2004 Yaz Olimpiyatları'nda Romanya - Romania at the 2004 Summer Olympics
2004 Yaz Olimpiyatları'nda Romanya | |
---|---|
IOC kodu | ROU (bu Oyunlarda kullanılan ROM) |
NOC | Romanya Olimpiyat ve Spor Komitesi |
İnternet sitesi |
www |
içinde Atina | |
yarışmacılar | 16 sporda 108 |
Bayrak taşıyıcı | Elisabeta Lipa |
Madalyalar 14. Sırada |
|
Yaz Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Romanya yarıştı 2004 Yaz Olimpiyatları'nda yer Atina , Yunanistan Romen sporcular dahil sadece iki sürümleri, eksik 1924 yılında resmi ilk yana her Yaz Olimpiyat Oyunları'nda yarışmış Ağustos 2004 tarihinde 13 ila 29'a, 1948 Yaz Olimpiyatları . Romen Olimpiyat ve Spor Komitesi ( Romen : Comitetul Olimpic şi Sportif Român , COSR ) beri oyunlara karşı ülkenin en küçük ekip gönderdi 1988 Yaz Olimpiyatları'nda yer Seul . Başta artistik cimnastik ve kürek olmak üzere 16 farklı spor dalında 50 erkek ve 58 kadın olmak üzere toplam 108 sporcu yarıştı. Olimpiyat tarihinde üçüncü kez Romanya, yine erkek sporculardan daha fazla kadın sporcuyla temsil edildi.
Romen takımı dört yıl önce Sidney'den birçok Olimpiyat madalyalı sporcuya ev sahipliği yaptı , aralarında kolsuz kürekçi Monica Roşu ve Viorica Susanu , sprint kanocuları Florin Popescu ve Mitică Pricop , erkekler kulplu atta jimnastik şampiyonu Marius Urzică ve kürekçiler Doina Ignat ve Georgeta Andrunache vardı . Ünlü spor kariyerinde toplam yedi Olimpiyat madalyası kazanan tabanca atıcı ve 1988 Olimpiyat şampiyonu Sorin Babii ve kürek efsanesi Elisabeta Lipă , altı Olimpiyat Oyununda yarışan ilk Rumen sporcular oldu. Ülkenin Olimpiyat tarihinde tek bir sporcu tarafından en çok ikinci madalyayı alan Lipa, açılış töreninde üst üste ikinci kez Romanya bayrağını taşıma rolünü tekrarladı.
Romanya, 1988'den bu yana Oyunların en küçük takımı olmasına rağmen, toplam 19 Olimpiyat madalyası, 8 altın, 5 gümüş ve 6 bronzla Atina'dan ayrıldı ve Sidney'de elde edilen toplamın sadece üç altın gerisinde kaldı. Bu madalyaların çoğu artistik jimnastik ve kürekte Cătălina Ponor'un kadın zemin, denge aleti ve takım çepeçevre egzersizlerinde üç prestijli Olimpiyat şampiyonluğu dahil sporculara verildi . Ponor'un Olimpiyat zaferinin yanı sıra, ülkenin Oyunların en önemli özelliği, kürek takımının güçlü bir zaferi ile geldi, çünkü Romenler kadınlar sekizinde unvanını korumayı başardılar. Sekiz madalyanın net bir listesi ile Lipa, 20 yıllık rekor bir süre içinde art arda dördüncü ve toplamda beşinci altınını kazandıktan sonra tüm Olimpiyat tarihinin en başarılı kadın kürekçisi olarak büyük ölçüde ortaya çıktı.
madalyalılar
Atletizm
Rumen sporcular şimdiye kadar aşağıdaki atletizm yarışmalarında ('A' Standardında her bir etkinlikte en fazla 3 ve 'B' Standardında 1 sporcuya kadar) sıralama standartlarına ulaştılar.
- Anahtar
- Not – Pist yarışmaları için verilen dereceler sadece sporcunun dereceleri dahilindedir.
