Edmonton Belediye Meclisi - Edmonton City Council
Edmonton Belediye Meclisi | |
---|---|
Tip | |
Tip |
arasında Edmonton
|
Dönem sınırları |
4 yıl |
Tarih | |
Kurulan | 8 Ekim 1904 |
(Şehir) 10 Şubat 1892 (Kasaba)
Yeni oturum başladı |
Ekim 2017 |
Liderlik | |
Yapı | |
Koltuklar | 13 (12 Meclis Üyesi+Belediye Başkanı) |
Komiteler | Kurullar, Komisyonlar ve Komiteler |
seçimler | |
FPTP | |
son seçim |
16 Ekim 2017 |
sonraki seçim |
18 Ekim 2021 |
Buluşma yeri | |
Edmonton Belediye Binası | |
İnternet sitesi | |
www |
Edmonton Kent Konseyi City of yönetim organıdır Edmonton , Alberta , Kanada.
Edmonton'da şu anda bir belediye başkanı ve 12 belediye meclis üyesi bulunuyor. Seçimler dört yılda bir yapılır. En sonuncusu 2017'de yapıldı ve bir sonraki 2021'de yapıldı. Belediye başkanı, Post the Post çoğulcu oylama sistemi aracılığıyla tüm şehir genelinde seçilir . Konsey üyeleri , İlk Geçmiş Post çoğul oylama sistemi aracılığıyla, şehrin bir bölümü olan koğuş başına bir tane seçilir .
22 Temmuz 2009'da, Belediye Meclisi, altı koğuştan oluşan seçim sistemini 12 koğuş sistemine dönüştürmek için oy kullandı; her biri tek bir meclis üyesi tarafından temsil edilir. Değişiklikler 2010 seçimlerinde yürürlüğe girdi . 2010 seçimlerinde Edmonton, her biri bir meclis üyesi seçen 12 koğuşa ayrıldı. Bu sistem 1980'de kabul edilmeden önce, şehir farklı zamanlarda meclis üyelerinin seçimi için çeşitli farklı seçim sistemleri kullandı: biri FPTP'yi kullanan, diğeri Blok Oylama sistemlerini kullanan iki farklı koğuş sistemi; Blok Oylama ile genel seçimler; ve Tek Aktarılabilir Oylama kullanılarak genel seçimler ( belediye başkanlarını seçmek için Alternatif Oylama kullanıldığında).
Mayıs 2019'da Edmonton'un Koğuş Sınır Komisyonu, şehrin mevcut coğrafi sınırlarını gözden geçirmeye başladı. Nihai rapor 25 Mayıs 2020'de teslim edildi. 7 Aralık 2020'de yeni coğrafi sınırları ve yeni Yerli koğuş adlarını içeren 19366 Yönetmeliği kabul edildi. Yerli koğuş isimleri Yerli Anaerkiller Komitesi tarafından belirlendi ve 2021 belediye seçim tarihi olan 18 Ekim 2021'de yürürlüğe girecek . Adlandırma komitesi olarak da adlandırılan Yerli Anaerkiller Komitesi, Métis ve Inuit temsilciliği ile birlikte anlaşma bölgelerinden 6 , 7 ve 8 toplulukları temsil eden 17 kadından oluşuyordu .
Mevcut üyelik
Kent Konseyi'nin mevcut üyeliği 2017 yılında seçilmiştir ve 2021 seçimlerine kadar görev yapacaktır .
- Don Iveson - Edmonton Belediye Başkanı
- Andrew Knack - Koğuş 1 (Batı Edmonton, Meadowlark, Jasper Place)
- Bev Esslinger - Koğuş 2 (Kuzeybatı Edmonton, Calder, Griesbach)
- Jon Dziadyk - Koğuş 3 (Castle Downs, Eaux Claires)
- Aaron Paquette - Koğuş 4 (Kuzeydoğu Edmonton, Manning, Clareview)
- Sarah Hamilton - Bölüm 5 (Callingwood Park, Riverview, Glastonbury)
- Scott McKeen - Koğuş 6 (Merkez Edmonton, Glenora)
- Tony Caterina - Koğuş 7 (East Edmonton, Beverly, Highlands, Norwood)
- Ben Henderson - Koğuş 8 (Strathcona, Altın Külçe)
- Tim Cartmell - Koğuş 9 (Güneybatı Edmonton, Riverbend, Whitemud)
- Michael Walters - Koğuş 10 (Güney Kapısı)
- Mike Nikel - Koğuş 11 (Mill Woods)
- Mohinder Banga - Koğuş 12 (Güneydoğu Edmonton, Mill Creek, Ellerslie)
Geçmiş Konseyler
2010'dan beri
2010 yılında Edmonton, on iki koğuşun her birinden bir meclis üyesinin seçildiği bir koğuş sistemini kabul etti. Belediye başkanı şehirden seçildi.
