Kaliforniya Eyalet Rotası 62 - California State Route 62
Devlet Yolu 62 | ||||
---|---|---|---|---|
Rota bilgisi | ||||
Tarafından Tanımlı Sokaklar ve Karayolları Kanunu § 362 | ||||
Bakımı Caltrans tarafından yapılmıştır | ||||
Uzunluk | 151.438 mil (243.716 km) | |||
Turist rotaları |
I-10 ve Riverside-San Bernardino ilçe hattı arasındaki Twentynine Palms Otoyolu . | |||
Önemli kavşaklar | ||||
Batı ucu | Beyaz Su yakınında I-10 | |||
Doğu ucu |
SR 95 Kamyon , Parker, AZ'de Arizona eyalet hattında |
|||
Konum | ||||
ilçeler | Nehir kenarı , San Bernardino | |||
Otoyol sistemi | ||||
|
Devlet Rota 62 ( SR 62 ) bir olduğu devlet yolu içinde ABD devlet arasında Kaliforniya'da o keser Küçük San Bernardino Dağları içinde Riverside ve San Bernardino ilçeleri. Bu çalışır Interstate 10 yakın Beyaz Su için Arizona kentinde geçen devlet çizgisi Palm Desert ve kuzey sınırı boyunca Joshua Tree National Park .
Rota açıklaması
Güzergah, güney San Bernardino İlçesi boyunca Küçük San Bernardino Dağları'nı keser . Route 62 , Riverside County'deki Palm Springs'in kuzeybatısındaki San Gorgonio Geçidi'nin doğu ucundaki Interstate 10 ile bir otoyol -otoyol kavşağında başlar . O ile kesiştiği kadar kuzeye başkanlık SR 247 yılında Yucca Valley ve daha sonra Joshua Tree unincorporated toplum ve kenti üzerinden doğu kafa Palm Desert . 1970 yılında, Route 62, Twentynine Palms'ın doğu şehir sınırında sona erdi, ancak daha sonra Joshua Tree Ulusal Parkı'nın kuzey sınırı boyunca, Parker, Arizona'daki Arizona State Route 95'i karşılamak için genişletildi . Twentynine Palms'ın doğusunda, SR 62'nin US 95 ile buluştuğu Vidal Kavşağı'na ulaşana kadar 160 km/100 mil boyunca hiçbir servisin bulunmadığı konusunda sürücüleri uyaran bir tabela var . Bu, Kaliforniya'daki en ıssız otoyol bölümlerinden biridir ve sonuç olarak, en yoğun seyahat edilen kısım I-10 ile Twentynine Palms arasındadır. Doğu arasındaki Gezginler Coachella Valley ve nehir tatil için en hızlı yol olarak o daha ıssız streç yararlanmak Kolorado Nehri üzerinden eriştiğini, Kaliforniya State Route 177 yılında Çöl Merkezi'nde .
2014 yılında, Palm Springs Desert Sun gazetesi , Deniz Piyadeleri Hava Kara Muharebe Merkezi Twentynine Palms'tan bir düzine denizcinin , 2007'den bu yana 62. Otoyoldaki kazalarda öldüğünü bildirdi (üsteki personel arasında toplam 33 araçla ilgili ölümden). ); Gazete, sorunu kısmen üssün alışılmadık derecede uzak konumuna bağlayarak personele eğlence için çok az seçenek bıraktı.
SR 62, California Otoyol ve Otoyol Sisteminin bir parçasıdır ve askeri üssün batısı , Federal Otoyol İdaresi tarafından ülkenin ekonomisi, savunması ve hareketliliği için gerekli görülen bir otoyol ağı olan Ulusal Otoyol Sisteminin bir parçasıdır . SR 62, State Scenic Otoyol Sistemi için uygundur ve Caltrans tarafından I-10'daki batı terminalinden Riverside-San Bernardino ilçe hattına kadar 9 mil (14 km) boyunca doğal bir otoyol olarak tanınmaktadır. "Görsel izinsiz girişler" olmadan "unutulmaz bir manzara" içinden geçen ve potansiyel atamanın topluluk tarafından popüler bir beğeni kazandığı otoyolun bölümü. SR 62, Interstate 10'dan Twentynine Palms'daki Adobe Road'a Blue Star Memorial Otoyolu olarak belirlenmiştir . SR 62, I-10'dan SR 177'ye Twentynine Palms Otoyolu olarak bilinir.
Tarih
Twentynine Palms'ın batısındaki güzergah, eyalet karayolu sistemine aşamalı olarak eklendi, White Water'dan Morongo Vadisi'ne 1935'te ve Morongo Vadisi'nden Yucca Vadisi'ne 1959'da eklendi; her ikisi de Route 187 olarak belirlendi. Yucca Valley'den Twentynine Palms'a, Route 218 1961'de eklendi. 1964 eyalet karayolu yeniden numaralandırmasında SR 62, I-10'dan Twentynine Palms kasabasına atandı. Twentynine Palms'tan Arizona'ya kadar olan kısım 1970'de SR 62'ye eklendi.
Önemli kavşaklar
Önüne bir harf eklendiği durumlar dışında, posta milleri yol üzerinde 1964'teki gibi o sırada var olan hizalamaya göre ölçülmüştür ve mevcut kilometreyi yansıtması gerekmez. R, o zamandan beri rotadaki bir yeniden hizalamayı yansıtır, M ikinci bir yeniden hizalamayı belirtir, L bir düzeltme veya değişiklik nedeniyle bir çakışmayı belirtir ve T geçici olarak sınıflandırılan posta millerini belirtir ) . Oluşturulmamış veya yerel kontrole bırakılmış bölümler atlanabilir. Sayılar ilçe hatlarında sıfırlanır; her ilçedeki başlangıç ve bitiş posta milleri ilçe sütununda verilmiştir.
ilçe | Konum | posta mili |
Hedefler | Notlar | |
---|---|---|---|---|---|
Nehir Kenarı RIV 0.00-9.24 |
Beyaz Su | 0,00 | I-10 – Los Angeles , Hindistan | değişim; batıya giden çıkış ve doğuya giden giriş; SR 62'nin batı ucu; eski ABD 99 ; I-10 çıkış 117 | |
| R6.45 | Kuzey Hindistan Kanyonu Yolu | Morongo Havzası'na giden yumuşak, dağlık bir otoyol olan Morongo Derecesi'nin tabanı | ||
San Bernardino SBD 0.00-79.48 |
Yucca Vadisi | 12.40 | SR 247 kuzey (Old Woman Springs Road) / Joshua Lane – Landers , Lucerne Valley , Victorville | ||
Yeşu Ağacı | 18.26 | Park Bulvarı | Serves Joshua Tree National Park | ||
Yirmi Dokuz Avuç içi | 34.22 | Utah Trail – Amboy | Serves Joshua Tree National Park | ||
Nehir kenarı RIV 79.48-90.20 |
| 84.97 | SR 177 güney (Pirinç Yolu) – Çöl Merkezi | ||
San Bernardino SBD 90.20-142.66 |
Vidal Kavşağı | 125.76 | ABD 95 - İğneler , Blythe | ||
125.76 | Tarım Denetim İstasyonu (sadece batıya giden) | ||||
Colorado Nehri | 142.66 | Kaliforniya - Arizona eyalet hattı | |||
SR 95 Kamyonu (California Bulvarı) - SR 95 - Parker , Phoenix |
SR 62'nin doğu ucu; Arizona'ya devam | ||||
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil |
Ayrıca bakınız
Referanslar
Dış bağlantılar
Rota haritası :
KML dosyası ( düzenle • yardım )
|