2017–18 EuroCup Basketbol - 2017–18 EuroCup Basketball
7GÜN EuroCup 1 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mevsim | 2017–18 | ||||||||||||
Takımlar | 24 | ||||||||||||
Oynanan oyunlar | 184 | ||||||||||||
Nihai pozisyonlar | |||||||||||||
Şampiyonlar | Darüşşafaka (1. kez) | ||||||||||||
İkinciler | Lokomotiv Kuban | ||||||||||||
Yarı finalistler |
Bayern Münih Grissin Bon Reggio Emilia |
||||||||||||
Ödüller | |||||||||||||
MVP | Scottie Wilbekin | ||||||||||||
Final MVP'si | Scottie Wilbekin | ||||||||||||
Yılın Koçu | Saša Obradović | ||||||||||||
Yükselen yıldız | Džanan Musa | ||||||||||||
İstatistik liderleri | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kayıtlar | |||||||||||||
En büyük ev sahibi galibiyet |
Bayern Münih 93–57 Lietkabelis (18 Ekim 2017) |
||||||||||||
En büyük deplasman galibiyeti |
Fiat Torino 60–89 Darüşşafaka (1 Kasım 2017) |
||||||||||||
En yüksek puan |
Herbalife Gran Canaria 128–129 ASVEL (27 Aralık 2017) |
||||||||||||
Galibiyet serisi | 20 oyun Lokomotiv Kuban |
||||||||||||
Galibiyet serisi | 7 oyun Partizan NIS ratiopharm Ulm |
||||||||||||
En yüksek katılım | 8.878 Alba Berlin 86–68 RETAbet Bilbao Basket (27 Aralık 2017) |
||||||||||||
En düşük katılım | 377 Galatasaray Odeabank 92–97 Alba Berlin (6 Şubat 2018) |
||||||||||||
← 2016–17
2018–19 →
Tüm istatistikler 13 Nisan 2018 tarihi itibarıyla doğrudur.
1 Sponsorlu ad, 7DAYS'e atıfta bulunur .
|
2017-18 EuroCup Basketbol olarak da bilinen, 7DAYS EuroCup sponsorluk nedenlerle sezon 16. sezon oldu Euroleague 'ın ikincil düzey profesyonel kulüp basketbol turnuvası. Adının ULEB Kupası'ndan EuroCup'a dönüştürülmesinden bu yana onuncu sezon , 7DAYS başlık sponsorluğu adı altında ikinci sezon olacak .
2018 EuroCup Finalleri arasında oynandı Darüşşafaka ve Lokomotiv Kuban onların ilk Darüşşafaka tarafından ve won'dan EuroCup başlığı. Darüşşafaka, 2017–18 EuroCup Basketball'un galibi olarak 2018–19 EuroLeague sezonunda Avrupa'nın en üst düzeyine katılmaya hak kazandı .
Biçim değişiklikleri
2017-18 sezonu için EuroCup, dört normal sezon grubunda oynayan 24 takımın yer aldığı 2016-17 sezonunun ilk formatına geri döndü ve 16 takım, her biri dört takımdan oluşan dört gruptan oluşan İlk 16 aşamasına yükseldi. Sekiz takım, üç maçın en iyisi olan çeyrek finallere hak kazanacak ve bunu üç maçın en iyisi yarı finaller ve üç maçın en iyisi final izleyecek.
Takım tahsisi
2017-18 EuroCup Basketball'a 12 ülkeden toplam 24 takım katıldı.
Dağıtım
Aşağıdaki tablo varsayılan erişim listesini göstermektedir.
