1980 Yaz Olimpiyatları'nda kürek çekme - Kadınlar kolsuz çift - Rowing at the 1980 Summer Olympics – Women's coxless pair
Kadınların coxless çiftleri XXII Olimpiyat Oyunları'nda
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
mekan | Krylatskoye Kürek Kanalı | ||||||||||||
Tarih | 21–26 Temmuz | ||||||||||||
yarışmacılar | 6 ülkeden 12 | ||||||||||||
kazanma zamanı | 3:30.49 | ||||||||||||
madalyalılar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kürek de 1980 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Tek kürek | erkekler | KADIN |
çift kürek | erkekler | KADIN |
kolsuz çift | erkekler | KADIN |
coxed çifti | erkekler | |
dörtlü kürek | erkekler | KADIN |
kolsuz dört | erkekler | |
dörtlü | erkekler | KADIN |
Sekiz | erkekler | KADIN |
Kadınların coxless çiftleri kürek yarışması en 1980 Yaz Olimpiyatları'nda gerçekleşti Krylatskoye Kürek Kanalı , Moskova , Sovyetler Birliği. Etkinlik 21-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.
ısıtır
Her seride en hızlı takım finale yükseldi. Kalan takımlar finalde kalan yerler için repesajda yarışmak zorunda kaldı.
ısı 1
Rütbe | Sporcu İsimleri | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
1 |
Larisa Zavarzina Galina Stepanova |
Sovyetler Birliği (URS) | 3:55.08 |
2 |
Ute Steindorf Cornelia Klier |
Doğu Almanya (GDR) | 4:00.17 |
3 |
Siika Barboulova Stoyanka Kurbatova |
Bulgaristan (BUL) | 4:00.38 |
ısı 2
Rütbe | Sporcu İsimleri | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
1 |
Małgorzata Dłużewska Czesława Kościańska |
Polonya (POL) | 3:56.08 |
2 |
Florica Dospinescu Elena Oprea |
Romanya (ROM) | 4:04.74 |
3 |
Teréz Bednarik Éva Molnár |
Macaristan (HUN) | 4:12.44 |
repesaj
Röpeşte en hızlı üç takım finale yükseldi.
Rütbe | Sporcu İsimleri | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
1 |
Ute Steindorf Cornelia Klier |
Doğu Almanya | 3:36.51 |
2 |
Florica Dospinescu Elena Oprea |
Romanya | 3:37.16 |
3 |
Siika Barboulova Stoyanka Kurbatova |
Bulgaristan | 3:37.48 |
4 |
Teréz Bednarik Éva Molnár |
Macaristan | 3:50.47 |
son
Rütbe | Sporcu İsimleri | Ülke | Zaman |
---|---|---|---|
1 |
Ute Steindorf Cornelia Klier |
Doğu Almanya | 3:30.49 |
2 |
Małgorzata Dłużewska Czesława Kościańska |
Polonya | 3:30.95 |
3 |
Siika Barboulova Stoyanka Kurbatova |
Bulgaristan | 3:32.39 |
4 |
Florica Dospinescu Elena Oprea |
Romanya | 3:35.14 |
5 |
Larisa Zavarzina Galina Stepanova |
Sovyetler Birliği | 4:12.53 |
Referanslar
Kaynaklar
- XXII Olimpiyat Moskova 1980 Cilt Üç Oyunlarının Resmi Raporu (PDF) (PDF). P. 117.27 Eylül 2007'de orijinalinden (PDF) arşivlendi.