1932 Yaz Olimpiyatları'nda Amerika Birleşik Devletleri - United States at the 1932 Summer Olympics
1932 Yaz Olimpiyatları'nda Amerika Birleşik Devletleri | |
---|---|
IOC kodu | Amerika Birleşik Devletleri |
NOC | Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi |
yılında Los Angeles | |
yarışmacılar | 17 spor dalında 474 (400 erkek ve 74 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | morgan taylor |
Madalyalar 1. Sırada |
|
Yaz Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Diğer ilgili görünüşler | |
1906 Araya Giren Oyunlar |
Amerika Birleşik Devletleri için evsahibi ülke oldu 1932 Yaz Olimpiyatları'nda yer Los Angeles, California . 400'ü erkek, 74'ü kadın 474 yarışmacı, 17 spor dalında 122 müsabakaya katıldı.
madalyalılar
Atletizm
- Anahtar
- Not – Pist yarışmaları için verilen sıralamalar sadece sporcunun dereceleri dahilindedir.
- Q = Bir sonraki tur için Kalifiye
- q = Bir sonraki tura en hızlı kaybeden olarak veya saha yarışmalarında, eleme hedefine ulaşmadan pozisyona göre hak kazandı
- N/A = Tur, etkinlik için geçerli değil
- Güle güle = Sporcunun turda yarışması gerekmez
- erkekler
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Ralph Metcalfe | 100 m | 11.0 | 1 S | 10.77 | 1 S | 10.65 | 1 S | 10.38 WR | |
George Simpson | 10.9 | 1 S | 10.74 | 1 S | 10.70 | 2 S | 10.53 | 4 | |
Eddie Tolan | 10.9 | 1 S | 10.53 VEYA | 1 S | 10.81 | 1 S | 10.38 WR | ||
Ralph Metcalfe | 200 m | 22.9 | 2 S | 21.5 VEYA | 1 S | 21.5 | 1 S | 21.5 | |
George Simpson | 29.0 | 3 S | 21.5 | 2 S | 21.5 | 2 S | 21.4 | ||
Eddie Tolan | 22.0 | 2 S | 21.5 | 1 S | 21.7 | 3 S | 21.12 VEYA | ||
Bill Carr | 400 m | 48.8 | 1 S | 48.4 | 1 S | 47.2 VEYA | 1 S | 46.28 WR | |
Ben Eastman | 49.0 | 1 S | 48.8 | 1 S | 47.6 | 1 S | 46.50 | ||
James Gordon | 50.6 | 1 S | 48.6 | 1 S | 48.2 | 3 S | 48.2 | 5 | |
Edwin Genung | 800 m | 1:54.8 | 1 S | Yok | 1:51.7 | 4 | |||
Chuck Hornbostel | 1:52.4 | 1 S | Yok | 1:52.7 | 6 | ||||
Edwin Turner | 1:54.0 | 3 S | Yok | 1:52.5 | 5 | ||||
Frank Crowley | 1500 m | 4:000.0 | 4 S | Yok | 3:58.1 | 8 | |||
Glenn Cunningham | 3:55.8 | 1 S | Yok | 3:53.4 | 4 | ||||
Norwood Hallowell | 3:58.1 | 2 S | Yok | 3:55.0 | 6 | ||||
Daniel Dean | 5000 m | 15:19.6 | 7 S | Yok | 15:08,5 | 8 | |||
Ralph Tepesi | 14:59.6 | 1 S | Yok | 14:300.0 | |||||
Paul Rekers | 15:34.6 | 2 S | Yok | Bitmedi | |||||
Lou Gregory | 10000 m | Yok | Bitmedi | ||||||
Tom Ottey | Yok | Bitmedi | |||||||
Eino Pentti | Yok | Bitmedi | |||||||
Percy Sakal | 110 m engelli | 14.7 | 1 S | Yok | 14.6 | 1 S | 14.69 | ||
Jack Keller | 14.9 | 1 S | Yok | 14.5 VEYA | 1 S | 14.81 | 4 | ||
George Saling | 15.0 | 2 S | Yok | 14.4 | 1 S | 14.57 | |||
Glenn Hardin | 400 m engelli | 55.0 | 3 S | Yok | 52.8 VEYA | 1 S | 51.85 WR | ||
Joe Healey | 54.2 | 1 S | Yok | 53.2 | 4 | ilerlemedi | |||
morgan taylor | 55.8 | 1 S | Yok | 52.9 | 2 S | 51.96 | |||
Glen Dawson | 3000 m engelli koşu | 9:15.0 | 3 S | Yok | 10:58.0 | 6 | |||
Joe McCluskey | 9:14.8 | 2 S | Yok | 10:46.2 | |||||
Walter Pritchard | 9:19.2 | 2 S | Yok | 11:04.5 | 8 | ||||
Hector Dyer Bob Kiesel Emmett Toppino Frank Wykoff |