Bu tura giren takımlar | Önceki turdan ilerleyen takımlar | |
---|---|---|
Normal sezon (24 takım) |
|
|
İlk 16 (16 takım) |
|
|
Playofflar (8 takım) |
|
Takımlar
Parantez içindeki etiketler, her bir takımın başlangıç turunun yeri için nasıl kalifiye olduğunu gösterir:
- 1., 2., 3. vb .: Playoff'lardan sonra lig pozisyonu
- WC: Joker kart
Normal mevsim | |||
---|---|---|---|
Cedevita ( 2. ) | Herbalife Gran Canaria ( 7. ) | ratiopharm Ulm ( 3. ) | Darüşşafaka ( 4. ) |
Partizan NIS ( 3. ) | MoraBanc Andorra ( 8. ) | Bayern Münih ( 4. ) | Galatasaray Odeabank ( 6. ) |
Budućnost VOLI ( 4. ) | RETAbet Bilbao Basket ( 10. ) | Alba Berlin ( WC ) | Tofaş ( WC ) |
Zenit Saint Petersburg ( 3. ) | Levallois Metropolitans ( 3. ) | Dolomiti Energia Trento ( 2. ) | Lietkabelis ( 2. ) |
Lokomotiv Kuban ( 4. ) | ASVEL ( 4. ) | Grissin Bon Reggio Emilia ( 6. ) | Lietuvos rytas ( WC ) |
UNICS ( 5. ) | Limoges CSP ( WC ) | Fiat Torino ( WC ) | Hapoel Bank Yahav Kudüs ( 1 ) |
- Notlar
- ^
-
^ İspanya (ESP): MoraBanc Andora merkezli bir kulüp Andorra (Avrupa yarışmalar için hak değildir), ancak İspanya için rıhtımlara (İspanyolların doğru sayımı kazanmak herhangi katsayı noktalarının) biri aracılığıyla Avrupa yarışmalara katılmaktadır.
Tur ve çekiliş tarihleri
Yarışmanın programı aşağıdaki gibidir.
Evre | Yuvarlak | Çizim tarihi | İlk bacak | Ikinci ayak | Üçüncü bacak |
---|---|---|---|---|---|
Normal mevsim | 1. Tur | 6 Temmuz 2017 | 10-11 Ekim 2017 | ||
2. devre | 17–18 Ekim 2017 | ||||
3. Tur | 24–25 Ekim 2017 | ||||
4. Tur | 31 Ekim - 1 Kasım 2017 | ||||
5. Tur | 7-8 Kasım 2017 | ||||
6. Tur | 14–15 Kasım 2017 | ||||
7. Tur | 5-6 Aralık 2017 | ||||
8. Tur | 12–13 Aralık 2017 | ||||
9. Tur | 19–20 Aralık 2017 | ||||
Hafta 10 | 26–27 Aralık 2017 | ||||
En iyi 16 | 1. Tur | 2-3 Ocak 2018 | |||
2. devre | 9–10 Ocak 2018 | ||||
3. Tur | 16–17 Ocak 2018 | ||||
4. Tur | 24 Ocak 2018 | ||||
5. Tur | 30–31 Ocak 2018 | ||||
6. Tur | 6-7 Şubat 2018 | ||||
Playofflar | Çeyrek finaller | 6 Mart 2018 | 9 Mart 2018 | 14 Mart 2018 | |
Yarı finaller | 20 Mart 2018 | 23 Mart 2018 | 28 Mart 2018 | ||
Finaller | 10 Nisan 2018 | 13 Nisan 2018 | 16 Nisan 2018 |
Çizmek
Çekiliş 6 Temmuz 2017, 13:30 CEST , Barselona Mediapro Oditoryumu'nda yapıldı . Aynı ülkeden takımların birbirlerine karşı çekilememesi ile 24 takım altılı dört gruba çekildi. Adriyatik Ligi bu amaçla tek ülke olarak çalıştı. Çekiliş için takımlar, Kulüp Sıralamasına göre, üç yıllık bir süre boyunca Avrupa müsabakalarındaki performanslarına göre altı pota yerleştirildi ve o ligden herhangi bir kulübün çekilişte yer alabileceği olası en düşük pozisyon hesaplandı. her ligden en kötü performans gösteren takımın sonuçlarını ekleyerek.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
- Notlar
- ^ † Oynadıkları lig için minimum puanı uygulayan takımları belirtir.
Normal mevsim
Her grupta, takımlar birbirlerine karşı bir turnuva formatında oynadılar . Grubun birincileri, ikincisi, üçüncüsü ve dördüncü sırayı alan takımlar İlk 16'ya yükselirken, beşinci ve altıncı sıradaki takımlar elendi. Turlar 10–11 Ekim, 17–18 Ekim, 24–25 Ekim, 31 Ekim – 1 Kasım, 7–8 Kasım, 14–15 Kasım, 5–6 Aralık, 12–13 Aralık, 19–20 Aralık ve 26–27 Aralık 2017.
