2012 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler çifte - Rowing at the 2012 Summer Olympics – Men's double sculls
Erkekler çift kürek XXX Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Eton Dorney | ||||||||||||
Tarih | 28 Temmuz – 2 Ağustos | ||||||||||||
yarışmacılar | 13 ülkeden 26 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 6:31.67 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2012 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
Lwt çift kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
Lwt kolsuz dört | erkekler | |
Erkekler Çift Kürek yarışma 2012 Yaz Olimpiyatları'nda yer Londra'da altındadır gerçekleşti Dorney Lake , Oyun mekan amaçları için, resmen Eton Dorney adlandırılır.
Takvim
Tüm zamanlar Britanya Yaz Saati'ne göredir ( UTC+1 )
Tarih | Zaman | Yuvarlak |
---|---|---|
Cumartesi, 28 Temmuz 2012 | 10:30 | ısıtır |
29 Temmuz 2012 Pazar | 09:30 | repesaj |
31 Temmuz 2012 Salı | 12:20 | yarı finaller |
Perşembe, 2 Ağustos 2012 | 09:50 | Nihai B |
Perşembe, 2 Ağustos 2012 | 11:50 | son |
Sonuçlar
ısıtır
Her elemenin ilk üçü yarı finale kalır, geri kalanlar repeachge'e gider.
ısı 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Eric Knittel Stephan Krüger |
Almanya | 6:17.74 | Q |
=2 |
Rolandas Maščinskas Saulius Ritter |
Litvanya | 6:17.78 | Q |
=2 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya | 6:17.78 | Q |
4 |
David Crawshay Scott Brennan |
Avustralya | 6:21.25 | r |
5 |
Michael Braithwaite Kevin Kowalyk |
Kanada | 6:34.11 | r |
ısı 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Nils Jakob Hoff Kjetil Borch |
Norveç | 6:16.31 | Q |
2 |
Alessio Sartori Romano Battisti |
İtalya | 6:18.50 | Q |
3 |
Julien Bahain Cedric Berrest |
Fransa | 6:19.61 | Q |
4 |
Dmytro Mikhay Artem Morozov |
Ukrayna | 6:49.70 | r |
ısı 3
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Nathan Cohen Joseph Sullivan |
Yeni Zelanda | 6:11.30 | S ( VEYA ) |
2 |
Bill Lucas Sam Townsend |
Büyük Britanya | 6:11.94 | Q |
3 |
Ariel Suarez Cristian Rosso |
Arjantin | 6:13.68 | Q |
4 |
Jüri-Mikk Udam Geir Suursild |
Estonya | 6:33.88 | r |
repesaj
İlk üçü yarı finale kalır.
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
David Crawshay Scott Brennan |
Avustralya | 6.25.36 | Q |
2 |
Dmytro Mikhay Artem Morozov |
Ukrayna | 6:30.19 | Q |
3 |
Michael Braithwaite Kevin Kowalyk |
Kanada | 6:30.74 | Q |
4 |
Jüri-Mikk Udam Geir Suursild |
Estonya | 6:38.50 |
yarı finaller
İlk üçü finale kalır.
yarı final 1
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Ariel Suarez Cristian Rosso |
Arjantin | 6:19.40 | Q |
2 |
Nathan Cohen Joseph Sullivan |
Yeni Zelanda | 6:19.79 | Q |
3 |
Alessio Sartori Romano Battisti |
İtalya | 6:20.68 | Q |
4 |
Eric Knittel Stephan Krüger |
Almanya | 6:22.54 | |
5 |
David Crawshay Scott Brennan |
Avustralya | 6:23.47 | |
6 |
Dmytro Mikhay Artem Morozov |
Ukrayna | 6:36.52 |
yarı final 2
Rütbe | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya | 6:19.97 | Q |
2 |
Rolandas Maščinskas Saulius Ritter |
Litvanya | 6:21.62 | Q |
3 |
Bill Lucas Sam Townsend |
Büyük Britanya | 6:22.47 | Q |
4 |
Nils Jakob Hoff Kjetil Borch |
Norveç | 6:22.88 | |
5 |
Julien Bahain Cedric Berrest |
Fransa | 6:29.61 | |
6 |
Michael Braithwaite Kevin Kowalyk |
Kanada | 6:38.94 |
Finaller
Nihai B
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
1 |
Nils Jakob Hoff Kjetil Borch |
Norveç | 6:20.82 |
2 |
David Crawshay Scott Brennan |
Avustralya | 6:22.19 |
3 |
Eric Knittel Stephan Krüger |
Almanya | 6:23.36 |
4 |
Julien Bahain Cedric Berrest |
Fransa | 6:26.44 |
5 |
Dmytro Mikhay Artem Morozov |
Ukrayna | 6:31.51 |
6 |
Michael Braithwaite Kevin Kowalyk |
Kanada | 6:32.61 |
son bir
Yeni Zelandalı kürekçi Hamish Bond , finalde takım arkadaşları Nathan Cohen ve Joseph Sullivan'ı izledi ve 500 m kala liderlerden 3.5 saniye geride ve dördüncü sırada yer aldılar; onlar hüküm süren dünya şampiyonuyken ve sıralama yarışlarını domine ederken, Bond finallerini kazanma şanslarının olmadığına ikna olmuştu. Ama en etkileyici sürat koşusunu yaptılar ve yarım boy farkla kazandılar.
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
Nathan Cohen Joseph Sullivan |
Yeni Zelanda | 6:31.67 | |
Alessio Sartori Romano Battisti |
İtalya | 6:32.80 | |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya | 6:34.35 | |
4 |
Ariel Suarez Cristian Rosso |
Arjantin | 6:36.36 |
5 |
Bill Lucas Sam Townsend |
Büyük Britanya | 6:40.54 |
6 |
Rolandas Maščinskas Saulius Ritter |
Litvanya | 6:42.69 |