4 × 100 m röle | 40.61 WR | 1 S | Yok | 40.10 WR | ||||
Ed Ablowich Bill Carr Ivan Fuqua Karl Warner |
4 × 400 m röle | 3:11.8 WR | 1 S | Yok | 3:08.14 WR | ||||
James Henigan | Maraton | Yok | Bitmedi | ||||||
Albert Michelsen | Yok | 2:39:38 | 7 | ||||||
Hans Oldag | Yok | 2:47:26 | 11 | ||||||
Bill Chisholm | 50 km yürüyüş | Yok | 5:51:00 | 9 | |||||
Ernest Crosbie | Yok | 5:28:02 | 8 | ||||||
Harry Hinkel | Yok | Bitmedi |
- Bir Bob Tisdall dan İrlanda 400 metre engellide dalında altın madalya kazandı, ama zaman kuralları gereğince, son engel üzerinden yapan Tisdall zamanı bir dünya rekoru olarak reddedildi; Hardin bu nedenle dünya rekoru sahibi olarak görülüyordu.
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
Sik Berber | Uzun atlama | Yok | 7.39 | 5 | |
Ed Gordon | Yok | 7.64 | |||
Lambert Redd | Yok | 7.60 | |||
Sid Okçu | Üçlü atlama | Yok | 14.87 | 7 | |
Sol Fürth | Yok | 14.88 | 6 | ||
Rolland Romero | Yok | 14.85 | 8 | ||
Corny Johnson | Yüksek atlayış | Yok | 1.97 | 4 | |
George Spitz | Yok | 1.85 | 9 | ||
Bob Van Osdel | Yok | 1.97 | |||
Bill Graber | Sırıkla atlama | Yok | 4.150 | 4 | |
George Jefferson | Yok | 4.200 | |||
Bill Miller | Yok | 4.315 VEYA | |||
Nelson Gri | Gülle atma | Yok | 15.460 | 5 | |
Harlow Rothert | Yok | 15.675 | |||
aslan sexton | Yok | 16.005 VEYA | |||
John Anderson | Disk atma | Yok | 49.49 VEYA | ||
Paul Jessup | Yok | 45.25 | 8 | ||
Henri LaBorde | Yok | 48.47 | |||
Lee Bartlett | Cirit atma | Yok | 64.46 | 5 | |
Kenneth Churchill | Yok | 63.24 | 6 | ||
Malcolm Metcalf | Yok | 61.89 | 7 | ||
Frank Conner | Çekiç fırlatma | Yok | İşaret yok | ||
Grant McDougall | Yok | 49.12 | 5 | ||
Peter Zaremba | Yok | 50.33 |
- Kombine etkinlikler – Decathlon
atlet | Etkinlik | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | son | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
James Bausch | Sonuç | 11.7 | 6.95 | 15.32 | 1.70 | 54.2 | 16.2 | 44.58 | 4.00 | 61.91 | 5:17.0 | 6735 WR | |
Puan | 663 | 802 | 809 | 670 | 626 | 684 | 758 | 617 | 767 | 466 | |||
Wilson Charles | Sonuç | 11.2 | 7.24 | 12.56 | 1.85 | 51.2 | 16.2 | 38.71 | 3.40 | 47.72 | 4:39.8 | 6716 | 4 |
Puan | 765 | 871 | 640 | 670 | 754 | 684 | 638 | 456 | 555 | 682 | |||
Clyde Coffman | Sonuç | 11.3 | 6.77 | 11.86 | 1.70 | 51.8 | 17.8 | 34.40 | 4.00 | 48.88 | 4:48.0 | 6265 | 7 |
Puan | 744 | 760 | 598 | 544 | 727 | 520 | 552 | 617 | 572 | 631 |
- Kadınlar
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||
Ethel Harrington | 100 m | 12.7 | 5 | Yok | ilerlemedi | ||||
Wilhelmina von Bremen | 12.3 | 2 S | Yok | 12.1 | 2 S | 12.0 | |||
Elizabeth Wilde | 12.4 | 1 S | Yok | 12.4 | 2 S | 12.3 | 6 | ||
babe Didrikson | 80 m engelli | 11.8 WR | 1 | Yok | 11.7 WR | ||||
Evelyne Salonu | 12.0 | 1 | Yok | 11.7 | |||||
Simone Schaller | 11.8 | 2 | Yok | 11.8 | 4 | ||||
Mary Carew Evelyn Furtsch Annette Rogers Wilhelmina von Bremen |
4 × 100 m röle | Yok | 47,0 WR |
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Konum | Mesafe | Konum | ||
babe Didrikson | Yüksek atlayış | Yok | 1.65 | ||
Annette Rogers | Yok | 1.58 | 6 | ||
