Virginia'dan Birleşik Devletler kongre delegasyonları - United States congressional delegations from Virginia
Bunlar, Virginia'dan Birleşik Devletler Senatosu ve Birleşik Devletler Temsilciler Meclisi'ne giden kongre delegasyonlarının tablolarıdır . Virginia'nın şu anki ABD Senatörleri, Demokrat Mark Warner (2009'dan beri görev yapıyor) ve Tim Kaine'dir (2013'ten beri görev yapıyor). Virginia, ABD Temsilciler Meclisi'nde 11 sandalyeye sahip; Şu anda 7 sandalye Demokratlar ve 4 sandalye Cumhuriyetçiler tarafından tutuluyor.
Virginia delegasyonunun şu anki dekanı, 1993'ten beri Meclis'te görev yapan Temsilci Bobby Scott'tur (VA-3) .
Amerika Birleşik Devletleri Senatosu
Sınıf I senatör | Kongre | Sınıf II senatör | ||
---|---|---|---|---|
William Grayson (AA) | 1. (1789-1791) | Richard Henry Lee (AA) | ||
John Walker (PA) | ||||
James Monroe (AA) | ||||
2. (1791-1793) | ||||
John Taylor (AA) | ||||
3. (1793-1795) | ||||
Stevens Thomson Mason (AA) | Henry Tazewell (AA) | |||
Stevens Thomson Mason (DR) | 4. (1795-1797) | Henry Tazewell (DR) | ||
5. (1797-1799) | ||||
boş | ||||
6. (1799-1801) | Wilson Cary Nicholas (DR) | |||
7. (1801–1803) | ||||
8. (1803-1805) | ||||
John Taylor (DR) | ||||
Abraham B. Venable (DR) | Andrew Moore (DR) | |||
William Branch Giles (DR) | ||||
Andrew Moore (DR) | William Branch Giles (DR) | |||
9. (1805-1807) | ||||
10. (1807-1809) | ||||
Richard Brent (DR) | 11. (1809-1811) | |||
12. (1811–1813) | ||||
13. (1813-1815) | ||||
James Barbour (DR) | ||||
14. (1815-1817) | Armistead Thomson Mason (DR) | |||
15. (1817-1819) | John Wayles Eppes (DR) | |||
16. (1819-1821) | ||||
James Pleasants (DR) | ||||
17. (1821-1823) | ||||
John Taylor (DR) | ||||
18. (1823-1825) | ||||
Littleton Waller Tazewell (DR) | ||||
James Barbour (J) | 19. (1825-1827) | Littleton Waller Tazewell (J) | ||
boş | ||||
John Randolph (J) | ||||
John Tyler (J) | 20. (1827-1829) | |||
21. (1829-1831) | ||||
22 (1831-1833) | ||||
William Cabell Rives (J) | ||||
John Tyler (NR) | 23'üncü (1833–1835) | |||
Benjamin W. Leigh (NR) | ||||
24. (1835-1837) | ||||
William Cabell Rives (J) | Richard E. Parker (J) | |||
William Cabell Rives (D) | 25. (1837-1839) | Richard E. Parker (D) | ||
William H. Roane (D) | ||||
boş | 26. (1839-1841) | |||
William Cabell Rives (K) | 27. (1841–1843) | William S. Archer (K) | ||
28. (1843-1845) | ||||
Isaac S. Pennybacker (D) | 29. (1845-1847) | |||
James Murray Mason (D) | ||||
30. (1847-1849) | Robert MT Avcısı (D) | |||
31. (1849-1851) | ||||
32. (1851-1853) | ||||
33. (1853-1855) | ||||
34. (1855-1857) | ||||
35. (1857-1859) | ||||
36. (1859-1861) | ||||
37. (1861-1863) | ||||
Garson T. Willey (U) | John S. Carlile (U) | |||
Lemuel J. Bowden (U) | 38. (1863–1865) | |||
boş | ||||
39. (1865–1867) | boş | |||
40. (1867-1869) | ||||
41. (1869-1871) | ||||
John F.Lewis (R) | John W. Johnston (D) | |||
42. (1871-1873) | ||||
43. (1873-1875) | ||||
Robert E. Withers (D) | 44. (1875-1877) | |||
45. (1877-1879) | ||||
46. (1879-1881) | ||||
William Mahone (RA) | 47. (1881-1883) | |||
48. (1883–1885) | Harrison H. Riddleberger (RA) | |||
