2012 Davis Kupası - 2012 Davis Cup
Ayrıntılar | |
---|---|
Süre | 10 Şubat – 18 Kasım |
Baskı | 101. |
Şampiyon | |
Kazanan Ulus | Çek Cumhuriyeti |
← 2011
2013 →
|
2012 Davis Kupası (olarak da bilinen BNP Paribas tarafından 2012 Davis Cup sponsorluk amaçlı) erkekler tenis milli takımları arasında turnuvanın 101 baskısı oldu. Çek Cumhuriyeti, finalde İspanya'yı 3-2 yenerek şampiyonluğu kazandı.
Çek Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya dışında hem Davis Kupası hem de Fed Kupası'nı aynı anda düzenleyebilen tek ülkedir. Çekler 2012'de de aynısını yaptı ve Hopman Kupası'nı da kazandılar.
Çekiliş 21 Eylül 2011'de Bangkok , Tayland'da yapıldı.
Dünya Grubu
Katılan Takımlar | |||
---|---|---|---|
Arjantin |
Avusturya |
Kanada |
Hırvatistan |
Çek Cumhuriyeti |
Fransa |
Almanya |
İtalya |
Japonya |
Kazakistan |
Rusya |
Sırbistan |
ispanya |
İsveç |
İsviçre |
Amerika Birleşik Devletleri |
Tohumlar :
Çizmek
son
Çek Cumhuriyeti 3 |
O 2 Arena , Prag , Çek Cumhuriyeti 16–18 Kasım 2012 Sert (i) |
İspanya 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Dünya Grubu Play-off'ları
Tarih: 14-16 Eylül
Dünya Grubu ilk tur beraberliklerinde kaybeden sekiz takım ve Bölgesel Grup I son tur beraberliklerinde kazanan sekiz takım, 2013 Dünya Grubunda yer almak için Dünya Grubu Play-off'larında yarışacak .
Çekirdek takımlar
|
Seribaşı olmayan takımlar
|
Ev sahibi takım | Puan | ziyaret ekibi | yer | mekan | Kapı | Yüzey |
---|---|---|---|---|---|---|
Kazakistan | 3-1 | Özbekistan | Astana | Ulusal Tenis Merkezi | Dış mekan | kil |
Almanya | 3-2 | Avustralya | Hamburg | Rothenbaum Stadyumu | Dış mekan | kil |
Japonya | 2-3 | İsrail | Tokyo | Ariake Kolezyumu | Dış mekan | Zor |
Belçika | 5-0 | İsveç | Brüksel | Royal Primerose Tenis Kulübü | Dış mekan | kil |
Kanada | 4-1 | Güney Afrika | Montreal | Uniprix Stadı | Dış mekan | Zor |
Brezilya | 5-0 | Rusya | Sao José do Rio Preto | Harmonia Tenis Kulübü | Dış mekan | kil |
İtalya | 4-1 | Şili | Napoli | Tenis Kulübü Napoli | Dış mekan | kil |
Hollanda | 2-3 | İsviçre | Amsterdam | Westergasfabriek | Dış mekan | kil |
- Kanada , Almanya , İtalya , Kazakistan ve İsviçre , 2013 yılında Dünya Grubu'nda kalacaktır .
- Belçika , Brezilya ve İsrail , 2013 yılında Dünya Grubu'na terfi etti .
- Avustralya , Şili , Hollanda , Güney Afrika ve Özbekistan 2013 yılında Bölge I. Grupta kalacaktır .
- Japonya , Rusya ve İsveç , 2013'te Bölge I. Grup'a düştü .