Jean Shiley | Yok | 1.65 | |||
Lillian Copeland | Disk atma | Yok | 40.58 VEYA | ||
Margaret Jenkins | Yok | 30.22 | 9 | ||
Ruth Osburn | Yok | 40.12 | |||
babe Didrikson | Cirit atma | Yok | 43.69 VEYA | ||
Nan Gindele | Yok | 37,95 | 5 | ||
Gloria Russel | Yok | 36.74 | 6 |
Boks
atlet | Etkinlik | son 16 | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Rütbe | ||
Louis Salika | Flyweight |
Callura ( CAN ) W |
Spannagel ( GER ) W |
Enekes ( HUN ) L |
Pardoe ( GBR ) W maçında bronz madalya |
|
Joseph Lang | horoz siklet |
Tirado ( MEX ) W |
Pereyra ( ARG ) Beyaz |
Ziglarski ( GER ) L |
Villanueva ( PHI ) L'de bronz madalya maçı |
4 |
John Hines | tüy ağırlığı |
Araico ( MEX ) W |
Carlsson ( SWE ) L |
ilerlemedi | ||
Nathan Bor | Hafif |
Mizler ( GBR ) W |
Hoşçakal |
Ahlqvist ( SWE ) L |
Bianchini ( ITA ) W maçında bronz madalya |
|
Edward Flynn | orta siklet |
Sardella'nın ( ARG ) Beyaz |
Barton ( RSA ) W |
McCleave ( GBR ) W |
Kamp ( GER ) W |
|
carmen barth | orta sıklet | Hoşçakal |
Cruz ( MEX ) W |
Peirce ( RSA ) W |
Azar ( ARG ) W |
|
John Miller | Hafif ağır sıklet | Yok |
Murphy ( IRL ) L |
ilerlemedi | ||
Frederick Korkunç | ağır sıklet | Yok | Hoşçakal |
Rovati ( ITA ) L |
Maughan ( CAN ) W maçında bronz madalya |
Bisikletçilik
Yol
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Frank Connell | Bireysel yol yarışı | 2:37:20.4 | 17 |
Otto Luedeke | 2:40:59.2 | 26 | |
Henry O'Brien, Jr. | 2:33:36.0 | 11 | |
John Sinibaldi | 2:44:01.2 | 29 | |
Frank Connell Otto Luedeke Henry O'Brien, Jr. |
Takım yol yarışı | 7:51:55.6 | 6 |
Bernard Mammes | 1000 m zaman denemesi | 1:18,0 | 8 |
İzlemek
- sürat koşusu
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Çeyrek finaller | yarı finaller | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Muhalefet Zaman Hızı (km/s) |
Rütbe | |||
Bobby Thomas | sürat koşusu | 3 | 13.1 | 1 S |
van Egmond ( NED ) L |
ilerlemedi | ||||
Royden Ingham Frank Testa |
Tandem | 3 | Yok | ilerlemedi |
- Kovalama
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | Rakip Sonuçları |
Rütbe | ||
Harold Ade Russell Allen Ruggero Berti Eddie Testa |
Takım takibi | 5:17.4 | 5 | ilerlemedi |
Dalış
- erkekler
atlet | Etkinlik | son | |
---|---|---|---|
Puan | Rütbe | ||
Richard Degener | 3 m sıçrama tahtası | 151.82 | |
Michael Galitzen | 161.38 | ||
Harold Smith | 158.54 | ||
Michael Galitzen | 10 m platformu | 124.28 | |
Frank Kurtz | 121.98 | ||
Harold Smith | 124.80 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | son | |
---|---|---|---|
Puan | Rütbe | ||
Gürcistan Coleman | 3 m sıçrama tahtası | 87.52 | |
Jane Fauntz | 82.12 | ||
Katherine Rawls | 82.56 | ||
Gürcistan Coleman | 10 m platformu | 35.56 | |
Dorothy Poynton Tepesi | 40.26 | ||
marion ip | 35.22 |
Atlı
terbiye
atlet | Atış | Etkinlik | Puan | Rütbe |
---|---|---|---|---|
isaac kitts | amerikalı bayan | Bireysel | 846.25 | 6 |
Alvin Moore | Su Patikası | 829.00 | 7 | |
Hiram Tuttle | Olimpiyat | 901,50 | ||
Isaac Kitts Alvin Moore Hiram Tuttle |
Yukarıyı görmek | Takım | 2.576.75 |
Olay