49. (1885–1887) | ||||
John W. Daniel (D) | 50. (1887-1889) | |||
51. (1889-1891) | John S. Barbour Jr. (D) | |||
52. (1891-1893) | ||||
Eppa Hunton (D) | ||||
53 (1893-1895) | ||||
54. (1895–1897) | Thomas S. Martin (D) | |||
55. (1897-1899) | ||||
56. (1899–1901) | ||||
57. (1901–1903) | ||||
58. (1903–1905) | ||||
59 (1905–1907) | ||||
60. (1907–1909) | ||||
61 (1909-1911) | ||||
Claude A. Swanson (D) | ||||
62. (1911–1913) | ||||
63 (1913-1915) | ||||
64. (1915–1917) | ||||
65. (1917–1919) | ||||
66 (1919-1921) | ||||
Carter Camı (D) | ||||
67 (1921–1923) | ||||
68 (1923–1925) | ||||
69 (1925–1927) | ||||
70 (1927-1929) | ||||
71 (1929–1931) | ||||
72. (1931–1933) | ||||
Harry F. Byrd (D) | 73 (1933–1935) | |||
74 (1935–1937) | ||||
75 (1937–1939) | ||||
76. (1939–1941) | ||||
77 (1941–1943) | ||||
78 (1943–1945) | ||||
79 (1945–1947) | ||||
Thomas G. Burch (D) | ||||
Absalom Willis Robertson (D) | ||||
80. (1947–1949) | ||||
81 (1949–1951) | ||||
82 (1951–1953) | ||||
83 (1953–1955) | ||||
84 (1955–1957) | ||||
85 (1957–1959) | ||||
86 (1959–1961) | ||||
87 (1961–1963) | ||||
88 (1963–1965) | ||||
89 (1965–1967) | ||||
Harry F. Byrd Jr. (D) | ||||
William Sünger Jr. (D) | ||||
90 (1967–1969) | ||||
91 (1969–1971) | ||||
Harry F. Byrd Jr. (I) | 92 (1971–1973) | |||
93 (1973–1975) | William L. Scott (R) | |||
94 (1975–1977) | ||||
95 (1977–1979) | ||||
John Warner (R) | ||||
96 (1979–1981) | ||||
97 (1981–1983) | ||||
Paul Trible (S) | 98 (1983–1985) | |||
99 (1985–1987) | ||||
100. (1987–1989) | ||||
Chuck Robb (D) | 101 (1989–1991) | |||
102. (1991–1993) | ||||
103 (1993–1995) | ||||
104 (1995–1997) | ||||
105 (1997–1999) | ||||
106 (1999-2001) | ||||
George Allen (sağ) | 107 (2001–2003) | |||
108 (2003-2005) | ||||
109. (2005–2007) | ||||
Jim Webb (D) | 110. (2007–2009) | |||
111. (2009–2011) | Mark Warner (D) | |||
112. (2011–2013) | ||||
Tim Kaine (D) | 113. (2013-2015) | |||
114. (2015–2017) | ||||
115. (2017–2019) | ||||
116. (2019–2021) | ||||
117 (2021-2023) |
ABD Temsilciler Meclisi
Şu anki üyeler
Semt | Temsilci | Parti | CPVI | görev | Bölge haritası |
---|---|---|---|---|---|
1 inci |
Rob Wittman ( Montross ) |
Cumhuriyetçi | R+6 | 11 Aralık 2007 – şu an | |
2. |
Elaine Luria ( Norfolk ) |
Demokratik | R+1 | 3 Ocak 2019 – şu an | |
3 üncü |
Bobby Scott ( Newport Haberleri ) |
Demokratik | D+16 | 3 Ocak 1993 – şu an | |
4. |
Donald McEachin ( Henrico İlçesi ) |
Demokratik | D+10 | 3 Ocak 2017 – şu an | |
5. |
Bob İyi ( Evington ) |
Cumhuriyetçi | R+7 | 3 Ocak 2021 – şu an | |
6. |
Ben Cline ( Fincastle ) |
Cumhuriyetçi | R+14 | 3 Ocak 2019 – şu an | |
7. |
Abigail Spanberger ( Glen Allen ) |
Demokratik | R+3 | 3 Ocak 2019 – şu an | |
8. |
Don Beyer ( İskenderiye ) |
Demokratik | D+27 | 3 Ocak 2015 – şu an | |
9. |
Morgan Griffith ( Selim ) |
Cumhuriyetçi | R+23 | 3 Ocak 2011 – şu an | |
10. |
Jennifer Wexton ( Leesburg ) |
Demokratik | D+6 | 3 Ocak 2019 – şu an | |
11. |
Gerry Connolly ( Mantua ) |
Demokratik | D+19 | 3 Ocak 2009 – şu an |
1789 – 1793: 10 koltuk