2010 yılında konsey üç yıl görev yapmak üzere seçildi. 2013 ve 2017 yıllarında dört yıl görev yapmak üzere seçildiler.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | koğuş 1 | koğuş 2 | koğuş 3 | koğuş 4 | koğuş 5 | koğuş 6 | koğuş 7 | koğuş 8 | koğuş 9 | koğuş 10 | koğuş 11 | koğuş 12 | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2017 | Don Iveson | Andrew Knack | Bev Esslinger | Jon Dziadyk | harun paquette | Sarah Hamilton | Scott McKeen | Tony Caterina | Ben Henderson | Tim Cartmell | Michael Walters | Mike Nikel | Mohinder Banga | |
2013 | Dave Loken | Ed Gibbons | Michael Oshry | Bryan Anderson |
Amarjeet Sohi (2013–15) Mohinder Banga (2015) |
|||||||||
2010 | Stephen Mandel | Linda Sloan | Kim Krushell | Karen Leibovici | Jane Batty | Don Iveson | Kerry Diotte | Amarjeet Sohi |
1980'den 2010'a kadar
1980'de Edmonton, altı koğuşun her birinden iki meclis üyesinin (1995'e kadar belediye meclisi üyesi) seçildiği bir koğuş sistemini benimsedi. Bu koğuşlar önceki dört koğuş sisteminden daha organikti.
Belediye başkanı genel olarak seçildi. Seçilenler üç yıl görev yaptı.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | koğuş 1 | koğuş 2 | koğuş 3 | koğuş 4 | koğuş 5 | koğuş 6 | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2007 | Stephen Mandel | Karen Leibovici , Linda Sloan | Ron Hayter , Kim Krushell | Tony Caterina , Ed Gibbons | Jane Batty , Ben Henderson | Bryan Anderson , Don Iveson | Amarjeet Sohi , Dave Thiele | |
2004 | Karen Leibovici, Linda Sloan | Ron Hayter, Kim Krushell | Ed Gibbons, Janice Melnychuk | Jane Batty, Michael Phair | Bryan Anderson, Mike Nikel | Terry Cavanagh , Dave Thiele | ||
2001 | Bill Smith | Karen Leibovici, Stephen Mandel | Allan Bolstad, Ron Hayter | Ed Gibbons, Janice Melnychuk | Jane Batty, Michael Phair | Bryan Anderson, Larry Langley | Terry Cavanagh, Dave Thiele | |
1998 | Leroy Chahley, Wendy Kinsella | Allan Bolstad, Rose Rosenberger | Brian Mason , Robert Noce | Michael Phair, Jim Taylor | Bryan Anderson, Larry Langley | Terry Cavanagh, Dave Thiele | ||
1995 | Leroy Chahley, Wendy Kinsella | Allan Bolstad, Rose Rosenberger | Brian Mason, Robert Noce | Michael Phair, Jim Taylor | Larry Langley, Brent Maitson | Terry Cavanagh, Dick Mather | ||
1992 | Jan Reimer | Bruce Campbell , Leroy Chahley | Allan Bolstad, Ron Hayter | Judy Bethel , Brian Mason | Michael Phair, Tooker Gomberg | Patricia MacKenzie, Lillian Staroszik | Terry Cavanagh, Sheila McKay | |
1989 | Bruce Campbell, Helen Paull | Catherine Chichak , Ron Hayter | Judy Bethel, Brian Mason | Mel Bağlayıcı, Lance Beyaz | Patricia MacKenzie, Lillian Staroszik | Ken Kozak, Sheila McKay | ||
1986 | Laurence Dekoru | Bruce Campbell, Helen Paull | Ron Hayter, Jan Reimer | Judy Bethel, Julian Kinisky | Mel Bağlayıcı, Lance Beyaz | Patricia MacKenzie, Lillian Staroszik | Terry Cavanagh, Ken Kozak | |
1983 | Olivia Butti, G. Lyall Roper | Ron Hayter, Jan Reimer | Ed Ewasiuk , Julian Kinisky | Ed Leger, Lance Beyaz | Lillian Staroszik, Percy Wickman | Terry Cavanagh, Bettie Hewes | ||
1980 | Cec Purves | Olivia Butti, Kenneth Newman | Ron Hayter, Jan Reimer | Haziran Cavanagh, Ed Ewasiuk | Paul Norris, Gerry Wright | Lois Campbell, Percy Wickman | Bettie Hewes, Ed Leger |
1971'den 1980'e kadar
1971'de Edmonton, dört koğuşun her birinden üç ihtiyarın seçileceği bir koğuş sistemini benimsedi. Her koğuş şehrin kuzey-güney dilimiydi, bu yüzden her biri nehrin her iki yakasındaki bölgeleri içeriyordu.
