Amerika Birleşik Devletleri 1956 Yaz Olimpiyatları'nda - United States at the 1956 Summer Olympics
Amerika Birleşik Devletleri 1956 Yaz Olimpiyatları'nda | |
---|---|
IOC kodu | Amerika Birleşik Devletleri |
NOC | Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi |
içinde Melbourne / Stockholm | |
yarışmacılar | 18 spor dalında 297 (251 erkek ve 46 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | Norman Armitage |
Madalyalar 2. Sırada |
|
Yaz Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Diğer ilgili görünüşler | |
1906 Araya Giren Oyunlar |
Amerika Birleşik Devletleri yarıştı 1956 Yaz Olimpiyatları'nda yer Melbourne , Avustralya . 251'i erkek, 46'sı kadın 297 yarışmacı, 18 spor dalında 139 müsabakaya katıldı.
madalyalılar
Altın
- Bobby Morrow — Atletizm, Erkekler 100 metre
- Bobby Morrow — Atletizm, Erkekler 200 metre
- Charles Jenkins - Atletizm, Erkekler 400 metre
- Tom Courtney - Atletizm, Erkekler 800 metre
- Lee Calhoun — Atletizm, Erkekler 110m Engelli
- Glenn Davis — Atletizm, Erkekler 400m Engelli
- Thane Baker , Leamon King , Bobby Morrow ve Ira Murchison - Atletizm, Erkekler 4 × 100 m Bayrak Yarışı
- Tom Courtney , Charles Jenkins , Lou Jones ve Jesse Mashburn - Atletizm, Erkekler 4 × 400 m Bayrak Yarışı
- Charles Dumas - Atletizm, Erkekler Yüksek Atlama
- Bob Richards - Atletizm, Erkekler Sırıkla Atlama
- Greg Bell — Atletizm, Erkekler Uzun Atlama
- Parry O'Brien - Atletizm, Erkekler Gülle Atma
- Harold Connolly - Atletizm, Erkekler Çekiç Atma
- Milt Campbell — Atletizm, Erkekler Decathlon
- Millie McDaniel - Atletizm, Kadınlar Yüksek Atlama
- Al Oerter — Atletizm, Erkekler Disk Atma
- Dick Boushka , Carl Cain , Chuck Darling , William Evans , Gib Ford , Burdette Haldorson , Bill Hougland , Bob Jeangerard , KC Jones , Bill Russell , Ron Tomsic ve Jim Walsh — Basketbol, Erkekler Takım Müsabakası
- Jim Boyd - Boks, Erkekler Hafif Ağır Siklet
- Pete Rademacher - Boks, Erkekler Ağır Siklet
- Bob Clotworthy — Dalış, Erkekler Sıçrama Tahtası
- Pat McCormick — Dalış, Kadınlar Sıçrama Tahtası
- Pat McCormick — Dalış, Kadın Platformu
- Jim Fifer ve Duvall Hecht - Kürek, Erkek Kolsuz Çiftler
- Arthur Ayrault , Conn Findlay ve Kurt Seiffert - Kürek, Erkekler Coxed Pairs
- William Becklean , Donald Beer , Thomas Charlton , John Cooke , Caldwell Esselstyn , Charles Grimes , Robert Morey , Rusty Wailes ve David Wight - Kürek, Erkekler Sekizler
- William Yorzyk — Yüzme, Erkekler 200m Kelebek
- Shelley Mann — Yüzme, Kadınlar 100m Kelebek
- Charles Vinci - Halter, Erkekler Bantamweight
- Isaac Berger - Halter, Erkek Tüy Sıklet
- Tommy Kono — Halter, Erkekler Hafif Ağır Siklet
- Paul Edward Anderson - Halter, Erkekler Ağır Siklet
- Lawrence Low ve Bert Williams — Yelken, Erkekler Yıldızı
Gümüş
- Thane Baker — Atletizm, Erkekler 100 metre
- Andy Stanfield - Atletizm, Erkekler 200 metre
- Jack Davis — Atletizm, Erkekler 110m Engelli
- Eddie Southern — Atletizm, Erkekler 400m Engelli
- Bob Gutowski — Atletizm, Erkekler Sırıkla Atlama
- John Bennett - Atletizm, Erkekler Uzun Atlama
- Bill Nieder — Atletizm, Erkekler Gülle Atma
- Fortune Gordien — Atletizm, Erkekler Disk Atma
- Rafer Johnson — Atletizm, Erkekler Decathlon
- Willye White — Atletizm, Bayanlar Uzun Atlama
- José Torres — Boks, Erkekler Hafif Orta Siklet
