2006-07 UEFA Kadınlar Kupası - 2006–07 UEFA Women's Cup
Turnuva detayları | |
---|---|
Takımlar | 43 |
Son pozisyonlar | |
Şampiyonlar | Arsenal LFC (1. şampiyonluk) |
ikinciler | Umeå IK |
Turnuva istatistikleri | |
En çok gol atan oyuncu(lar) |
Julie Fleeting (9 gol) |
UEFA Bayanlar Kupası 2006-07 altıncısı oldu UEFA Bayanlar Kupası futbol (olarak değiştirildi beri kulüp turnuvası UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ). 8 ve 18 Ağustos 2006 tarihlerinde oynanan ilk ön eleme turuyla başlayarak 42 futbol federasyonundan 43 takım katıldı. Turnuva , İngiltere'nin Arsenal LFC takımının Umeå IK'yi toplamda 1-0 yendiği finalin galibi olarak ortaya çıkmasıyla sona erdi . İsveç ; ilk kez bir İngiliz kulübü kupayı talep etmişti.
İlk eleme turu
A1 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | saestum | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 1 | +14 | 9 |
2 | Cardiff Şehri Bayanları | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
3 | Maksimir | 3 | 1 | 0 | 2 | 10 | 10 | 0 | 3 |
4 | Dundalk | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 16 | -15 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Cardiff City LFC | 2-0 | Dundalk WFC | |
SV Saestum | 7-0 | ŽNK Maksimir | |
İkinci Maç Günü | |||
SV Saestum | 6-1 | Dundalk WFC | |
ŽNK Maksimir | 2-3 | Cardiff City LFC | |
Üçüncü Maç Günü | |||
Cardiff City LFC | 0-2 | SV Saestum | |
Dundalk WFC | 0-8 | ŽNK Maksimir |
A2 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Espanyol | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 1 | +11 | 9 |
2 | Juvisy | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 1 | +11 | 6 |
3 | hazırda bekleyen bayanlar | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 11 | -8 | 3 |
4 | KÍ Klaksvik | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 15 | -14 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Juvisy FCF Tonazzi 12 ' Pichon 25 ' , 42 ' Lacroix 59 ' Moresco 86 ' Butel 89 ' |
6-0 |
KÍ Klaksvik |
|
Hibernian LFC James 65 ' |
1-4 |
RCD Espanyol Cubí 10 ' Serna 50 ' Martín 78 ' , 80 ' |
|
İkinci Maç Günü | |||
Juvisy FCF |
0-1 |
RCD Espanyol Rubio 13 ' |
|
KÍ Klaksvik ? 41 ' ( og ) |
1-2 |
Hibernian LFC Ross 73 ' McBride 90+1 ' |
|
Üçüncü Maç Günü | |||
Hazırda Bekleyen LFC |
0–6 |
Juvisy FCF Tonazzi 8 ' , 43 ' , 56 ' Pichon 67 ' , 90 ' Lacroix 86 ' |
|
Espanyol Diéguez 20 ' Cubí 27 ' , 37 ' 58 ' , 83 ' Martín 63 ' , 68 ' |
7-0 |
KÍ Klaksvik |
A3 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Breiðablik | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 0 | +14 | 9 |
2 | Neulengbach | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 4 | +4 | 6 |
3 | 1.º Dezembro | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 8 | -1 | 3 |
4 | Newtownabbey Forvetleri | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 19 | -17 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
SU 1° Dezembro | 0-4 | Breiðablik UBK | |
SV Neulengbach | 5-1 | Newtownabbey Forvetleri | |
İkinci Maç Günü | |||
Newtownabbey Forvetleri | 1–7 | SU 1° Dezembro | |
SV Neulengbach | 0-3 | Breiðablik UBK | |
Üçüncü Maç Günü | |||
SU 1° Dezembro | 0-3 | SV Neulengbach | |
Breiðablik UBK | 7-0 | Newtownabbey Forvetleri |
A4 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HJK | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 0 | +10 | 9 |
2 | AZS Wrocław | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 |
3 | Zuchwil | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
4 | Skiponjat | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 14 | -12 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
KS AZS Wroclaw | 4-1 | ZFK Skiponjat | |
FFC Zuchwil 05 | 0-2 | HJK Helsinki | |
İkinci Maç Günü | |||
KS AZS Wroclaw | 0-1 | HJK Helsinki | |
ZFK Skiponjat | 1-3 | FFC Zuchwil 05 | |
Üçüncü Maç Günü | |||
FFC Zuchwil 05 | 2–2 | KS AZS Wroclaw | |
