Charters Towers seçim bölgesi - Electoral district of Charters Towers
Charters Towers Queensland — Yasama Meclisi | |
---|---|
Durum | Queensland |
Geçerli tarihler | 1888–1960; 1992–2009 |
adaş | Charter Kuleleri |
Charters Towers bir oldu seçim bölgesi arasında Yasama Meclisi Avustralya eyaletinde Queensland . En son 1991'de yeniden dağıtımın bir parçası olarak yaratılan ve 2008'e kadar süren üç enkarnasyonu oldu.
Charters Towers'ın en son enkarnasyonu, büyük ölçüde kaldırılmış Flinders'ın yerini almak üzere 1992'de oluşturuldu . Seçmenler , kuzeyde Etheridge Shire'dan güneyde Jericho Shire'a kadar Queensland'in merkezinde geniş bir alanı kapsıyordu . Kendisiyle aynı adı taşıyan kent dışında, Charters Towers , bölünme içinde diğer önemli yerler dahil Georgetown , Hughenden , Richmond , Moranbah , Clermont , Tieri , Alpha , Aramac ve Muttaburra . Şimdi Ulusal olan yerde bulunuyordu.bu parti ve halefi Liberal Ulusal Parti tarafından bir dönem hariç herkes tarafından tutuldu . Koltuk düştü Çalışma 2001'de heyelan sırasında, ancak 2004 yılında muhafazakar yollardan geri döndürüldü.
2008 yılında, Charters Towers, Queensland Seçim Komisyonu tarafından üstlenilen bir yeniden dağıtım sonucunda - 2009 eyalet seçimlerinde geçerli olmak üzere - kaldırıldı . Eski toprakları ve seçmenleri Burdekin , Gregory , Mount Isa ve yeni Dalrymple bölgesi arasında bölündü . Koltuğun son üyesi Shane Knuth , Dalrymple'a transfer oldu.
Aynı bölgede bulunan Charters Towers adlı daha eski bir bölge, 1888'den 1960'a kadar vardı - ilk olarak çift üyeli bir seçmen ve 1912'den tek üyeli bir seçmen olarak. Onun en önemli temsilcisi Anderson Dawson ait İşçi Partisi , Queensland Premier Aralık 1899 yılında altı gün ve dünyanın ilk parlamento lideri sosyalist hükümeti.
Charters Towers Üyeleri
İlk enkarnasyon (1888–1912, 2 üye) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Üye | Parti | dönem | Üye | Parti | dönem | ||
Robert Sayers | hizalanmamış | 1888–1893 | Sir Arthur Rutledge | bakanlıkçı | 1888–1893 | ||
Anderson Dawson | Emek | 1893–1901 | John Dunsford | Emek | 1893–1905 | ||
John Burrows | Emek | 1901–1907 | |||||
William Paull | Muhalefet | 1905–1908 | |||||
Joe Millican | Muhalefet | 1907–1908 | |||||
Vernon Winstanley | Emek | 1908–1912 | John Mullan | Emek | 1908–1912 |
İkinci enkarnasyon (1912–1960, 1 üye) | |||
---|---|---|---|
Üye | Parti | dönem | |
Robert Wynn Williams | bakanlıkçı | 1912–1915 | |
William Wellington | Emek | 1915–1939 | |
Arthur Jones | Emek | 1939–1957 | |
Queensland İşçi | 1957–1960 |
Üçüncü enkarnasyon (1992-2009, 1 üye) | |||
---|---|---|---|
Üye | Parti | dönem | |
Rob Mitchell | Ulusal | 1992-2001 | |
Christine Scott | Emek | 2001–2004 | |
Shane Knuth | Ulusal | 2004–2008 | |
Liberal Ulusal | 2008–2009 |
Seçim sonuçları
Ayrıca bakınız
- Queensland'in seçim bölgeleri
- Queensland Yasama Meclisi üyeleri yıllara göre
- Kategori:Queensland Yasama Meclisinin isimlerine göre üyeleri
Referanslar
Dış bağlantılar