Ohio Eyalet Rotası 125 - Ohio State Route 125
Devlet Yolu 125 | ||||
---|---|---|---|---|
Rota bilgileri | ||||
ODOT tarafından korunur | ||||
uzunluk | 85,79 mil (138,07 km) | |||
mevcut | 1926–günümüz | |||
Önemli kavşaklar | ||||
Batı ucu | ABD 50 / SR 561 olarak Cincinnati | |||
I-275 içinde Withamsville ABD 68 Georgetown yakın |
||||
Doğu ucu | ABD 52 yılında Dostluk | |||
yer | ||||
ilçeler | Hamilton , Clermont , Brown , Adams , Scioto | |||
Otoyol sistemi | ||||
|
Devlet Rota 125 ( SR 125 ) doğu-batı devlet yolu güneybatı kısmında ABD devlet arasında Ohio . Onun batı terminali içinde Cincinnati at, 5 mil (8.0 km) şehir doğuya hakkında, şehir sınırları ABD Rota 50 - Bu da batı terminali olan Devlet Rota 32 ve güney terminali State Route 561 . Rotanın doğu terminali, Dostluk köyü yakınlarındaki Portsmouth'un yaklaşık 7 mil (11 km) batısındaki US Route 52'dedir .
Mount Lookout, Linwood ve Mount Washington'un Cincinnati mahallelerinden doğuya doğru ilerleyen State Route 125, Anderson Kasabası'ndaki sayısız alt bölümden dört şeritli bir yol olan Beechmont Bulvarı olarak geçmektedir . Nordyke Road'dan sonra, State Route 125, orijinal olarak 1831'de EG Penn tarafından inşa edilen ve aynı adı taşıyan modern otoyolla ilgili olmayan eski Ohio Turnpike olan Ohio Pike olur . Interstate 275'in altından geçen State Route 125, doğu Clermont, Brown, Adams ve Scioto ilçelerinin kırsalına doğru ilerlerken Amelia ve Hamlet köylerinden sonra banliyö hissini kaybetmeye başlar.
Doğu terminalinin yakınında, rota Ohio eyaletinin en büyüğü olan Shawnee Eyalet Ormanı'ndan ve Shawnee State Lodge and Park , Roosevelt Gölü ve Turkey Creek Gölü'nden geçer . State Route 125'in bu bölümü, Scenic Scioto Heritage Trail'in bir parçasıdır .
Ayrıca bkz. National Scenic Byway , Ohio Byway veShawnee Eyalet Ormanı ve Parkı haritası
Tarih
- 1926 – Rota sertifikalı; orijinal olarak Cincinnati şehir merkezinin 7 mil (11 km) doğusundan , mevcut US Route 50 boyunca Cincinnati şehir merkezinin 7 mil (11 km) doğusundan 9 mil (14 km) doğuya ve kendi mevcut hizalaması boyunca 9 milden ( 14 km) Cincinnati şehir merkezinin doğusunda Friendship'e; bu rotanın tamamı 1926'dan önce State Route 25 idi ; Şehir merkezinin 7 mil (11 km) ila 11 mil (18 km) doğusunda, eski Devlet Yolu 74 ile çift olarak sertifikalandırılmıştır.
- 1946 - US Route 50, US Route 52 ve State Route 74 boyunca Cincinnati şehir merkezine kadar genişletildi .
- 1956 - Cincinnati şehir merkezinin 9 mil (14 km) doğusunda kesildi.
- 1959 - Batı ucundan Amelia'ya 4 şeride yükseltildi.
- 1962 - Devlet Yolu 74, Devlet Yolu 32 olarak yeniden numaralandırıldı .
- 1972 - Amelia'dan Bethel'e ve Georgetown'un 2 mil (3.2 km) batısında Georgetown'a bölünmüş karayoluna yükseltildi.
- 1997 - Interstate 275'ten Bethel'e bölünmüş karayolundan 4 şeritli bölünmemiş karayoluna düşürüldü.
1926'dan önce
- LeSourdesville (güneyinden yönlendirilen Middletown için Lübnan akım boyunca State Route 63 .
