Kadın dörtlü Kürek
XXII Olimpiyat Oyunları'nda
|
mekan |
Krylatskoye Kürek Kanal |
tarih |
21-26 Temmuz |
Yarışmacılar |
35 7 uluslar |
Madalya |
|
|
Bayanlar Dörtlü Kürek kürek yarışması en 1980 Yaz Olimpiyatları'nda gerçekleşti Krylatskoye Spor Kompleksi Kano ve Kürek Havzası , Moskova , Sovyetler Birliği . Olay 21'den 26 Temmuz düzenlendi. Eşdeğer erkekler olay coxless iken, kadın olay kürekli filika edildi.
Eleme Yarışları
Her ısı Kazanan finale. Kalan Takımlar nihai kalan noktalar için Repechage içinde rekabet etmek zorunda.
Isı One
rütbe
|
kürekçiler
|
ülke
|
zaman
|
1 |
Maria Micşa-Macoviciuc , Aneta Mihaly , Sofya Corban-Banovici , Mariana Zaharia , Elena Giurcă
|
Romanya (ROM)
|
3: 23.33
|
2 |
Ineke Donkervoort , Lili Meeuwisse , Greet Hellemans , Jos Compaan , Monique Pronk
|
Hollanda (NED)
|
3: 25.64
|
3 |
Bogusława Kozłowska-Tomasiak , Mariola Abrahamczyk , Maria Kobylińska , Aleksandra Kaczyńska , Maria Dzieża
|
Polonya (POL)
|
3: 27.95
|
4 |
Judit Kéri , Valéria Gyimesi , Zoltanne Ribáry , Kamilla Kosztolányi , Erzsebet Nagy
|
Macaristan (HUN)
|
3: 30.47
|
Isı İki
rütbe
|
kürekçiler
|
ülke
|
zaman
|
1 |
Mariana Serbezova , Rumelyana Boncheva , Dolores Nakova , Anka Bakova , Anka Georgieva
|
Bulgaristan (BUL)
|
3: 14.91
|
2 |
Antonina Pustovit , Yelena Matiyevskaya , Olga Vasilchenko , Nadezhda Lyubimova , Nataliya Kazak
|
Sovyetler Birliği (URS)
|
3: 16.76
|
3 |
Sybille Reinhardt , Jutta Ploch , Jutta Lau , Roswietha Zobelt , Liane Buhr
|
Doğu Almanya (GDR)
|
3: 18.16
|
Repechage
rütbe
|
Sporcular İsimler
|
ülke
|
zaman
|
1 |
Sybille Reinhardt , Jutta Ploch , Jutta Lau , Roswietha Zobelt , Liane Buhr
|
Doğu Almanya (GDR)
|
3: 17.00
|
2 |
Antonina Pustovit , Yelena Matiyevskaya , Olga Vasilchenko , Nadezhda Lyubimova , Nina Cheremisina
|
Sovyetler Birliği (URS)
|
3: 19.88
|
3 |
Ineke Donkervoort , Lily Meeuwisse , Greet Hellemans , Jos Compaan , Monique Pronk
|
Hollanda (NED)
|
3: 22.34
|
4 |
Bogusława Kozłowska-Tomasiak , Mariola Abrahamczyk , Maria Kobylińska , Aleksandra Kaczyńska , Maria Dzieża
|
Polonya (POL)
|
3: 22.75
|
5 |
Judit Kéri , Valéria Gyimesi , Zoltanne Ribáry , Kamilla Kosztolányi , Erzsebet Nagy
|
Macaristan (HUN)
|
3: 22.98
|
Finaller
rütbe
|
Sporcular İsimler
|
ülke
|
zaman
|
|
Sybille Reinhardt , Jutta Ploch , Jutta Lau , Roswietha Zobelt , Liane Buhr
|
Doğu Almanya (GDR)
|
3: 15.32
|
|
Antonina Pustovit , Yelena Matiyevskaya , Olga Vasilchenko , Nadezhda Lyubimova , Nina Cheremisina
|
Sovyetler Birliği (URS)
|
3: 15.73
|
|
Mariana Serbezova , Rumelyana Boncheva , Dolores Nakova , Anka Bakova , Anka Georgieva
|
Bulgaristan (BUL)
|
3: 16.10
|
4 |
Maria Macoviviuc , Aneta Mihaly , Stela Banovici , Mariana Zaharia , Elena Giurcă
|
Romanya (ROM)
|
3: 16.82
|
5 |
Bogusława Kozłowska-Tomasiak , Mariola Abrahamczyk , Maria Kobylińska , Aleksandra Kaczyńska , Maria Dzieża
|
Polonya (POL)
|
3: 20.95
|
6 |
Ineke Donkervoort , Lily Meeuwisse , Greet Hellemans , Jos Compaan , Monique Pronk
|
Hollanda (NED)
|
3: 22.64
|
Referanslar
Kaynaklar