- Don Harper — Dalış, Erkekler Sıçrama Tahtası
- Gary Tobian — Dalış, Erkekler Platformu
- Jeanne Stunyo — Dalış, Kadınlar Sıçrama Tahtası
- Juno Irwin — Dalış, Kadın Platformu
- Bill André , Jack Daniels ve George Lambert — Modern Pentatlon, Erkekler Takım Yarışması
- Pat Costello ve Jim Gardiner - Kürek, Erkekler Çift Kürek
- James McIntosh , Art McKinlay , John McKinlay ve John Welchli - Kürek, Erkekler Coxless Fours
- George Breen , Richard Hanley , Ford Konno ve Bill Woolsey — Yüzme, Erkekler 4 × 200 m Serbest Stil Bayrak Yarışı
- Carin Cone — Yüzme, Kadınlar 100m Sırtüstü
- Nancy Ramey — Yüzme, Kadınlar 100m Kelebek
- Shelley Mann , Joan Rosazza , Sylvia Ruuska ve Nancy Simons — Yüzme, Kadınlar 4 × 100 m Serbest Stil Bayrak Yarışı
- Peter George - Halter, Erkekler Orta Siklet
- David Sheppard - Halter, Erkekler Orta Ağır Siklet
- Daniel Hodge — Güreş, Erkekler Serbest Orta Siklet
Bronz
- Thane Baker - Atletizm, Erkekler 200 metre
- Joel Shankle — Atletizm, Erkekler 110m Engelli
- Josh Culbreath — Atletizm, Erkekler 400m Engelli
- Des Koch — Atletizm, Erkekler Disk Atma
- Isabelle Daniels , Mae Faggs , Margaret Matthews ve Wilma Rudolph — Atletizm, Kadınlar 4 × 100 m Bayrak Yarışı
- Dick Connor — Dalış, Erkekler Platformu
- Paula Jean Myers-Pope — Dalış, Kadın Platformu
- John Kelly — Kürek, Erkekler Tek Kürek
- Offutt Pinion — Atıcılık, Erkekler Serbest Tabanca
- George Breen — Yüzme, Erkekler 400m Serbest Stil
- George Breen — Yüzme, Erkekler 1500m Serbest Stil
- Frank McKinney - Yüzme, Erkekler 100m Sırtüstü
- Sylvia Ruuska — Yüzme, Bayanlar 400m Serbest Stil
- Mary Sears — Yüzme, Kadınlar 100m Kelebek
- James George - Halter, Erkekler Hafif Ağır Siklet
- Peter Blair — Güreş, Erkekler Serbest Stil Hafif Ağır Siklet
- John Marvin - Yelken, Erkekler Finn
Atletizm
Erkekler Maratonu
- Nick Costes — 2:42:20 (→ 20. sıra)
- John J. Kelley — 2:43:40 (→ 21. sıra)
- Dean Thackwray — bitirmedi (→ sıralama yok)
Basketbol
Boks
Kano
Bisiklet sürmek
- Jack Disney — 5. sıra
- Allen Bell — 1:12,8 (→ 10. sıra)
-
Donald Ferguson
James Rossi — 8. sıra
-
Allen Bell
Art Longsjo
David Rhoads
Richard Cortright — 15. sıra
- Joseph Becker — 5:38:16 (→ 43. sıra)
- David Rhoads - bitirmedi (→ sıralama yok)
- Erhard Neumann — bitirmedi (→ sıralama yok)
- George Van Meter — bitirmedi (→ sıralama yok)
Dalış
Erkekler 10m Platformu
- Ön Tur — 75.07
- Final — 139.12 (→ 6. sıra)
Kadınlar 10m Platformu
eskrim
18 eskrimci 1956'da Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil etti.
Futbol Futbol)
- Ön Tur
- Yugoslavya'ya (1-9) yenildi → ilerlemedi
- Takım Kadrosu
Baş Antrenör : Jimmy Mills
Jimnastik
Hokey
- Takım Kadrosu
Modern Pentatlon
Üç pentatlet 1956'da Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil etti ve takım etkinliğinde gümüş madalya kazandı.
- Bireysel
- Takım
- George Lambert
- Bill Andre
- Jack Daniels
Kürek
Birleşik Devletler , 1956'da yedi kürek yarışına 26 kürekçi kattı .
- Thomas Charlton
- David Wight
- John Cooke
- Donald Bira
- Caldwell Esselstyn
- Charles Grimes
- paslı feryatlar
- Robert Morey
- William Becklean (Cox)
yelken
Çekim
Sekiz atıcı 1956'da Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil etti. Offutt Pinion , 50 m tabanca yarışında bronz madalya kazandı.