İskoç Geleneksel Müzik Ödülleri - Scots Trad Music Awards
İskoç Trad Müzik Ödülleri | |
---|---|
için ödüllendirildi | İskoç geleneksel müziği |
Sponsorluğunda | MG ALBA |
Ülke | İskoçya |
Tarafından sunulan | Ticaret için Eller Yukarı |
Tarafından barındırılan |
|
İlk ödül | 2003 |
Televizyon/radyo kapsama alanı | |
Ağ | BBC ALBA |
İskoçlar Trad Müzik Ödülleri ya Na trad tarafından 2003 yılında kurulmuştur Simon Thoumire kutlamak için İskoçya 'nın geleneksel müzik tüm formlarıyla ve medya ve kamuoyunun dikkatini spot içine müzik ve müzik endüstrisine getirmek için yüksek profilli bir fırsat yaratır. Adaylar halk tarafından yapılır ve 2019'da 18 kategoride 100.000'den fazla halk oyu bekleniyordu.
Ödüller Thoumire'ın Hands Up for Trad organizasyonu tarafından düzenleniyor. 2008'den beri ödüller MG Alba tarafından desteklenmektedir ve etkinlik BBC Alba'da yayınlanmaktadır .
2019'dan bu yana tören, Belhaven Brewery tarafından desteklenen İskoç Müziğinde Yenilikçilik için Belhaven Bursu'nun verilmesini de içeriyor . Ödül 25.000 £, üzerinde kazananın adının yazılı olduğu bir bira , New York'ta Tartan Week'te bir etkinlikte yer almak ve kazananın müziğinin bir reklam kampanyasında kullanılmasından oluşur. Nakit ödül, İskoçya'daki en büyük müzik ödülü olup, yalnızca Mercury Ödülü ile eşleştirilmiştir .
Ödül kazananlar
2020
Ödüllerin Caird Hall Dundee'de sahnelenmesi gerekiyordu , ancak COVID-19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak taşındı ve Alistair Heather ve Mary Ann Kennedy tarafından sunuldu . Kategoriler de koşullara göre uyarlandı.
- Yılın Albümü : The Woods , Hamish Napier
- Yılın Orijinal Eseri : Gündelik Kahramanlar , Skerryvore
- Yılın Topluluk Müziği Projesi : "Tunes in the Hoose"
- Yılın Etkinliği Ödülü : BBC Radio İskoçya Genç Geleneksel Müzisyen Ödülü 20. Yıldönümü Konseri ( Celtic Connections )
- Yılın Galce Şarkıcısı : Fionnag NicChoinnich (Fiona MacKenzie)
- Yılın Müzisyeni : Tim Edey
- 2020'nin Çevrimiçi Performansı : Duncan Chisholm'un Covid Ceilidh'i
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Siobhan Miller
- Yılın Trad video : Calum Dan Transit Van tarafından Turba ve Diesel
- Medyada Geleneksel Müzik : Anna Massie – Black Isle Muhabiri
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı : Rebecca Hill
- Yılın Müzik Öğretmeni : Josie Duncan
- Janet Paisley Hizmetleri İskoç Dil Ödülü : James Robertson
- Galce'ye Hizmetler Ödülü : John Smith (BBC Televizyonu)
- Geleneksel Müzik Hizmetleri için Hamish Henderson Ödülü : Lisa Whytock
2019
Ödüller Aberdeen'de sahnelendi
- Yılın Albümü : Breabach'tan Frenzy of the Meeting
- İskoç Müziğinde Yenilik için Belhaven Bursu : Kinnaris Quintet
- Yılın Kulübü : Sutherland Sessions
- Yılın Bestecisi : Jenna Reid
- Yılın Toplum Projesi : SEALL Küçük Salonlar Festivali
- Yılın Etkinliği : Tiree Müzik Festivali
- Yılın Galce Şarkıcısı : Mary Ann Kennedy
- Yılın Müzisyeni : Jenn Butterworth
- Yılın Canlı Yasası : Turba ve Dizel
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Steve Byrne
- Yılın İskoç Dans Grubu : The Cruickshank Family Band
- Yılın İskoç Halk Bandosu : Blazin' Fiddles
- Yılın İskoç Boru Grubu : Inveraray ve Bölge Boru Grubu
- Yılın Ticari Videosu : Tide Lines Kahramanları
- Yılın Müzik Öğretmeni : Iain Ruari Finlayson, Skye Okulları
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı : Minch Adamı
- Yılın Mekanı Ödülü : Bir Tobar (Mull)
- Hamish Henderson Hizmetleri Geleneksel Müzik Ödülü : Dr. Peter Cooke
- Galce'ye Hizmetler : Anne Soutar
- Janet Paisley Hizmetleri İskoç Dili : Sheena Blackhall
2018
Ödüller Perth'de sahnelendi ve BBC Alba'da canlı yayınlandı.