HJK Helsinki | 7-0 | ZFK Skiponjat |
A5 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universitet Vitebsk | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 6 |
2 | Fiammamonza | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | +3 | 6 |
3 | SFK Saraybosna | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Gintra-Universitetas | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
SFK 2000 Saraybosna | 0-1 | ASD Fiammamonza | |
Universitet Vitebsk | 1-0 | Gintra Üniversiteleri | |
İkinci Maç Günü | |||
Universitet Vitebsk | 1-0 | ASD Fiammamonza | |
Gintra Üniversiteleri | 1–1 | SFK 2000 Saraybosna | |
Üçüncü Maç Günü | |||
SFK 2000 Saraybosna | 1-0 | Universitet Vitebsk | |
ASD Fiammamonza | 3-0 | Gintra Üniversiteleri |
A6 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rapide Wezemaal | 3 | 3 | 0 | 0 | 18 | 1 | +17 | 9 |
2 | Mašinac Classic Niş | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 9 | +1 | 6 |
3 | Pomurje | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 9 | 0 | 3 |
4 | Pärnu JK | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 20 | -18 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Rapide Wezemaal | 5-0 | ŽNK Pomurje | |
Mašinac Classic Niş | 6-1 | Pärnu JK | |
İkinci Maç Günü | |||
Pärnu JK | 0–7 | Rapide Wezemaal | |
Mašinac Classic Niş | 3-2 | Pomurje | |
Üçüncü Maç Günü | |||
Rapide Wezemaal | 6-1 | Mašinac Classic Niş | |
Pomurje | 7–1 | Pärnu JK |
A7 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rossiyanka | 3 | 3 | 0 | 0 | 18 | 3 | +15 | 9 |
2 | alma | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 9 | +2 | 6 |
3 | Slovakça Saľa | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 11 | -7 | 3 |
4 | Clujana Cluj-Napoca | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | -10 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
CFF Clujana | 0-1 | FK Slovan Duslo Šaľa | |
Alma KTZH | 2-5 | WFC Rossiyanka | |
İkinci Maç Günü | |||
WFC Rossiyanka | 7-0 | CFF Clujana | |
Alma KTZH | 5-2 | FK Slovan Duslo Šaľa | |
Üçüncü Maç Günü | |||
CFF Clujana | 2-4 | Alma KTZH | |
FK Slovan Duslo Šaľa | 1–6 | WFC Rossiyanka |
A8 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lehenda-Cheksil | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 0 | +12 | 9 |
2 | Maccabi Holon | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 |
3 | PAOK | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 8 | -2 | 4 |
4 | AEK Kokkinochorion | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 14 | -12 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Lehenda-Cheksil Chernihiv | 4-0 | AEK Kokkinochorion | |
Maccabi Holon FC | 1–1 | PAOK FC | |
İkinci Maç Günü | |||
AEK Kokkinochorion | 0-5 | Maccabi Holon FC | |
Lehenda-Cheksil Chernihiv | 5-0 | PAOK FC | |
Üçüncü Maç Günü | |||
Maccabi Holon FC | 0-3 | Lehenda-Cheksil Chernihiv | |
PAOK FC | 5-2 | AEK Kokkinochorion |
A9 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | kadın | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 1 | +14 | 9 |
2 | NSA Sofya | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 | 6 |
3 | Narta Kişinev | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 11 | -8 | 3 |
4 | Gömrükçü Bakü | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 16 | -14 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
FC Narta Kişinev | 1-3 | FC NSA Sofya | |
Gömrükçü Bakü | 1–7 | 1. FC Femina Budapeşte | |
İkinci Maç Günü | |||
Gömrükçü Bakü | 1-2 | FC Narta Kişinev | |
FC NSA Sofya | 0-1 | 1. FC Femina Budapeşte | |
Üçüncü Maç Günü | |||
FC NSA Sofya | 7-0 | Gömrükçü Bakü | |
1. FC Femina Budapeşte | 7-0 | FC Narta Kişinev |
İkinci eleme turu
B1 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frankfurt | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 0 | +12 | 9 |
2 | Breiðablik | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 6 | -3 | 6 |