- Q = Bir sonraki tur için Kalifiye
- q = Bir sonraki tura en hızlı kaybeden olarak veya saha etkinliklerinde, eleme hedefine ulaşmadan pozisyona göre kalifiye oldu
- NR = Ulusal rekor
- N/A = Tur, etkinlik için geçerli değil
- Güle güle = Sporcunun turda yarışması gerekmez
- erkekler
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Durum | Mesafe | Durum | ||
Gheorghe Guşet | Gülle atma | 19.68 | 14 | ilerlemedi | |
Marian Oprea | Üçlü atlama | 17.44 | 3 S | 17.55 | |
Bogdan Țăruș | Uzun atlama | 8.08 | 8 q | 8.21 | 8 |
Ştefan Vasilache | Yüksek atlayış | 2.25 | =15 | ilerlemedi |
- KADIN
- Parkur ve yol etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | rütbe | Sonuç | rütbe | Sonuç | rütbe | ||
Mihaela Botezan | 10000 m | Yok | 31:11.24 NR | 11 | |||
Norica Kampean | 20 km yürüyüş | Yok | 1:34:30 | 27 | |||
Daniela Carlan | Yok | 1:37:14 | 37 | ||||
Maria Cioncan | 800 m | 1:59.64 | 1 S | 1:59.44 | 2 S | 1:59.62 | 7 |
1500 m | 4:06.68 | 1 S | 4:06.69 | 1 S | 3:58.39 | ||
Alina Cucerzan | 1500 m | 4:18.07 | 13 | ilerlemedi | |||
Constantina Diță | Maraton | Yok | 2:37:31 | 20 | |||
Ana Maria Groza | 20 km yürüyüş | Yok | 1:34:56 | 29 | |||
Elena Iagar | 1500 m | 4:11.48 | 11 | ilerlemedi | |||
Nuța Olaru | Maraton | Yok | 2:34:45 | 13 | |||
Lidia Șimon | Yok | DNF | |||||
Ionela Târlea-Manolache | 400 m engelli | 54.41 | 1 S | 53.32 | 2 S | 53,38 | |
Angela Moroşanu Alina Răpanu Maria Rus Ionela Târlea-Manolache |
4 × 400 m röle | 3:27.36 | 5 q | Yok | 3:26.81 | 6 |
- Saha etkinlikleri
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Durum | Mesafe | Durum | ||
Adina Anton | Uzun atlama | 6.47 | 18 | ilerlemedi | |
Adelina Gavrilă | Üçlü atlama | 14.56 | =11 S | 13.86 | 15 |
Nicoleta Grasu | Disk atma | 61.91 | 8 q | 64.92 | 6 |
Monica Iagar | Yüksek atlayış | 1.95 | =8 S | 1,93 | 8 |
Alina Militaru | Uzun atlama | deniz mili | - | ilerlemedi | |
Oana Pantelimon | Yüksek atlayış | 1.92 | 12 q | 1,93 | 7 |
Mariana Süleyman | Üçlü atlama | 14.42 | 16 | ilerlemedi | |
Felicia Țilea-Moldova | Cirit atma | 62.05 | 7 S | 59.72 | 11 |
Boks
Romanya Atina'ya üç boksör gönderdi. Son 32 turunda hiçbiri kaybetmedi, ikisi kazandı ve üçüncüsü de veda etti. Son 16 turunda ise bir boksör yenildi. Bir diğeri çeyrek finalde düştü. Üçüncüsü, bronz madalya ile bitirmek için yenildiği yarı finale kaldı. Bu madalya, Romanya'yı boks madalyası sıralamasında beş yönlü berabere 16. sıraya yerleştirdi.
