Eyaletler Arası 155 (Missouri–Tennessee) - Interstate 155 (Missouri–Tennessee)
eyaletler arası 155 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rota bilgisi | |||||||||
I-55'in yardımcı rotası | |||||||||
Uzunluk | 26,7 mil (43,0 km) | ||||||||
mevcut | 1964 (1980)–mevcut | ||||||||
Önemli kavşaklar | |||||||||
Batı ucu | I-55 / US 61 / US 412 , Hayti, MO yakınlarında | ||||||||
Doğu ucu | US 51 / US 412 , Dyersburg, TN'de | ||||||||
Konum | |||||||||
Devletler | Missouri , Tennessee | ||||||||
ilçeler |
MO: PEMISCOT TN: Dyer |
||||||||
Otoyol sistemi | |||||||||
|
Interstate 155 ( I-155 ) uzak güneydoğu Missouri'de başlayan bir doğu-batı mahmuzdur . Batı terminali Hayti, Missouri'nin güneyinde , Interstate 55'te , 17A'dan (Interstate 55 kuzeye doğru) ve 17B çıkışından (Interstate 55 güneye) çıkıyor. Rota doğuya doğru ilerler ve Caruthersville, Missouri'den Caruthersville Köprüsü üzerindeki Mississippi Nehri'ni geçerek Dyersburg, Tennessee ile bağlantı kurar . Interstate 155 , US 412'nin güneye Jackson, Tennessee'ye doğru rotasını sürdürdüğü US 51'de sona ermeden önce doğuya devam ediyor . Missouri ve Tennessee'yi doğrudan birbirine bağlayan tek yoldur .
US 412 , I-155'in tüm uzunluğu ile örtüşmektedir .
Tarih
Şu anda I-155 olan otoyol, 1960'ların başında Dyersburg'dan güneydoğu Jackson, Tennessee'ye kadar devam edecek olan daha uzun kontrollü erişimli bir otoyolun parçası olarak planlandı ; benzer bir rota, 1990'larda dört şeritli bir otoyol (ana kavşakların çoğunda kavşaklar ile) olarak inşa edildi ve ABD 412'nin bir parçası olarak imzalandı.
Caruthersville köprüsündeki çalışmalar Mart 1969'da başladı ve 1 Aralık 1976'da tamamlandı. I-155'in Tennessee'deki son bölümü Kasım 1979'da tamamlandı.
Gelecek
I-69'un önerilen uzantısının Dyersburg'un kuzeybatısındaki I-155 ile kesişmesi ve bu noktanın doğusunda kalan I-155'in yerini alması ve I-155'in uzunluğunu yaklaşık 8 mil (13 km) azaltması planlanıyor.
Çıkış listesi
Durum | ilçe | Konum | mi | km | çıkış | Hedefler | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Missouri | Pemiskot | | 0.000 | 0.000 | ABD 412 batı | Batıya giden çıkış ve doğuya giden giriş; batı terminali; I-55 çıkış 17B; yonca yaprağı değişimi . | |
| 0.149- 0.206 |
0.240– 0.332 |
1 | I-55 / ABD 61 – Memphis , St. Louis | 1A (güney) ve 1B (kuzey) çıkışları olarak imzalanmıştır; I-55 çıkış 17A; yonca yaprağı değişimi. | ||
| 4.346 | 6.994 | 4 | Güzergah D / Güzergah U – Caruthersville | |||
Caruthersville | 6.769 | 10.894 | 6 | Route 84 / Route Y – Caruthersville | |||
Mississippi Nehri | 10.723 0.0 |
17.257 0.0 |
Caruthersville Köprüsü | ||||
Tennessee | boyacı | | 2.3 | 3.7 | 2 | SR 181 ( Büyük Nehir Yolu ) | |
| 7.4 | 11.9 | 7 | SR 182 (Lenox Yolu) | |||
Dyersburg | I-69 güney – Memphis | Önerilen I-69 güney; I-155'in Gelecekteki Doğu Terminali | |||||
13.0 | 20.9 | 13 | SR 78 – Dyersburg , Tiptonville | ||||
15.9 | 25.6 | 15 | ABD 51 güney / ABD 412 doğu – Dyersburg , Jackson | ||||
ABD 51 kuzey - Union City | Devamı geçmiş değişimi; doğu terminali | ||||||
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil
|
Referanslar
Dış bağlantılar
Rota haritası :
KML dosyası ( düzenle • yardım )
|