemedi | |||
Eilidh Çocuk | 400 m engelli | 56.14 | 3 S | Yok | 56.03 | 7 | ilerlemedi | ||
Perri Shakes-Drayton | 54.62 | 1 S | Yok | 55.19 | 3 | ilerlemedi | |||
Eilish McColgan | 3000 m engelli koşu | 9:54.36 | 9 | Yok | ilerlemedi | ||||
barbara parker | 9:32.07 | 6 | Yok | ilerlemedi | |||||
Eilidh Çocuk * Shana Cox Lee McConnell Christine Ohuruogu Perri Shakes-Drayton |
4 × 400 m röle | 3:25.05 | 3 S | Yok | 3:24.76 | 5 | |||
Claire Hallissey | Maraton | Yok | 2:35:39 | 57 | |||||
freya murray | Yok | 2:32:14 | 44 | ||||||
Mara Yamauchi | Yok | DNF | |||||||
Johanna Jackson | 20 km yürüyüş | Yok | DSQ |
* Sadece röle yarışlarında yarıştı
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
Shara Proctor | Uzun atlama | 6.83 | 1 S | 6.55 | 9 |
Yamile Aldama | Üçlü atlama | 14.45 | 3 S | 14.48 | 5 |
Holly Bleasdale | Sırıkla atlama | 4.55 | =7 q | 4.45 | =6 |
Kate Dennison | 4.25 | =26 | ilerlemedi | ||
sophie hitchon | Çekiç fırlatma | 71.98 NR | 10 q | 69.33 | 12 |
Goldie Sayers | Cirit atma | deniz mili | - | ilerlemedi |
- Kombine etkinlikler – Heptatlon
atlet | Etkinlik | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | son | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jessica Ennis | Sonuç | 12.54 DB | 1.86 | 14.28 | 22.83 | 6.48 | 47.49 | 2:08.65 | 6955 NR | |
Puan | 1195 | 1054 | 813 | 1096 | 1001 | 812 | 984 | |||
Louise Hazel | Sonuç | 13.48 | 1.59 | 12.81 | 24.48 | 5.77 | 47.38 | 2:18.78 | 5856 | 27 |
Puan | 1053 | 724 | 715 | 935 | 780 | 809 | 840 | |||
Katarina Johnson-Thompson | Sonuç | 13.48 | 1.89 | 11.32 | 23.73 | 6.19 | 38.37 | 2:10.76 | 6267 | 15 |
Puan | 1053 | 1093 | 616 | 1007 | 908 | 636 | 954 |
Badminton
Ev sahibi olarak, Team GB, elemelerde ne derece başarılı olduklarına bakılmaksızın iki badminton oyuncusu girme hakkına sahipti. Eleme tarihinde Team GB dört sırayı hak etmişti; her tekler etkinliğinde tek bir oyuncu ve karışık çiftlerde bir çift.
atlet | Etkinlik | Grup aşaması | Eliminasyon | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Rajiv Ouseph | tek erkekler |
Hurskainen ( SWE ) W, 22-20 17-21 21-15 |
Kordon ( GUA ) L 21–12 17–21 19–21 |
Yok | 2 | ilerlemedi | ||||
Susan Egelstaff | tek bayanlar |
Tvrdy ( SLO ) W 21-15 21-10 |
Sato ( JPN ) L 21–18 16–21 12–21 |
Yok | 2 | ilerlemedi | ||||
Chris Adcock Imogen Bankier |
Karışık çiftler |
Nikolaenko / Sorokina ( RUS ) L 21–14 9–21 18–21 |
Fuchs / Michels ( ALMAN ) L 21–11 14–21 17–21 |
Zhang N / Zhao Yl ( CHN ) L 13–21 14–21 |
4 | Yok | ilerlemedi |
Basketbol
Basketbol, 2012'de Büyük Britanya'nın ev sahibi olarak garanti altına alınmadığı tek spordu. 2011'in başlarında FIBA , erkek ve kadın takımlarına otomatik kalifikasyon hakkı verdi. 2006 yılına kadar İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ayrı takımlar halinde yarıştı.
Erkekler turnuvası
- kadro
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler basketbol turnuvasında Büyük Britanya kadrosu aşağıdaki gibidir.
oyuncular | Koçlar | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 5 | 4 | 1 | 400 | 359 | +41 | 9 | Çeyrek finaller |
2 | Brezilya | 5 | 4 | 1 | 402 | 349 | +53 | 9 | |
3 | ispanya | 5 | 3 | 2 | 414 | 394 | +20 | 8 | |
4 | Avustralya | 5 | 3 | 2 | 410 | 373 | +37 | 8 | |
5 | Büyük Britanya (H) | 5 | 1 | 4 | 380 | 405 | -25 | 6 | |
6 | Çin | 5 | 0 | 5 | 313 | 439 | -126 | 5 |
Sınıflandırma kuralları: 1) puan; 2) kafa kafaya puanlar; 3) kafa kafaya gol ortalaması; 4) kafa kafaya atılan puan sayısı.
(H) Ev Sahibi
Notları:
29 Temmuz 2012
20:00 |
Rusya | 95 –75 | Büyük Britanya |
Çeyrek Puanlama: 24 –19, 25 –15, 22– 24 , 24 –17 | ||
Puan : Kirilenko 35 Rebs : Shved 6 Astlar : Shved 13 |
Puan: Deng 26 Rebs: Freeland 10 Ast : Deng , Reinking 3 |
31 Temmuz 2012
16:45 |
Büyük Britanya | 62– 67 | Brezilya |
Çeyrek puanlama: 11 –4, 16– 23 , 16– 21 , 19–19 | ||
Puan : Mensah-Bonsu , Reinking 13 Rebs : Mensah-Bonsu 12 Ast : Deng 7 |
Puan: Splitter 21 Rebs: üç oyuncu 6 Ast: Huertas 8 |
Basketbol Arena , Londra
Hakemler: Recep Ankaralı (TUR), Ilija Belošević (SRB), Fernando Sampietro (ARG) |
2 Ağustos 2012
20:00 |
ispanya | 79 –78 | Büyük Britanya |
Çeyrek Puanlama: 24 –15, 13–14 , 24 –19, 18– 30 | ||
Puan : Calderon 19 Rebs : San Emeterio 10 Asts : Fernández 7 |
Puan: Deng 26 Rebs: Deng 9 Ast: Deng 7 |
4 Ağustos 2012
20:00 |
Büyük Britanya | 75– 106 | Avustralya |
Çeyreklere göre puanlama: 25 –18, 21 –18, 14– 30 , 15– 40 | ||
Puan : Freeland 16 Rebs : Freeland 7 Astlar : Archibald 4 |
Puan: Mills 39 Rebs: Newley 8 Astlar: Ingles , Newley 4 |
Basketbol Arenası , Londra
Hakemler: Juan Arteaga (ESP), José Carrion (PUR), Robert Lottermoser (GER) |
6 Ağustos 2012
16:45 |
Büyük Britanya | 90 –58 | Çin |
Çeyreklere göre puanlama: 27 –15, 19 –16, 26 –17, 18 –10 | ||
Puan : Achara 16 Rebs : Archibald 9 Astlar : Lawrence 6 |
Puan: Wang Zhizhi 11 Rebs: Yi Jianlian 14 Astlar: Liu Wei 4 |
Basketbol Arenası , Londra
Hakemler: Cristiano Maranho (BRA), Fernando Sampietro (ARG), Vaughan Mayberry (AUS) |
kadın turnuvası
- kadro
2012 Yaz Olimpiyatları kadın basketbol turnuvasında Büyük Britanya kadrosu aşağıdadır.
oyuncular | Koçlar | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fransa | 5 | 5 | 0 | 356 | 319 | +37 | 10 | Çeyrek finaller |
2 | Avustralya | 5 | 4 | 1 | 353 | 322 | +31 | 9 | |
3 | Rusya | 5 | 3 | 2 | 314 | 308 | +6 | 8 | |
4 | Kanada | 5 | 2 | 3 | 328 | 332 | -4 | 7 | |
5 | Brezilya | 5 | 1 | 4 | 329 | 354 | -25 | 6 | |
6 | Büyük Britanya (H) | 5 | 0 | 5 | 327 | 372 | -45 | 5 |
Sınıflandırma kuralları: 1) puan; 2) kafa kafaya puanlar; 3) kafa kafaya gol ortalaması; 4) kafa kafaya atılan puan sayısı.
(H) ev sahibi
28 Temmuz 2012
22:15 |
Avustralya | 74 –58 | Büyük Britanya |
Çeyreklere göre puanlama: 16 –11, 23 –15, 18 –16, 17 –16 | ||
Puan : Jackson 18 Rebs : Batkovic 7 Asts : Richards 4 |
Puan: Vanderwal , Leedham 11 Rebs: Sayfa 7 Astlar : Stafford , Leedham 3 |
30 Temmuz 2012
20:00 |
Büyük Britanya | 65- 73 | Kanada |
Çeyrek puanlama: 15– 19 , 17–17, 21 –19, 12– 18 | ||
Puan : Stafford , Leedham 15 Rebs : Fagbenle 6 Asts : Collins 4 |
Puan: Thorburn 18 Rebs: Pilypaitis , T. Tatham 5 Astlar : Gabriele 7 |
1 Ağustos 2012
16:45 |
Büyük Britanya | 61– 67 | Rusya |
Çeyrek Puanlama: 14– 16 , 13– 23 , 18 –13, 16 –15 | ||
Puan : Stafford 18 Rebs : Sayfa 7 Asts : Collins , Leedham 3 |
Puan: Belyakova 12 Rebs: Osipova 9 Astlar: Hammon 6 |
Basketbol Arenası , Londra
Hakemler: Felicia Grinter (ABD), Rabah Noujaim (LIB), Jorge Vázquez (PUR) |
3 Ağustos 2012
20:00 |
Fransa | 80 –77 (OT) | Büyük Britanya |
Çeyrek Puanlama: 10– 13 , 17 –10, 20– 21 , 20– 23 , Uzatma : 13 –10 | ||
Puan : Gruda , Lawson-Wade 16 Rebs : Godin 8 Astlar : Godin 4 |
Puan: Leedham 29 Rebs: Sayfa , Leedham 8 Astlar : Sayfa 3 |
Basketbol Arenası , Londra
Hakemler: Ilija Belošević (SRB), Oļegs Latiševs (LAT), Snehal Bendke (IND) |
5 Ağustos 2012
22:15 |
Büyük Britanya | 66- 78 | Brezilya |
Çeyrek Puanlama: 19–19, 17– 20 , 17– 25 , 13–14 | ||
Puanlar : Stafford 15 Rebs : Stafford 10 Astlar : Stafford 4 |
Puan: Santos 16 Rebs: Santos 13 Ast: Pinto 12 |
Basketbol Arenası , Londra
Hakemler: Christos Christodoulou (GRE), William Kennedy (ABD), Peng Ling (CHN) |
Boks
- erkekler
İngiltere, ev sahibi ülke olması nedeniyle Oyunlarda beş erkek boksör ve bir kadın katılımcı garanti etti. Ancak 2011 Dünya Şampiyonası'nın ardından beş İngiliz boksör yerlerini aldı. Erkekler boksu için özel 'ev sahibi' yerler bu nedenle geçersiz hale geldi. Dünya şampiyonasında dereceye giren boksörler ise; Andrew Selby , Luke Campbell , Tom Stalker , Fred Evans ve Anthony Joshua .
Dünya Şampiyonalarının ardından Andrew Selby ve Khalid Yafai , sinek sıklet bölümünde Olimpiyatlar için kalifikasyon standardını elde etmişti. NOC'ler etkinlik başına yalnızca bir boksör aday gösterebilir ve her ikisi de Dünya Şampiyonalarının çeyrek finaline ulaştığından, bir boksör gerekliydi. Kutu kapalı Kasım ayında 2011 İngiltere Şampiyonası sırasında York Hall'da gerçekleşti. Selby ilk maçı kazandı, ardından Yafai ikinci maçın ağırlığını 300 gram yapamadı, bu da Selby'nin Olimpiyatlarda Büyük Britanya'yı temsil edeceği anlamına geliyordu .
Sonraki AIBA Avrupa Eleme Turnuvasında, iki boksör daha, Josh Taylor ve Anthony Ogogo da kalifiye oldu.
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Andrew Selby | Flyweight | Hoşçakal |
Suleimenov ( KAZ ) W 19-15 |
Ramirez ( CUB ) L 11–16 |
ilerlemedi | ||
Luke Campbell | horoz siklet | Hoşçakal |
Parrinello ( ITA ) B 11-9 |
Dalakliev ( BUL ) W 16-15 |
Shimizu ( JPN ) W 20-11 |
Nevin ( IRL ) W 14-11 |
|
Josh Taylor | Hafif |
Conceicao ( SÜTYEN ) W 13–9 |
Valentino ( ITA ) S 10-15 |
ilerlemedi | |||
Tom Stalker | hafif orta siklet | Hoşçakal |
Manoj ( SAN ) W 20-16 |
Mönkh-Erdene ( MGL ) L 22–23 |
ilerlemedi | ||
Fred Evans | orta siklet |
Abbadi ( ALG ) B 1810 |
Kavaliauskas ( LTU ) B 11-7 |
Clayton ( CAN ) W 14–14 |
Shelestyuk ( UKR ) W 11-10 |
Sapiyev ( KAZ ) L 9–17 |
|
Anthony Ogogo | orta sıklet |
Castillo ( DOM ) B 13-6 |
Khytrov ( UKR ) W 18-18 |
Härtel ( GER ) W 15-10 |
Falcão ( SÜTYEN ) L 9–16 |
ilerlemedi | |
Anthony Joshua | süper ağır | Yok |
SAVON ( CUB ) W 17-16 |
Zhang Zl ( CHN ) W 15–11 |
Dychko ( KAZ ) W 13-11 |
Cammarelle ( ITA ) B 18 + -18 |
- Kadınlar
Kadınlar yarışmaları için kalifikasyon sadece AIBA 2012 Kadınlar Dünya Şampiyonasında yapıldı. 16 Mayıs 2012'de Natasha Jonas 60 kg kategorisinde ve Nicola Adams 51 kg kategorisinde yarıştı. Sonuç olarak, kadın boksunda ev sahibi kota yeri geçersiz hale geldi. 18 Mayıs 2012'de Savannah Marshall , 75 kg kategorisinde, Büyük Britanya'nın kadın disiplinini içeren ilk Olimpiyat Oyunlarında tüm kadın ağırlıklarında temsil edilmesini sağladı.
atlet | Etkinlik | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Nicola Adams | Flyweight | Hoşçakal |
Petrova ( BUL ) B 16-7 |
Kom ( SAN ) B 11-6 |
Ren Cc ( CHN ) B 16-7 |
|
Nataşa Jonas | Hafif |
Underwood ( ABD ) W 21-13 |
Taylor ( IRL ) S 15–26 |
ilerlemedi | ||
Savannah Marshall | orta sıklet | Hoşçakal |
Volnova ( KAZ ) L 12–16 |
ilerlemedi |
Kano
Slalom
İngiltere, 2011 Dünya Şampiyonasında dört sınıfın hepsinde en fazla bir tekneyi hak etti.