- İskoç Müziğinde Yenilik için Belhaven Bursu : Talisk
- Yılın Albümü : Sandwood, Duncan Chisholm
- Yılın Kulübü : Partick Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi : Duncan Chisholm
- Yılın Toplum Projesi : Ceilidh Bakımı
- Yılın Etkinliği : Far Far from Ypres
- Yılın Galce Şarkıcısı : Eilidh Cormack
- Yılın Enstrümantalisti : Calum Stewart
- Yılın Canlı Sahnesi : Elephant Sessions
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Iona Fyfe
- Yılın İskoç Dans Grubu : Susan MacFadyen
- Yılın İskoç Halk Grubu : Dàimh
- Yılın İskoç Boru Grubu : Inveraray ve Bölge Boru Grubu
- Medyada Geleneksel Müzik : Boru Hattı , BBC Radyo İskoçya
- Yılın Müzik Öğretmeni : Anna Wendy Stevenson
- Yılın Yaklaşan Sanatçısı : Assynt
- Yılın Mekanı Ödülü : Drygate Brewery , Glasgow
- Galce'ye Hizmetler : Runrig
- Hamish Henderson Hizmetleri Geleneksel Müzik Ödülü : Pete Shepheard
- İskoç Dili Hizmetleri : Janet Paisley
2017
Ödüller Lagoon Centre, Paisley'de sahnelendi ve BBC Alba'da canlı yayınlandı.
- Yılın Albümü : Elimizdeki Her Şey Şimdi - Elephant Sessions
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Siobhan Miller
- Yılın Kulübü : Edinburgh Halk Kulübü
- Yılın Topluluk Projesi : Tiree Songbook
- Yılın Bestecisi : Adam Sutherland
- Yılın Dans Grubu : Duncan Black Band
- Yılın Etkinliği : Angus İçin Bir Gece ( Shooglenifty at Celtic Connections )
- Yılın Halk Bandosu : Talisk
- Yılın Galce Şarkıcısı : Robert Robertson
- Yılın Enstrümantalisti : Gary Innes
- Yılın Canlı Sahnesi : Skipinnish
- Yılın Müzik Öğretmeni : Emma Tomlinson
- Yılın İskoç Boru Grubu : Inveraray ve Bölge Boru Grubu
- Medyada Geleneksel Müzik : BBC Radio 2 Halk Ödülleri
- Yılın Yaklaşan Sanatçısı : Hò-rò
- Yılın Mekanı : Tolbooth, Stirling
2016
Ödüller Caird Hall , Dundee'de sahnelendi ve BBC Alba'da canlı yayınlandı.
- Yılın Albümü : Breabach'tan Astar
- Yılın Kulübü : Stonehaven Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi : Kris Drever
- Yılın Toplum Projesi : Feis Rois Hayat Boyu Öğrenme Projesi
- Yılın Etkinliği : Canlı Borulama! Festivali , Glasgow
- Yılın Galce Şarkıcısı : Ellen MacDonald
- Yılın Enstrümantalisti : Rachel Newton
- Yılın Canlı Yasası : Skerryvore
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Lori Watson
- Yılın İskoç Dans Grubu : Trail West
- Yılın Halk Bandosu : Breabach
- Yılın İskoç Boru Grubu : North Lanarkshire Okulları Boru Grubu
- Medyada Geleneksel Müzik : BBC Radio İskoçya'nın Yeri Alın
- Yılın Müzik Öğretmeni : Jim Hunter
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı : Ryan Young
- Yılın Mekanı : Glad Café, Glasgow
2015
Ödüller Caird Hall , Dundee'de sahnelendi ve BBC Alba'da canlı yayınlandı.