Amerika Bölgesi
Grup I
Çizmek
İkinci Tur Play-off'ları 14-16 Eylül |
Birinci Tur Play-off'ları |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6-8 Nisan |
|||||||||||||||||
1 | Şili | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | Montevideo , Uruguay (kil) | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | 1 | Şili | 3 | |||||||||||||||||
Peru | Montevideo , Uruguay (kil) | Uruguay | 1 | |||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||||
Lima , Peru (kil) | Uruguay | 3 | ||||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||||
Ekvador | 4 | Salinas , Ekvador (kil) | ||||||||||||||||||
Ekvador | 1 | |||||||||||||||||||
Kolombiya | 4 | São José do Rio Preto , Brezilya (kil) | ||||||||||||||||||
Ekvador | Kolombiya | 1 | ||||||||||||||||||
Hoşçakal | 2 | Brezilya | 4 | |||||||||||||||||
Hoşçakal | ||||||||||||||||||||
2 | Brezilya | |||||||||||||||||||
Peru , 2013'te Grup II'ye düştü . |
Şili ve Brezilya , Dünya Grubu Play- off'una yükseldi.
|
Grup II
Tohumlar :
|
Kalan Milletler:
|
Çizmek
Play-off 6-8 Nisan |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6-8 Nisan |
Üçüncü Tur 14-16 Eylül |
|||||||||||||||||
Saint Michael , Barbados (zor) | ||||||||||||||||||||
1 | Paraguay | 2 | ||||||||||||||||||
Ciudad Merliot, El Salvador (zor) | Barbados | 3 | Mexico City , Meksika (kil) | |||||||||||||||||
1 | Paraguay | 2 | Barbados | 0 | ||||||||||||||||
El Salvador | 3 | Mexico City , Meksika (kil) | 3 | Meksika | 5 | |||||||||||||||
3 | Meksika | 5 | ||||||||||||||||||
El Salvador | 0 | Santiago de los Caballeros , Dominik Cumhuriyeti (kil) | ||||||||||||||||||
3 | Meksika | 2 | ||||||||||||||||||
S. Domingo , Dominik Cumhuriyeti (zor) | 4 | Dominik Cumhuriyeti | 3 | |||||||||||||||||
Bolivya | 1 | |||||||||||||||||||
Humacao , Porto Riko (sert) | 4 | Dominik Cumhuriyeti | 4 | Valencia , Venezuela (zor) | ||||||||||||||||
Bolivya | 1 | 4 | Dominik Cumhuriyeti | 3 | ||||||||||||||||
Porto Riko | 3 | Karakas , Venezuela (zor) | 2 | Venezuela | 1 | |||||||||||||||
Porto Riko | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Venezuela | 5 | ||||||||||||||||||
Paraguay ve Bolivya , 2013'te Grup III'e düştü.
|
Dominik Cumhuriyeti 2013 yılında Grup I'e yükseldi . |
Grup III
|
|
Asya/Okyanusya Bölgesi
Grup I
Tohumlar :
|
Kalan Milletler:
|
Çizmek
İkinci Tur Play-off'ları 19–21 Ekim |
Birinci Tur Play-off'ları 6–8 Nisan / 14–16 Eylül |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6 – 8 Nisan |
|||||||||||||||||
1 | Hindistan | |||||||||||||||||||
Chandigarh , Hindistan (zor) | Hoşçakal | Namangan , Özbekistan (iç mekan kil) | ||||||||||||||||||
1 | Hindistan | 5 | 1 | Hindistan | 2 | |||||||||||||||
Yeni Zelanda | 0 | Tauranga , Yeni Zelanda (zor) | Özbekistan | 3 | ||||||||||||||||
Yeni Zelanda | 2 | |||||||||||||||||||
Özbekistan | 3 | |||||||||||||||||||
Yeni Zelanda | 2 | |||||||||||||||||||
Çin Taypesi | 3 | Gimcheon , Güney Kore (zor) | ||||||||||||||||||
Güney Kore | 4 | |||||||||||||||||||
Kaohsiung Şehri , Tayvan (zor) | Çin Taypesi | 1 | Brisbane , Avustralya (zor) | |||||||||||||||||
Çin Taypesi | 2 | Güney Kore | 0 | |||||||||||||||||
Çin | 3 | Geelong , Avustralya (çim) | 2 | Avustralya | 5 | |||||||||||||||
Çin | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Avustralya | 5 | ||||||||||||||||||
Yeni Zelanda , 2013'te Grup II'ye düştü . |
Özbekistan ve Avustralya , Dünya Grubu Play-off'una yükseldi.