atlet | Atış | Etkinlik | terbiye | Memleket boyunca | Atlama | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Toplam | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | |||
Eddie Argo | Honolulu Erkek Fatma | Bireysel | 333.000 | 2 | 907.5 | 1240.5 | 8 | 299,25 | 1 | 1539.250 | 8 |
Harry Chamberlin | Hoş Gülümsemeler | 340.333 | 1 | 1107.5 | 1447.833 | 4 | 240.00 | =7 | 1687.833 | 4 | |
Earl Foster Thomson | Jenny Kampı | 300.000 | 6 | 1271.0 | 1571.0 | 1 | 240.00 | =7 | 1811.000 | ||
Eddie Argo Harry Chamberlin Earl Foster Thomson |
Yukarıyı görmek | Takım | 973.333 | 1 | 3286.00 | 4259.333 | 1 | 779.250 | 1 | 5038.083 |
Atlama
Hiçbir ülke parkuru üç sürücüyle tamamlamadığı için takım etkinliği geçersiz ilan edildi.
atlet | Atış | Etkinlik | cezalar | Rütbe |
---|---|---|---|---|
William Bradford | Joe Aleshire | Bireysel | 24.0 | 4 |
Harry Chamberlin | kız göster | 12.0 | ||
John W. Wofford | babe wartham | Bitmedi |
eskrim
- erkekler
atlet | Etkinlik | 1. tur | yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
George Calnan | Bireysel epe | 12 | 5 S | 11 | 3 S | 12 | 7 |
Harold Corbin | 4 | 9 | ilerlemedi | ||||
Gustave Heiss | 8 | 4 S | 8 | 7 | ilerlemedi |
atlet | Etkinlik | 1. tur | yarı finaller | son | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MW | makine öğrenimi | Rütbe | MW | makine öğrenimi | Rütbe | MW | makine öğrenimi | Rütbe | ||
George Calnan Miguel de Capriles Gustave Heiss Tracy Jaeckel Frank Righeimer Curtis Makas |
takım epe | 1 | 0 | 1 S | 1 | 0 | 1 S | 1 | 2 | |
Dernell Her | Bireysel folyo | 3 | 2 | =4 S | 2 | 6 | 8 | ilerlemedi | ||
Joseph Levis | 5 | 2 | 3 S | 4 | 3 | 5 S | 6 | 3 | ||
Theodore Lorber | 2 | 6 | 7 | ilerlemedi | ||||||
Hugh Alessandroni George Calnan Dernell Her Joseph Levis Frank Righeimer Richard Steere |
takım folyosu | 1 | 0 | 2 S | Yok | 2 | 1 | |||
Norman Armitage | Bireysel kılıç | 4 | 2 | 3 S | 3 | 4 | 4 S | 3 | 6 | 9 |
Peter Brüder | 3 | 3 | 5 S | 3 | 4 | 5 S | Emekli | |||
John Huffman | 4 | 4 | 6 S | 6 | 2 | 3 S | 5 | 4 | 6 | |
Norman Armitage Peter Bruder Ralph Faulkner John Huffman Nickolas Muray Harold Van Buskirk |
Takım kılıcı | Hoşçakal | Yok | 0 | 3 | 4 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 1. tur | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MW | makine öğrenimi | Rütbe | MW | makine öğrenimi | Rütbe | ||
Muriel Guggolz | Bireysel folyo | 1 | 6 | 7 | ilerlemedi | ||
Marion Lloyd | 4 | 3 | 4 S | 2 | 7 | 8 | |
Dorothy Locke | 3 | 5 | 6 | ilerlemedi |
Çim Hokeyi
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hindistan | 2 | 2 | 0 | 0 | 35 | 2 | +33 | 2 | |
Japonya | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | 13 | -3 | 1 | |
Amerika Birleşik Devletleri (H) | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 33 | -30 | 0 |
|
|
Jimnastik
Sanatsal
Takım etkinliği için, en iyi dört toplam bireysel puan, takımın nihai puanını belirledi. Toplam bireysel puanları hesaplamak için, kulplu beygir dışındaki tüm olaylardan elde edilen sonuçlar toplanır ve ikiye bölünür, bölüm kulplu beygir puanına eklenir. Bireysel puanlar hala bireysel çok yönlü rekabet için sayılır.