Yine de belediye başkanı ve meclis üyeleri üç yıl görev yapacaktı.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | koğuş 1 | koğuş 2 | koğuş 3 | koğuş 4 | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|
1977 | Cec Purves | Lois Campbell, Kenneth Newman, Paul Norris | Olivia Butti, Gene Dub, Percy Wickman | Ron Hayter , Edward Kennedy, Ed Leger | William Chmiliar, Bettie Hewes , Buck Olsen | |
1974 | William Havrelak | Robert Matheson, Kenneth Newman, Ches Tanner | Olivia Butti, Laurence Decore , David Leadbeater | Ron Hayter, Edward Kennedy, Ed Leger | Terry Cavanagh , Bettie Hewes, Buck Olsen | |
1971 | Ivor Dent | Dudley Menzies , Kenneth Newman, Ches Tanner | Alex Nadas, Cec Purves, David Ward | Ron Hayter, Ed Leger, William McLean | Terry Cavanagh, Una Evans, Buck Olsen |
1968
1968 Edmonton şehir seçimi, öncekinden ve sonrakinden farklıydı. 1966 seçimlerinde olduğu gibi, belediye başkanı ve tüm belediye meclis üyeleri seçim için hazırdı, meclis üyeleri genel olarak Blok Oylama yoluyla seçildi. Ancak 1968'den farklı olarak üç yıl hizmet edeceklerdi.
1968'de Alberta'nın mevzuatı, eyaletin tüm belediyelerinde her üç yılda bir seçim yapılmasını gerektirecek şekilde değiştirildi.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | ihtiyar | Notlar |
---|---|---|---|
1968 | Ivor Dent | James Bateman, Neil Crawford, Una Evans, Julia Kiniski , Ed Leger, Kathleen McCallum, Kenneth Newman, Terry Nugent , Cec Purves , Ches Tanner, David Ward , Morris Weinlos |
1964'ten 1966'ya kadar
1964'te iki yeni aldermanik pozisyonu eklendi ve toplamı on ikiye çıkardı. Ayrıca Edmonton, şehir yetkilileri için şartlarını sıraya koymadı; bu, tüm konsey koltuklarının iki yılda bir yapılan her seçimde seçime gireceği anlamına geliyordu. Buna hazırlık olarak, 1964'te belediye başkanı ve yeniden seçilmek üzere olan tüm ihtiyarlık makamları bir yıllık dönemler için seçildiler. Tüm belediye meclisi üyeleri, blok oylama yoluyla genel olarak seçilmeye devam etti .
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | ihtiyar | Notlar |
---|---|---|---|
1966 | Vincent M. Dantzer | James Bateman, John Leslie Bodie, Neil Crawford, Ivor Dent , Reginald Easton, Frank Edwards, Una Evans, Julia Kiniski , Ed Leger, Angus McGugan, Cec Purves , Morris Weinlos | |
1964 | William Havrelak | John Leslie Bodie, Vincent M. Dantzer, [vor Dent, Frank Edwards, Julia Kiniski, Robert Franklin Lambert, Ed Leger, Kathleen McCallum, Angus McGugan, Kenneth Newman, Morris Weinlos, Ethel Wilson |
1948'den 1963'e kadar
1948'de, belediye başkanı iki yıllık bir dönem için seçilmeye başlandı, yıllık seçimler hala her yıl blok oylama yoluyla konseyin yarısını seçmek için kullanılıyordu. Konsey, 1963'te seçime hazır olan koltukların sadece bir yıllığına doldurulduğu 1963'e kadar (1964'teki tüm koltukların her seçimde seçim için hazır olacağı değişikliğe hazırlanmak için) iki yıllık dönemler için genel olarak seçilmeye devam etti.