|
Grup II
Tohumlar :
|
Kalan Milletler:
|
Çizmek
Play-off 6-8 Nisan |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6-8 Nisan |
Üçüncü Tur 14-16 Eylül |
|||||||||||||||||
Camarines Sur , Filipinler (iç mekan sert) | ||||||||||||||||||||
1 | Filipinler | 5 | ||||||||||||||||||
Jounieh , Lübnan (kil) | Pasifik Okyanusya | 0 | Manila , Filipinler (kapalı kil) | |||||||||||||||||
Pasifik Okyanusya | 1 | 1 | Filipinler | 5 | ||||||||||||||||
Lübnan | 4 | Jounieh , Lübnan (kil) | 4 | Pakistan | 0 | |||||||||||||||
4 | Pakistan | 3 | ||||||||||||||||||
Lübnan | 2 | Pekanbaru , Endonezya (sert) | ||||||||||||||||||
1 | Filipinler | 2 | ||||||||||||||||||
Hong Kong (zor) | 3 | Endonezya | 3 | |||||||||||||||||
Hong Kong | 2 | |||||||||||||||||||
Hong Kong (zor) | 3 | Endonezya | 3 | Jakarta , Endonezya (zor) | ||||||||||||||||
Hong Kong | 2 | 3 | Endonezya | 3 | ||||||||||||||||
Sri Lanka | 3 | Colombo , Sri Lanka (kil) | 2 | Tayland | 2 | |||||||||||||||
Sri Lanka | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Tayland | 3 | ||||||||||||||||||
Pasifik Okyanusya ve Hong Kong , 2013'te Grup III'e düştü.
|
Endonezya , 2013'te Grup I'e yükseldi . |
Grup III
|
|
Grup IV
|
|
Avrupa/Afrika Bölgesi
Grup I
Tohumlar :
|
Kalan Milletler:
|
Çizmek
İkinci Tur Play-off'ları 14–16 Eylül / 19–21 Ekim |
Birinci Tur Play-off'ları 14-16 Eylül |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6-8 Nisan |
|||||||||||||||||
1 | İsrail | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | Ramat HaSharon , İsrail (zor) | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | 1 | İsrail | 3 | |||||||||||||||||
Portekiz | Portekiz | 2 | ||||||||||||||||||
Portekiz | ||||||||||||||||||||
Bratislava , Slovakya (sert iç mekan) | Hoşçakal | |||||||||||||||||||
Portekiz | 1 | |||||||||||||||||||
Slovakya | 3 | |||||||||||||||||||
3 | Belçika | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | Glasgow , Büyük Britanya (sert iç mekan) | |||||||||||||||||||
Hoşçakal | 3 | Belçika | 4 | |||||||||||||||||
Slovakya | Glasgow , Büyük Britanya (sert iç mekan) | Büyük Britanya | 1 | |||||||||||||||||
Büyük Britanya | 3 | |||||||||||||||||||
Slovakya | 2 | |||||||||||||||||||
's-Hertogenbosch , Hollanda (sert iç mekan) | ||||||||||||||||||||
Finlandiya | 0 | |||||||||||||||||||
Cluj-Napoca , Romanya (sert iç mekan) | Hollanda | 5 | Amsterdam , Hollanda (sert iç mekan) | |||||||||||||||||
Finlandiya | 2 | Hollanda | 5 | |||||||||||||||||
4 | Romanya | 3 | 4 | Romanya | 0 | |||||||||||||||
Hoşçakal | ||||||||||||||||||||
Helsinki , Finlandiya (sert iç mekan) | 4 | Romanya | ||||||||||||||||||
Finlandiya | 1 | |||||||||||||||||||
Danimarka | 4 | Velenje , Slovenya (sert iç mekan) | ||||||||||||||||||
Danimarka | 0 | |||||||||||||||||||
Slovenya | 5 | Johannesburg , Güney Afrika (zor) | ||||||||||||||||||
Danimarka | Slovenya | 1 | ||||||||||||||||||
Hoşçakal | 2 | Güney Afrika | 4 | |||||||||||||||||
Hoşçakal | ||||||||||||||||||||
2 | Güney Afrika | |||||||||||||||||||
Portekiz ve Finlandiya , 2013'te Grup II'ye düştü.