- Takım
atlet | Etkinlik | son | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | ||||||
PH | r | V | PB | HB | ||||
Frank Cumiskey | Takım | 55.9 | 46.8 | 26.525 | 50.0 | 52.3 | 129.025 | Yok |
Frank Haubold | 56.9 | 46.9 | 25.725 | 56.0 | 53.8 | 132.525 | Yok | |
Al Jochim | 48.4 | 47.2 | 26.775 | 55.9 | 53.1 | 129.075 | Yok | |
Fred Meyer | 56.8 | 44.3 | 27.55 | 52.9 | 54.2 | 131.650 | Yok | |
Michael Schuler | 42.8 | 41.7 | 20.975 | 54.3 | 49.1 | 114.925 | Yok | |
Toplam | Yok | 522.275 |
- Bireysel
Cihaz ve çok yönlü olaylar ayrı puanlar aldı.
atlet | Etkinlik | son | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | Rütbe | ||||||
PH | r | V | PB | HB | ||||
Richard Piskopos | Yüzükler | Yok | 55.4 | 4 | ||||
Dallas Bixler | Yatay çubuk | Yok | 55.0 | |||||
Ed Carmichael | Kasa | Yok | 52.6 | |||||
Frank Cumiskey | her yerde | 55.9 | 46.8 | 26.525 | 50.0 | 52.3 | 129.025 | 11 |
Zemin | Yok | 24.8 | 14 | |||||
kulplu at | Yok | 54.7 | 4 | |||||
Bill Denton | Yüzükler | Yok | 55.8 | |||||
Marcel Gleyre | Kasa | Yok | 52.4 | 5 | ||||
George Gülack | Yüzükler | Yok | 56.9 | |||||
Frank Haubold | her yerde | 56.9 | 46.9 | 25.725 | 56.0 | 53.8 | 132.525 | 6 |
Zemin | Yok | 27.0 | =4 | |||||
kulplu at | Yok | 55.7 | ||||||
Paralel çubuklar | Yok | 50.7 | 11 | |||||
Al Jochim | her yerde | 48.4 | 47.2 | 26.775 | 55.9 | 53.1 | 129.075 | 10 |
Zemin | Yok | 26.4 | =7 | |||||
kulplu at | Yok | 51.2 | 6 | |||||
Kasa | Yok | 53.3 | ||||||
Paralel çubuklar | Yok | 52.4 | 6 | |||||
Yatay çubuk | Yok | 24.1 | 10 | |||||
Fred Meyer | her yerde | 56.8 | 44.3 | 27.55 | 52.9 | 54.2 | 131.650 | 8 |
Zemin | Yok | 25.3 | =12 | |||||
Michael Schuler | her yerde | 42.8 | 41.7 | 20.975 | 54.3 | 49.1 | 114.925 | 17 |
Zemin | Yok | 24.3 | 16 | |||||
Paralel çubuklar | Yok | 51.8 | 9 | |||||
Yatay çubuk | Yok | 46.7 | 6 |
Hint kulüpleri
atlet | Etkinlik | Puan | Rütbe |
---|---|---|---|
Philip Erenberg | Hint kulüpleri | 26,7 | |
William Kuhlemeier | 25.9 | ||
George Roth | 26.9 |
ip tırmanma
atlet | Etkinlik | denemeler | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 nci kez | 2. kez | 3. kez | Zaman | Rütbe | ||
Benny Bass | ip tırmanma | 6.7 | 6.8 | 6.9 | 6.7 | |
Thomas Connolly | 7.1 | 7.0 | 7.2 | 7.0 | ||
William Galbraith | 7.0 | 6.8 | 7.0 | 6.8 |
yuvarlanan
atlet | Etkinlik | Egzersizler | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1. egzersiz | 2. egzersiz | Puan | Rütbe | |||
Edwin Brüt | yuvarlanan | 27.6 | 28.4 | 56.0 | ||
William Hermann | 26.6 | 28,5 | 55.1 | |||
Rowland Wolfe | 28.3 | 28.4 | 56.7 |
Modern Pentatlon
atlet | Eskrim (tek dokunuşla épée) |
Yüzme (300 m serbest stil) |
Binicilik (kros) |
Atış (10 m havalı tabanca) |
Koşu (4000 m) |