3 | HJK | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 | 1 |
4 | Universitet Vitebsk | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | -6 | 1 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
HJK Helsinki Puranen 69 ' |
1-2 |
Breiðablik UBK Viðarsdóttir 56 ' Samúelsdóttir 90+2 ' |
|
1. FFC Frankfurt Smisek 25 ' Prinz 44 ' Lingor 55 ' Bartusiak 64 ' Hansen 90 ' |
5-0 |
Universitet Vitebsk |
|
İkinci Maç Günü | |||
1. FFC Frankfurt Lingor 25 ' , 84 ' Garefrekes 51 ' , 68 ' Wimbersky 77 ' |
5-0 |
Breiðablik UBK |
|
Universitet Vitebsk | 0-0 | HJK Helsinki | |
Üçüncü Maç Günü | |||
HJK Helsinki |
0-2 |
1. FFC Frankfurt Affeld 41 ' Garefrekes 54 ' |
|
Breiðablik UBK Samúelsdóttir 89 ' |
1-0 |
Universitet Vitebsk |
B2 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Umea | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 |
2 | Kolbotn | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 6 |
3 | Espanyol | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 | 3 |
4 | Lehenda-Cheksil | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Kolbotn'daki IL Schjelderup 18 ' Gulbrandsen 43 ' Hansen 56 ' 76 ' |
4-2 |
RCD Espanyol Martin 58 ' ? 82 ' ( og ) |
|
Umea IK Marta 15 ' Elaine 56 ' |
2-0 |
Lehenda-Cheksil Chernihiv |
|
İkinci Maç Günü | |||
Umeå IK Ljungberg 3 ' Klaveness 27 ' Moström 90+3 ' ( p ) |
3-0 |
RCD Espanyol |
|
Lehenda-Cheksil Chernihiv Lyshafay 87 ' |
1-2 |
Kolbotn IL Rønning 39 ' Huse 45 ' |
|
Üçüncü Maç Günü | |||
Kolbotn IL Blystad-Bjerke 83 ' |
1-2 |
Umeå IK Klaveness 4 ' ? 89 ' ( og ) |
|
RCD Espanyol Serna 14 ' , 45 ' Martín 21 ' Rubio 58 ' Cubí 87 ' |
5-0 |
Lehenda-Cheksil Chernihiv |
B3 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Türbin Potsdam | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 7 |
2 | saestum | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 |
3 | Rapide Wezemaal | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 | 3 |
4 | Sparta Prag | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 11 | -8 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
FFC Türbin Potsdam Pohlers 79 ' |
1-0 |
FCL Rapide Wezemaal |
|
AC Sparta Praha Došková 11 ' |
1-3 |
SV Saestum Smith 6 ' Hoogendijk 17 ' Louwaars 90+2 ' |
|
İkinci Maç Günü | |||
FCL Rapide Wezemaal Maes 26 ' Timmermans 68 ' Van de Goor 82 ' Meeus 89 ' |
4-2 |
AC Sparta Praha Bertholdová 4 ' Mocová 9 ' |
|
FFC Türbin Potsdam Pohlers 24 ' , 43 ' |
2–2 |
SV Saestum Louwaars 22 ' van den Boogaard 37 ' |
|
Üçüncü Maç Günü | |||
AC Sparta Prag |
0-4 |
FFC Türbin Potsdam I. Kerschowski 6 ' Hingst 17 ' Pohlers 33 ' Kameraj 87 ' |
|
SV Saestum Louwaars 52 ' ( p ) Hoogendijk 85 ' |
2-0 |
FCL Rapide Wezemaal |
B4 Grubu
konum | Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Bayanlar | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 4 | +8 | 9 |
2 | Brøndby | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 |
3 | Rossiyanka | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 9 | 0 | 3 |
4 | kadın | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 15 | -12 | 0 |
Kaynak:
Birinci Maç Günü | |||
Brøndby IF Paaske Sørensen 6 ' , 9 ' , 26 ' Bukh 67 ' Konge 83 ' |
5-1 |
1. FC Femina Budapeşte Nagy 44 ' |
|
Arsenal LFC Fleeting 1 ' , 21 ' , 42 ' , 49 ' , 64 ' |
5-4 |
WFC Rossiyanka Morozova 4 ' Barbashina 51 ' Verezubova 68 ' Letyushova 85 ' |
|
İkinci Maç Günü | |||
1. FC Femina Budapeşte |
0–6 |
Arsenal LFC'si mi? 21 ' ( og ) Ludlow 22 ' , 72 ' Chapman 61 ' Yankey 67 ' Davison 79 ' |
|
Brøndby IF Eggers 40 ' Nielsen 43 ' |
2-1 |
WFC Rossiyanka Verezubova 14 ' |
|
Üçüncü Maç Günü | |||
Arsenal LFC Sanderson mu? ' |
1-0 |
Brøndby IF |
|
WFC Rossiyanka Tsybutovich 8 ' Morozova 19 ' Mokshanova 22 ' Sergaeva 26 ' |
4-2 |
1. FC Femina Budapeşte Nagy 38 ' , 41 ' |
Çeyrek finaller
İlk maçlar 11 ve 12 Ekim 2006'da, ikinci maçlar 18 ve 19 Ekim'de oynandı.