|
İsrail , Belçika , Hollanda ve Güney Afrika , Dünya Grubu Play- off'una yükseldi.
|
Grup II
Tohumlar :
|
Kalan Milletler:
|
Çizmek
Play-off 6-8 Nisan |
İlk Tur 10-12 Şubat |
İkinci Tur 6-8 Nisan |
Üçüncü Tur 14-16 Eylül |
|||||||||||||||||
Dnipropetrovsk , Ukrayna (sert iç mekan) | ||||||||||||||||||||
1 | Ukrayna | 5 | ||||||||||||||||||
Kazablanka , Fas (kil) | Monako | 0 | Dnipropetrovsk , Ukrayna (sert iç mekan) | |||||||||||||||||
Monako | 3 | 1 | Ukrayna | 5 | ||||||||||||||||
Fas | 2 | Larnaka , Kıbrıs (sert iç mekan) | 7 | Kıbrıs | 0 | |||||||||||||||
7 | Kıbrıs | 3 | ||||||||||||||||||
Fas | 2 | Jūrmala , Letonya (sert iç mekan) | ||||||||||||||||||
1 | Ukrayna | 3 | ||||||||||||||||||
Szeged , Macaristan (kapalı halı) | 6 | Letonya | 2 | |||||||||||||||||
4 | Macaristan | 3 | ||||||||||||||||||
Kahire , Mısır (kil) | İrlanda | 2 | Nyíregyháza , Macaristan (kapalı halı) | |||||||||||||||||
İrlanda | 3 | 4 | Macaristan | 2 | ||||||||||||||||
Mısır | 2 | Kahire , Mısır (kil) | 6 | Letonya | 3 | |||||||||||||||
6 | Letonya | 3 | ||||||||||||||||||
Mısır | 2 | |||||||||||||||||||
Minsk , Beyaz Rusya (sert iç mekan) | ||||||||||||||||||||
Moldova | 1 | |||||||||||||||||||
İstanbul , Türkiye (sert iç mekan) | 5 | Belarus | 4 | Minsk , Beyaz Rusya (sert iç mekan) | ||||||||||||||||
Moldova | 3 | 5 | Belarus | 4 | ||||||||||||||||
Türkiye | 2 | Ankara , Türkiye (sert iç mekan) | 3 | Bosna Hersek | 1 | |||||||||||||||
Türkiye | 1 | |||||||||||||||||||
3 | Bosna Hersek | 3 | Łódź , Polonya (sert iç mekan) | |||||||||||||||||
5 | Belarus | 2 | ||||||||||||||||||
Tallinn , Estonya (sert iç mekan) | 2 | Polonya | 3 | |||||||||||||||||
Lüksemburg | 0 | |||||||||||||||||||
Antananarivo , Madagaskar (kil) | 8 | Estonya | 5 | Inowrocław , Polonya (iç mekan halısı) | ||||||||||||||||
Lüksemburg | 4 | 8 | Estonya | 1 | ||||||||||||||||
Madagaskar | 1 | Varşova , Polonya (kapalı halı) | 2 | Polonya | 4 | |||||||||||||||
Madagaskar | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Polonya | 5 | ||||||||||||||||||
Fas , Mısır , Türkiye ve Madagaskar 2013'te Grup III'e düştü.
|
Ukrayna ve Polonya , 2013'te Grup I'e yükseldi.
|
Grup III Avrupa
|
|
Grup III Afrika
|
|