Toplam puanlar | Son derece | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar (G–D–L) |
Rütbe | Zaman | Rütbe | cezalar | Zaman | Rütbe | Puan | Rütbe | Zaman | Rütbe | |||
Brookner Brady | 11–3–9 | 12 | 4:37.9 | 3 | 100 | 8:50.6 | 5 | 174 | 20 | 17:33.6 | 16 | 56 | 11 |
Clayton Mansfield | 14–1–8 | =7 | 4:54.0 | 6 | 90 | 9:09.4 | 13 | 182 | 16 | 17:41.4 | 18 | 60.5 | 13 |
Richard Mayo | 14–3–6 | =4 | 5:17.4 | 14 | 100 | 8:10.2 | 2 | 197 | 1 | 17:37.2 | 17 | 38,5 |
Kürek
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
William Miller | Tek kürek | 7:29.2 | 2 | 8:05.8 | 1 S | 7:45.2 | |
William Gilmore Ken Myers |
çift kürek | 7:14.6 | 1 S | Hoşçakal | 7:17.4 | ||
Eugene Clark Thomas Clark |
kolsuz çift | 8:03.2 | 3 | 8:23.0 | 4 | ilerlemedi | |
Edward Jennings Charles Kieffer Joseph Schauers |
coxed çifti | Yok | 8:25.8 | ||||
Edgar Johnson George Mattson John McCosker Thomas Pierie |
kolsuz dört | 7:19.4 | 2 | 7:18.4 | 2 S | 7:14.2 | 4 |
Charles Druding Francis İngilizce Harry Grossmiller Thomas Mack, Jr. Edward Marshall |
dörtlü | 7:06,6 | 2 | 7:14.6 | 3 | ilerlemedi | |
James Blair Charles Chandler David Dunlap Norris Graham Duncan Gregg Winslow Hall Burton Jastram Edwin Salisbury Harold Tower |
Sekiz | 6:29.0 | 1 S | Hoşçakal | 6:37.6 |
yelken
atlet | Etkinlik | Yarış | Toplam puanlar | Son derece | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Charles Lyon Joseph Jessop |
Kar ispinozu | 9 | 9 | 4 | 0 | 4 | 5 | 9 | 6 | 5 | 11 | 4 | 66 | 7 |
Gilbert Gray Andrew Libano |
Yıldız | 7 | 5 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | Yok | 46 | ||||
Temple Ashbrook Robert Carlson Frederic Conant Emmett Davis Charles Smith Donald Wills Douglas, Jr. |
6 Metre | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | Yok | 12 | |||||
John Biby Alphonse Burnand Kenneth Carey Owen Churchill William Cooper Pierpont Davis Carl Dorsey John Huettner Richard Moore Alan Morgan Robert Sutton Thomas Webster |
8 Metre | 2 | 2 | 2 | 2 | Yok | 8 |
Çekim
atlet | Etkinlik | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. tur | 5. tur | 6. tur | son | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Thomas Carr | 25 m hızlı ateşli tabanca | 18 | 12 | 5 | 12 | ilerlemedi | |||||||||
Ernest Tippin | 16 | 16 | ilerlemedi | ||||||||||||
Luther Roberts | 18 | 12 | 6 | 7 | 5 | 7 | ilerlemedi | ||||||||
William Harding | 50 m tüfek, eğilimli | Yok | 292 | 6 | |||||||||||
Edward Shumaker | Yok | 288 | =13 | ||||||||||||
Roman Stanifer | Yok | 287 | 15 |
Yüzme
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Manuella Kalili | 100 m serbest stil | 59.6 | 1 S | 59.3 | 3 S | 59.2 | 4 |
Albert Schwartz | 59.6 | 2 S | 59.2 | 3 S | 58.8 | ||