Nisan 2012'deki bir eleme etkinliğinde GB Takımı'nda yerler tahsis edildi. Yukarıda belirtildiği gibi, Büyük Britanya erkekler C-2 yarışında iki kanoculuk bir kota hakkına sahipti; ancak başarılı C-2 kanocuları Florence ve Hounslow, bireysel yarışmalarda zaten kalifiye olduklarından, C-2'de ikinci bir tekne için bir kota mevcut oldu.
atlet | Etkinlik | Ön hazırlık | Yarı final | son | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1'i çalıştır | Rütbe | 2'yi çalıştır | Rütbe | En iyisi | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
David Floransa | Erkekler C-1 | 101.60 | 13 | 93.04 | 4 | 93.04 | 5 S | 106.16 | 10 | ilerlemedi | |
Tim Baillie Etienne Stott |
Erkekler C-2 | 100.44 | 3 | 102.79 | 6 | 100.44 | 4 S | 110.78 | 6 S | 106.41 | |
David Florence Richard Hounslow |
108.23 | 10 | 101.08 | 4 | 101.08 | 7 S | 108.93 | 1 S | 106.77 | ||
Richard Hounslow | Erkekler K-1 | 94.40 | =14 | 89.12 | 8 | 89.12 | 11 S | 104.30 | 12 | ilerlemedi | |
Lizzie Neave | Kadın K-1 | 101,95 | 4 | 98.92 | 1 | 98.92 | 2 S | 117.30 | 12 | ilerlemedi |
sürat koşusu
Ev sahibi ülke için kano sprint tahsisi erkekler K-1 1000 m, erkekler C-1 1000 m ve kadınlar K-1 500 m'de bir sıraydı. Team GB'nin sağlıklı sayıda İngiliz kota yeri kazanması bekleniyordu.
- erkekler
atlet | Etkinlik | ısıtır | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Tim Brabants | K-1 1000 m | 3:31.869 | 5 S | 3:30.769 | 4 FA | 3:34.833 | 8 |
Ed McKeever | K-1 200 m | 35.087 OB | 1 S | 35.619 | 1 FA | 36.246 | |
Liam Heath Jon Schofield |
K-2 200 m | 33.364 | 2 S | 32.940 | 2 FA | 34.421 | |
Richard Jefferies | C-1 200 m | 42.516 | 3 S | 43.213 | 6 | ilerlemedi | |
C-1 1000 m | 4:48.511 | 8 S | 4:49.874 | 8 FB | 4:42,992 | 15 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ısıtır | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Rachel Cawthorn | K-1 500 m | 1:53.491 | 1 S | 1:52.542 | 2 FA | 1:53.345 | 6 |
Jessica Walker | K-1 200 m | 42.388 | 4 S | 41.734 | 2 FA | 46.161 | 7 |
Abigail Edmonds Louisa Testereler |
K-2 500 m | 1:46.564 | 5 S | 1:46.025 | 7 FB | 1:46,341 | 11 |
Rachel Cawthorn Angela Hannah Louisa Testereler Jessica Walker |
K-4 500 m | 1:37.255 | 2 S | 1:32.550 | 4 FA | 1:33.055 | 5 |
- FA
- Finale Kalifiye (madalya)
- Final B'ye hak kazanın (madalyasız)
Bisikletçilik
Büyük Britanya, dört bisiklet disiplininden 27 bisikletçi seçti. Kadroya dahil edilen David Millar , daha önce Olimpiyat seçiminden doping için yasaklanan herhangi bir sporcuyu engelleyen bir İngiliz Olimpiyat Birliği kuralının devrilmesinden sonra yarışmak üzere temizlendi.
Yol yarışmalarında erkekler zamana karşı yarışında Bradley Wiggins altın madalyayı ve Chris Froome bronz madalyayı kazandı . Bu Wiggins'in yedinci Olimpiyat madalyasıydı ve onu en çok Olimpiyat madalyası olan İngiliz atlet olarak Steve Redgrave'i geçti . Aynı yıl Fransa Bisiklet Turu'nu ve Olimpiyat altın madalyasını kazanan ilk kişi oldu.
Pistte Chris Hoy , Jason Kenny ve Philip Hindes'den oluşan erkek sprint takımı hem ilk turda hem de finalde Fransa'ya karşı altın madalya kazanarak yeni dünya rekorları kırdı. Hoy, Steve Redgrave'e beş Olimpiyat altın madalyası kazanan tek İngiliz sporcu olarak katıldı . Erkekler Keirin'de altıncı altın madalya, Hoy'u Redgrave rekorunu geçti ve yedi Olimpiyat madalyasında Wiggins ile eşit hale getirdi
Yol
Büyük Britanya, 2011 UCI Dünya Turu'ndaki ilk 10 ulusal sıralaması sayesinde, erkekler Olimpiyat yol yarışında en fazla beş kota yeri almaya hak kazandı . 2012 Mayıs ayı sonuna kadar ilk 5 ulusal sıralama sayesinde bayanlar yarışmasında en fazla 4 kota yeri almaya hak kazandılar.
BOA, 4 Temmuz 2012'de Team GB için beş kişilik yol yarışçıları kadrosunu açıkladı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Mark Cavendish | Yol yarışı | 5:46:37 | 29 |
Chris Froome | Yol yarışı | 5:58:24 | 109 |
Deneme süresi | 51:41.87 | ||
David Millar | Yol yarışı | 5:55:16 | 105 |
Ian Stannard | 5:46:47 | 92 | |
Bradley Wiggins | Yol yarışı | 5:47:14 | 100 |
Deneme süresi | 50:39.54 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Lizzie Armitstead | Yol yarışı | 3:35:29 | |
Deneme süresi | 39:26.24 | 10 | |
Nicole Cooke | Yol yarışı | 3:36:01 | 31 |
Lucy Martin | OTL | ||
Emma Pooley | Yol yarışı | 3:37:26 | 40 |
Deneme süresi | 38:37.70 | 6 |
İzlemek
Olimpik velodromda yapılacak on etkinliğin kalifikasyonu tamamen UCI sıralamasına bağlıydı . Giriş, bir biniciyle veya duruma göre ülke başına bir takımla sınırlıydı. Uluslar ayrıca toplamda 14 binici ile sınırlıdır, ancak diğer bisiklet disiplinlerinden 2 binici de çağrılabilir.
Büyük Britanya tüm pist etkinliklerinde kalifiye oldu. 18 Haziran 2012'de British Cycling, iki akredite 'P' yerini doğruladı - sprinterler Ross Edgar ve Becky James - esasen, sakatlık veya hastalık durumunda Olimpiyat takımı için resmi olarak seçilen yedek biniciler. Bireysel sprint ve keirin yarışmalarında ilgili takım sprint takımlarından seçilecek yarışmacılar.
- sürat koşusu
atlet | Etkinlik | Vasıf | 1. tur | 1 repajaj | 2. devre | repajaj 2 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | ||
Jason Kenny | Erkekler sürat koşusu | 9.713 VEYA 74.127 |
1 | Hoşçakal |
Esterhuizen ( RSA ) W 10.363 69.477 |
Hoşçakal |
Awang ( MAS ) W 10.433, W 10.030 |
Phillip ( TRI ) W 10.159, W 10.166 |
Bauge ( FRA ) W 10.232, W 10.308 |
||
Victoria Pendleton | kadın koşusu | 10.724 VEYA 67.139 |
1 |
Gnidenko ( RUS ) B 11.775 61,146 |
Hoşçakal |
Kaniş ( HOL ) B 11.840 60,810 |
Hoşçakal |
Panarina ( BLR ) W 11.226, W 11.339 |
Vogel ( GER ) W 11.481, W 11.538 |
Meares ( AUS ) L REL , L |
- Takım sürat koşusu
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | ||
Philip Hindes Chris Hoy Jason Kenny |
Erkekler takım sürat koşusu | 43.065 VEYA 62.695 |
1 S |
Japonya (JPN) W 42.747 WR 63.162 |
1 S |
Fransa (FRA) W 42.600 WR 63.380 |
|
Victoria Pendleton Jessica Vernik |
Kadın takımı sürat koşusu | 32.526 WR 55.340 |
2 S |
Ukrayna (UKR) L REL |
8 | ilerlemedi |
- Kovalama
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | ||
Steven Burke Ed Clancy Peter Kennaugh Geraint Thomas |
Erkekler takım peşinde | 3:52.499 WR | 1 S |
Danimarka (DEN) W 3:52.743 |
1 |
Avustralya (AUS) W 3: 51,659 WR |
|
Dani King Joanna Rowsell Laura Trott |
Kadın takım peşinde | 3:15,669 WR | 1 S |
Kanada (CAN) W 3:14.682 WR |
1 |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) W 3:14.051 WR |
- Andy Tennant ve Wendy Houvenaghel takip ekiplerinin bir parçası olarak seçildiler , ancak etkinlik sırasında ata binmediler.
- Keirin
atlet | Etkinlik | 1. tur | repesaj | 2. tur | son |
---|---|---|---|---|---|
Rütbe | Rütbe | Rütbe | Rütbe | ||
Chris Hoy | erkek keirin | 1 S | Hoşçakal | 1 S | |
Victoria Pendleton | Kadın keirin | 1 S | Hoşçakal | 1 S |
- omniyum
atlet | Etkinlik | uçan tur | Puan yarışı | eleme yarışı | Bireysel takip | Kazı kazan yarışı | Deneme süresi | Toplam puanlar | Rütbe | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Puan | Rütbe | Rütbe | Zaman | Rütbe | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||||
Ed Clancy | erkek omnium | 12.556 | 1 | 18 | 11 | 5 | 4:20.853 | 2 | 10 | 1:00.981 | 1 | 30 | |
Laura Trott | Kadın omniumu | 14.057 | 1 | 14 | 10 | 1 | 3:30.547 | 2 | 3 | 35.110 | 1 | 18 |
Dağ bisikleti
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Liam Killeen | Erkekler kros | Bitmedi | |
annie son | Kadın kros | 1:33:47 | 8 |
BMX
BMX etkinlikleri için aşağıdaki bisikletçiler seçildi. 18 Haziran 2012'de British Cycling, Kyle Evans ve Abbie Taylor olmak üzere iki bisikletçiye daha 'P' akreditasyonu verildiğini ve hastalık veya yaralanma durumunda yedek binici olacaklarını duyurdu.
atlet | Olaylar | tohumlama | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Liam Phillips | Erkekler BMX'i | 38.719 | 12 | 6 | 2 S | 9 | 3 S | 2::11.918 | 8 |
Shanaze Oku | Kadın BMX'i | 39.368 | 5 | Yok | 5 | 2 S | 39.247 | 6 |
Dalış
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, dört senkronize dalış etkinliğinin tamamında otomatik olarak yer almaya hak kazandı, ancak bireysel etkinlikler için sporcuların kendi performansları ile kalifiye olmaları gerekiyordu. 2011 Dünya Su Sporları Şampiyonası, Londra'daki 2012 FINA Dalış Dünya Kupası etkinliği ve 2012 etkinliğinin son gününde yapılan dalışla, Büyük Britanya izin verilen maksimum kota yeri sayısına ulaştı; her bir olayda iki tane.