Kongre | Semt | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 inci | 2. | 3 üncü | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | |
1. (1789-1791) |
Alexander Beyaz (PA) |
John Brown (AA) |
Andrew Moore (AA) |
Richard Bland Lee (PA) |
James Madison (AA) |
Isaac Coles (AA) |
John Sayfa (AA) |
Josiah Parker (AA) |
Theodorick Mülayim (AA) |
Samuel Griffin (PA) |
William Branch Giles (AA) |
||||||||||
2. (1791-1793) |
Abraham B. Venable (AA) |
Samuel Griffin (AA) |
||||||||
Paylaştırılmış için Kentucky |
1793 – 1803: 19 koltuk
1803 – 1813: 22 koltuk
1813 – 1823: 23 koltuk
1823 – 1833: 22 koltuk
1833 – 1843: 21 koltuk
1843 – 1853: 15 koltuk
1853 – 1863: 13 koltuk
Kongre | Semt | Semt | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 inci | 2. | 3 üncü | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11. | 12. | 13. | ||
33. (1853-1855) |
Thomas H. Bayly (D) |
John Millson (D) |
John Caskie (D) |
William Goode (D) |
Thomas S. Bocock (D) |
Paulus Powell (D) |
"Ekstra Billy" Smith (D) |
Charles J. Faulkner (K) |
John Letcher (D) |
Zedekiah Kidwell (D) |
John F. Snodgrass (D) |
Henry A. Edmundson (D) |
Fayette McMullen (D) |
|
Charles S. Lewis (D) | ||||||||||||||
34. (1855-1857) |
Charles J. Faulkner (D) |
John S. Carlile (KN) | ||||||||||||
Muscoe Russell Avcısı Garnett (D) |
||||||||||||||
35. (1857-1859) |
Sherrard Clemens (D) |
Albert G. Jenkins (D) |
George W. Hopkins (D) |
|||||||||||
36. (1859-1861) |
Daniel Coleman DeJarnette Sr. (ID) |
Shelton Sızıntısı (ID) |
Alexander Boteler (O) |
John T. Harris (Kimlik) |
Elbert S. Martin (ID) |
|||||||||
Roger Atkinson Pryor (D) |
||||||||||||||
37. (1861-1863) |
Amerikan İç Savaşı |
Amerikan İç Savaşı | Charles H. Upton (U) | Amerikan İç Savaşı |
William G. Brown Sr. (U) |
John S. Carlile (U) |
Kellian Whaley (U) |
Amerikan İç Savaşı | ||||||
Joseph Segar (U) | Lewis McKenzie (U) | Jacob B. Blair (U) |
1863 – 1873: 8 koltuk
1860 nüfus sayımı Virginia'ya 11 sandalye tahsis fakat 3 ayrıldı Batı Virginia 8 koltuklu bırakıldı Virginia 1863 yılında kurulmuş. Bununla birlikte, bu on yılın çoğunda, Virginia'nın İç Savaş'ta ayrılması nedeniyle Virginian temsilciler Kongre'de oturmadı . 26 Ocak 1870'ten sonra, Virginia'nın üyelere oturmasına izin verildi. Eyalet konvansiyonu, genel olarak dokuzuncu bir koltuk çağrısında bulundu, ancak Meclis, davacı Joseph Segar'ın kimlik bilgilerini reddetti .
Kongre | Semt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 inci | 2. | 3 üncü | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | |
38. , 39. , 40. (1863-1869) |
Amerikan İç Savaşı ve Yeniden Yapılanma | |||||||
41. (1869-1871) |
||||||||
Richard S. Ayer (R) |
James H. Platt Jr. (R) |
Charles H. Porter (Sağ) |
George Booker (Konu) |
Robert Ridgway (Con) |
William Milnes Jr. (Con) |
Lewis McKenzie (Konu) |
James K. Gibson (Con) |
|
Richard Thomas Walker Duke (Con) |
||||||||
42. (1871-1873) |
John Critcher (D) |
William Henry Harrison Stowell ( sağda ) |
John T.Harris (D) |
Elliott M. Braxton (D) |
William Terry (D) |
1873 – 1883: 9 koltuk
1870 nüfus sayımının ardından , Virginia'ya 9 sandalye verildi.