1912'den 1960'a kadar, güneylilere koltuk garantisi verildi. Güney tarafı için garantili temsil, 1960 referandumundan sonra iptal edildi. (Fakat 1971'de nehrin tamamen güneyindeki koğuşların getirilmesiyle, güney tarafı temsili yeniden kuruldu.)
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | Kuzey kesim | Güney tarafı | Notlar |
---|---|---|---|---|
1963 | William Havrelak | John Leslie Bodie, Ivor Dent, Julia Kiniski, Ed Leger, Gordon McClary, McKim Ross | ||
1962 | Vincent M. Dantzer , Frederick John Mitchell , Morris Weinlos, Ethel Wilson | George Prudham | ||
1961 | Elmer Ernest Roper | John Leslie Bodie, Gordon McClary | Angus McGugan, Stanley Milner , McKim Ross | |
1960 | Milton Ezra Lazerte, Frederick John Mitchell, Morris Weinlos, Ethel Wilson | George Prudham | ||
1959 | Elmer Ernest Roper | Ed Leger, Gordon McClary, McKim Ross | William Henning, Angus McGugan | |
1958 | Donald Bowen, Laurette Douglas, William Henning, Frederick John Mitchell, Ethel Wilson | George Prudham | ||
1957 | William Havrelak | William Connelly, Reginald Easton, JF Falconer | Hu Harries , Cliffard Roy | |
1956 | Donald Bowen, Laurette Douglas, Frederick John Mithcell, Ethel Wilson | Giffard Ana | ||
1955 | William Havrelak | William Connelly, James Falconer , Abe Miller | Hu Harries, Cliffard Roy | |
1954 | Edwin Clarke, Laurette Douglas, Frederick John Mitchell, Ethel Wilson | Giffard Ana | ||
1953 | William Havrelak | Rupert Clare, Abe Miller, Charles Simmonds | Hu Harries, Cliffard Roy, Harold Tanner | |
1952 | Edwin Clarke, Richmond Francis Hanna , Frederick John Mitchell, Ethel Wilson | James MacDonald | ||
1951 | William Havrelak | Rupert Clare, Violet Field, Al Larson, Abe Miller | Harold Tanner | |
1950 | Athelstan Bissett, Edwin Clarke, Richmond Francis Hanna, Frederick John Mitchell | Duncan Innes | ||
1949 | Sidney Parsons | Rupert Clare, Edwin Clarke, Francis Ford, Kenneth Lawson | William Hawrelak, Harold Tanner | |
1948 | Sidney Bowcott , Richmond Francis Hanna, Frederick John Mithcell, Sidney Parsons | Athelstan Bissett | ||
1947 | Harry Dean Ainlay | Francis Ford, Charles Gariepy , George Gleave | James McCrie Douglas , Harold Tanner |
1928'den 1947'ye kadar
Bu dönemde, 1927'deki bir referandumun ardından şehir, meclis üyelerini genel olarak (şehir çapında bir bölgede) seçmek için blok oy kullanmaya geri döndü . Aldermen iki yıllık dönemler için kademeli olarak seçilmeye devam etti, ancak belediye başkanı bir yıllık bir dönem için seçildi.