- erkekler
atlet | Etkinlik | ön hazırlıklar | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
güle güle | 3 m sıçrama tahtası | 330.00 | 27 | ilerlemedi | |||
Chris Mears | 436.05 | 18 S | 461.00 | 9 S | 439,75 | 9 | |
Tom Daley | 10 m platformu | 448,45 | 15 S | 521.10 | 4 S | 556,95 | |
Peter Su Alanı | 412.45 | 23 | ilerlemedi | ||||
Chris Mears Nick Robinson-Baker |
3 m senkronize sıçrama tahtası | Yok | 432.60 | 5 | |||
Tom Daley Peter Su Alanı |
10 m senkronize platform | Yok | 454.65 | 4 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ön hazırlıklar | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Rebecca Gallantree | 3 m sıçrama tahtası | 299,25 | 16 S | 267.10 | 18 | ilerlemedi | |
hannah starling | 298.25 | 17 S | 313,95 | 13 | ilerlemedi | ||
Monique Gladding | 10 m platformu | 301.45 | 19 | ilerlemedi | |||
Stacie Powell | 287.30 | 20 | ilerlemedi | ||||
Alicia Blagg Rebecca Gallantree |
3 m senkronize sıçrama tahtası | Yok | 285.60 | 7 | |||
Sarah Barrow Tonia Kanepe |
10 m senkronize platform | Yok | 321.72 | 5 |
Atlı
Büyük Britanya otomatik olarak bir takım ve 3 disiplinin her birinde maksimum sayıda bireysel yarışmacı aldı; terbiye, yarışma ve gösteri atlama.
terbiye
atlet | Atış | Etkinlik | Grand Prix | Grand Prix Özel | Grand Prix Serbest Stil | Etraflı | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Teknik | Sanatsal | Genel puanı | Rütbe | |||
Laura Bechtolsheimer | Mistral Hojris | Bireysel | 76.839 | 7 S | 77.794 | 5 S | 80.679 | 88.000 | 84.339 | |
Richard Davison | Hiscox Artemis | 72.812 | 18 S | 70.524 | 26 | ilerlemedi | ||||
Charlotte Dujardin | Valegro | 83.663 | 1 S | 83.286 | 1 S | 86.750 | 93.429 | 90.089 | ||
carl hester | ütopya | 77.720 | 5 S | 80.571 | 3 S | 77.714 | 88.000 | 82.857 | 5 | |
Laura Bechtolsheimer Charlotte Dujardin Carl Hester |
Yukarıyı görmek | Takım | 79.407 | 1 | 80.550 | 1 | Yok | 79.979 |
Olay
atlet | Atış | Etkinlik | terbiye | Memleket boyunca | Atlama | Toplam | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
niteleyici | son | ||||||||||||||
cezalar | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Rütbe | |||
Tina Aşçı | madenciler eğlence | Bireysel | 42.00 | 14 | 0,00 | 42.00 | 5 | 1.00 | 43.00 | 4 S | 8.00 | 51.00 | 6 | 51.00 | 6 |
William Fox Pitt | Aslan yürekli | 44.10 | =17 | 9.20 | 53.30 | 22 | 0,00 | 53.30 | 15 | ilerlemedi | 53.30 | 15 | |||
Mary Kral | İmparatorluk Şövalyesi | 40.90 | 12 | 1.20 | 42.10 | 6 | 0,00 | 42.10 | 3 S | 8.00 | 50.10 | 5 | 50.10 | 5 | |
Zara Phillips | Yüksek Krallık | 46.10 | =24 | 0,00 | 46.00 | =10 | 7.00 | 53.00 | 14 S | 0,00 | 53.00 | 8 | 53.00 | 8 | |
Nicola Wilson * | muhalefet vızıltı | 51.70 | =39 | 0,00 | 51.70 | 20 | 4.00 | 55.70 | 19 | ilerlemedi | 55.70 | 19 | |||
Tina Cook William Fox-Pitt Mary King Zara Phillips Nicola Wilson |
Yukarıyı görmek | Takım | 127.00 | 3 | 3.20 | 130.20 | 2 | 8.00 | 138.20 | 2 | Yok | 138.20 |
* DHI Topper W'ye binen Piggy French , başlangıçta Team GB tarafından seçilmişti, ancak atının yaralanması nedeniyle 2 Temmuz 2012'de geri çekildi. Nicola Wilson yedek takımdan terfi etti
Atlamayı göster
atlet | Atış | Etkinlik | Vasıf | son | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. tur | 2. devre | 3. tur | A Turu | B Yuvarlak | Toplam | ||||||||||||
cezalar | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Rütbe | cezalar | Toplam | Rütbe | cezalar | Rütbe | |||
Scott Küstah | Merhaba Sanctos | Bireysel | 4 | =42 S | 4 | 8 | =31 S | 0 | 8 | =11 S | 0 | =1 S | 4 | 4 | =5 | 4 | =5 |
Peter Charles |
Vindicat W | 10 | =65 | ilerlemedi | |||||||||||||
Ben Maher |
Üçlü X III | 0 | =1 S | 0 | 0 | =1 S | 4 | 4 | =4 S | 4 | =11 S | 4 | 8 | =9 | 8 | =9 | |
Nick Skelton |
Büyük yıldız | 0 | =1 S | 0 | 0 | =1 S | 0 | 0 | =1 S | 0 | =1 S | 4 | 4 | =5 | 4 | =5 | |
Scott Küstah Peter Charles Ben Maher Nick Skelton |
Yukarıyı görmek | Takım | Yok | 4 | =2 S | 4 | 8 | =1 JO | 0 |
- JO = Altın madalya için atla
eskrim
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, herhangi bir eskrim etkinliğine tahsis edilebilecek sekiz kota yeri aldı. Bir dizi yeterlilik etkinliğinde belirli disiplinlerde ek yerler kazanılabilir.
24 Mart 2012'de Richard Kruse Kopenhag'da bir eleme etkinliğini kazandı ve böylece Team GB'ye erkekler folyoda dokuzuncu kota yeri kazandı. 22 Nisan 2012'de Natalia Sheppard, kadınlar folyoda Bölgesel Avrupa Elemeleri'nde eleme yeri elde etti. 1 Haziran 2012'de BOA, on eskrimciden ilk yedisini açıkladı ve kalan üç eskrimcinin folyo yarışmalarında olacağını doğruladı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
James-Andrew Davis | Bireysel folyo | Hoşçakal |
Joppich ( GER ) L 10-15 |
ilerlemedi | ||||
Richard Kruse | Hoşçakal |
Akhmatkhuzin ( RUS ) L 5–15 |
ilerlemedi | |||||
Hüseyin Rosowsky |
Samandi ( MAR ) L 8–15 |
ilerlemedi | ||||||
James-Andrew Davis Richard Kruse Hüseyin Rosowsky Laurence Halsted |
takım folyosu | Yok |
Mısır (EGY) W 45-33 |
İtalya (ITA) L 45-40 |
Sınıflandırma yarı final Fransa (FRA) W 45-29 |
5. sıra final Rusya (RUS) L 35-45 |
6 | |
james bal kemiği | Bireysel kılıç |
Pryiemka ( BLR ) L 9–15 |
ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Corinna Lawrence | Bireysel epe |
Bravo ( CHI ) W 15-12 |
German ( ROU ) L 9–15 |
ilerlemedi | ||||
anna bentley | Bireysel folyo |
Peterson ( CAN ) L 9–10 |
ilerlemedi | |||||
Natalia Sheppard |
Troiano ( GBR ) B 12-9 |
Maitrejean ( FRA ) L 5–15 |
ilerlemedi | |||||
sophie troiano |
Sheppard ( GBR ) L 9–12 |
ilerlemedi | ||||||
Anna Bentley Natalia Sheppard Sophie Troiano Martina Emanuel |
takım folyosu | Yok |
Mısır (EGY) W 34-45 |
İtalya (ITA) S 42–14 |
Klasman yarı final Polonya (POL) L 20-43 |
7. sıra finali Japonya (JPN) L 21-30 |
8 | |
Louise Bond-Williams | Bireysel kılıç | Yok |
Vougiouka ( GRE ) L 8–15 |
ilerlemedi | ||||
sophie williams | Yok |
Vecchi ( ITA ) L 6–15 |
ilerlemedi |
Çim Hokeyi
Büyük Britanya erkek ve kadın takımları otomatik olarak ev sahibi olarak katılmaya hak kazandı. İngiltere, Galler ve İskoçya çoğu yarışmada ayrı ayrı yarışırlar, ancak İngiltere Hokeyi tarafından yönetilen Olimpiyatlara birleşik bir takım gönderdiler .
Erkekler turnuvası
Aşağıdaki 2012 Yaz Olimpiyatları erkekler çim hokeyi turnuvasında Büyük Britanya kadrosudur.
Baş Antrenör: Jason Lee
Yedekler:
Baş antrenör Jason Lee , 1992 ve 1996'da Büyük Britanya için oynadı ve 2004 ve 2008'de baş antrenör olarak beşinci Olimpiyatlarına katıldı .
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avustralya | 5 | 3 | 2 | 0 | 23 | 5 | +18 | 11 | yarı final |
2 | Büyük Britanya (H) | 5 | 2 | 3 | 0 | 14 | 8 | +6 | 9 | |
3 | ispanya | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 10 | -2 | 8 | beşincilik oyunu |
4 | Pakistan | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 16 | -7 | 7 | Yedinci yer oyunu |
5 | Arjantin | 5 | 1 | 1 | 3 | 10 | 14 | -4 | 4 | dokuzunculuk oyunu |
6 | Güney Afrika | 5 | 0 | 1 | 4 | 11 | 22 | -11 | 1 | On birincilik oyunu |
|
|
|
|
|
- Yarı final
|
- bronz madalya maçı
|
kadın turnuvası
- Tayfa
2012 Oyunları için Büyük Britanya kadın çim hokeyi takımı 18 Mayıs 2012'de açıklandı.
Baş Antrenör: Danny Kerry
Yedekler:
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 5 | +7 | 15 | yarı final |
2 | Büyük Britanya (H) | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 7 | +7 | 9 | |
3 | Çin | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | +3 | 7 | |
4 | Güney Kore | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | -4 | 6 | |
5 | Japonya | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | -5 | 4 | |
6 | Belçika | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10 | -8 | 2 |
Sınıflandırma kuralları: 1) Puanlar; 2) Kazanılan maçlar; 3) Hedef farkı; 4) Hedefler; 5) Kafa kafaya sonuç.
(H) ev sahibi
|
|
|
|
|
- Yarı final
|
- bronz madalya maçı
|
- Son derece
- Bronz
Futbol
Büyük Britanya erkek futbol takımı 1960'dan beri ilk kez Olimpiyatlarda yarıştı. Takım, İskoçya , Galler ve Kuzey İrlanda'nın ulusal federasyonları katılmayı reddettiği için Futbol Federasyonu tarafından yönetildi . Ancak İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'dan gelen itirazlara rağmen, dört ulustan oyuncular seçim için düşünüldü, ancak Ryan Giggs, Craig Bellamy, Aaron Ramsey, Neil Taylor ve Joe Allen (tümü Galli) İngiliz olmayan oyunculardı. seçildi. Ancak, temsil etmek için seçilmiş oyuncular İngiltere de 2012 Avrupa Şampiyonası'nda bir oyuncu (her ne kadar, seçim için dikkate alınmadı Jack Butland ) yarışmak özel dağıtım aldı. Londra'nın Oyunlara ev sahipliği yapma teklifini teşvik eden eski İngiltere kaptanı David Beckham , takımda 23 yaş üstü üç oyuncudan biri olarak görünmekle ilgilendiğini ifade etmişti. Erkekler takımı Stuart Pearce ve kadınlar takımı Hope Powell tarafından yönetildi .
- Erkekler takım etkinliği – 18 oyuncudan oluşan 1 takım
- Kadın takım etkinliği – 18 oyuncudan oluşan 1 takım
Erkekler turnuvası
- Tayfa
Aşağıdaki 2012 Yaz Olimpiyatları erkekler futbol turnuvasında Büyük Britanya kadrosudur.
FA ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak, İngiltere'nin Euro 2012 kadrosundan hiçbir oyuncu seçilmedi. Ancak, Jack Butland'ın her iki takımda da oynamasına izin vermek için bir anlaşma yapıldı. Euro 2012 takımının geç sakatlığının yerine geçen Butland, turnuvada İngiltere'nin üçüncü kalecisi olarak oynamadı ve Olimpiyat kadrosundaki yerini korumasına izin verildi.
Antrenör: Stuart Pearce
Numara. | konum | oyuncu | Doğum tarihi (yaş) | Büyük Harfler | Hedefler | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | Jack Butland | 10 Mart 1993 (19 yaşında) | 1 | 0 | Birmingham Şehri |
2 | DF | neil taylor | 7 Şubat 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | Swansea Şehri |
3 | DF | Ryan Bertrand | 5 Ağustos 1989 (22 yaşında) | 1 | 0 | Chelsea |
4 | DF | danny gül | 2 Temmuz 1990 (22 yaşında) | 1 | 0 | Tottenham Hotspur |
5 | DF | Steven Caulker | 29 Aralık 1991 (20 yaşında) | 1 | 0 | Tottenham Hotspur |
6 | DF | Craig Dawson | 6 Mayıs 1990 (22 yaşında) | 1 | 0 | West Bromwich Albion |
7 | MF | Tom Cleverley | 12 Ağustos 1989 (22 yaşında) | 1 | 0 | Manchester United |
8 | MF | Joe Allen | 14 Mart 1990 (22 yaşında) | 1 | 0 | Swansea Şehri |
9 | FW | Daniel Sturridge | 1 Eylül 1989 (22 yaşında) | 1 | 0 | Chelsea |
10 | FW | Craig Bellamy * | 13 Temmuz 1979 (33 yaşında) | 1 | 0 | Liverpool |
11 | MF | Ryan Giggs * (c) | 29 Kasım 1973 (38 yaşında) | 1 | 0 | Manchester United |
12 | DF | James Tomkins | 29 Mart 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | West Ham Birleşik |
13 | MF | kriko mantarı | 25 Haziran 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | Southampton |
14 | DF | Micah Richards * | 24 Haziran 1988 (24 yaşında) | 1 | 0 | Manchester City |
15 | MF | harun ramsey | 26 Aralık 1990 (21 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
16 | MF | Scott Sinclair | 25 Mart 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | Swansea Şehri |
17 | FW | Marvin Sordell | 17 Şubat 1991 (21 yaşında) | 1 | 0 | Bolton Gezginleri |
18 | İngiltere | Jason Steele | 18 Ağustos 1990 (21 yaşında) | 1 | 0 | Middlesbrough |
* Aşırı yaşlı oyuncu.
