1992 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Kadınlar dörtlü - Rowing at the 1992 Summer Olympics – Women's coxless four
Kadın kolsuz dörtlü XXV Olimpiyat Oyunları'nda
| |
---|---|
mekan | Banyoles Gölü |
Tarih | 27 Temmuz – 1 Ağustos |
yarışmacılar | 9 ülkeden 36 |
madalyalılar | |
Kürek de 1992 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Tek kürek | erkekler | Kadınlar |
kolsuz çift | erkekler | Kadınlar |
çift kürek | erkekler | Kadınlar |
coxed çifti | erkekler | |
kolsuz dört | erkekler | Kadınlar |
dörtlü | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | Kadınlar |
Sekiz | erkekler | Kadınlar |
Kadın coxless ayak rekabet de 1992 Yaz Olimpiyatları'nda yer Barcelona 27 Temmuz ve 1 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Banyoles Gölü . Etkinlik, 1992 Yaz Olimpiyatları programında Kürek çekmenin bir parçası olarak yürütülen açık stil, bireysel bir kürek etkinliğiydi .
Takvim
Tarih | Yuvarlak |
---|---|
27 Temmuz 1992 Pazartesi | ısıtır |
29 Temmuz 1992 Çarşamba | repesaj |
Cumartesi, 1 Ağustos 1992 | Nihai B |
Cumartesi, 1 Ağustos 1992 | son |
Sonuçlar
ısıtır
Her serinin ilk takımı finale kalır, geri kalanlar repesaj'a gider.
ısı 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Kirsten Barnes Jessica Monroe Brenda Taylor Kay Worthington |
Kanada | 6:44.11 | Q |
2 |
Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Carol Feeney Amy Fuller |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:46.03 | r |
3 |
Victoria Lepădatu Iulia Bobeică Adriana Chelariu-Bazon Maria Pădurariu |
Romanya | 6:48.60 | r |
4 |
Liu Xirong He Yanwen Cao Mianying Zhou Shouying |
Çin | 6:51.87 | r |
5 |
Allison Barnett Kim Thomas Suzanne Kirk Gillian Lindsay |
Büyük Britanya | 7:05.38 | r |
ısı 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Antje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Birte Siech |
Almanya | 6:49.63 | Q |
2 |
Frédérique Heligon Chantal Lafon Christine Dubosquelle-Jullien Hélène Cortin |
Fransa | 6:50.95 | r |
3 |
Jodie Dobson Emmy Snook Megan Hala Kate Slatter |
Avustralya | 6:58.34 | r |
4 |
Lalka Berberova Mariana Yankulova Liliya Stoyanova Mariana Stoyanova |
Bulgaristan | 7:11.71 | r |
repesaj
Her seride ilk iki finale yükseldi.
ısı 1
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Carol Feeney Amy Fuller |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:48.55 | Q |
2 |
Jodie Dobson Emmy Snook Megan Hala Kate Slatter |
Avustralya | 6:54.16 | Q |
3 |
Lalka Berberova Mariana Yankulova Liliya Stoyanova Mariana Stoyanova |
Bulgaristan | 6:57.97 | |
4 |
Allison Barnett Kim Thomas Suzanne Kirk Gillian Lindsay |
Büyük Britanya | 6:59.75 |
ısı 2
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Liu Xirong He Yanwen Cao Mianying Zhou Shouying |
Çin | 6:45.16 | Q |
2 |
Victoria Lepădatu Iulia Bobeică Adriana Chelariu-Bazon Maria Pădurariu |
Romanya | 6:46.94 | Q |
3 |
Frédérique Heligon Chantal Lafon Christine Dubosquelle-Jullien Hélène Cortin |
Fransa | 6:50.23 |
Finaller
Nihai B
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Frédérique Heligon Chantal Lafon Christine Dubosquelle-Jullien Hélène Cortin |
Fransa | 6:45.16 | |
2 |
Allison Barnett Kim Thomas Suzanne Kirk Gillian Lindsay |
Büyük Britanya | 6:49.76 | |
3 |
Lalka Berberova Mariana Yankulova Liliya Stoyanova Mariana Stoyanova |
Bulgaristan | 6:57.78 |
son bir
Rütbe | Kürekçiler | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Kirsten Barnes Jessica Monroe Brenda Taylor Kay Worthington |
Kanada | 6:30.85 | ||
Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Carol Feeney Amy Fuller |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:31.86 | ||
Antje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Birte Siech |
Almanya | 6:32.34 | ||
4 |
Liu Xirong He Yanwen Cao Mianying Zhou Shouying |
Çin | 6:32.50 | |
5 |
Victoria Lepădatu Iulia Bobeică Adriana Chelariu-Bazon Maria Pădurariu |
Romanya | 6:37.24 | |
6 |
Jodie Dobson Emmy Snook Megan Hala Kate Slatter |
Avustralya | 6:41.72 |