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | son | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Viorel Simion | tüy ağırlığı |
Ames ( AUS ) W 40-15 |
Biarnadski ( BLR ) W 38-13 |
Jo SH ( KOR ) L 35–39 |
ilerlemedi | ||
Ionuț Gheorghe | hafif orta siklet |
Kerim ( PAK ) W 26-11 |
Karagöllü ( TUR ) W 28-19 |
di Rocco ( ITA ) W 29-18 |
Boonjumnong ( THA ) L 9–30 |
ilerlemedi | |
Marian Simion | orta sıklet | Hoşçakal |
Yaser ( EGY ) L 29–36 |
ilerlemedi |
Kano
sürat koşusu
- erkekler
atlet | Etkinlik | ısıtır | Yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Florin Mironcic | C-1 500 m | 1:51.568 | 3 q | 1:53.957 | 8 | ilerlemedi | |
Mitică Pricop | C-1 1000 m | 4:00.559 | 4 q | 3:59.640 | 5 | ilerlemedi | |
Marian Baban Ştefan Vasile |
K-2500 m | 1:34.410 | 6 q | 1:34.398 | 7 | ilerlemedi | |
Florin Popescu Silviu Simioncencu |
C-2 500 m | 1:41.368 | 4 q | 1:41.424 | 1 S | 1:40.618 | 4 |
C-2 1000 m | 3:30,419 | 1 S | Hoşçakal | 3:43.858 | 4 | ||
Marian Baban Alexandru Ceauşu Vasile Curuzan Ştefan Vasile |
K-4 1000 m | 2:55.324 | 4 q | 2:53.994 | 1 S | 3:03.107 | 7 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | ısıtır | Yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Lidia Talpa Florica Vulpeş |
K-2500 m | 1:45.386 | 7 q | 1:45.770 | 5 | ilerlemedi |
Yeterlilik Açıklaması: Q = Finale Kalifiye; q = Yarı finale kal
Bisiklet sürmek
Dağ bisikleti
atlet | Etkinlik | Zaman | rütbe |
---|---|---|---|
Ovidiu Tudor Oprea | Erkekler kros | TUR (1 tur) | 37 |
Dalış
- KADIN
atlet | Etkinlik | ön elemeler | Yarı finaller | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | rütbe | Puan | rütbe | Puan | rütbe | ||
Ramona Maria Ciobanu | 10 m platform | 268.23 | 24 | ilerlemedi |
Atlı
Olay
atlet | At | Etkinlik | terbiye | Memleket boyunca | Atlama | Toplam | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
niteleyici | son | ||||||||||||||
Cezalar | rütbe | Cezalar | Toplam | rütbe | Cezalar | Toplam | rütbe | Cezalar | Toplam | rütbe | Cezalar | rütbe | |||
Viorel Bubău | karnaval | Bireysel | 80.00 | 75 | elendi | ilerlemedi |
Eskrim
Altı Rumen eskrimci (iki erkek ve dört kadın) aşağıdaki yarışmalara katılmaya hak kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
rütbe | ||
Alexandru Nyisztor | Bireysel epe |
Nikishyn ( UKR ) B 15-6 |
Rota ( ITA ) L 8–15 |
ilerlemedi | ||||
Mihai Covaliu | Bireysel kılıç | Hoşçakal |
Zhou Hm ( CHN ) W 15-10 |
Sznajder ( UKR ) B 15-9 |
Nemcsik ( HUN ) L 14–15 |
ilerlemedi |
- KADIN
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
rütbe | ||
Ana Maria Brânză | Bireysel epe |
Gamir ( ALG ) W 15-14 |
Hormay ( HUN ) W 15-13 |
Zhang L ( CHN ) L 13–15 |
ilerlemedi | |||
Laura Badea-Cârlescu | Bireysel folyo | Yok | Hoşçakal |
Meng J ( CHN ) W 15–11 |
Gruchała ( POL ) L 7–15 |
ilerlemedi | ||
roxana skarlat | Yok | Hoşçakal |
Nam HH ( KOR ) L 7–15 |
ilerlemedi | ||||
Cătălina Gheorghițoaia | Bireysel kılıç | Yok |
Toure ( SEN ) W 15–6 |
Socha ( POL ) W 15-12 |
Zhang, Y ( CHN ) W 15-13 |
Zagunis ( ABD ) L 7–15 |
Jacobson ( ABD ) L 7–15 |
4 |
Jimnastik
Sanatsal
- erkekler
- Takım
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | rütbe | aparat | Toplam | rütbe | ||||||||||||
F | PH | $ | V | PB | HB | F | PH | $ | V | PB | HB | ||||||
Marian Drăgulescu | Takım | 9.762 S | 9.325 | 9.475 | 9.762 S | 9.562 | 9.550 | 57.436 | 4 S | 9.562 | Yok | 9.825 | 9.200 | Yok | |||