- 1926 - Tüm rota Devlet Rotası 63 olarak onaylandı.
Önemli kavşaklar
ilçe | yer | mi | km | Hedefler | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
Hamilton | Cincinnati | 0.00– 0.13 |
0.00– 0.21 |
ABD 50 batı (Columbia Parkway) / SR 561 kuzey (Linwood Caddesi) / SR 32 başlıyor – Downtown Cincinnati |
değişim; US 50 doğuya, US 50 batıdan erişim yok; SR 561'in güney ucu; SR 32 eşzamanlılık batı ucu |
0.38- 0.42 |
0.61– 0.68 |
Wilmer Caddesi / Wooster Yolu – Lunken Havalimanı | |||
Anderson İlçe | 1.40– 1.60 |
2,25 – 2,57 |
SR 32 doğu – Newtown , Batavia | değişim; SR 32 eşzamanlılık doğu ucu | |
Clermont | Birlik İlçe | 8,15– 8,43 |
13.12– 13.57 |
I-275 için ABD 52 / I-71 - Kentucky , Columbus |
65'ten Çık (I-275) |
Pierce - Batavia ilçe hattı |
14.51 | 23.35 | SR 132 güney – Yeni Richmond | SR 132 eşzamanlılık Batı ucu | |
14.83 | 23.87 | SR 132 kuzey – Batavia | SR 132 eşzamanlılık Doğu ucu | ||
Monroe - Batavia ilçe hattı |
16.41 | 26.41 | SR 222 güney | SR 222 eşzamanlılığının batı ucu | |
Tate İlçesi | 17.87 | 28.76 | SR 222 kuzey / Bantam Yolu | SR 222 eşzamanlılığının doğu ucu | |
Beytel | 22.18 | 35.70 | SR 232 güney – Point Pleasant | SR 232 kuzey terminali | |
22.56 | 36.31 | SR 133 (Ana Cadde) | |||
Kahverengi | Hamersville | 28.67 | 46.14 | SR 774 (Meyve Bahçesi Caddesi) | |
Clark Kasabası | 30.03 | 48.33 | SR 505 güney / Feesburg Yolu | SR 505'in kuzey terminali | |
Georgetown | 34.48 | 55.49 | SR 221 güney (Batı Grant Caddesi) – Higginsport | SR 221 kuzey terminali | |
hoş ilçe | 36.52 | 58.77 | ABD 68 kuzey - Mt. orab | ABD 68 eşzamanlılık Batı ucu | |
37.54 | 60.41 | ABD 68 güney – Ripley | ABD 68 eşzamanlılık Doğu ucu | ||
Russellville | 41.54 | 66.85 | ABD 62 (Columbus Caddesi) | ||
Byrd İlçe | 47.17- 47.21 |
75.91- 75.98 |
SR 353 batı / SR 763 güney | SR 353 doğu terminali / SR 763 kuzey terminali | |
Adams | Özgürlük Kasabası | 53.51 | 86.12 | SR 136 – Kiraz Çatalı , Manchester | |
Batı Birliği | 57.05 | 91.81 | SR 41 güney (Manchester Caddesi) / Ceviz Caddesi – Bentonville , Aberdeen | SR 41 eşzamanlılık Batı ucu | |
57.27 | 92.17 | SR 247 kuzey (Sokak Arası) | SR 241 eşzamanlılığının batı ucu | ||
57.42 | 92.41 | SR 247 güney (2. Cadde) | SR 241 eşzamanlılığının doğu ucu | ||
57.83 | 93.07 | SR 41 kuzey (Ana Cadde) / Wilson Drive – Peebles | SR 41 eşzamanlılık Doğu ucu | ||
Tiffin Kasabası | 63.32 | 101.90 | SR 348 doğu | SR 348 Batı terminali | |
Scioto | Nil Kasabası | 85.79 | 138.07 | ABD 52 – Roma , Portsmouth | |
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil
|
Referanslar
Dış bağlantılar
Rota haritası :
KML dosyası ( düzenle • yardım )
|