Kuzey Saskatchewan Nehri'nin güney tarafı için hala garantili asgari temsil vardı . Bu sayı zamanla arttı. 1936'ya kadar iki, daha sonra üç oldu.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | Kuzey kesim | Güney tarafı | Notlar |
---|---|---|---|---|
1946 | Harry Dean Ainlay | Sidney Bowcott , Frederick John Mitchell , James Harwood Ogilvie, Sidney Parsons | Athelstan Bissett, Harold Tanner | |
1945 | Harry Dean Ainlay | James McCrie Douglas , Charles Gariepy , John Gillies, John Munro | Ethel Browne | |
1944 | John Wesley Fry | Sidney Bowcott, Frederick John Mitchell, James Harwood Ogilvie, Sidney Parsons | Athelstan Bissett | |
1943 | John Wesley Fry | Harry Dean Ainlay, Charles Gariepy, RW Hamilton | James McCrie Douglas , Melvin Downey | |
1942 | John Wesley Fry | Sidney Bowcott, Frederick John Mitchell, James Harwood Ogilvie, Sidney Parsons | Athelstan Bissett | |
1941 | John Wesley Fry | Gwendolen Clarke, Charles Gariepy, Guy Patterson | Harry Dean Ainlay, James McCrie Douglas | |
1940 | John Wesley Fry | Sidney Bowcott, Charles Gariepy, Frederick John Mitchell, James Harwood Ogilvie, Sidney Parsons | Athelstan Bissett, Blair Paterson | |
1939 | John Wesley Fry | Edward Brown, Frederick Casselman , Daniel Kennedy Knott | George Campbell, Douglas Grout | |
1938 | John Wesley Fry | Hugh Macdonald (Vatandaşlar Komitesi), Mack McColl (Vatandaşlar Komitesi), James Harwood Ogilvie (Vatandaşlar Komitesi), Sidney Parsons (Vatandaşlar Komitesi) | Blair Paterson (Vatandaşlar Komitesi) | |
1937 | John Wesley Fry | Edward Brown (Vatandaşlar Komitesi), Frederick Casselman (Vatandaşlar Komitesi), Daniel Kennedy Knott (Vatandaşlar Komitesi) | George Campbell (Vatandaşlar Komitesi), Douglas Grout (Vatandaşlar Komitesi), Blair Paterson (Vatandaşlar Komitesi) | |
1936 | Joseph Clarke | Hugh Macdonald, John McCreath, James Harwood Ogilvie | Athelstan Bissett, John Wesley Fry | |
1935 | Joseph Clarke (Sivil Gençlik Derneği) | Walter Clevely (Sivil Gençlik Derneği), Elisha East (Sosyal Kredi), Guy Patterson (Sosyal Kredi) | Margaret Crang (İşçi), Charles Gould (Sosyal Kredi) | |
1934 | Joseph Clarke | James Doğu (İşçi), Dick Foote, John Wesley Fry, Hugh Macdonald, John McCreath | Athelstand Bissett | |
1933 | Daniel Kennedy Knott (İşçi) | Ralph Bellamy, James Findlay (İşçi) | Harry Dean Ainlay (İşçi), Margaret Crang (İşçi), Rice Sheppard (İşçi) | |
1932 | Daniel Kennedy Knott (İşçi) | James East (İşçi), John Wesley Fry , Charles Gibbs (İşçi), John McCreath, James Harwood Ogilvie | ||
1931 | Daniel Kennedy Düğüm | Herbert Baker , James Findlay | Harry Dean Ainlay , Arthur Gainer, Rice Sheppard | |
1930 | James McCrie Douglas | James Collisson , Charles Gibbs , Frederick Keillor, Donald Lake, Charles Gerald O'Connor | ||
1929 | James McCrie Douglas | Herbert Baker, Ralph Bellamy, Daniel Kennedy Knott | Arthur Gainer, Pirinç Sheppard | |
1928 | Ambrose Gömmek | James Collisson, Alfred Farmilo, James Findlay, Charles Gibbs | Frederick Keillor, Pirinç Sheppard |
1923'ten 1927'ye kadar
Bu dönemde, 1922'de başarılı bir referandumun ardından şehir , meclis üyelerini seçmek için bir orantılı temsil biçimi olan Tek Devredilebilir Oylamayı kullandı . Sonuç olarak, hiçbir parti seçim için tüm sandalyeleri alamadı. Başarılı adayın kazanmak için oyların çoğunluğuna sahip olması gerektiğinden emin olmak için belediye başkanlarını seçmek için Alternatif Oylama kullanıldı (ancak görev için yalnızca iki aday koşarsa veya bir aday ilk sayımda çoğunluğu elde ederse transfer gerçekleşmedi).