Ilie Daniel Popescu | Yok | 9.625 | 9.562 | Yok | Yok | 9.687 | 9.650 | Yok | |||||||||
Dan Nicolae Potra | 9.537 | 9.300 | 9.500 | 9.362 | 9.550 | 8.500 | 55.749 | 25 | Yok | 9.587 | Yok | 9.537 | Yok | ||||
Răzvan Dorin larielariu | 9.625 | Yok | 9.700 | 9.500 | 9.150 | 9.512 | Yok | 9.475 | Yok | 9.725 | 9.525 | Yok | 8.912 | Yok | |||
Ioan Silviu Suciu | 9.650 | 9,712 | 9.487 | 9.637 | 9.500 | 9.412 | 57.398 | 6 S | 9.687 | 9.737 | Yok | 9.675 | Yok | 9.275 | Yok | ||
Marius Urzică | Yok | 9.812 S | Yok | 9.700 | 9.675 | Yok | Yok | 9.825 | Yok | 9.725 | 9.775 | Yok | |||||
Toplam | 38.574 | 38.474 | 38.249 | 38.261 | 38.312 | 38.149 | 230.019 | 3 S | 28.724 | 29.249 | 28.962 | 29.025 | 28.462 | 27.962 | 172.384 |
- Bireysel finaller
atlet | Etkinlik | aparat | Toplam | rütbe | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | $ | V | PB | HB | ||||
Marian Drăgulescu | Her yönden | 9.612 | 9.525 | 9.562 | 9.850 | 9.437 | 9.337 | 57.323 | 8 |
kat | 9.787 | Yok | 9.787 | ||||||
Kasa | Yok | 9.612 | Yok | 9.612 | |||||
Ioan Silviu Suciu | Her yönden | 9.650 | 9.737 | 9.550 | 9.737 | 9.312 | 9.662 | 57.648 | 4 |
Marius Urzică | Kulplu beygir | Yok | 9.825 | Yok | 9.825 |
- KADIN
- Takım
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
aparat | Toplam | rütbe | aparat | Toplam | rütbe | ||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Oana Yasağı | Takım | 9.325 | 9.425 | 9.625 | 9.600 | 37.975 | 3 S * | Yok | 9.187 | 9.512 | 9.437 | Yok | |
Alexandra Eremia | Yok | 9.287 | 9.687 S | 9.150 | Yok | Yok | 9.687 | Yok | |||||
Catalina Ponor | 9.500 | Yok | 9.775 S | 9.687 S | Yok | 9.412 | Yok | 9.762 | 9.750 | Yok | |||
Monica Rosu | 9.675 S | 9.375 | Yok | 9.350 | Yok | 9.625 | 9.387 | Yok | |||||
Nicoleta Daniela Șofronie | 9.425 | 9.625 S | 9.487 | 9.525 Q | 38.062 | 2 S | 9.400 | 9.562 | Yok | 9.562 | Yok | ||
Silvia Stroescu | 9.225 | 9.325 | 9.512 | Yok | Yok | rekabet etmedi | |||||||
Toplam | 37.925 | 37.750 | 38.599 | 38.162 | 152.436 | 1 S | 28.437 | 28.136 | 28.961 | 28.749 | 114.283 |
* Oana Ban , bireysel çepeçevre yarışmaya katılmaya hak kazandı, ancak daha sonra takım çepeçevre finalinde aldığı yaralar nedeniyle finalden çekildi.
- Bireysel finaller
atlet | Etkinlik | aparat | Toplam | rütbe | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | BB | F | ||||
Alexandra Eremia | Denge aleti | Yok | 9.700 | Yok | 9.700 | ||
Catalina Ponor | kat | Yok | 9.750 | 9.750 | |||
Denge aleti | Yok | 9.787 | Yok | 9.787 | |||
Monica Rosu | Kasa | 9.656 | Yok | 9.656 | |||
Nicoleta Daniela Șofronie | Her yönden | 9.412 | 9.637 | 9.362 | 9.537 | 37.948 | 5 |
kat | Yok | 9.562 | 9.562 | ||||
Düzensiz çubuklar | Yok | 9.462 | Yok | 9.462 | 6 |
Judo
Dört Rumen judocu (iki erkek ve iki kadın) 2004 Yaz Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | 1 repajaj | repajaj 2 | Repeşaj 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Claudiu Bastea | −73 kg |
Mariko ( MLI ) W 0210–0000 |
Neto ( POR ) L 0001–1020 |
ilerlemedi | ||||||
Gabriel Munteanu | +100 kg |
Tmenov ( RUS ) L 0000–1110 |
ilerlemedi |
Hernandes ( SÜTYEN ) L 0000–1000 |
ilerlemedi |
- KADIN
atlet | Etkinlik | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | 1 repajaj | repajaj 2 | Repeşaj 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Alina Dumitru | -48 kg | Hoşçakal |
Shishkina ( KAZ ) W 0012–0011 |
Zemla-Krajewska ( POL ) B 1000-0000 |