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Büyük Britanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 | nakavt aşaması için Kalifiye |
2 | Senegal | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 | |
3 | Uruguay | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 3 | |
4 | Birleşik Arap Emirlikleri | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 | 1 |
Büyük Britanya | 1–1 | Senegal |
---|---|---|
Bellamy 20 ' | Rapor | Konate 82 ' |
Büyük Britanya | 3-1 | Birleşik Arap Emirlikleri |
---|---|---|
Giggs 16 ' Sinclair 73 ' Sturridge 76 ' |
Rapor | eisa 60 ' |
Büyük Britanya | 1-0 | Uruguay |
---|---|---|
Sturridge 45+1 ' | Rapor |
- Çeyrek final
Büyük Britanya | 1–1 ( aet ) | Güney Kore |
---|---|---|
Ramsey 36 ' ( kalem. ) | Rapor | Ji Dong kazandı 29 ' |
cezalar | ||
Ramsey Cleverley Dawson Giggs Sturridge |
4-5 |
Koo Ja-cheol Baek Sung-dong Hwang Seok-ho Park Jong-woo Ki Sung-yueng |
kadın turnuvası
- Tayfa
2012 Yaz Olimpiyatları'nın kadın futbol turnuvasında Büyük Britanya kadrosu aşağıdadır.
Antrenör: Hope Powell
Numara. | konum | oyuncu | Doğum tarihi (yaş) | Büyük Harfler | Hedefler | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | Karen Bardsley | 14 Ekim 1984 (27 yaşında) | 1 | 0 | Linköping |
2 | DF | Alex Scott | 14 Ekim 1984 (27 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
3 | DF | Stephanie Houghton | 23 Nisan 1988 (24 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
4 | MF | Jill Scott | 2 Şubat 1987 (25 yaşında) | 1 | 0 | Everton |
5 | DF | Sophie Bradley | 20 Ekim 1989 (22 yaşında) | 1 | 0 | Lincoln Bayanlar |
6 | DF | Casey Stoney (c) | 13 Mayıs 1982 (30 yaşında) | 1 | 0 | Lincoln Bayanlar |
7 | FW | Karen Carney | 1 Ağustos 1987 (24 yaşında) | 1 | 0 | Birmingham Şehri |
8 | MF | Fara Williams | 25 Ocak 1984 (28 yaşında) | 1 | 0 | Everton |
9 | FW | Ellen Beyaz | 9 Mayıs 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
10 | FW | Kelly Smith | 29 Ekim 1978 (33 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
11 | MF | Rachel Yankey | 1 Kasım 1979 (32 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
12 | FW | Kim Küçük | 29 Haziran 1990 (22 yaşında) | 1 | 0 | Cephanelik |
13 | DF | İfeoma Dieke | 25 Şubat 1981 (31 yaşında) | 1 | 0 | Vittsjö |
14 | MF | anita asante | 27 Nisan 1985 (27 yaşında) | 1 | 0 | Göteborg |
15 | FW | Eniola Aluko | 21 Şubat 1987 (25 yaşında) | 1 | 0 | Birmingham Şehri |
16 | DF | Claire Rafferty | 11 Ocak 1989 (23 yaşında) | 1 | 0 | Chelsea |
17 | FW | Rachel Williams | 10 Ocak 1988 (24 yaşında) | 0 | 0 | Birmingham Şehri |
18 | İngiltere | Rachel Brown | 2 Temmuz 1980 (32 yaşında) | 1 | 0 | Everton |
19 | DF | Dünya Susi | 10 Ağustos 1987 (24 yaşında) | 0 | 0 | Chelsea |
- Grup oyunu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | Vasıf |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Büyük Britanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 | Çeyrek finale yükseldi |
2 | Brezilya | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | 6 | |
3 | Yeni Zelanda | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 | 3 | |
4 | Kamerun | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | -10 | 0 |
Büyük Britanya | 1-0 | Yeni Zelanda |
---|---|---|
Houghton 64 ' | Rapor |
Büyük Britanya | 1-0 | Brezilya |
---|---|---|
Houghton 2 ' | Rapor |
- Çeyrek final
Büyük Britanya | 0-2 | Kanada |
---|---|---|
Rapor |
Filigno 12 ' Sinclair 26 ' |
Jimnastik
Sanatsal
Büyük Britanya, hem erkekler hem de kadınlar artistik jimnastik etkinliklerinde beş kişilik tam bir takım oluşturdu. Bayanlar takımı 2011 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda ilk sekizde bitirirken, erkekler dünya şampiyonalarında başarısız olduktan sonra Olimpiyat eleme etkinliğini kazanarak hak kazandı. Kadrolarda 2008 Oyunlarında kulplu beygirde bronz madalya kazanan Louis Smith , 2009 Dünya Kat Şampiyonu ve 2010 Düzensiz Barlar Şampiyonu Beth Tweddle ve 15 yaşında en genç olan Rebecca Tunney vardı. Herhangi bir spordan Team GB sporcusu.
- erkekler
- Takım
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | aparat | Toplam | Rütbe | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Sam Oldham | Takım | 14.700 | Yok | 14.600 | 15.533 | 14.666 | 15.100 | Yok | Yok | 14.033 | Yok | 14.966 | 14.000 | Yok | |||
Daniel Purvis | 15.200 | 13.400 | 15.033 | 16.100 | 14.733 | 14.733 | 89.199 | 10 S | 15.533 | 14.733 | 14.600 | 15.966 | 14.800 | 14.633 | Yok | ||
Louis Smith | Yok | 15.800 Q | Yok | 13.033 | Yok | Yok | 15.966 | Yok | |||||||||
Christian Thomas | 15.366 | 14.133 | 14.566 | 16.200 | 14.625 | 15.366 | 90.256 | 5 S | 15.433 | Yok | 14.433 | 16.550 | Yok | 15.200 | Yok | ||
Maksimum Whitlock | 15.266 | 14.900 S | 14.133 | 16.033 | 13.900 | Yok | 15.166 | 15.233 | Yok | 15.666 | 14.800 | Yok | Yok | ||||
Toplam | 45.832 | 44.833 | 44.199 | 48.333 | 44.024 | 45.199 | 272.420 | 3 S | 46.132 | 45.932 | 43.066 | 48.182 | 44.566 | 43.833 | 271.711 |
- Bireysel finaller
atlet | Etkinlik | aparat | Toplam | Rütbe | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||
Daniel Purvis | her yerde | 15.166 | 14.266 | 14.800 | 16.000 | 13.600 | 14.500 | 88.332 | 13 |
Louis Smith | kulplu at | Yok | 16.066 | Yok | 16.066 | ||||
Christian Thomas | her yerde | 15.566 | 14.566 | 14.633 | 14.908 | 14.733 | 15.000 | 89.406 | 7 |
Kasa | Yok | 15.533 | Yok | 15.533 | 8 | ||||
Maksimum Whitlock | kulplu at | Yok | 15.600 | Yok | 15.600 |
- Kadınlar
- Takım
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | aparat | Toplam | Rütbe | ||||||||
F | V | UB | BB | F | V | UB | BB | ||||||
Imogen Cairns | Takım | Yok | 14.433 | Yok | 13.366 | Yok | Yok | 14.266 | Yok | 13.500 | Yok | ||
Jennifer Tutamları | 14.100 | 14.366 | 13.700 | 13.100 | 55.266 | 21 | 14.366 | 14.833 | Yok | 11.833 | Yok | ||
Rebecca Tüneli | 14.000 | 14.400 | 14.825 | 13.166 | 56.391 | 15 S | Yok | 14.866 | 14.766 | Yok | Yok | ||
Beth Tweddle | 14.433 | Yok | 16.133 S | Yok | 14.166 | Yok | 15.833 | Yok | Yok | ||||
hannah whelan | 13.933 | 14.500 | 14.200 | 13.066 | 55.699 | 17 S | 14.200 | Yok | 14.000 | 13.866 | Yok | ||
Toplam | 42.533 | 43.333 | 45.158 | 39.632 | 170.656 | 5 S | 42.732 | 43.965 | 44.599 | 39.199 | 170.495 | 6 |
- Bireysel finaller
atlet | Etkinlik | aparat | Toplam | Rütbe | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
F | V | UB | BB | ||||
Rebecca Tüneli | her yerde | 13.933 | 14.866 | 15.000 | 13.133 | 56.392 | 13 |
Beth Tweddle | Düzensiz çubuklar | Yok | 15.916 | Yok | 15.916 | ||
hannah whelan | her yerde | 14.133 | 0.000* | 14.166 | 13.700 | 41.999 | 24 |
*Whelan'ın mahzen puanı, iniş sırasında yüz üstü düştükten sonra silindi.
Ritmik
İngiliz Olimpiyat Birliği takımı evsahibi ülke yeterlilik yerleri kullanmak duyurdu. Ancak British Gymnastics ve BOA arasında yapılan bir anlaşmayla, Ocak 2012'de Londra'da düzenlenen bir test etkinliğinde takımın bir hedef puana (45.223) ulaşması gerekiyordu. Eleme aşamasında bu hedefi 0.273 puanla kıl payı kaçırdılar. final gününde işareti karşılamalarına rağmen.
Bu, İngiliz Jimnastiğinin başlangıçta, kabul edilen şekilde işareti yapamadıkları için Oyunlara dahil edilmemeleri gerektiğini savunduğu bir anlaşmazlığa yol açtı ; cimnastikçiler, eleme turunda puana ulaşılması gerektiğinin net olmadığını ve son gündeki (hedef puanın üzerinde olan) puanlarının kabul edilmesi gerektiğini savundu.
5 Mart 2012'de jimnastikçiler temyizlerini kazandı ve British Gymnastics, takımın şimdi seçim için aday gösterileceğini açıkladı.
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
çember | Top | Kulüpler | Kurdele | Toplam | Rütbe | çember | Top | Kulüpler | Kurdele | Toplam | Rütbe | ||
Francesca Jones | Bireysel | 24.200 | 24.550 | 21.975 | 23.900 | 94.625 | 24 | ilerlemedi |
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 top | 3 şerit 2 çember |
Toplam | Rütbe | 5 top | 3 şerit 2 çember |
Toplam | Rütbe | ||
Georgina Cassar Yeşim Faulkner Francesca Fox Lynne Hutchison Louisa Pouli Rachel Smith |
Takım | 24.150 | 23.850 | 48.000 | 12 | ilerlemedi |
Trambolin
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Katherine Driscoll | Bayanlar | 100.985 | 9 | ilerlemedi |
Hentbol
Büyük Britanya erkek ve kadın hentbol takımlarının 2012 Olimpiyatları'nda ev sahibi yer almasına izin verildi. Bu, Büyük Britanya'nın Olimpiyatlarda hentbolda ilk kez yarıştığı zamandır.
Erkekler turnuvası
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler hentbol turnuvasında Büyük Britanya kadrosu aşağıdadır.
Teknik Direktörler: Dragan Đukic
|
- Grup A
Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | Puan | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
İzlanda | 5 | 5 | 0 | 0 | 167 | 132 | +35 | 10 |
Fransa | 5 | 4 | 0 | 1 | 159 | 110 | +49 | 8 |
İsveç | 5 | 3 | 0 | 2 | 156 | 115 | +41 | 6 |
Tunus | 5 | 2 | 0 | 3 | 121 | 125 | -4 | 4 |
Arjantin | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 138 | -25 | 2 |
Büyük Britanya | 5 | 0 | 0 | 5 | 96 | 182 | -86 | 0 |
Çeyrek final için Kalifiye |
29 Temmuz 2012 19:30 |
Fransa | 44 – 15 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Katılım: 5.000 Hakem: Abdulla, Bamutref ( QAT ) |
Joli 11 | (21–7) | Garnham 6 | ||
2× 2× | Rapor | 3× 4× 1× |
31 Temmuz 2012 14:30 |
Büyük Britanya | 19 – 41 | İsveç |
Copper Box , Londra Katılım: 4.382 Hakemler: Nikolić, Stojković ( SRB ) |
Larsson 4 | (10–24) | Ekberg 13 | ||
3× 6× 1× | Rapor | 3× 4× |
2 Ağustos 2012 16:15 |
Büyük Britanya | 21–32 | Arjantin |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.581 Hakem: Coulibaly, Diabate ( CIV ) |
Larsson 6 | (11–16) | Simonet 6 | ||
4× 4× | Rapor | 3× 3× |
4 Ağustos 2012 09:30 |
Tunus | 34 – 17 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.319 Hakem: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Toumi 10 | (14–8) | Edgar 5 | ||
3× 5× | Rapor | 3× 6× |
6 Ağustos 2012 16:15 |
İzlanda | 41 – 24 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Katılım: 4.856 Hakem: Abdulla, Bamutref ( QAT ) |
Sigurðsson 8 | (18–15) | Larson 9 | ||
3× 4× | Rapor | 3× 5× |
kadın turnuvası
- Tayfa
Aşağıdaki 2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar hentbol turnuvasında İngiliz kadrosudur.