Güney tarafı hala en az iki meclis üyesinin temsilini garanti ediyordu. Belediye başkanı her yıl seçilmeye devam etti ve ihtiyarlar kademeli olarak iki yıllık dönemler için seçilmeye devam etti.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | Kuzey kesim | Güney tarafı | Notlar |
---|---|---|---|---|
1927 | Ambrose Gömmek | Ralph Bellamy, John Bowen , James Doğu (İşçi), AC Sloane | LSC Dineen (İşçilik) | |
1926 | Ambrose Gömmek | Herbert Baker, Alfred Farmilo (İşçi), Charles Gibbs (İşçi), Charles Robson | LSC Dineen (İşçi), George Hazlett | |
1925 | Kenneth Alexander Blatchford | James East (İşçi), Alfred Farmilo (İşçi), James Findlay (İşçi), Charles Robson, AC Sloane | James McCrie Douglas, Frederick Keillor | |
1924 | Kenneth Alexander Blatchford | Joseph Clarke (İşçi), James Collisson, Charles Gibbs (İşçi), Daniel Kennedy Knott (İşçi) | Will Werner | |
1923 | Kenneth Alexander Blatchford | Ambrose Bury , James McCrie Douglas , James East (İşçi), James Findlay (İşçi), William Rea | Joseph J. Duggan |
1912'den 1922'ye kadar
Nehrin güneyindeki Strathcona Şehri ile yapılan birleşme anlaşmasının bir parçası olarak, 1912'de konsey on üyeye genişledi ve güney tarafı için en az iki sandalye garantili temsili kabul etti. (Koğuşlar kurulmadı, ancak en az iki güneylinin seçilmesi gerekiyordu.) Belediye başkanı her yıl seçilmeye devam etti ve ihtiyarlar kademeli olarak iki yıllık dönemler için seçilmeye devam etti.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | Kuzey kesim | Güney tarafı | Notlar |
---|---|---|---|---|
1922 | David Milwyn Duggan'ın fotoğrafı. | Joseph Adair , Kenneth Alexander Blatchford, James Collisson , Daniel Kennedy Knott | Valentine Richards, Pirinç Sheppard | |
1921 | David Milwyn Duggan'ın fotoğrafı. | Kenneth Alexander Blatchford, Ambrose Bury, James East, Izena Ross, Charles Weaver | Thomas Malone , Bickerton Pratt | |
1920 | David Milwyn Duggan'ın fotoğrafı. | Joseph Adair, James Collisson, WC McArthur, Andrew McLennan | Samuel McCoppen, Valentine Richards | |
1919 | Joseph Clarke (İşçi) | Percy Abbott , James East (İşçi), JA Kinney (İşçi) | John Bowen , Rice Sheppard (İşçi) | |
1918 | Joseph Clarke | Charles Hepburn, Henri Martin, Samuel McCoppen (İşçi), Andrew McLennan | Charles Grant, John J. McKenzie (İşçi) | |
1917 | Harry Marshall Erskine Evans | Matthew Esdale, JA Kinney, Henri Martin, Samuel McCoppen, Charles Wilson | Orlando Bush , Warren Prevey | |
1916 | William Thomas Henry | Thomas Bellamy , JA Kinney, James Macfie MacDonald, William Martin, George Pheasey | Charles Grant | |
1915 | William Thomas Henry | James Macfie MacDonald, WC McArthur, Charles Wilson | Orlando Bush, Robert Blyth Douglas | |
1914 | William Thomas Henry | Hugh Calder , RN Frith, WC McArthur, Joseph Henri Picard , James Ramsey , Samuel Williamson | ||
1913 | William McNamara | Alexander Campbell, Joseph Clarke, Robert Blyth Douglas, Rice Sheppard | JA Kinney | |
Aralık 1912 | William Kısa | Joseph Driscoll , James Doğu, Gustave May , Harry Smith | Hugh Calder | |
Şubat 1912 | George S. Armstrong | Joseph Clarke, Henry Douglas , James Doğu, Charles Gowan , John Lundy , Gustave May, Herman McInnes | Hugh Calder, John Tipton , Thomas J. Walsh |
1904'ten 1911'e kadar