Tani ( JPN ) L 0001–0211 |
Hoşçakal |
Gao F ( CHN ) L 0110–1010 |
5 | ||
Ioana Maria Aluaş | -52 kg |
Stormont ( NZL ) B 1010-0000 |
Euranie ( FRA ) L 0030–0111 |
ilerlemedi | Hoşçakal |
Monteiro ( POR ) B 1000-0000 |
Souakri ( ALG ) L 0100–0121 |
ilerlemedi |
Kürek
Rumen kürekçiler aşağıdaki tekneleri hak etti:
- erkekler
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Yarı finaller | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Florin Corbeanu Ovidiu Cornea Daniel Măstăcan Gheorghiţa Munteanu |
dört | 6:40.16 | 5 bin | 6:00.10 | 4 | ilerlemedi |
- KADIN
atlet | Etkinlik | ısıtır | repesaj | Yarı finaller | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Georgeta Damian Viorica Susanu |
Çift | 7:29.74 | 1 FA | Hoşçakal | Yok | 7:06.56 | |||
Camelia Macoviciuc-Mihalcea Simona Muşat |
çift kürek | 7:39.32 | 3 bin | 6:58.00 | 2 FA | Yok | 7:17.58 | 5 | |
Angela Alupei Köstence Burcica |
Hafif çift kürek | 6:50.64 | 1 SA/B | Hoşçakal | 6:51.84 | 1 FA | 6:56.05 | ||
Aurica Bărăscu Georgeta Damian Rodica Florea Liliana Gafencu Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipă Ioana Papuc Viorica Susanu (cox) |
Sekiz | 6:03.99 | 1 FA | Hoşçakal | Yok | 6:17.70 |
Yeterlilik Açıklaması: FA =Final A (madalya); FB = Final B (madalyasız); FC = Final C (madalya değil); FD = Final D (madalya değil); FE = Final E (madalyasız); FF =Final F (madalyasız); SA/B =Yarı Finaller A/B; SC/D =Yarı finaller C/D; SE / F = Yarı Final E / F; R =Repesaj
Çekim
İki Rumen atıcı aşağıdaki etkinliklerde yarışmaya hak kazandı:
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | rütbe | Puan | rütbe | ||
Sorin Babii | 10 m havalı tabanca | 579 | =13 | ilerlemedi | |
50 m tabanca | 553 | =18 | ilerlemedi | ||
Iulian Raicea | 10 m havalı tabanca | 570 | 39 | ilerlemedi | |
25 m hızlı ateşli tabanca | 588 | 4 S | 687.6 | 5 |
Yüzme
Rumen yüzücüler aşağıdaki yarışmalarda yeterlilik standartlarını kazandılar (A-standart saatinde her etkinlikte en fazla 2 yüzücü ve B-standart saatinde 1 yüzücü):
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Dragoş Coman | 400 m serbest stil | 3:51.73 | 16 | Yok | ilerlemedi | ||
1500 m serbest | 15:06.33 NR | 6 S | Yok | 15:10.21 | 7 | ||
Răzvan Florea | 100 m sırtüstü | 55.77 | =14 S | 55.27 | 10 | ilerlemedi | |
200 m sırtüstü | 1:58.81 | 4 S | 1: 58.20 | 4 S | 1:57.56 | ||
Ioan Gerghel | 100 m kelebek | 53.89 | 27 | ilerlemedi | |||
200 m kelebek | 1:58.12 | =7 S | 1:57.31 | 6 S | 1:56.10 | 5 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Yarı final | son | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | Zaman | rütbe | ||
Beatrice Caslaru | 200 m bireysel karışık | 2:14.70 | 6 S | 2:14.25 | 6 S | 2:15.40 | 8 |
400 m bireysel karışık | 4:46.94 | 14 | Yok | ilerlemedi | |||
Larisa Lacustă | 200 m serbest | 2:06.62 | 38 | ilerlemedi | |||
Simona Păduraru | 400 m serbest stil | 4:10.39 | 11 | Yok | ilerlemedi | ||
800 m serbest stil | 8:34.15 | 8 S | Yok | 8:37.02 | 8 | ||
Camelia Potec | 200 m serbest | 2:00.50 | 11 S | 1:59.25 | 7 S | 1:58.03 NR | |
400 m serbest stil | 4:07.39 | 3 S | Yok | 4:06.34 | 4 | ||
800 m serbest stil | 8:41.20 | 16 | Yok | ilerlemedi | |||
Beatrice Căslaru Larisa Lăcustă Simona Păduraru Camelia Potec |
4 × 200 m serbest stil bayrak yarışı | 8:09.67 | 11 | Yok | ilerlemedi |
Masa Tenisi
Dört Rumen masa tenisçisi aşağıdaki etkinliklere katılma hakkı kazandı.