Raymond Thompson | 1:02.0 | 2 S | 59.3 | 2 S | 59.5 | 6 | |
Yengeç Yengeç | 400 m serbest stil | 4:59.8 | 1 S | 4:52.7 | 1 S | 4:48.4 VEYA | |
James Gilhula | 4:53.3 | 2 S | 4:55.4 | 4 | ilerlemedi | ||
Yengeç Yengeç | 1500 m serbest stil | 20:01.0 | 2 S | 19:51.8 | 2 S | 20:02.7 | 5 |
Jim Cristy | 19:58.4 | 1 S | 20:06.9 | 3 S | 19:39.5 | ||
Ralph Flanagan | 20:06.0 | 1 S | 20:03,7 | 5 | ilerlemedi | ||
Gordon Chalmers | 100 m sırtüstü | 1:17,2 | 2 S | 1:11.6 | 4 | ilerlemedi | |
Robert Kerber | 1:13.0 | 2 S | 1:13.0 | 3 S | 1:12,8 | 6 | |
Dan Zehr | 1:09.9 | 1 S | 1:11.6 | 2 S | 1:10.9 | 4 | |
fesleğen francis | 200 m kurbağalama | 2:57,2 | 4 | ilerlemedi | |||
Edwin Köstebek | 2:56.8 | 4 | ilerlemedi | ||||
John Paulson | 3:00.1 | 4 | ilerlemedi | ||||
Frank Booth George Fissler Maiola Kalili Manuella Kalili |
4 × 200 m serbest stil bayrak yarışı | Yok | 9:10.5 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Helene Madison | 100 m serbest stil | 1:08.9 VEYA | 1 S | 1:09.9 | 1 S | 1:06.8 VEYA | |
Josephine McKim | 1:09.3 | 2 S | 1:08.8 | 3 S | 1:09.3 | 4 | |
Eleanor Saville | 1:08,5 VEYA | 1 S | 1:08.8 | 2 S | 1:08.2 | ||
Norene Forbes | 400 m serbest stil | 5:57.8 | 2 S | 6:22.1 | 3 S | 6:06.0 | 6 |
lenore knight | 5:40.9 VEYA | 1 S | 5:50.8 | 1 S | 5:28.6 | ||
Helene Madison | 5:44.5 | 1 S | 5:48.7 | 1 S | 5:28.5 WR | ||
Eleanor Holm | 100 m sırtüstü | Yok | 1:18,3 VEYA | 1 S | 1:19.4 | ||
Joan McSheehy | Yok | 1:22.5 | 2 S | 1:23.2 | 5 | ||
Jane Cadwell | 100 m sırtüstü | Yok | 3:20.0 | 3 q | 3:18.2 | 7 | |
Ann Govednik | Yok | 3:15.9 | 2 S | 3:16,0 | 6 | ||
Margaret Hoffman | Yok | 3:14.7 | 2 S | 3:11.8 | 5 | ||
Helen Johns Helene Madison Josephine McKim Eleanor Saville |
4 × 100 m serbest stil bayrak yarışı | Yok | 4:38.0 WR |
su topu
Numara. | İsim | konum | Doğum tarihi | Kulüp |
---|---|---|---|---|
1 | Herbert Wildman | İngiltere | 6 Eylül 1912 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
2 | Cal Strong | B | 12 Ağustos 1907 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
3 | Charles Finn | B | 28 Temmuz 1897 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
4 | Charles McCallister | B | 14 Ekim 1903 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
5 | Philip Daubenspeck | F | 28 Ekim 1905 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
6 | austin alkış | F | 8 Eylül 1910 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
7 | Wally O'Connor | F | 25 Ağustos 1903 | Los Angeles Atletizm Kulübü |
Teksas Robertson |
- Teknik Direktör: Frank Rivas
- Sonuçlar
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Macaristan (HUN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 31 | 2 | +29 | 6 | |