- Yılın Albümü : Grind - Treacherous Orchestra
- Yılın Kulübü : Orkney Akordeon ve Fiddle Club
- Yılın Bestecisi : Ross Ainslie
- Yılın Topluluk Projesi : Canlı Müzik Şimdi İskoçya
- Yılın Etkinliği : GRIT: Celtic Connections Açılış Konseri
- Yılın Galce Şarkıcısı : Griogair Labhruidh
- Yılın Enstrümantalisti : Mairi Campbell
- Yılın Canlı Yasası : RURA
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Fiona Hunter
- Yılın İskoç Dans Grubu : Simon Howie
- Yılın İskoç Halk Grubu : Dàimh
- Yılın Boru Bandı : Shotts ve Dykehead Caledonia Pipe Band
- Medyada Geleneksel Müzik : Port , BBC Alba
- Yılın Müzik Öğretmeni : Jenn Butterworth
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı : League of Highland Gentlemen
- Yılın Mekanı Ödülü : SEALL at Sabhal Mòr Ostaig
2014
Ödüller Inverness Eğlence Merkezi'nde sahnelendi ve BBC Alba'dan canlı yayınlandı.
- Yılın Albümü : Live at Celtic Connections , Duncan Chisholm
- Yılın Kulübü : Tin Hut Sessions
- Yılın Bestecisi : Jim Sutherland
- Yılın Toplum Projesi : Yaz Adaları Festivali
- Yılın Etkinliği : GRIT: The Martyn Bennett Story
- Yılın Galce Şarkıcısı : Mischa Macpherson
- Yılın Enstrümantalisti : Catriona McKay
- Yılın Canlı Sahnesi : Skipinnish
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Emily Smith
- Yılın İskoç Dans Grubu : Da Fustra
- Yılın İskoç Halk Grubu : Julie Fowlis
- Yılın Boru Grubu : West Lothian Okulları boru grubu
- Medyada Trad Müzik : Isles FM
- Yılın Müzik Öğretmeni : Douglas Montgomery
- Yılın Yaklaşan Sanatçısı : The Elephant Sessions
- Yılın Mekanı Ödülü : The Ceilidh Place
2013
2013 töreni Aberdeen'de yapıldı .
- Yılın Albümü : Room Enough For All by Battlefield Band
- Yılın Kulübü : Folklub
- Yılın Bestecisi : Donald Shaw
- Yılın Toplum Projesi : Gizzen Briggs ( Tain Royal Academy)
- Yılın Etkinliği : Tiree Müzik Festivali
- Yılın Galce Şarkıcısı : Rachel Walker
- Yılın Enstrümantalisti : Chris Stout (Shetland)
- Yılın Canlı Yasası : Breabach
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Siobhan Miller
- Yılın İskoç Dans Grubu : Trail West
- Yılın İskoç Halk Bandosu : Blazin' Fiddles
- Yılın Pipo Bandı : Ullapool ve District Junior Pipe Band
- Medyada Geleneksel Müzik : Gezici Halk , BBC Radyo İskoçya
- Yılın Müzik Öğretmeni : Corrina Hewat (Sınırlar)
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı : Robert Robertson
- Yılın Mekanı Ödülü : National Piping Center , Glasgow
2012
- Yılın Albümü : Kathleen MacInnes tarafından Cille Bhrìde (Kilbride)
- Yılın Kulübü : Falkirk Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi : Mike Vass
- Yılın Toplum Projesi : Feis Rois Yerel ve Ulusal Ceilidh Trail 2012
- Yılın Etkinliği : İskoç Fiddle Festivali
- Yılın Galce Şarkıcısı : Riona Whyte
- Yılın Enstrümantalisti : Duncan Chisholm
- Yılın Canlı Sahnesi : Oturum A9
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı : Paul McKenna
- Yılın İskoç Dans Grubu : Deoch 'n' Dorus
- Yılın İskoç Halk Grubu : Breabach
- Yılın Pipo Bandosu : George Watson's College Pipes and Drums
- Medyada Geleneksel Müzik : Cesur için Julie Fowlis
- Yılın Müzik Öğretmeni : Gillian Frame
- Yılın Yaklaşan Sanatçısı : Niteworks
- Yılın Mekanı Ödülü : Bogbain Çiftliği, Inverness
2011
Tören Perth Konser Salonu'nda yapıldı .