Teknik Direktörler: Jesper Holmris , Vigdis Holmeset
|
- Grup oyunu
Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | Puan | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brezilya | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 122 | +15 | 8 |
Hırvatistan | 5 | 4 | 0 | 1 | 145 | 115 | +30 | 8 |
Rusya | 5 | 3 | 1 | 1 | 151 | 125 | +26 | 7 |
Karadağ | 5 | 2 | 1 | 2 | 137 | 123 | +14 | 5 |
Angola | 5 | 1 | 0 | 4 | 132 | 142 | -10 | 2 |
Büyük Britanya | 5 | 0 | 0 | 5 | 91 | 166 | -75 | 0 |
Çeyrek final için Kalifiye |
28 Temmuz 2012 19:30 |
Karadağ | 31 – 19 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Katılım: 3.941 Hakemler: Duţă, Florescu ( ROU ) |
A. Bulatović 5 | (18–12) | Gerbron 6 | ||
3× 4× | Rapor | 3× 5× |
30 Temmuz 2012 14:30 |
Büyük Britanya | 16 – 37 | Rusya |
Copper Box , Londra Seyirci: 4.596 Hakem: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Byl 5 | (8-17) | Turey , Chernoivanenko 5 | ||
3× 1× | Rapor | 2× 4× |
1 Ağustos 2012 16:15 |
Büyük Britanya | 17 – 30 | Brezilya |
Copper Box , Londra Katılım: 4.622 Hakem: Coulibaly, Diabate ( CIV ) |
Byl , Gerbron 5 | (8-17) | Rodrigues 7 | ||
2× 3× | Rapor | 3× 3× |
3 Ağustos 2012 09:30 |
Angola | 31 – 25 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Katılım: 4.081 Hakem: Florescu, Duţă ( ROU ) |
Almeida 8 | (14–10) | Gerbron 9 | ||
2× 3× | Rapor | 3× 1× |
5 Ağustos 2012 16:15 |
Hırvatistan | 37 – 14 | Büyük Britanya |
Copper Box , Londra Katılım: 4.792 Hakem: Marina, Minore ( ARG ) |
üç oyuncu 5 | (17–6) | güzel kardeş 3 | ||
3× 3× | Rapor | 3× 4× |
Judo
İngiliz judocu, Olimpiyat turnuvasına ev sahipliği yaparak 14 kategorinin her birinde bir yer aldı - mümkün olan maksimum tahsisat.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | |||
Ashley McKenzie | -60 kg | Hoşçakal |
Hiraoka ( JPN ) L 0000–0111 |
ilerlemedi | ||||||
Colin Yulaf |
-66 kg | Hoşçakal |
Dos Santos ( AUS ) B 0020-0002 |
Khashbaatar ( MGL ) W 0011–0000 |
Shavdatuashvili ( GEO ) L 0100–0000 |
ilerlemedi |
Cho JH ( KOR ) L 0002-0021 |
ilerlemedi | 7 | |
Daniel Williams | -73 kg | Hoşçakal |
Boqiev ( TJK ) L 0000–1001 |
ilerlemedi | ||||||
euan burton | -81 kg | Hoşçakal |
Valois-Fortier ( CAN ) L 0000–1000 |
ilerlemedi | ||||||
Winston Gordon | -90 kg | Yok |
EMOND ( CAN ) B 1000-0000 |
Denisov ( RUS ) L 0000–0010 |
ilerlemedi | |||||
James Austin | -100 kg | Yok |
Anai ( JPN ) L 0003–0101 |
ilerlemedi | ||||||
Christopher Sherrington | +100 kg | Yok |
Andrewartha ( AUS ) B 1000-0000 |
Mikhailine ( RUS ) L 0011-0001 |
ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Kelly Edwards | -48 kg | Hoşçakal |
Fukumi ( JPN ) L 0000–0020 |
ilerlemedi | ||||
sophie cox | -52 kg |
An Ka ( PRK ) L 0000–0010 |
ilerlemedi | |||||
Sarah Clark | -57 kg |
Pavia ( FRA ) L 0001–0010 |
ilerlemedi | |||||
Gemma Howell | -63 kg |
Eman ( FRA ) L 0000–1000 |
ilerlemedi | |||||
sally conway | -70 kg |
Ngarlemdana ( CHA ) W 1110–0002 |
Bosch ( NED ) L 0001–0010 |
ilerlemedi | ||||
Gemma Gibbons | -78 kg |
Ramirez ( POR ) B 1000-0000 |
Lkhamdegd ( MGL ) W 0021–0010 |
Verkerk ( NED ) W 0100–0000 |
Tcheuméo ( FRA ) B 1000-0000 |
Hoşçakal |
Harrison ( ABD ) L 0000–0020 |
|
Karina Bryant | +78 kg |
Asselah ( ALG ) B 1000-0001 |
Polavder ( SLO ) W 0011–0000 |
Issanova ( KAZ ) B 0102-0011 |
Sugimoto ( JPN ) L 0002–0011 |
Hoşçakal |
Kindzerska ( UKR ) W 0020–0011 |
Modern Pentatlon
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, cinsiyet başına bir otomatik yeterlilik yeri aldı. Modern pentatlon etkinliklerine en fazla iki İngiliz erkek ve iki İngiliz kadın katılabildi. Etkinlikte, Büyük Britanya her cinsiyette iki kota yeri kazandı.
atlet | Etkinlik | Eskrim (tek dokunuşla épée) |
Yüzme (200 m serbest stil) |
Binicilik (atlamayı göster) |
Kombine: atış/koşu (10 m havalı tabanca)/(3000 m) |
Toplam puanlar | Son derece | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Rütbe | MP puanları | Zaman | Rütbe | MP puanları | cezalar | Rütbe | MP puanları | Zaman | Rütbe | MP puanları | ||||
Sam Weale | Erkeklerin | 17-18 | =13 | 808 | 2:03.40 | 12 | 1320 | 24 | 7 | 1176 | 11:000.00 | 22 | 2360 | 5664 | 13 |
Nick Woodbridge | 17-18 | =13 | 808 | 1:57.32 | 2 | 1396 | 44 | 11 | 1156 | 11:01.66 | 23 | 2356 | 5716 | 10 | |
Samantha Murray | Bayanlar | 18-17 | =16 | 832 | 2:08.20 | 2 | 1264 | 60 | 13 | 1140 | 12:00.59 | 10 | 2120 | 5356 | |
Mhairi Spence | 19-16 | =11 | 856 | 2:16.51 | 10 | 1164 | 104 | 25 | 1096 | 12:46.23 | 28 | 1936 | 5052 | 21 |
Kürek
Büyük Britanya, 2011 Dünya Şampiyonası'ndaki 14 Olimpiyat etkinliğinin 13'ünde tekneleri hak etti; Britanya'nın Olimpiyatlara katılmaya hak kazanamadığı tek tekne, Frances Houghton'un bir sıra eksik olduğu bayanlar tek kürek yarışıydı.
Sıcaklarında kadın coxless çifti , Helen Glover ve Heather Stanning altı dakika 57,29 saniye bir süre ile yeni bir olimpiyat rekoru kırdı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Alan Campbell | Tek kürek | 6:47.62 | 1 QF | Hoşçakal | 6:52.10 | 1 SA/B | 7:18.92 | 2 FA | 7:03.28 | ||
George Nash Satacak |
Çift | 6:16.58 | 1 SA/B | Hoşçakal | Yok | 6:56.46 | 1 FA | 6:21.77 | |||
Bill Lucas Sam Townsend |
çift kürek | 6:11.94 | 2 SA/B | Hoşçakal | Yok | 6:22.47 | 3 FA | 6:40.54 | 5 | ||
Mark Hunter Zac Satın Alma |
Hafif çift kürek | 6:36.29 | 1 SA/B | Hoşçakal | Yok | 6:36.62 | 1 FA | 6:37.78 | |||
Alex Gregory Tom James Pete Reed Andrew Triggs Hodge |
dört | 5:50.27 | 1 S | Hoşçakal | Yok | 5:58.26 | 1 FA | 6:03.97 | |||
Charles Kuzenler Stephen Rowbotham Tom Solesbury Matthew Wells |
dörtlü kürek | 5:41.75 | 2 SA/B | Hoşçakal | Yok | 6:05.32 | 3 FA | 5:49.14 | 5 | ||
Chris Bartley Peter Chambers Richard Chambers Rob Williams |
Hafif dört | 5:49.29 | 1 SA/B | Hoşçakal | Yok | 5:59.68 | 1 FA | 6:03.09 | |||
Richard Egington James Foad Matt Langridge Constantine Louloudis Alex Partridge Tom Ransley Moe Sbihi Greg Searle Phelan Hill (cox) |
Sekiz | 5:27.61 | 2 bin | 5:26.85 | 1 FA | Yok | 5:52.18 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | yarı finaller | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Helen Glover Heather Stanning'in |
Çift | 6:57.29 VEYA | 1 FA | Hoşçakal | Yok | 7:27.13 | |||
Katherine Grainger Anna Watkins |
çift kürek | 6:44.33 | 1 FA | Hoşçakal | Yok | 6:55.82 | |||
Katherine Copeland Sophie Hosking |
Hafif çift kürek | 6:56.97 | 1 SA/B | Hoşçakal | 7:05.90 | 1 FA | 7:09.30 | ||
Debbie Flood Frances Houghton Beth Rodford Melanie Wilson |
dörtlü kürek | 6:20.71 | 4 bin | 6:21.65 | 3 FA | Yok | 6:51.54 | 6 | |
Jessica Eddie Katie Greves Lindsey Maguire Natasha Sayfa Louisa Reeve Victoria Thornley Annabel Vernon Olivia Whitlam Caroline O'Connor (cox) |
Sekiz | 6:23.51 | 3 bin | 6:21.58 | 4 FA | Yok | 6:18.77 | 5 |
Yeterlilik Açıklaması: FA =Final A (madalya); FB = Final B (madalyasız); FC =Final C (madalyasız); FD = Final D (madalyasız); FE = Final E (madalyasız); FF =Final F (madalyasız); SA/B =Yarı Finaller A/B; SC/D =Yarı finaller C/D; SE/F =Yarı Finaller E/F; QF =Çeyrek Finaller; R =Repesaj
yelken
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, her tekne sınıfında otomatik yeterlilik yerleri aldı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Yarış | Net puanlar | Son derece | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Nick Dempsey | RS:X | 5 | 7 | 5 | 1 |
|
1 | 2 | 3 | 9 | 2 | Yok | 6 | 41 | |||||
Paul Goodison | Lazer | 10 |
|
16 | 2 | 4 | 9 | 17 | 12 | 9 | 8 | Yok | 6 | 93 | 7 | ||||
Ben Ainslie | Fin | 2 | 2 | 6 |
|
4 | 3 | 1 | 3 | 6 | 1 | Yok | 18 | 46 | |||||
Stuart Bithell Luke Sabır |
470 | 2 | 1 | 4 | 2 | 3 | 4 | 1 |
|
3 | 2 | Yok | 8 | 30 | |||||
Stevie Morrison Ben Rhodes |
49er | 12 | 12 | 3 | 18 | 4 | 2 | 1 | 1 | 17 | 4 |
|
13 | 3 | 17 | 7 | 10 | 124 | 5 |
Iain Percy Andrew Simpson |
Yıldız |
|
2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 4 | 1 | Yok | 16 | 34 |
- Kadınlar
- filo yarışı
atlet | Etkinlik | Yarış | Net puanlar | Son derece | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Bryony Shaw | RS:X | 7 | 6 | 4 |
|
6 | 8 | 7 | 5 | 1 | 5 | 10 | 59 | 7 |
Alison Genç | Lazer Radyal | 7 | 10 | 2 | 2 | 2 | 11 | 6 | 8 |
|
4 | 8 | 60 | 5 |
Saskia Clark Hannah Mills |
470 | 6 | 1 | 4 | 6 | 1 | 6 | 5 | 2 |
|
2 | 18 | 51 |
- Maç yarışı
atlet | Etkinlik | Yuvarlak Robin | Rütbe | nakavtlar | Rütbe | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DEN |
ESP |
POR |
Avustralya |
yüzgeç |
FRA |
NZL |
RUS |
SWE |
NED |
Amerika Birleşik Devletleri |
Q-final | S-final | son | ||||
Lucy MacGregor Kate MacGregor Annie Lush |
Elliott 6m | W | L | W | L | W | W | L | L | W | L | L | 7 S |
RUS L (2–3) |
ilerlemedi | 7* |
- Rüzgarın olmaması nedeniyle 5-8'lik sıralama yarışları iptal edildi. Nihai yuvarlak robin tablosu, sınıflandırma için kullanıldı.
BFD = Siyah bayrak kuralına göre diskalifiye edildi .
M = Madalya yarışları. Madalya yarışlarında verilen puanlar, yarışta elde edilen pozisyonun iki katıdır.
Çekim
Ev sahibi ülke olarak Büyük Britanya, dokuz farklı etkinlikte en az dokuz kota yeri kazandı. Erkekler skeet'te Richard Brickell , erkekler çift tuzakta Richard Faulds ve Peter Wilson ve kadınlar 25 m tabancada Georgina Geikie tarafından ek yerler sağlandı . Ek olarak, bir etkinlik için kalifiye olan bir atıcı, kotaları etkilemeden diğerlerinde yarışabilir.
28 Mayıs 2012'de Büyük Britanya takımı onaylandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Richard Brickell | Skeet | 118 | 12 | ilerlemedi | |
Richard Fauld'lar | Çift tuzak | 133 | 12 | ilerlemedi | |
Jon Hammond | 50 m tüfek 3 pozisyon | 1142 | 41 | ilerlemedi | |
50 m tüfek eğilimli | 593 | 17 | ilerlemedi | ||
James Huckle | 50 m tüfek 3 pozisyon | 1162 | 25 | ilerlemedi | |
50 m tüfek eğilimli | 591 | 29 | ilerlemedi | ||
10 m havalı tüfek | 593 | 24 | ilerlemedi | ||
edward ling | Tuzak kurmak | 118 | 21 | ilerlemedi | |
Rory Warlow | Skeet | 118 | 16 | ilerlemedi | |
Peter Wilson | Çift tuzak | 143 | 1 S | 188 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Elena Allen | Skeet | 60 | 14 | ilerlemedi | |
Georgina Geikie | 25 m tabanca | 562 | 37 | ilerlemedi | |
10 m havalı tabanca | 359 | 47 | ilerlemedi | ||
Charlotte Kerwood | Tuzak kurmak | 64 | 16 | ilerlemedi | |
Jennifer McIntosh | 50 m tüfek 3 pozisyon | 570 | 42 | ilerlemedi | |
10 m havalı tüfek | 392 | 36 | ilerlemedi |
Yüzme
İngiliz yüzücüler aşağıdaki yarışmalarda eleme standartlarına ulaşmışlardır (Olimpiyat Kalifikasyon Süresinde (OQT) her etkinlikte en fazla 2 yüzücü ve Olimpik Seçim Zamanında (OST) 1 yüzücüye kadar): Tüm İngiliz yüzücüler yarışı bitirerek kalifiye olmalıdır. Olimpiyat denemelerinin ilk ikisi , ilgili finalde İngiliz Yüzme tarafından belirlenen GB eleme A standardını kazanmış (o zaman, 2011'de bu etkinlikte uluslararası olarak en hızlı on altıncı yüzücünün en hızlı zamanıydı).