Grup A
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | DAC | UNK | CED | TOR | VE | LVM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Darüşşafaka | 10 | 8 | 2 | 805 | 716 | +89 | İlk 16'ya yüksel | - | 78–69 | 85–83 | 75–77 | 85–77 | 100–67 | |
2 | UNICS | 10 | 7 | 3 | 794 | 760 | +34 | 75–79 | - | 78–61 | 101–93 | 89–80 | 76–68 | ||
3 | Cedevita | 10 | 5 | 5 | 821 | 785 | +36 | 89–83 | 94–74 | - | 83–86 | 91–73 | 94–79 | ||
4 | Fiat Torino | 10 | 5 | 5 | 793 | 842 | 49 | 60–89 | 72–79 | 65–87 | - | 92–86 | 92–86 | ||
5 | MoraBanc Andorra | 10 | 3 | 7 | 784 | 810 | 26 | 68–69 | 68–76 | 78–71 | 83–77 | - | 79–61 | ||
6 | Levallois Metropolitans | 10 | 2 | 8 | 755 | 839 | −84 | 64–69 | 67–77 | 91–81 | 73–79 | 99–92 | - |
Grup B
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | DEFNE | GSO | REG | BUD | YALAN | JER | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern Münih | 10 | 9 | 1 | 881 | 749 | +132 | İlk 16'ya yüksel | - | 86–78 | 83–58 | 85–82 | 93–57 | 111–85 | |
2 | Galatasaray Odeabank | 10 | 5 | 5 | 795 | 770 | +25 | 69–86 | - | 82–72 | 82–61 | 73–78 | 87–68 | ||
3 | Grissin Bon Reggio Emilia | 10 | 5 | 5 | 739 | 747 | −8 | 90–82 | 74–71 | - | 77–71 | 82–85 | 61–63 | ||
4 | Budućnost VOLI | 10 | 5 | 5 | 776 | 776 | 0 | 60–76 | 87–78 | 82–74 | - | 76–62 | 92–75 | ||
5 | Lietkabelis | 10 | 4 | 6 | 761 | 812 | −51 | 87–88 | 77–84 | 75–82 | 86–79 | - | 86–72 | ||
6 | Hapoel Bank Yahav Kudüs | 10 | 2 | 8 | 767 | 865 | −98 | 83–91 | 81–91 | 66–79 | 81–86 | 93–81 | - |
C grubu
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | LOK | LRY | ALB | LIM | RBB | PAR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv Kuban | 10 | 10 | 0 | 851 | 710 | +141 | İlk 16'ya yüksel | - | 77–68 | 75–59 | 81–55 | 102–86 | 99–64 | |
2 | Lietuvos rytas | 10 | 6 | 4 | 855 | 796 | +59 | 85–93 | - | 94–73 | 92–76 | 83–93 | 93–75 | ||
3 | Alba Berlin | 10 | 6 | 4 | 847 | 812 | +35 | 84–89 | 93–86 | - | 78–84 | 86–68 | 111–85 | ||
4 | Limoges CSP | 10 | 5 | 5 | 787 | 804 | −17 | 61–63 | 69–71 | 65–73 | - | 86–74 | 92–83 | ||
5 | RETAbet Bilbao Basket | 10 | 2 | 8 | 821 | 899 | −78 | 69–91 | 79–96 | 86–94 | 91–98 | - | 92–96 | ||
6 | Partizan NIS | 10 | 1 | 9 | 811 | 951 | 140 | 83–93 | 80–91 | 80–96 | 98–101 | 67–83 | - |
D Grubu
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | ASV | TRE | ZEN | HGC | TOF | ULM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ASVEL | 10 | 7 | 3 | 856 | 814 | +42 | İlk 16'ya yüksel | - | 79–67 | 88–85 | 68–84 | 84–74 | 108–77 | |
2 | Dolomiti Energia Trento | 10 | 6 | 4 | 830 | 797 | +33 | 85–75 | - | 103–81 | 79–76 | 88–91 | 77–66 | ||
3 | Zenit Saint Petersburg | 10 | 6 | 4 | 862 | 864 | −2 | 89–92 | 81–70 | - | 90–85 | 84–82 | 90–78 | ||
4 | Herbalife Gran Canaria | 10 | 5 | 5 | 884 | 837 | +47 | 128–129 | 85–76 | 97–87 | - | 92–71 | 97–84 | ||
5 | Tofaş | 10 | 4 | 6 | 826 | 861 | −35 | 82–81 | 79–91 | 76–80 | 98–94 | - | 100–84 | ||
6 | ratiopharm Ulm | 10 | 2 | 8 | 830 | 915 | 85 | 84–94 | 84–94 | 93–95 | 97–87 | 83–73 | - |
En iyi 16
Her grupta, takımlar birbirlerine karşı bir turnuva formatında oynar . Grup birincileri ve ikincisi Playoff'lara yükselirken, üçüncü olan takımlar ve dördüncü sıradaki takımlar elendi. Turlar 2–3 Ocak, 9–10 Ocak, 16–17 Ocak, 23–24 Ocak, 30–31 Ocak ve 6–7 Şubat 2018 tarihlerindeydi.