- Yılın Albümü: Mànran - Mànran
- Yılın Kulübü : Leith Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi: Aidan O'Rourke
- Yılın Topluluk Projesi: Blazin' in Beauly
- Yılın Etkinliği: Orkney Halk Festivali
- Yılın Enstrümantalisti: Innes Watson
- Yılın Canlı Yasası: Skerryvore
- Citty Finlayson Yılın İskoç Şarkıcısı: Siobhan Miller
- Yılın Galce Şarkıcısı: Norrie MacIver
- Yılın İskoç Halk Bandosu: Battlefield Band
- Yılın Boru Grubu: Mareşal Montgomery Boru Grubu
- Yılın İskoç Dans Grubu: Robern Nairn
- Medyada Geleneksel Müzik Ödülü: Transatlantic Sessions
- Yılın Müzik Öğretmeni: Mairi Campbell
- Yükselen ve Yılın Sanatçısı: RURA
- Yılın Mekanı: Ben Nevis
2010
- Yılın Albümü: Uam , Julie Fowlis
- Yılın Kulübü : Highland Club ( Inverness )
- Yılın Bestecisi: Iain Morrison
- Yılın Topluluk Projesi: Orkney Geleneksel Müzik Projesi
- Yılın Etkinliği: Shetland Halk Festivali
- Yılın Enstrümantalist: Martin O'Neill
- Yılın Canlı Hareketi: Red Hot Chilli Pipers
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı: Joe Aitken
- Yılın Galce Şarkıcısı: Eilidh Mackenzie
- Yılın İskoç Halk Grubu: Malinky
- Yılın İskoç Pipo Grubu: Oban Lisesi Pipo Bandosu
- Yılın İskoç Dans Grubu : Ian Muir İskoç Dans Grubu
- Medyada Geleneksel Müzik Ödülü: Travelling Folk , BBC Radio İskoçya
- Yılın Müzik Öğretmeni: Gordon Connell
- Yılın Yaklaşan Sanatçısı: Matheu Watson
- Yılın Mekanı: Skipinnish Ceilidh Evi, Oban
2009
- Yılın Albümü: Fiddlers' Bid tarafından Sarı Giyinen Herkes
- Yılın Kulübü : Stonehaven Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi: Mairearad Green
- Yılın Topluluğu: Caledonian Canal Ceilidh Trail
- Yılın Etkinliği: Hebrid Kelt Festivali
- Yılın Enstrümantalist: Lauren MacColl
- Yılın Canlı Yasası: Lau
- Citty Finlayson Yılın İskoç Şarkıcısı: Shona Donaldson
- Yılın Galce Şarkıcısı: Christine Primrose
- Yılın İskoç Halk Grubu: Bodega
- Yılın İskoç Pipo Bandosu: Haddington Pipe Band
- Yılın İskoç Dans Grubu : Tom Orr İskoç Dans Grubu
- Medyada Geleneksel Müzik Ödülü: The Reel Blend ( BBC Radio İskoçya )
- Yılın Müzik Öğretmeni: Ian Duncan
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı: Paul McKenna Band
- Yılın Mekanı: The Old Fruit Market Glasgow
2008
- Yılın Albümü: Farrar , Duncan Chisholm
- Yılın Bestecisi: Blair Douglas
- Yılın Canlı Sahnesi : Peatbog Faeries
- Yılın Enstrümantalisti: Kris Drever
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı: Jeana Leslie & Siobhan Miller
- Yılın Galce Şarkıcısı: Margaret Stewart
- Yılın Kulübü: The Wee Halk Kulübü, Edinburgh
- Yılın Topluluk Projesi: Ceolas
- Yılın Etkinliği: Canlı Borulama! - Glasgow Uluslararası Boru Festivali
- Sektöre Hizmet Ödülü: Arthur Cormack
- Citty Finlayson Yılın İskoç Şarkıcısı: Emily Smith
- Yılın İskoç Dans Grubu: Skipinnish
- Yılın İskoç Halk Grubu: Sandalye
- Yılın İskoç Boru Grubu : ScottishPower Boru Grubu
- Strathspey ve Yılın Reel Topluluğu: İskoç Fiddle Orkestrası
- Yılın Mekanı: Perth Konser Salonu
2007
- Yılın Albümü: Cuilidh , Julie Fowlis
- Yılın Bestecisi: Phil Cunningham
- Yılın Canlı Hareketi: Red Hot Chilli Pipers
- Yılın Enstrümantalisti: Catriona McKay
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı: Maeve Mackinnon
- Yılın Gal Şarkıcısı: Julie Fowlis
- Yılın Kulübü: Ceol's Craic, Glasgow
- Yılın Topluluk Projesi: İskoç Müzik Grubu
- Yılın Etkinliği: Kraliyet Ulusal Modu