- erkekler
atlet | Olaylar | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Craig Benson | 100 m kurbağalama | 1:00.04 | 13 S | 1:00.13 | 14 | ilerlemedi | |
Adam Brown | 50 m serbest stil | 22.39 | 20 | ilerlemedi | |||
100 m serbest stil | 49.20 | 20 | ilerlemedi | ||||
David Carry | 400 m serbest stil | 3:47.25 | 7 S | Yok | 3:48.62 | 7 | |
David Davies | 1500 m serbest stil | 15:14.77 | 16 | Yok | ilerlemedi | ||
Daniel Fogg | 1500 m serbest stil | 14:56.12 | 5 S | Yok | 15:00.76 | 8 | |
10 km açık su | Yok | 1:50:37.3 | 5 | ||||
James Goddard | 200 m bireysel karışık | 1:58.56 | 6 S | 1:58.49 | =7 S | 1:59.05 | 7 |
Antony James | 100 m kelebek | 53.25 | 31 | ilerlemedi | |||
Michael Jamieson | 100 m kurbağalama | 59.89 | 9 S | 59.89 | 9 | ilerlemedi | |
200 m kurbağalama | 2:08.98 | 2 S | 2:08.20 | 1 S | 2:07.43 | ||
Ieuan Lloyd | 200 m serbest stil | 1:48.52 | 19 | ilerlemedi | |||
Marco Loughran | 200 m sırtüstü | 1:58.72 | 18 | ilerlemedi | |||
Roberto Pavoni | 200 m kelebek | 1:57.55 | 20 | ilerlemedi | |||
400 m bireysel karışık | 4:15.56 | 13 | Yok | ilerlemedi | |||
Robbie Renwick | 200 m serbest stil | 1:46.86 | 6 S | 1:46.65 | =6 S | 1:46.53 | 6 |
400 m serbest stil | 3:47.25 | 10 | Yok | ilerlemedi | |||
Michael Kaya | 100 m kelebek | 52.56 | 23 | ilerlemedi | |||
Joseph Roebuck | 200 m kelebek | 1:56.99 | =17 | ilerlemedi | |||
200 m bireysel karışık | 2:00.04 | 15 S | 1:59.57 | 11 | ilerlemedi | ||
400 m bireysel karışık | 4:20.24 | 24 | Yok | ilerlemedi | |||
Liam Tancock | 100 m sırtüstü | 53.86 | 8 S | 53.25 | 3 S | 53.35 | 5 |
Chris Walker-Hebborn | 100 m sırtüstü | 54.78 | 20 | ilerlemedi | |||
200 m sırtüstü | 1:59,00 | 22 | ilerlemedi | ||||
Andrew Willis | 200 m kurbağalama | 2:09.33 | 3 S | 2:08.47 | 3 S | 2:09.44 | 8 |
Simon Burnett James Disney-May Craig Gibbons Grant Turner |
4 × 100 m serbest stil bayrak yarışı | 3:17.08 | 12 | Yok | ilerlemedi | ||
Rob Bale David Carry ** Ross Davenport Ieuan Lloyd Robbie Renwick |
4 × 200 m serbest stil bayrak yarışı | 7:10.70 | 3 S | Yok | 7:09.33 | 6 | |
Craig Benson ** Adam Brown Michael Jamieson Liam Tancock Michael Rock |
4 × 100 m karışık bayrak yarışı | 3:33.44 | 2 S | Yok | 3:32.32 | 4 |
Tüm etkinliklerin son turları ( Q ) için elemeler yalnızca zamana göre kararlaştırıldı, bu nedenle gösterilen konumlar tüm elemelerdeki rakiplere karşı genel sonuçlardır.
- Kadınlar
atlet | Olaylar | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Rebecca Adlington | 400 m serbest stil | 4:05.75 | 8 S | Yok | 4:03.01 | ||
800 m serbest stil | 8:21.78 | 1 S | Yok | 8:20.32 | |||
sophie allen | 200 m bireysel karışık | 2:14.72 | 21 | ilerlemedi | |||
Gürcistan Davies | 100 m sırtüstü | 59.92 | 6 S | 1:00.56 | 15 | ilerlemedi | |
Eleanor Faulkner | 800 m serbest stil | 8:38.00 | 17 | Yok | ilerlemedi | ||
Ellen Gandy | 100 m kelebek | 58.25 | 9 S | 57.66 | 7 S | 57.76 | 8 |
200 m kelebek | 2:09.92 | 17 | ilerlemedi | ||||
Francesca Halsall | 50 m serbest stil | 24.61 | 3 S | 24.63 | 5 S | 24.47 | 5 |
100 m serbest stil | 54.02 | 7 S | 53.77 | =4 S | 53.66 | 6 | |
100 m kelebek | 58.23 | 8 S | 58.52 | 14 | ilerlemedi | ||
Kate Haywood | 100 m kurbağalama | 1:09.22 | 28 | ilerlemedi | |||
Joanne Jackson | 400 m serbest stil | 4:11.50 | 21 | Yok | ilerlemedi | ||
Jemma Lowe | 200 m kelebek | 2:07.64 | 3 S | 2:07.34 | 8 S | 2:06.80 | 6 |
Caitlin McClatchey | 200 m serbest stil | 1:58.03 | =7 S | 1:57.33 | 6 S | 1:57.70 | 7 |
hannah miley | 200 m bireysel karışık | 2:17.27 | 10 S | 2:10.89 | 7 S | 2:11.29 | 7 |
400 m bireysel karışık | 4:34.98 | 6 S | Yok | 4:34.17 | 5 | ||
Siobhan-Marie O'Connor | 100 m kurbağalama | 1:08.32 | 21 | ilerlemedi | |||
Keri-Anne Payne | 10 km açık su | Yok | 1:57:42.2 | 4 | |||
Stephanie Gururlu | 200 m sırtüstü | 2:10.01 | 12 S | 2:09.04 | 9 | ilerlemedi | |
Elizabeth Simmonds | 2:10.37 | 15 S | 2:08.48 | 7 S | 2:07.26 | 4 | |
Amy Smith | 50 m serbest stil | 25.28 | =16 S * | 24.87 | 9 | ilerlemedi | |
100 m serbest stil | 54.02 | 13 S | 54.28 | 14 | ilerlemedi | ||
Gemma Spoforth | 100 m sırtüstü | 1:00.05 | 12 S | 59.70 | 6 S | 59.20 | 5 |
Stacey Tadd | 200 m kurbağalama | 2:27.18 | 18 | ilerlemedi | |||
Rebecca Turner | 200 m serbest stil | 1:58.98 | 17 | ilerlemedi | |||
Aimee Willmott | 400 m bireysel karışık | 4:38.87 | 11 | Yok | ilerlemedi | ||
Francesca Halsall Jessica Lloyd Caitlin McClatchey Amy Smith Rebecca Turner ** |
4 × 100 m serbest stil bayrak yarışı | 3:38.21 | =7 S | Yok | 3:37.02 | 5 | |
Eleanor Faulkner ** Joanne Jackson Caitlin McClatchey Hannah Miley Rebecca Turner |
4 × 200 m serbest stil bayrak yarışı | 7:54.31 | 7 S | Yok | 7:52.47 | 5 | |
Gemma Spofforth Siobhan-Marie O'Connor Jemma Lowe ** Ellen Gandy Amy Smith ** Francesca Halsall |
4 × 100 m karışık bayrak yarışı | 3:59.37 | 6 S | Yok | 3:59.46 | 8 |
Tüm etkinliklerin son turları ( Q ) için elemeler yalnızca zamana göre kararlaştırıldı, bu nedenle gösterilen konumlar tüm elemelerdeki rakiplere karşı genel sonuçlardır. * Amy Smith, yarı finaldeki son nokta için diğer iki yüzücü ile eşit puan topladı. Smith'in kazandığı ve yarı finalde 16. sırayı aldığı üç yarışmacı arasında bir yüzme yapıldı. ** Sadece elemelerde yarıştı
Senkronize yüzme
Ev sahibi ülke olarak Büyük Britanya, hem düet hem de takım etkinliklerine katılan 9 senkronize yüzücüden oluşan bir kadroya sahip olacak. British Yüzme kadrosunu 8 Mayıs 2012'de açıkladı.
atlet | Etkinlik | Teknik rutin | Serbest rutin (ön) | Serbest rutin (final) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Toplam (teknik + ücretsiz) | Rütbe | Puan | Toplam (teknik + ücretsiz) | Rütbe | ||
Olivia Federici Jenna Randall |
Düet | 88.100 | 9 | 88.790 | 176.890 | 9 S | 89.170 | 177.270 | 9 |
Yvette Baker Katie Clark Katie Dawkins Olivia Federici Jennifer Knobbs Vicki Lucass Asha Randall Jenna Randall Katie Skelton |
Takım | 87.300 | 6 | Yok | 88.140 | 175.440 | 6 |
Masa Tenisi
GB Takımı, ev sahibi ülke eleme yerlerini kullanma izni verildikten sonra 2012 Olimpiyat Oyunlarında altı kişilik bir masa tenisi takımı kurdu.
atlet | Etkinlik | ön tur | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. tur | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Paul Drinkhall | tek erkekler | Hoşçakal |
El-Hasan ( KUW ) W 4-0 |
Yang Z ( SIN ) W 4-1 |
Ovtcharov ( GER ) L 0–4 |
ilerlemedi | ||||
Andrew Baggaley Paul Drinkhall Liam Pitchford |
erkek takımı | Yok |
Portekiz (POR) S 0–3 |
ilerlemedi | ||||||
Joanna Parker | tek bayanlar | Hoşçakal |
Kumahara ( BRA ) B 4-0 |
Silbereisen ( GER ) L 1–4 |
ilerlemedi | |||||
Na Liu Joanna Parker Kelly Sibley |
kadın takımı | Yok |
Kuzey Kore (PRK) L 0–3 |
ilerlemedi |
Tekvando
İngiltere, tekvandodaki eleme turnuvalarında herhangi bir resmi rol oynamadı, çünkü GB takımının emrinde iki erkek, iki kadın olmak üzere dört garantili yer vardı. İngiliz Taekwondo, ev sahibi kota yerlerini almak için dört sporcuyu aday gösterdi.
Lutalo Muhammed'in 80 kg sınıfı için adaylığı , seçim süreciyle ilgili endişelerin ardından ilk olarak BOA tarafından 31 Mayıs 2012'de reddedildi. Avrupa şampiyonu ve dünya sıralamasında yedinci, 87 kg'da Muhammed, 80 kg'da çifte Avrupa şampiyonu olmak için tercihe aday gösterilmişti ve dünya o ağırlıkta bir numaralı dövüşçü olan Aaron Cook (Muhammed o ağırlıkta dünyada 50.'nin altındaydı). son zamanlarda nadiren savaştığı ağırlık kategorisi). Haziran 2012'de 8, Muhammed'in yenilenen adaylığı onaylandı.
atlet | Etkinlik | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | repesaj | Bronz madalya | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Martin Stamper | Erkekler -68 kg |
Osornio ( MEX ) W 5–2 |
Fejzic ( SRB ) B 8-3 |
Tazegül ( TUR ) L 6–9 |
Hoşçakal |
Nikpai ( AFG ) L 3–5 |
ilerlemedi | 5 |
Lutalo Muhammed | Erkekler -80 kg |
Negmatov ( TJK ) B 7-1 |
Garcia ( ESP ) L 3–7 |
ilerlemedi |
Karami ( IRI ) B 11-7 |
Yeremyan ( ARM ) B 9-3 |
ilerlemedi | |
Yeşim Jones | Bayanlar -57 kg |
Gladović ( SRB ) B 15-1 |
Hamada ( JPN ) B 13-3 |
Tseng ( TPE ) B 10-6 |
Hoşçakal |
Hou ( CHN ) B 6-4 |
||
Sarah Stevenson | Bayanlar -67 kg |
McPherson ( ABD ) L 1-5 |
ilerlemedi |
Tenis
Büyük Britanya'nın dünya sıralamasında otomatik olarak kalifiye olan sadece iki oyuncusu vardı: dünyanın dört numarası Andy Murray tek erkeklerde yer aldı ve ayrıca çiftlerde yeterince yüksek sıralamaya sahip olan kardeşi Jamie Murray ile çiftlerde oynadı . Ross Hutchins ve Colin Fleming de çift erkekler için kalifiye oldu.
