2004 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler çifte - Rowing at the 2004 Summer Olympics – Men's double sculls
Erkekler çift kürek XXVIII Olimpiyat Oyunlarında
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
yarışmacılar | 14 ülkeden 28 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 2004 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
Lwt çift kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
Lwt kolsuz dört | erkekler | |
Bunlar , 2004 Yaz Olimpiyatları'nda kürekte erkekler çift çifte yarışmasının sonuçları . Bir kürek teknesinde, her kürekçinin, teknenin her iki yanında birer tane olmak üzere iki küreği vardır. Kürek yarışmaları Schinias Olimpik Kürek ve Kano Merkezi'nde yapıldı .
madalyalılar
Altın | Gümüş | Bronz |
Adrien Hardy ve Sébastien Vieilledent ( FRA ) |
İztok Cop'un ve Luka ekser ( SLO ) |
Rossano Galtarossa ve Alessio Sartori ( ITA ) |
ısıtır
14 Ağustos'ta üç seride on dört tekne yarıştı. Her seride ilk üçe giren tekneler yarı finale yükseldi ve kalan tekneler repeşaj turuna çıktı.
- SF , yarı finale kalifikasyon anlamına gelir
- R , repesaj için yeterliliği belirtir
ısı 1
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Fransa (FRA) | 6:45.76 | bilimkurgu |
2 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Çek Cumhuriyeti (ÇEK) | 6:50.67 | bilimkurgu |
3 |
Brendan Uzun Peter Hardcastle |
Avustralya (AUS) | 6:52.34 | bilimkurgu |
4 |
René Bertram Christian Schreiber |
Almanya (GER) | 6:58.22 | r |
5 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Küba (CUB) | 7:02.95 | r |
ısı 2
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
İtalya (ITA) | 6:40.82 | bilimkurgu |
2 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Büyük Britanya (GBR) | 6:48.13 | bilimkurgu |
3 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) | 6:52.34 | bilimkurgu |
4 |
Michał Jeliński Adam Wojciechowski |
Polonya (POL) | 7:00.38 | r |
5 |
Ákos Haller Gábor Bencsik |
Macaristan (HUN) | 7:05.20 | r |
ısı 3
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya (TİG) | 6:45.26 | bilimkurgu |
2 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norveç (NOR) | 6:49.90 | bilimkurgu |
3 |
Leonid Gulov Tonu Endrekson |
Estonya (EST) | 6:58.80 | bilimkurgu |
4 |
Kęstutis Keblys Einaras Šiaudvytis |
Litvanya (LTU) | 7:07.13 | r |
repesaj
Doğrudan elemelerden yarı finale kalamayan beş tekne, 17 Ağustos'ta tek bir repesaj yarışında yarıştı. İlk üç tekne yarı finale yükseldi.
- SF , yarı finale kalifikasyon anlamına gelir
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Macaristan (HUN) | 6:15.60 | bilimkurgu |
2 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Küba (CUB) | 6:16.38 | bilimkurgu |
3 |
René Bertram Christian Schreiber |
Almanya (GER) | 6:16.94 | bilimkurgu |
4 |
Michał Jeliński Adam Wojciechowski |
Polonya (POL) | 6:17.51 | |
5 |
Kęstutis Keblys Einaras Šiaudvytis |
Litvanya (LTU) | 6:24.56 |
yarı finaller
18 Ağustos'ta iki yarı finalde on iki tekne yarıştı.
- FA , final A'ya kalifikasyonu belirtir
- FB , final B'ye kalifikasyonu belirtir
Yarı Final A
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
İtalya (ITA) | 6:11.49 | FA |
2 |
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Fransa (FRA) | 6:12.40 | FA |
3 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) | 6:14.69 | FA |
4 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norveç (NOR) | 6:14.69 | FA |
5 |
René Bertram Christian Schreiber |
Almanya (GER) | 6:20.70 | |
6 |
Brendan Uzun Peter Hardcastle |
Avustralya (AUS) | 6:22.69 |
Yarı Final B
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya (TİG) | 6:11.96 | FA |
2 |
Leonid Gulov Tonu Endrekson |
Estonya (EST) | 6:12.80 | FA |
3 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Çek Cumhuriyeti (ÇEK) | 6:13.65 | FA |
4 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Büyük Britanya (GBR) | 6:13.71 | |
5 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Macaristan (HUN) | 6:23.81 | |
6 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Küba (CUB) | 6:24.54 |
Finaller
Final B, 19 Ağustos'ta yarıştı ve etkinlikte 8-12'lik sıralamalar belirlendi. Final A 21 Ağustos'ta yarıştı ve madalya kazananları belirledi.
son bir
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Fransa (FRA) | 6:29.00 | ||
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenya (TİG) | 6:31.72 | ||
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
İtalya (ITA) | 6:32.93 | ||
4 |
Leonid Gulov Tonu Endrekson |
Estonya (EST) | 6:35.30 | |
5 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Çek Cumhuriyeti (ÇEK) | 6:35.81 | |
6 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) | 6:36.86 | |
7 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norveç (NOR) | 6:37.25 |
Nihai B
Rütbe | Sporcu Adı | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Büyük Britanya (GBR) | 6:14.40 | |
2 |
René Bertram Christian Schreiber |
Almanya (GER) | 6:14.97 | |
3 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Küba (CUB) | 6:15.37 | |
4 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Macaristan (HUN) | 6:15.39 | |
5 |
Brendan Uzun Peter Hardcastle |
Avustralya (AUS) | 6:22.57 |