1. takım | Agg. | 2. takım | 1. bacak | 2. bacak |
---|---|---|---|---|
Kolbotn | 4–4 ( bir ) | Frankfurt | 2-1 | 2-3 |
Brøndby | 4-2 | Türbin Potsdam | 3-0 | 1-2 |
Breiðablik | 1–9 | Arsenal Bayanlar | 0-5 | 1-4 |
saestum | 3-11 | Umea | 1–6 | 2-5 |
İlk Ayak
Kolbotn | 2 – 1 | Frankfurt |
---|---|---|
Gülbrandsen 48 ' 51 ' | (Rapor) | Smisek 74 ' |
Brøndby | 3 – 0 | Türbin Potsdam |
---|---|---|
Sorensen 7 ' Kjær Jensen 55 ' Nielsen 85 ' |
(Rapor) |
Breiðablik | 0 – 5 | Arsenal Bayanlar |
---|---|---|
(Rapor) |
Smith 32 ' 67 ' Sanderson 70 ' Geçici 75 ' 79 ' |
Ikinci ayak
Arsenal Bayanlar | 4 – 1 | Breiðablik |
---|---|---|
Geçici 7 ' Smith 24 ' Carney 85 ' Yankey 89 ' |
(Rapor) | Bjornsdottir 68 ' |
Hakem: Jenny Palmqvist
Umea | 5 – 2 | saestum |
---|---|---|
Moström 12 ' 23 ' Klaveness 21 ' 46 ' 75 ' |
(Rapor) |
Vermeulen 43 ' Frisk 64 ' ( og ) |
yarı final
İlk maçlar 4 Kasım 2006'da, ikinci maçlar ise 11 ve 12 Kasım'da oynandı.
1. takım | Agg. | 2. takım | 1. bacak | 2. bacak |
---|---|---|---|---|
Kolbotn | 1-11 | Umea | 1-5 | 0–6 |
Brøndby | 2-5 | Arsenal Bayanlar | 2–2 | 0-3 |
İlk Ayak
Brøndby | 2 – 2 | Arsenal Bayanlar |
---|---|---|
Pape 16 ' L. Jensen 59 ' |
(Rapor) | Smith, 9 ' 51 ' |
Hakem: Claudine Brohet
Ikinci ayak
Arsenal Bayanlar | 3 – 0 | Brøndby |
---|---|---|
Yankey 33 ' Carney 53 ' Kısa Süreli 90 ' |
(Rapor) |
Hakem: Natalia Avdonchenko
son
İlk maç 21 Nisan 2007'de, rövanş maçı ise 29 Nisan 2007'de oynandı.
1. takım | Agg. | 2. takım | 1. bacak | 2. bacak |
---|---|---|---|---|
Umea | 0-1 | Arsenal Bayanlar | 0-1 | 0-0 |
İlk Ayak
Umea | 0 – 1 | Arsenal Bayanlar |
---|---|---|
(Rapor) | scott 90+1 ' |
Ikinci ayak
Arsenal Bayanlar | 0 – 0 | Umea |
---|---|---|
(Rapor) |
UEFA Kadınlar Kupası 2006-07 Galipleri |
---|
Arsenal Bayanlar Birincilik |
En çok gol atanlar
(eleme turları hariç)
Rütbe | oyuncu | Takım | Hedefler |
---|---|---|---|
1 | Hanna Ljungberg | Umea | 7 |
2 | Marta | Umea | 6 |
3 | Kelly Smith | Arsenal Bayanlar | 5 |
Referanslar
- ^ Tony Leighton (2007-04-29). "Arsenal patronu Uefa Kupası galibiyetini selamlıyor" . BBC . 2007-05-06 alındı .