Grup E
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | DAC | HGC | ALB | GSO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Darüşşafaka | 6 | 5 | 1 | 480 | 412 | +68 | İçin Advance çeyrek | - | 88–70 | 82–70 | 77–63 | |
2 | Herbalife Gran Canaria | 6 | 4 | 2 | 507 | 484 | +23 | 78–70 | - | 100–81 | 76–87 | ||
3 | Alba Berlin | 6 | 2 | 4 | 469 | 483 | −14 | 66–79 | 72–75 | - | 95–62 | ||
4 | Galatasaray Odeabank | 6 | 1 | 5 | 448 | 525 | −77 | 65–84 | 86–108 | 92–97 | - |
F Grubu
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | DEFNE | ZEN | TOR | LRY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern Münih | 6 | 5 | 1 | 526 | 480 | +46 | İçin Advance çeyrek | - | 95–78 | 107–81 | 81–68 | |
2 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 4 | 2 | 549 | 528 | +21 | 78–80 | - | 95–84 | 113–100 | ||
3 | Fiat Torino | 6 | 2 | 4 | 479 | 543 | 64 | 90–76 | 73–87 | - | 83–77 | ||
4 | Lietuvos rytas | 6 | 1 | 5 | 527 | 530 | −3 | 85–87 | 96–98 | 101–68 | - |
G Grubu
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | LOK | BUD | TRE | CED | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv Kuban | 6 | 6 | 0 | 470 | 392 | +78 | İçin Advance çeyrek | - | 77–66 | 97–69 | 69–64 | |
2 | Budućnost VOLI | 6 | 4 | 2 | 451 | 420 | +31 | 62–68 | - | 79–66 | 84–52 | ||
3 | Dolomiti Energia Trento | 6 | 2 | 4 | 452 | 481 | 29 | 71–74 | 105–106 | - | 83–72 | ||
4 | Cedevita | 6 | 0 | 6 | 400 | 480 | −80 | 60–85 | 75–78 | 77–81 | - |
H Grubu
Konum | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Vasıf | REG | UNK | ASV | LIM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grissin Bon Reggio Emilia | 6 | 4 | 2 | 444 | 414 | +30 | İçin Advance çeyrek | - | 76–75 | 75–68 | 87–54 | |
2 | UNICS | 6 | 4 | 2 | 447 | 437 | +10 | 69–71 | - | 88–84 | 88–78 | ||
3 | ASVEL | 6 | 3 | 3 | 461 | 424 | +37 | 68–64 | 77–83 | - | 92–78 | ||
4 | Limoges CSP | 6 | 1 | 5 | 417 | 494 | −77 | 80–71 | 66–69 | 61–87 | - |
Playofflar
Gelen playoff , birbirlerine zorunluluk karşı oynanan takımlar serisi kazanmak için iki maçı kazanmak. Bu nedenle, üç oyun oynanmadan önce bir takım iki oyun kazanırsa, kalan oyun atlanır. Üst 16'da bitiren takım, serinin birinci ve üçüncü (gerekirse) ayağını evinde oynayacaktır. Playofflar, İlk 16'daki dört grubun her birinin birincisi ve ikincisi olarak nitelendirilen sekiz takımı içerir .