Büyük Britanya, otomatik olarak kalifiye olmak için yeterince yüksek dünya sıralamasına sahip başka bir oyuncuya sahip değildi ve bu nedenle erkekler ve kadınlar çekilişlerinde bir dizi joker yer için başvurdu. Toplam dört İngiliz oyuncuya (ikişer tek bayanlar ve çift bayanlarda) yer verildi ve Büyük Britanya'nın beş etkinliğin tamamında yer almasına izin verildi (Oyunlarda karışık çiftler için bir çift seçilecektir). 12 Temmuz'da IOC, çift bayanlar müsabakasından çekilmelerin bu müsabakada bir boşluk yarattığını ve Büyük Britanya'nın tekler müsabakasına girişleri Elena Baltacha ve Anne Keothavong'un katılmak için bir araya geleceğini doğruladı . 24 Temmuz'da, Büyük Britanya'nın diğer çift bayanlar çiftlerinden biri olan Heather Watson, sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekilen Ukraynalı Alona Bondarenko'nun yerine tek bayanlarda yer aldı . Yerine Laura Robson Hırvat Petra Martić sakatlığı nedeniyle çekildi ve yedek oyuncu olarak seçildi.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Andy Murray | Bekarlar |
Wawrinka ( SUI ) W, 6-3, 6-3, |
Nieminen ( FIN ) W, 6-2, 6-4, |
Baghdatis ( CYP ) W, 4-6, 6-1, 6-4 |
Almagro ( ESP ) B 6-4, 6-1 |
Cokoviç ( SRB ) W, 7-5, 7-5, |
Federer ( SUI ) W, 6-2, 6-1, 6-4 |
|
Andy Murray Jamie Murray |
Çiftler | Yok |
Melzer / Peya ( AUT ) L 7–5, 6–7 (6–8) , 5–7 |
ilerlemedi | ||||
Ross Hutchins Colin Fleming |
Yok |
Benneteau / Conta ( FRA ) L 5–7, 3–6 |
ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Elena Baltacha | Bekarlar |
Szavay ( HUN ) B 6-3, 6-3 |
İvanoviç ( SRB ) S 4–6, 6–7 (5–7) |
ilerlemedi | ||||
Anne Keothavong |
Wozniacki ( DEN ) L 6–4, 3–6, 2–6 |
ilerlemedi | ||||||
Heather Watson |
Soler Espinoza ( ESP ) B 6-2, 6-2 |
Kirilenko ( RUS ) L 3–6, 2–6 |
ilerlemedi | |||||
Laura Robson |
Safarova ( CZE ) B 7-6 (7-4) , 6-4 |
Sharapova ( RUS ) L 6–7 (5–7) , 3–6 |
ilerlemedi | |||||
Elena Baltacha Anne Keothavong |
Çiftler | Yok |
Görges / Grönefeld ( GER ) L 3–6, 1–6 |
ilerlemedi | ||||
Laura Robson Heather Watson |
Yok |
Kerber / Lisicki ( GER ) L 6–1, 4–6, 3–6 |
ilerlemedi |
- Karışık
atlet | Etkinlik | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Andy Murray Laura Robson |
Çiftler |
Štěpánek / Hradecká ( ÇEK ) W 7–5, 6–7 (7–9) , [10–7] |
Stosur / Hewitt ( AUS ) W, 6-3, 3-6, [10-8] |
Lisicki / Kas ( GER ) W, 6-1, 6-7 (7-9) , [10-7] |
Azarenka / Mirnyi ( BLR ) L 6–2, 3–6, [8–10] |
triatlon
Helen Jenkins , Dextro Energy Triatlon - ITU Dünya Şampiyonası Serisi 2011 Londra etkinliğini kazanarak Olimpiyat parkuru üzerindeki yarışı podyumda bitirmeye ilişkin İngiliz eleme standartlarını karşılayarak Olimpiyatlara hak kazanan ikinci Britanyalı oldu . Ertesi gün Alistair Brownlee ve kardeşi Jonathan Brownlee , Londra'ya hak kazanan üçüncü ve dördüncü kişi oldular, Alistair yarışı kazandı ve Jonny Olimpiyat parkurunda üçüncü oldu.
atlet | Etkinlik | Yüzme (1,5 km) | Trans 1 | Bisiklet (40 km) | Geçiş 2 | Koş (10 km) | Toplam zaman | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alistair Brownlee | Erkeklerin | 17:04 | 0:39 | 59:08 | 0:27 | 29:07 | 1:46:25 | |
Jonathan Brownlee | 17:02 | 0:38 | 59:11 | 0:28 | 29:37 | 1:46:56 | ||
Stuart Hayes | 17:17 | 0:39 | 59:04 | 0:35 | 33:29 | 1:51:04 | 37 | |
Lucy Salonu | Bayanlar | 18:17 | 0:43 | 1:06:39 | 0:35 | 38.24 | 2:04:38 | 33 |
Vicky Hollanda | 19:22 | 0:41 | 1:07:23 | 0:31 | 34:58 | 2:02:55 | 26 | |
Helen Jenkins | 19:19 | 0:43 | 1:05:35 | 0:32 | 34:10 | 2:00:19 | 5 |
Voleybol
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, hem salon hem de plaj voleybolunda erkek ve kadın takımları için otomatik giriş hakkı kazandı.
plaj
atlet | Etkinlik | ön tur | ayakta | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | |||
John Garcia Thompson Steve Grotowski |
Erkeklerin |
Havuz F Binstock – Okuyucu ( CAN ) L 0 – 2 (19–21, 13–21) Cunha – Santos ( BRA ) L 0 – 2 (17–21, 12–21) Skarlund – Spinnangr ( NOR ) L 0 – 2 (20–22, 13–21) |
4 | ilerlemedi | 19 | |||
Zara Dampney Shauna Mullin |
Bayanlar |
Havuz F Lessard – Martin ( CAN ) W 2 – 1 (17–21, 21–14, 15–13) Cicolari – Menegatti ( ITA ) L 0 – 2 (18–21, 12–21) Khomyakova – Ukolova ( RUS ) L 0 – 2 (23–25, 13–21) Şanslı Kaybedenler D Schwaiger – S Schwaiger ( AUT ) L 0 – 2 (15–21, 12–21) |
3 | ilerlemedi | 17 |
Kapalı
Erkekler turnuvası
- Tayfa
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler voleybol turnuvasında İngiliz kadrosu aşağıdadır.
Teknik Direktör: Harry Brokking
№ | İsim | Doğum tarihi | Boy uzunluğu | Ağırlık | başak | Engellemek | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Peter Bakare | 2 Temmuz 1989 | 1,95 m (6 ft 5 inç) | 93 kg (205 lb) | 359 cm (141 inç) | 339 cm (133 inç) | Landstede Zwolle |
2 | Ben Pipes (C) | 21 Ekim 1986 | 2,04 m (6 ft 8 inç) | 91 kg (201 lb) | 337 cm (133 inç) | 318 cm (125 inç) | Landstede Zwolle |
3 | Dami Bakare | 22 Eylül 1988 | 1,96 m (6 ft 5 inç) | 89 kg (196 lb) | 363 cm (143 inç) | 339 cm (133 inç) | VC Argex Duvel Puurs |
4 | Daniel Avcı (L) | 23 Ocak 1990 | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 85 kg (187 lb) | 320 cm (130 inç) | 300 cm (120 inç) | Landstede Zwolle |
5 | Mark Plotyczer | 19 Şubat 1987 | 1,95 m (6 ft 5 inç) | 81 kg (179 lb) | 344 cm (135 inç) | 316 cm (124 inç) | St-Brieuc CAVB |
7 | Mark McGivern | 24 Şubat 1983 | 1,95 m (6 ft 5 inç) | 87 kg (192 lb) | 352 cm (139 inç) | 324 cm (128 inç) | Avignon Voleybolu Topu |
8 | Jason Haldane | 23 Temmuz 1971 | 2,03 m (6 ft 8 inç) | 105 kg (231 lb) | 350 cm (140 inç) | 330 cm (130 inç) | VC CSKA Sofya |
9 | Andrew Pembe | 25 Ocak 1983 | 1,92 m (6 ft 4 inç) | 86 kg (190 lb) | 349 cm (137 inç) | 321 cm (126 inç) | Amicale Laïque Canteleu-Maromme |
10 | Nathan Fransızca | 20 Nisan 1990 | 1,93 m (6 ft 4 inç) | 77 kg (170 lb) | 333 cm (131 inç) | 310 cm (120 inç) | Avignon Voleybolu Topu |
11 | Joel Miller | 15 Aralık 1988 | 1,91 m (6 ft 3 inç) | 83 kg (183 lb) | 329 cm (130 inç) | 311 cm (122 inç) | VBK Klagenfurt |
12 | Christopher Lamont | 7 Aralık 1982 | 1,99 m (6 ft 6 inç) | 76 kg (168 lb) | 337 cm (133 inç) | 314 cm (124 inç) | ASUL Lyon |
17 | Kieran O'Malley | 12 Mayıs 1988 | 1,88 m (6 ft 2 inç) | 78 kg (172 lb) | 320 cm (130 inç) | 305 cm (120 inç) | cankurtaran likörü |
- Grup oyunu
puan | Maçlar | Setler | Puan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rütbe | Takım | W | L | W | L | Oran | W | L | Oran | |
1 | Bulgaristan | 12 | 4 | 1 | 13 | 4 | 3.250 | 407 | 390 | 1.044 |
2 | Polonya | 9 | 3 | 2 | 11 | 7 | 1.571 | 433 | 374 | 1.158 |
3 | Arjantin | 9 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1.429 | 382 | 367 | 1.041 |
4 | İtalya | 8 | 3 | 2 | 10 | 9 | 1.111 | 426 | 413 | 1.031 |
5 | Avustralya | 7 | 2 | 3 | 8 | 10 | 0.800 | 395 | 397 | 0.995 |
6 | Büyük Britanya | 0 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0.000 | 274 | 376 | 0.729 |
29 Temmuz 2012 09:30 |
Büyük Britanya | 0–3 | Bulgaristan |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Wang Ning (CHN), Akihiko Tano (JPN) |
(18-25, 20-25, 24-26) Sonuç İstatistikleri |
31 Temmuz 2012 20:00 |
Büyük Britanya | 0–3 | Avustralya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Georgios Karampetsos (GRE), Rogerio Espicalsky (BRA) |
(15-25, 18-25, 20-25) Sonuç İstatistikleri |
2 Ağustos 2012 22:30 |
Büyük Britanya | 0–3 | İtalya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 11.500 Hakem: Rogerio Espicalsky (BRA), Nasr Shaaban (EGY) |
(19–25, 16–25, 20–25) Sonuç İstatistikleri |
4 Ağustos 2012 11:30 |
Büyük Britanya | 0–3 | Polonya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.900 Hakem: Ibrahim Al-Naama (QAT), Georgios Karampetsos (GRE) |
(16-25, 19-25, 18-25) Sonuç İstatistikleri |
6 Ağustos 2012 16:45 |
Büyük Britanya | 0–3 | Arjantin |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 13.750 Hakem: Denny Cespedes (DOM), Zorica Bjelić (SRB) |
(18-25, 18-25, 15-25) Sonuç İstatistikleri |
kadın turnuvası
- Tayfa
Aşağıdaki 2012 Yaz Olimpiyatları kadın voleybol turnuvasında İngiliz kadrosudur.
Teknik Direktör: Audrey Cooper
№ | İsim | Doğum tarihi | Boy uzunluğu | Ağırlık | başak | Engellemek | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | savana yaprağı | 24 Kasım 1993 | 1,83 m (6 ft 0 inç) | 68 kg (150 lb) | 316 cm (124 inç) | 289 cm (114 inç) | Miami Üniversitesi |
2 | Lucy Fitilleri | 20 Mart 1982 | 1,73 m (5 ft 8 inç) | 60 kg (130 lb) | 285 cm (112 inç) | 274 cm (108 inç) | Alemannia Aachen |
4 | Rachel Labourne | 23 Mayıs 1982 | 1,78 m (5 ft 10 inç) | 65 kg (143 lb) | 299 cm (118 inç) | 279 cm (110 inç) | Silezya Voleybolu Myslowice |
6 | Jennifer Taylor | 16 Ağustos 1980 | 1,79 m (5 ft 10 inç) | 74 kg (163 lb) | 287 cm (113 inç) | 278 cm (109 inç) | TFM/DOK Dwingeloo |
7 | Maria Bertelli (Sol) | 6 Ekim 1977 | 1,71 m (5 ft 7 inç) | 64 kg (141 lb) | 279 cm (110 inç) | 263 cm (104 inç) | VBC Köniz |
8 | Rachel Bragg | 11 Aralık 1984 | 1,85 m (6 ft 1 inç) | 74 kg (163 lb) | 300 cm (120 inç) | 283 cm (111 inç) | VT Aurubis Hamburg |
9 | Joanne Morgan | 7 Ekim 1983 | 1,68 m (5 ft 6 inç) | 62 kg (137 lb) | 278 cm (109 inç) | 271 cm (107 inç) | TFM/DOK Dwingeloo |
10 | Lynne Beattie (K) | 23 Aralık 1985 | 1,82 m (6 ft 0 inç) | 64 kg (141 lb) | 305 cm (120 inç) | 287 cm (113 inç) | Özgeçmiş Las Palmas |
12 | Elizabeth Reid | 21 Mart 1989 | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 76 kg (168 lb) | 314 cm (124 inç) | 300 cm (120 inç) | Gürcistan Üniversitesi |
17 | Janine Sandell | 7 Aralık 1985 | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 84 kg (185 lb) | 305 cm (120 inç) | 283 cm (111 inç) | CV Albacete |
18 | Grace Carter | 10 Ağustos 1989 | 1,83 m (6 ft 0 inç) | 84 kg (185 lb) | 304 cm (120 inç) | 291 cm (115 inç) | Olimpik Terville Florange |
19 | Ciara Michel | 2 Temmuz 1985 | 1,95 m (6 ft 5 inç) | 70 kg (150 lb) | 320 cm (130 inç) | 302 cm (119 inç) | Alemannia Aachen |
- Grup oyunu
Çeyrek finale yükseldi |
puan | Maçlar | Setler | Puan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rütbe | Takım | W | L | W | L | Oran | W | L | Oran | |
1 | Rusya | 14 | 5 | 0 | 15 | 4 | 3.750 | 459 | 352 | 1.304 |
2 | İtalya | 13 | 4 | 1 | 14 | 5 | 2.800 | 442 | 368 | 1.201 |
3 | Japonya | 9 | 3 | 2 | 11 | 6 | 1.833 | 401 | 335 | 1.197 |
4 | Dominik Cumhuriyeti | 6 | 2 | 3 | 8 | 9 | 0.889 | 374 | 362 | 1.033 |
5 | Büyük Britanya | 2 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0.214 | 295 | 396 | 0.745 |
6 | Cezayir | 1 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0.133 | 252 | 410 | 0.615 |
28 Temmuz 2012 14:45 |
Büyük Britanya | 0–3 | Rusya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 15.000 Hakem: Patricia Salvatore (ABD), Rogério Espicalski (BRA) |
(19–25, 10–25, 16–25) sonuç istatistikleri |
30 Temmuz 2012 22:00 |
Büyük Britanya | 3-2 | Cezayir |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Mitchell Davidson (CAN), Janpen Jirakakul (THA) |
(22–25, 25–19, 23–25, 25–19, 15–8) sonuç istatistikleri |
1 Ağustos 2012 16:45 |
Büyük Britanya | 0–3 | İtalya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 11.800 Hakem: Zorica Bjelić (SRB), Denny Lassi (DOM) |
(25–27, 12–25, 12–25) sonuç istatistikleri |
3 Ağustos 2012 16:45 |
Büyük Britanya | 0–3 | Dominik Cumhuriyeti |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Mohamad Shaaban (EGY), Janpen Jirakakul (THA) |
(9-25, 18-25, 19-25) sonuç istatistikleri |
5 Ağustos 2012 14:45 |
Büyük Britanya | 0–3 | Japonya |
Earls Court Sergi Merkezi , Londra Katılım: 14.000 Hakem: Michael Davidson (CAN), Mohamed Shaaban (EGY) |
(19–25, 14–25, 12–25) sonuç istatistikleri |
su topu
Ev sahibi olarak Büyük Britanya, hem erkek hem de kadın takımları için otomatik giriş hakkı kazandı.
