Mexico City Metrobüs Hattı 3 - Mexico City Metrobús Line 3
Metrobüs Hattı 3 | |
---|---|
genel bakış | |
Durum | Serviste |
Termini | Tenayuca/Indios Verdes Pueblo Santa Cruz Atoyac |
İstasyonlar | 38 |
İnternet sitesi | Linea 3 |
Hizmet | |
Tip | Otobüs hızlı transit |
sistem | Mexico City Metrobüs |
Hizmetler | 5 |
Operatör(ler) | Operatörleri Gör |
Tarih | |
Açıldı | 8 Şubat 2011 |
Teknik | |
çizgi uzunluğu | 20 km (12,4 mil) |
Karakter | Özel geçiş hakkı |
Mexico City Metrobüs Hattı 3 bir olan otobüs hızlı transit hattı Mexico City Metrobüs . O ile sınırlar içinde, Tenayuca arasında hizmet veren Meksika Devlet içinde Gustavo A. Madero ve Etiopia Benito Juarez ilçeleri güney bölgesi, Mexico City .
Hat 3, toplam 38 istasyona ve 20 kilometre uzunluğa sahip ve kuzeyden güneye doğru ilerliyor.
3. hattın inşaatı 5 Mart 2010 tarihinde başladı ve tarafından 8 Şubat 2011 tarihinde açıldı Marcelo Ebrard , Federal Bölgesi Hükümeti Başkanı , 2012 2006 den.
2019'da, Mexico City Hükümeti güneyde 7 yeni istasyonu duyurdu ve Hastane Xoco'nun yakınında sona erdi. İnşaatın Haziran 2020'de bitmesi bekleniyordu.
10 Mart 2021'de 5 yeni istasyon açmıştı.
Servis açıklaması
Hizmetler
Hattın beş güzergahı var.
Tenayuca'dan Pueblo Santa Cruz Atoyac'a
-
Pueblo Santa Cruz Atoyac'a
- İlk Otobüs: 4:30 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 23:24 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 4:30 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 23:27 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 5:00 (Pazar)
- Son Otobüs: 23:20 (Pazar)
-
Tenayuca'ya
- İlk Otobüs: 4:28 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 00:21 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 4:30 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 00:21 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 5:05 (Pazar)
- Son Otobüs: 00:14 (Pazar)
Tenayuca'dan Balderas'ya
-
Tenayuca'dan
- İlk Otobüs: 6:00 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 21:49 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 6:00 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 21:33 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 7:00 (Pazar)
- Son Otobüs: 21:20 (Pazar)
-
Tenayuca'ya
- İlk Otobüs: 6:00 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 22:36 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 6:37 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 22:17 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 7:37 (Pazar)
- Son Otobüs: 22:05 (Pazar)
Tenayuca'dan Buenavista'ya
-
Tenayuca'dan
- İlk Otobüs: 5:00 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 23:40 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 5:00 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 23:40 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 6:00 (Pazar)
- Son Otobüs: 23:35 (Pazar)
-
Tenayuca'ya
- İlk Otobüs: 4:58 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 00:19 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 5:00 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 00:16 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 6:00 (Pazar)
- Son Otobüs: 00:11 (Pazar)
Tenayuca'dan La Raza'ya
-
Tenayuca'dan
- İlk Otobüs: 4:45 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 23:12 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 4:45 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 23:17 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 5:30 (Pazar)
- Son Otobüs: 23:07 (Pazar)
-
Tenayuca'ya
- İlk Otobüs: 4:45 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 23:40 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 4:44 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 23:43 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 5:29 (Pazar)
- Son Otobüs: 23:34 (Pazar)
Pueblo Santa Cruz Atoyac'dan Indios Verdes'ye
-
Pueblo Santa Cruz Atoyac'tan
- İlk Otobüs: 4:34 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 23:46 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 6:04 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 00:33 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 6:04 (Pazar)
- Son Otobüs: 00:33 (Pazar)
-
Indios Verdes'e
- İlk Otobüs: 4:30 (Pazartesi-Cuma)
- Son Otobüs: 22:42 (Pazartesi-Cuma)
- İlk Otobüs: 5:00 (Cumartesi)
- Son Otobüs: 23:29 (Cumartesi)
- İlk Otobüs: 5:00 (Pazar)
- Son Otobüs: 23:29 (Pazar)
Hat 3, Gustavo A. Madero , Azcapotzalco , Cuauhtémoc ve Benito Juárez ilçelerine hizmet vermektedir .
istasyon listesi
Tenayuca-Pueblo Santa Cruz Atoyac rotası
İstasyonlar | Bağlantılar | Mahalle(ler) | ilçe | Resim | Açılma tarihi |
---|---|---|---|---|---|
Tenayuca | Santa Rosa, San José de la Escalera | Gustavo A. Madero | 8 Şubat 2011 | ||
San José de la Escalera | |||||
Tres Anegas | Amp. Progreso Ulusal | ||||
Jüpiter | Nueva Endüstriyel Vallejo | ||||
La Patera | Endüstriyel Vallejo, Nueva Endüstriyel Vallejo | Azcapotzalco , Gustavo A. Madero | |||
146 | Endüstriyel Vallejo, Nueva Vallejo | ||||
Montevideo | Montevideo | ||||
134 | Lindavista Vallejo III Bölüm | ||||
128 | Santa Cruz de las Salinas, Nueva Vallejo | ||||
Magdalena de las Salinas | Coltongo, Magdalena de las Salinas | ||||
Coltongo | |||||
Cuitláhuac | Profesyonel Hogar, Guadalupe Victoria | ||||
Kahraman de Nacozari | Porvernir, Heroe de Nacozari | ||||
Hastane La Raza | San Francisco Xocotitla, Vallejo Poniente | ||||
La Raza |
La Raza La Raza |
Vallejo Poniente | Gustavo A. Madero | ||
devre | devre | Santa Maria İsyancılar | Cuauhtémoc | ||
Tolnahuac | San Simon Tolnáhuac | ||||
Tlatelolco | Tlatelolco | Alkolsüz Tlatelolco | |||
Ricardo Flores Magon | Buenavista , Guerrero | ||||
gerilla | gerilla | ||||
Buenavista |
Buenavista Buenavista Buenavista Buenavista |
||||
Mina | |||||
Hidalgo |
Hidalgo Hidalgo Hidalgo |
merkez | |||
Juarez |
Juarez Juarez |
||||
Balderalar | Balderalar | ||||
Cuauhtémoc | Cuauhtémoc | Roma Norte , Doktorlar | |||
Jardin Puşkin | |||||
Hastane Genel | Hastane Genel | ||||
Dr. Márquez | Roma Sur , Doktorlar | ||||
Merkez Tıp | Merkez Tıp | ||||
Obrero Mundial | Piedad Narvarte | Benito Juarez | |||
Etiyopya / Plaza de la Transparencia |
Etiyopya / Plaza de la Transparencia Etiyopya / Plaza de la Transparencia |
Narvarte Poniente | |||
Luz Saviñón | Narvarte Poniente , Narvarte Oriente | 10 Mart 2021 | |||
eugenia | eugenia | Narvarte Poniente | |||
Bölüm del Norte | Bölüm del Norte | ||||
Miguel Laurent | Letran Valle | ||||
Pueblo Santa Cruz Atoyac | Zapata | Del Valle Sur |
Pueblo Santa Cruz Atoyac-Indios Verdes rotası
- Notlar
Şebeke
Movilidad Integral de Vanguardia, SAPI de CV (MIV), Hat 3'ün tek operatörüdür.