Almanya (GER) | 4 | 2 | 1 | 1 | 23 | 13 | +10 | 5 | |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) | 4 | 2 | 1 | 1 | 20 | 12 | +8 | 5 | |
4 | Japonya (JPN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 38 | -38 | 0 |
- | Brezilya (SUTYEN) | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 13 | -9 | 0 |
Notlar:
Amerika Birleşik Devletleri | 6 -1 | Brezilya |
Hakemler: WG Zımpara (GBR) |
Japonya | 0- 10 | Amerika Birleşik Devletleri |
Hakemler: A. Delahaye (BEL) |
Almanya | 4–4 | Amerika Birleşik Devletleri |
Hakemler: A. Delahaye (BEL) |
Macaristan | 7 -0 | Amerika Birleşik Devletleri |
Hakemler: A. Delahaye (BEL) |
Ağırlık kaldırma
atlet | Etkinlik | Temizle ve Basın | kapmak | temiz & pislik | Toplam | Rütbe | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | Sonuç | Rütbe | ||||
Richard Bachtell | Erkekler -60 kg | 70 | 6 | 80 | 5 | 102.5 | =6 | 252.5 | 6 |
Tony Terlazzo | 82.5 | =2 | 85 | 3 | 112.5 | =3 | 280 | ||
Arnie Sundberg | Erkekler -67,5 kg | 77.5 | 6 | 90 | =3 | 117.5 | 5 | 285 | 5 |
Walter Zagurski | 82.5 | =4 | 90 | =4 | 112.5 | 6 | 285 | 6 | |
Stanley Kratkowski | Erkekler -75 kg | 82.5 | 6 | 102.5 | =5 | 120 | =5 | 335 | 5 |
Sam Termin | 87.5 | 5 | 105 | =3 | deniz mili | 7 | 192.5 | 7 | |
Henry Düey | Erkekler -82,5 kg | 92.5 | 4 | 105 | 3 | 132.5 | =2 | 330 | |
fatura iyi | 95 | 3 | 97.5 | 4 | 130 | 4 | 322.5 | 4 | |
Albert Manger | Erkekler +82,5 kg | 100 | 4 | 92.5 | 5 | 122.5 | 5 | 315 | 5 |
Howard Turbyfill | 77.5 | 6 | 95 | 5 | 132.5 | 5 | 305 | 6 |
Güreş
Anahtar :
- F - Düşmek .
- D - Karar
- serbest stil
5 "kötü puan" biriktiren güreşçiler elendi. Nokta şöyle verildi: bir kısa zaferler için 1 puan sonbahar ve her kaybı için 3 puan.
atlet | Etkinlik | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. tur | son | Puan | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
||||
Robert Pearce | –56 kg |
Zombori ( HUN ) B D |
Depuychaffray ( FRA ) W D |
Reid ( GBR ) B D |
Yok |
Jaskari ( FIN ) B D |
4 | |
Edgar Nemir | –61 kg |
Schack ( DEN ) B D |
Rowland ( CAN ) W F |
H. Pihlajamäki ( FİN ) L D |
Taylor ( GBR ) W F |
Hoşçakal | 4 | |
Marvin Clodfelter | –66 kg |
K. Pihlajamäki ( FİN ) W D |
Klarén ( SWE ) L F |
Kárpáti ( HUN ) W F Rövanş Kárpáti ( HUN ) W D |
ilerlemedi | 5 | =4 | |
Jack van Bebber | –72 kg |
Lopez ( MEX ) W F |
Jensen ( DEN ) B D |
MacDonald ( CAN ) W D |
Hoşçakal |
Leino ( FIN ) W D |
3 | |
Robert Hess | –79 kg | Hoşçakal |
Tunyogi ( HUN ) L D |
Luukko ( FIN ) W F |
Yok |
Johansson ( SWE ) L F |
6 | 4 |
Peter Mehringer | –87 kg |
Sjöstedt ( SWE ) W F |
Madison ( CAN ) W F |
Yok |
Eşarp ( AUS ) W D |
1 | ||
Jack Riley | +87 kg |
Richthoff ( SWE ) L D |
Hoşçakal | Yok |
Hirschl ( AUT ) W F |
3 |