- Sektöre Hizmet Ödülü: İskoçya'nın Müziği için John Purser – A Radio History
- Citty Finlayson Yılın İskoç Şarkıcısı: Mairi Campbell
- Yılın İskoç Dans Grubu: Cullivoe Dans Grubu
- Yılın İskoç Halk Grubu: Eski Kör Köpekler
- Yılın İskoç Boru Grubu: Orta Argyll Boru Grubu
- Strathspey ve Yılın Reel Topluluğu: Fochabers Fiddlers
- Yılın Mekanı: Bir Lanntair ( Stornoway )
2006
- Yılın Albümü: Heart of America , Donnie Munro
- Yılın Kulübü: Wick Akordeon ve Fiddle Club
- Yılın Bestecisi: Donald Shaw
- Yılın Toplum Projesi: Fèisean nan Gàidheal
- Yılın Etkinliği: Dünya Pipe Band Şampiyonası
- Yılın Galce Şarkıcısı: Kathleen MacInnes
- Yılın Enstrümantalisti: Aidan O'Rourke
- Yılın Canlı Yasası: McCalmans
- Citty Finlayson İskoç Yılın Şarkıcısı: Sylvia Barnes
- Yılın İskoç Dans Grubu : Marian Anderson İskoç Dans Grubu
- Yılın İskoç Halk Grubu: Anna Massie Band
- Yılın İskoç Pipo Bandosu: Kintyre Schools Pipe Band
- Sektöre Hizmet Ödülü: Johnny Mowat
- Yılın Strathspey ve Reel Topluluğu : Banchory Strathspey ve Reel Society
- Yılın McEwan Oturumları Mekanı: The Lismore, Glasgow
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı: Jenna Cumming
2005
- Yılın Albümü: The Magnificent Seven tarafından Blazin' kemanlar
- Yılın Kulübü : Glenfarg Halk Kulübü
- Yılın Bestecisi: Charlie McKerron
- Yılın Topluluk Projesi: Lochgoilhead Fiddle Workshop
- Yılın Etkinliği: Blazin' in Beauly
- Yılın Gal Şarkıcısı: Julie Fowlis
- Yılın Enstrümantalisti: Aaron Jones
- Yılın Canlı Sahnesi : Peatbog Faeries
- Medya Ödülü: Aig Cridhe Ar Ciuil (Müziğimizin Kalbinde Şarkıdır)
- Yılın İskoç Şarkıcısı: Jim Reid
- Yılın İskoç Dans Grubu: Gordon Shand ve İskoç Dans Grubu
- Yılın İskoç Halk Grubu: Ayın Arkası
- Yılın İskoç Pipo Grubu: Edgar Shotts Evi ve Dykehead Pipe Band
- Sektöre Hizmet Ödülü: MusicScotland
- Yılın McEwan Oturumları Mekanı: Hootananny, Inverness
- Yaklaşan ve Yılın Sanatçısı: Jenna Reid
2004
- Yılın Albümü: Fire & Grace , Alasdair Fraser & Natalie Haas
- BBC Radio İskoçya Yılın Kişisi : Fiona Mackenzie
- Yılın Toplum Projesi: Feis Rois Okullarda Geleneksel Müzik projesi
- Yılın Kulübü: Hootananny, Inverness
- Yılın Etkinliği: Hebrid Kelt Festivali
- Yılın Galce Şarkıcısı: Maggie MacInnes
- Yılın Enstrümantalisti: Fred Morrison
- Yılın Gazetecisi: Sue Wilson
- Yılın Canlı Yasası: Blazin' Fiddles
- Medya Ödülü: Take the Floor ( BBC Radio Scotland )
- Yılın Perakendecisi: Foot Stompin Celtic Music
- Yılın İskoç Şarkıcısı: Dick Gaughan
- Yılın İskoç Dans Grubu: Da Fustra
- Yılın Halk Bandosu: Yaşlı Kör Köpekler
- Yılın Boru Grubu : Kirkwall City Boru Bandı
- Yılın Söz Yazarı: Jim Malcolm
- Yılın Yükselen Grubu: Dòchas
2003
- En İyi Albüm: Cliar - Cliar
- En İyi İskoç Şarkıcı: Karine Polwart
- En İyi Gal Şarkıcı: Karen Matheson
- En İyi Enstrümantalist: Phil Cunningham
- En İyi İskoç Dans Grubu: Alasdair MacCuish and the Black Rose Ceilidh Band
- En İyi Boru Bandı : ScottishPower Boru Bandı
- En İyi Halk Grubu: Capercaillie
- En İyi Festival: Kelt Bağlantıları
- En İyi Kulüp: Shetland Akordeon Kulübü
- En İyi Canlı Sahne: Battlefield Band
- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı/Grup: Back of the Moon
- Yılın Radyo/TV Programı : Travelling Folk , BBC Radio İskoçya
- Yılın perakendecisi: Coda Music
- Medya Ödülü: Yaşayan Gelenek
- Geleneksel Müziğe Hizmetler: Hamish Henderson
Referanslar
Dış bağlantılar