atlet | Etkinlik | 1. tur | 2. devre | 3. tur | 4. Tur | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Adrian Krişan | tek erkekler | Hoşçakal |
Lupulesku ( ABD ) B 4-0 |
Chiang PL ( TPE ) L 1–4 |
ilerlemedi | ||||
Otilia Badescu | tek bayanlar | Hoşçakal |
Kravchenko ( ISR ) L 2-4 |
ilerlemedi | |||||
Mihaela Steff | Hoşçakal |
Kim HM ( PRK ) L 2–4 |
ilerlemedi | ||||||
Adriana Zamfir | Hoşçakal |
Şaban ( JOR ) B 4-1 |
Lin L ( HKG ) W 4–2 |
Wang N ( CHN ) L 1-4 |
ilerlemedi | ||||
Mihaela Steff Adriana Zamfir |
çift bayanlar | Hoşçakal |
Tan PF / Zhang Xl ( SIN ) L 1–4 |
ilerlemedi |
Tenis
Romanya, turnuvada yarışmak üzere iki erkek tenisçiyi aday gösterdi.
atlet | Etkinlik | 64'lük Tur | 32 raunt | son 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
rütbe | ||
Victor Hănescu | tek erkekler |
Arthurs ( AUS ) L 4–6, 6–7 (4–7) |
ilerlemedi | |||||
Andrey Pavel |
Karlović ( CRO ) L 4–6, 7–6 (12–10) , 2–6 |
ilerlemedi | ||||||
Victor Hănescu Andrei Pavel |
Erkekler çiftler | Yok |
Kiefer / Schüttler ( GER ) L 5–7, 6–7 (3–7) |
ilerlemedi |
Ağırlık kaldırma
Yedi Rumen halterci aşağıdaki yarışmalara katılmaya hak kazandı:
- erkekler
atlet | Etkinlik | kapmak | temiz & pislik | Toplam | rütbe | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | rütbe | Sonuç | rütbe | ||||
Adrian Jigău | -56 kg | 120 | =7 | 155 | =3 | 275 | 6 |
Ioan Veliciu | -62 kg | 110 | 16 | 135 | 14 | 245 | 14 |
Stănel Stoica | -69 kg | 142.5 | =8 | 160 | =10 | 302.5 | 9 |
Sebastian Dogariu | -77 kg | 155 | =11 | 190 | 11 | 345 | 11 |
Vasile Hegheduş |
|
DNF | - | - | - | DNF | |
Valeriu Calancea | -85 kg | 160 | =10 | - | - | - | DNF |
- KADIN
atlet | Etkinlik | kapmak | temiz & pislik | Toplam | rütbe | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | rütbe | Sonuç | rütbe | ||||
Marioara Munteanu | -53 kg | 85 | 6 | 105 | 5 | 190 | 5 |
Güreş
- Anahtar
- VT – Sonbaharda Zafer .
- PP - Puanlara Göre Karar - teknik puanlarla kaybeden.
- PO - Puanla Karar - teknik puanı olmayan kaybeden.
- Erkekler serbest stil
atlet | Etkinlik | Eleme Havuzu | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Nicolae Ghiţă | -84 kg |
Aliev ( TJK ) L 1-3 PP |
Sazhidov ( RUS ) L 0–5 VT |
Sène ( SEN ) W 3–1 PP |
3 | ilerlemedi | 9 | ||
Rareş Çintoan | -120 kg |
Thiele ( GER ) L 0–3 PO |
Polatçı ( TUR ) L 0–4 ST |
Yok | 3 | ilerlemedi | 19 |
- Erkekler Greko-Roman
atlet | Etkinlik | Eleme Havuzu | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
Muhalefet Sonuç |
rütbe | ||
Marian Sandu | -55 kg |
Tengizbayev ( KAZ ) B 3-0 PO |
Im DW ( KOR ) L 1–3 PP |
2 | ilerlemedi | 11 | ||
Eusebiu Diaconu | -60 kg |
Paso ( POR ) W 4-0 ST |
Gruenwald ( ABD ) W 3–1 PP |
1 S |
Jung JH ( KOR ) L 0–3 PO |
ilerlemedi | 6 | |
Petru Sudureac | -96 kg |
Haşimzade ( IRI ) L 1–3 PP |
Ežerskis ( LTU ) L 1–3 PP |
3 | ilerlemedi | 15 |