Edmonton, 1904'te bir şehir olarak kuruldu. Belediye meclisinin büyüklüğü, belediye başkanının yıllık olarak seçilmesi ve belediye meclisi üyelerinin kademeli olarak iki yıllık dönemler halinde seçilmesiyle, sekiz belediye meclisi üyesi artı belediye başkanı olarak belirlendi.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | ihtiyar | Notlar |
---|---|---|---|
1910 | George S. Armstrong | Charles Gowan , Thomas Grindley , John Lundy , Herman McInnes , James McKinley | |
1909 | Robert Lee | George S. Armstrong, James Hyndman , John H. Millar, James Kalıp | |
1908 | John Alexander McDougall | Andrew Agar , Daniel Fraser , Wilfrid Gariépy , John Lundy, Herman McInnes, James McKinley | |
1907 | John Alexander McDougall | George S. Armstrong, Thomas Bellamy , Robert Lee , Robert Manson , Herman McInnes | |
1906 | William Antrobus Griesbach | Cameron Anderson , Thomas Daly , Wilfrid Gariépy, Morton MacAuley , James Walker | |
1905 | Charles Mayıs | William Antrobus Griesbach, Robert Manson, Joseph Henri Picard , Samuel Smith | |
1904 | Kenneth W. MacKenzie | Thomas Bellamy, John Boyle , William Clark , Daniel Fraser, William Antrobus Griesbach, Charles May, Kenneth McLeod , Joseph Henri Picard |
Edmonton Belediye Meclisi
1898'den 1904'e kadar
Edmonton Belediye Meclisi yönetim organı olan Edmonton , Kuzeybatı Toprakları Edmonton bir şehir olarak dahil edildiğinde, 1892 den 1904 yılına kadar ve konsey oldu Edmonton Kent Konseyi . Tarihi boyunca bir belediye başkanı ve altı ihtiyarı içeriyordu.
Belediye başkanı, kasaba tarihi boyunca her yıl seçildi, ancak 1898'den başlayarak, her yıl yarısı seçilen iki yıllık dönemler için kademeli olarak seçildiler.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | ihtiyar | Notlar |
---|---|---|---|
1903 | William Kısa | Edmund Grierson , Charles May , Joseph Henri Picard | |
1902 | William Kısa | Arthur Cushing , Daniel Fraser , James Ross | |
1901 | William Kısa | Cornelius Gallagher , Henry Goodridge , Edmund Grierson, Phillip Heiminck | |
1900 | Kenneth W. MacKenzie | James Blowey , Henry Goodridge, William Thomas Henry , Joseph Morris | |
1899 | Kenneth W. MacKenzie | Alfred Brown, Henry Goodridge, Robert Lee , Colin Strang | |
1898 | William S. Edmiston | Alfred Brown, Alfred Jackson, Kenneth W. MacKenzie , Kenneth McLeod , Joseph Henri Picard, Richard Secord |
1892'den 1898'e kadar
Belediye başkanı ve meclis üyeleri, 1892'den 1898'e kadar her yıl seçilirdi.
Seçildiği Yıl | Belediye Başkanı | ihtiyar | Notlar |
---|---|---|---|
1897 | William S. Edmiston | Thomas Hourston , William Humberstone , Alfred Jackson, Kenneth McLeod , Joseph Henri Picard , James Ross | |
Aralık 1896 | John Alexander McDougall | Daniel Fraser , Cornelius Gallagher , Joseph Gariépy , Thomas Hourston , Alfred Jackson, Kenneth McLeod | |
Ocak 1896 | Herbert Charles Wilson | Thomas Bellamy , Isaac Cowie , William S. Edmiston, John Kelly , Matthew McCauley , Charles Sutter | |
1895 | Herbert Charles Wilson | Thomas Bellamy, John Cameron , William S. Edmiston, John Kelly, Joseph Henri Picard , Colin Strang | |
1894 | Matthew McCauley | Cornelius Gallagher, John Alexander McDougall, Joseph Henri Picard, James Ross, Colin Strang, Charles Sutter | |
1893 | Matthew McCauley | Cornelius Gallagher, James Goodridge , John Alexander McDougall, Kenneth McLeod, George Sanderson , Colin Strang | |
1892 | Matthew McCauley | John Cameron, Edward Carey , Philip Daly , Daniel Fraser , James Goodridge, Colin Strang |
Notlar
Dış bağlantılar
- Edmonton Şehri Resmi sitesi
- Edmonton Şehri Haritaları