Erkekler turnuvası
- Takım kadrosu
2012 Yaz Olimpiyatları erkekler sutopu turnuvasında İngiliz kadrosu aşağıdadır.
№ | İsim | konum | Boy uzunluğu | Ağırlık | Doğum tarihi | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Edward Scott | İngiltere | 1,97 m (6 ft 6 inç) | 85 kg (187 lb) | 28 Mayıs 1988 | CE Akdeniz |
2 | Ciaran James | NS | 1,93 m (6 ft 4 inç) | 93 kg (205 lb) | 5 Temmuz 1991 | SV Cannstatt |
3 | glen robinson | NS | 1,88 m (6 ft 2 inç) | 90 kg (198 lb) | 26 Ocak 1989 | SV Würzburg 05 |
4 | Sean Kral | NS | 1,93 m (6 ft 4 inç) | 91 kg (201 lb) | 3 Mayıs 1989 | SV Weiden |
5 | craig figürleri | NS | 1,83 m (6 ft 0 inç) | 90 kg (198 lb) | 14 Ağustos 1978 | Peskara |
6 | Jack Waller | CF | 1,87 m (6 ft 2 inç) | 95 kg (209 lb) | 6 Ekim 1989 | CN Sant Andreu |
7 | İskender Papaz Evi | NS | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 87 kg (192 lb) | 30 Nisan 1985 | UZSC |
8 | Jake Vincent | CB | 1,97 m (6 ft 6 inç) | 98 kg (216 lb) | 24 Haziran 1989 | SV Bayer Uerdingen |
9 | Robert Parker | CB | 2,00 m (6 ft 7 inç) | 100 kg (220 lb) | 4 Aralık 1987 | CN Terrassa |
10 | Adam Scholefield | CF | 1,89 m (6 ft 2 inç) | 99 kg (218 lb) | 24 Mayıs 1985 | PVSK |
11 | Sean Ryder | NS | 1,88 m (6 ft 2 inç) | 94 kg (207 lb) | 18 Haziran 1987 | SV Weiden |
12 | Joseph O'Regan | CB | 2,03 m (6 ft 8 inç) | 104 kg (229 lb) | 22 Haziran 1991 | PVSK |
13 | Matthew Hollanda | İngiltere | 1,94 m (6 ft 4 inç) | 96 kg (212 lb) | 22 Haziran 1989 | Aix-en-Provence |
- Teknik Direktör: Cristian Iordache
- Grup oyunu
Çeyrek final için Kalifiye |
doktor | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sırbistan | 5 | 4 | 1 | 0 | 69 | 38 | +31 | 9 |
Karadağ | 5 | 3 | 1 | 1 | 54 | 41 | +13 | 7 |
Macaristan | 5 | 3 | 0 | 2 | 65 | 52 | +13 | 6 |
Amerika Birleşik Devletleri | 5 | 3 | 0 | 2 | 43 | 44 | -1 | 6 |
Romanya | 5 | 1 | 0 | 4 | 48 | 55 | -7 | 2 |
Büyük Britanya | 5 | 0 | 0 | 5 | 28 | 77 | -49 | 0 |
29 Temmuz 2012 18:20 |
Rapor | Romanya | 13 –4 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Alman Moller (ARG), Anton Bervoets (NED) |
Çeyrek puan: 2 –1, 4 –0, 3 –2, 4 –1 | |||||
Diakonu 4 | Hedefler | Parker 2 |
31 Temmuz 2012 18:20 |
Rapor | Sırbistan | 21 –7 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemleri: Gus Pinker (RSA), Kazuhiko Makita (JPN) |
Çeyrek puan: 3–3, 7 –2, 6 –1, 5 –1 | |||||
Prlainović 5 | Hedefler | Şekil 3 |
2 Ağustos 2012 18:20 |
Rapor | Büyük Britanya | 7- 13 | Amerika Birleşik Devletleri |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Cory Williams (NZL), Ni Shiwei (CHN) |
Çeyrek puan: 0– 5 , 3–3, 3 –2, 1– 3 | |||||
Parker 3 | Hedefler | Azevedo 4 |
4 Ağustos 2012 18:20 |
Rapor | Macaristan | 17 –6 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Alman Moller (ARG), Denis Danelon (BRA) |
Çeyrek puan: 6 –1, 5 –4, 4 –0, 2 –1 | |||||
Kasas , Madaras 3 | Hedefler | altı oyuncu 1 |
6 Ağustos 2012 18:20 |
Rapor | Büyük Britanya | 4- 13 | Karadağ |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Ni Shiwei (CHN), Kazuhiko Makita (JPN) |
Çeyrek puan: 1– 4 , 2– 4 , 1– 2 , 0– 3 | |||||
dört oyuncu 1 | Hedefler | Zlokovic 3 |
kadın turnuvası
- Takım kadrosu
2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar sutopu turnuvasında İngiliz kadrosu aşağıdadır..
№ | İsim | konum | Boy uzunluğu | Ağırlık | Doğum tarihi | 2012 kulüp |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Robyn Nicholls | İngiltere | 1,78 m (5 ft 10 inç) | 65 kg (143 lb) | 8 Mayıs 1990 | Manchester Şehri |
2 | Chloe Wilcox | NS | 1,72 m (5 ft 8 inç) | 62 kg (137 lb) | 20 Aralık 1986 | Manchester Şehri |
3 | Fiona McCann | CB | 1,72 m (5 ft 8 inç) | 70 kg (154 lb) | 13 Mayıs 1987 | Liverpool Şehri |
4 | Francesca Snell | CB | 1,75 m (5 ft 9 inç) | 63 kg (139 lb) | 28 Mart 1987 | Batı Londra Pengueni |
5 | Alexandra Rutlidge | CB | 1,70 m (5 ft 7 inç) | 62 kg (137 lb) | 12 Kasım 1988 | Manchester Şehri |
6 | Frances Leighton | CF | 1,82 m (6 ft 0 inç) | 72 kg (159 lb) | 30 Mart 1982 | Sheffield Şehri |
7 | lisa gibson | CF | 1,77 m (5 ft 10 inç) | 75 kg (165 lb) | 12 Ağustos 1989 | Manchester Şehri |
8 | Hazel Musgrove | CB | 1,70 m (5 ft 7 inç) | 65 kg (143 lb) | 6 Şubat 1989 | Liverpool Şehri |
9 | Ciara Gibson-Byrne | NS | 1,67 m (5 ft 6 inç) | 59 kg (130 lb) | 3 Aralık 1992 | Manchester Şehri |
10 | Angela Winstanley-Smith | CF | 1,79 m (5 ft 10 inç) | 66 kg (146 lb) | 5 Ağustos 1985 | Manchester Şehri |
11 | Francesca Clayton | NS | 1,70 m (5 ft 7 inç) | 69 kg (152 lb) | 7 Ocak 1990 | Liverpool Şehri |
12 | Rebecca Kershaw | NS | 1,75 m (5 ft 9 inç) | 59 kg (130 lb) | 11 Ağustos 1990 | Manchester Şehri |
13 | Biberiye Morris | İngiltere | 1,80 m (5 ft 11 inç) | 69 kg (152 lb) | 31 Ocak 1986 | Liverpool Şehri |
- Teknik Direktör: Szilveszter Fekete
- Grup oyunu
doktor | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avustralya | 3 | 3 | 0 | 0 | 37 | 19 | +18 | 6 |
Rusya | 3 | 2 | 0 | 1 | 22 | 21 | +1 | 4 |
İtalya | 3 | 1 | 0 | 2 | 22 | 22 | 0 | 2 |
Büyük Britanya | 3 | 0 | 0 | 3 | 14 | 33 | -19 | 0 |
30 Temmuz 2012 18:20 |
Rapor | Büyük Britanya | 6– 7 | Rusya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Marie Deslieres (CAN), Ni Shiwei (CHN) |
Çeyrek puan: 2– 3 , 3 –2, 0– 1 , 1–1 | |||||
Winstanley Smith 3 | Hedefler | Beliaeva , Prokofyeva 2 |
1 Ağustos 2012 19:40 |
Rapor | Büyük Britanya | 3– 16 | Avustralya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemleri: Gus Pinker (RSA), Denis Danelon (BRA) |
Çeyrek puan: 1– 3 , 1– 3 , 1– 5 , 0– 5 | |||||
Wilcox 2 | Hedefler | Webster 5 |
3 Ağustos 2012 18:20 |
Rapor | Büyük Britanya | 5- 10 | İtalya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Alman Moller (ARG), Kazuhiko Makita (JPN) |
Çeyrek puan: 2– 4 , 1– 2 , 1– 2 , 1– 2 | |||||
Gibson-Byrne 2 | Hedefler | Emmolo , Di Mario 3 |
- Çeyrek final
5 Ağustos 2012 20:20 |
Rapor | ispanya | 9 –7 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemleri: Cory Williams (NZL), Gus Pinker (RSA) |
Çeyrek puan: 3 –2, 3 –0, 2– 3 , 1– 2 | |||||
Miranda , Espar 2 | Hedefler | Ressam-Snell 3 |
- Yarı final 5-8
7 Ağustos 2012 18:20 |
Rapor | Rusya | 11 –9 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Denis Danelon (BRA), Alman Moller (ARG) |
Çeyrek puan: 3–3, 1– 2 , 4 –2, 3 –2 | |||||
Prokofyeva 4 | Hedefler | Wilcox , Ressam-Snell 3 |
- Sınıflandırma 7-8
9 Ağustos 2012 14:30 |
Rapor | İtalya | 11 –7 | Büyük Britanya |
Su Topu Arenası , Londra Hakemler: Daniel Flahive (AUS), Gyorgy Juhasz (HUN) |
Çeyrek puan: 2– 3 , 4 –0, 3 –2, 2–2 | |||||
Mario 4 | Hedefler | McCann , Clayton 2 |
Ağırlık kaldırma
Ev sahibi olarak, İngiliz halterciler Londra Olimpiyatları için şimdiden üç erkek kotası yeri ve iki kadın yeri aldı. GB takımı bu yerleri 10 Haziran 2012 tarihine kadar bireysel sporculara tahsis etmelidir.
atlet | Etkinlik | kapmak | temiz ve pislik | Toplam | Rütbe | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||||
Gareth Evans | Erkekler -69 kg | 130 | =17 | 158 | 17 | 288 | 17 |
Jack Oliver | Erkekler -77 kg | 140 | 11 | 170 | 10 | 310 | 10 |
Peter Kirkbride | Erkekler -94 kg | 138 | 20 | 190 | 15 | 328 | 16 |
Zoe Smith | Bayanlar -58 kg | 90 | 15 | 121 | 11 | 211 | 10* |
Natasha Perdue | Bayanlar -69 kg | 92 | 13 | 113 | 12 | 205 | 8* |
- tekrar test edilen numunelerin bir sonucu olarak diskalifiyelerin ardından.
Güreş
Büyük Britanya'ya başlangıçta Oyunlarda ev sahibi ülke olarak üç garantili yer teklif edildi. Herhangi bir güreşçi doğrudan yeterlilik sürecinden geçerse, bu yerler azaltılacaktı.
29 Mayıs 2012'de BOA, British Wrestling'in üç kota yeri için kararlaştırılan kriterleri karşılayamadığını ve bu nedenle yalnızca bir kota yeri verileceğini açıkladı. Ukrayna doğumlu Olga Butkevych , bayanlar 55 kg kategorisinde seçildi.
Anahtar :
- VT – Düşüşte zafer .
- PP – Puanla karar – teknik puanla kaybeden.
- PO – Puana göre karar – teknik puanı olmayan kaybeden.
- Kadın serbest stil
atlet | Etkinlik | Vasıf | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | 1 repajaj | repajaj 2 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Olga Butkeviç | -55 kg | Hoşçakal |
Antes ( ECU ) L 1–3 PP |
ilerlemedi | 11 |
Medya kapsamı
BBC sunulmuştu hepsi Games, 17 gün içinde içerik etrafında 5800 saat 2012 Olimpiyat Oyunları yayın hakları için £ 40-50 milyon ücretli ve gösterdi yüksek çözünürlükte . Bu, Pekin'deki 2008 Yaz Olimpiyatları'nda uluslararası yayının yarısının, 2.500 saatin yayınlandığı sırada gösterilen kapsama miktarında bir artıştır . BBC, yayınına eşlik etmek için İngiliz grup Elbow'dan " İlk Adımlar " başlıklı bir marş ısmarladı .
zafer geçit töreni
Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını anmak için 10 Eylül 2012'de Londra'nın merkezinde bir kutlama geçit töreni düzenlendi.