Kongre | Semt | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 inci | 2. | 3 üncü | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | |
43. (1873-1875) |
James Beverley Şener (Sağ) |
James H. Platt Jr. (R) |
John Ambler Smith (Sağ) |
William Henry Harrison Stowell ( sağda ) |
Alexander Davis (D) |
Thomas Whitehead (D) |
John T.Harris (D) |
Eppa Hunton (D) | Rees Bowen (D) |
Christopher Thomas (R) | |||||||||
44. (1875-1877) | Beverly B. Douglas (D) | John Goode (D) |
Gilbert Carlton Walker (D) |
George Cabell (D) |
John Randolph Tucker (D) |
William Terry (D) | |||
45. (1877-1879) |
Joseph Jorgensen (R) |
Kumral Gurur (D) | |||||||
Richard L. T. Beale (D) | |||||||||
46. (1879-1881) | Joseph E. Johnston (D) | James B. Richmond (D) | |||||||
47. (1881-1883) | George T. Garnizon (D) | John F. Dezendorf (R) | George D. Bilge (D) | John Paul (D) | John S. Barbour Jr. (D) | Abram Fulkerson (D) |
1883 – 1933: 10 koltuk
1880 nüfus sayımından sonra , Virginia bir sandalye kazandı. 48. Kongre için 9 bölgeye yeni bir geniş koltuk eklendi. Bununla birlikte, 49. Kongre'den başlayarak, eyalet yeniden 10 bölgeye ayrıldı.
1933 – 1953: 9 koltuk
1930 nüfus sayımından sonra Virginia bir koltuk kaybetti. İçin 73. Kongresi (1933-1935), dokuz temsilcileri seçildiler at-büyük eyalet çapında. Sonraki tüm Kongrelerde, ilçelerden temsilciler seçildi.
1953 – 1993: 10 koltuk
1953'te Virginia bir sandalye kazandı.
1993 – günümüz: 11 koltuk
1993'te Virginia, 2003 veya 2013'te herhangi bir değişiklik olmaksızın bir sandalye daha kazandı.
Kongre | Semt | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 inci | 2. | 3 üncü | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11. | |
103 (1993–1995) |
Bitki Bateman (R) |
Owen B. Pickett (D) |
Bobby Scott (D) |
Norman Sisisky (D) |
L. F. Payne Jr. (D) |
Bob Goodlatte (R) |
Thomas J. Bliley Jr. (R) |
Jim Moran (D) |
Rick Boucher (D) |
Frank Kurt (R) | Leslie Byrne (D) |
104 (1995–1997) | Tom Davis (sağ) | ||||||||||
105 (1997–1999) | Virgil Goode (D) | ||||||||||
106 (1999-2001) | |||||||||||
107 (2001–2003) |
Jo Ann Davis (sağ) |
Ed Schrock (R) | Virgil Goode (Ben) | Eric Cantor (R) | |||||||
Randy Forbes (R) |
|||||||||||
108 (2003-2005) | Virgil Goode (R) | ||||||||||
109. (2005–2007) | Thelma Drake (R) | ||||||||||
110. (2007–2009) |
Rob Wittman (R) |
||||||||||
111. (2009–2011) | Glenn Nye (D) | Tom Perriello (D) |
Gerry Connolly (D) |
||||||||
112. (2011–2013) | Scott Rigell (Sağ) | Robert Hurt (R) |
Morgan Griffith (Sağ) |
||||||||
113. (2013-2015) | |||||||||||
Dave Brat (R) | |||||||||||
114. (2015–2017) | Don Beyer (D) |
Barbara Comstock (R) |
|||||||||
115. (2017–2019) | Scott Taylor (sağ) |
Donald McEachin (D) |
Tom Garrett (R) | ||||||||
116. (2019–2021) | Elaine Luria (D) | Denver Riggleman (Sağ) | Ben Cline (R) |
Abigail Spanberger (D) |
Jennifer Wexton (D) |
||||||
117 (2021-2023) | Bob İyi (R) |