Parantez
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Finaller | ||||||||||||||
Lokomotiv Kuban | 79 | 80 | ||||||||||||||
Herbalife Gran Canaria | 74 | 58 | ||||||||||||||
Lokomotiv Kuban | 82 | 79 | ||||||||||||||
Grissin Bon Reggio Emilia | 65 | 69 | ||||||||||||||
Grissin Bon Reggio Emilia | 75 | 77 | 105 | |||||||||||||
Zenit Saint Petersburg | 61 | 91 | 99 | |||||||||||||
Lokomotiv Kuban | 78 | 59 | ||||||||||||||
Darüşşafaka | 81 | 67 | ||||||||||||||
Darüşşafaka | 57 | 78 | ||||||||||||||
Budućnost VOLI | 54 | 71 | ||||||||||||||
Darüşşafaka | 76 | 87 | ||||||||||||||
Bayern Münih | 74 | 83 | ||||||||||||||
Bayern Münih | 83 | 73 | 91 | |||||||||||||
UNICS | 75 | 80 | 81 | |||||||||||||
Çeyrek finaller
İlk ayaklar 6 Mart'ta, ikinci ayaklar 9 Mart'ta ve gerekirse üçüncü ayaklar 14 Mart 2018'de oynandı.
Takım 1 | Dizi | Takım 2 | 1. maç | 2. maç | 3. maç |
---|---|---|---|---|---|
Darüşşafaka | 2–0 | Budućnost VOLI | 57–54 | 78–71 | |
Bayern Münih | 2–1 | UNICS | 83–75 | 73–80 | 91–81 |
Lokomotiv Kuban | 2–0 | Herbalife Gran Canaria | 79–74 | 80–58 | |
Grissin Bon Reggio Emilia | 2–1 | Zenit Saint Petersburg | 75–61 | 77–91 | 105–99 |
Yarı finaller
İlk etaplar 20 Mart'ta, ikinci ayaklar 23 Mart'ta, üçüncü ayaklar ise 28 Mart 2018'de oynandı.
Takım 1 | Dizi | Takım 2 | 1. maç | 2. maç | 3. maç |
---|---|---|---|---|---|
Darüşşafaka | 2–0 | Bayern Münih | 76–74 | 87–83 | |
Lokomotiv Kuban | 2–0 | Grissin Bon Reggio Emilia | 82–65 | 79–69 |
Finaller
İlk maç 10 Nisan'da, ikinci maç 13 Nisan'da, üçüncü maç ise gerekirse 16 Nisan 2018'de oynanacak.
Takım 1 | Dizi | Takım 2 | 1. maç | 2. maç | 3. maç |
---|---|---|---|---|---|
Lokomotiv Kuban | 0–2 | Darüşşafaka | 78–81 | 59–67 |
Katılımlar
Konum | Takım | Toplam | Yüksek | Düşük | Ortalama | Değişiklik |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Bank Yahav Kudüs | 38.785 | 8.403 | 7.169 | 7.757 | −% 9,7 |
2 | Alba Berlin | 62.050 | 8.878 | 6.322 | 7.756 | +% 14,5 |
3 | Lietuvos rytas | 48.529 | 8.593 | 4.031 | 6.066 | +% 13,2 |
4 | Bayern Münih | 60.075 | 6.239 | 4.327 | 5.461 | +% 0,5 |
5 | ASVEL | 42.711 | 5.560 | 4.932 | 5.339 | yok |
6 | Lokomotiv Kuban | 47.298 | 7.124 | 2.205 | 4.300 | −% 2,5 |
7 | RETAbet Bilbao Basket | 20.319 | 4375 | 3.711 | 4.064 | −% 24.9 |
8 | Herbalife Gran Canaria | 36.526 | 5.567 | 2.725 | 4.058 | +% 8.6 |
9 | Limoges CSP | 32.274 | 4.574 | 2.946 | 4.034 | yok |
10 | Zenit Saint Petersburg | 36.243 | 5.156 | 2.527 | 4.027 | +% 39,3 |
11 | Lietkabelis | 19.823 | 4.381 | 3.515 | 3.965 | +% 2,6 |
12 | UNICS | 33.286 | 5.644 | 2.856 | 3.698 | −1.0% 1 |
13 | ratiopharm Ulm | 15.947 | 3.699 | 2.501 | 3.189 | −% 22.4 |
14 | Tofaş | 15.830 | 3.457 | 2.879 | 3.166 | yok |
15 | Grissin Bon Reggio Emilia | 34.726 | 4.465 | 2.446 | 3.157 | yok |
16 | MoraBanc Andorra | 15.642 | 3.479 | 2.462 | 3.128 | yok |
17 | Budućnost VOLI | 25.794 | 4.202 | 2.135 | 2.866 | +% 28,8 |
18 | Fiat Torino | 20.993 | 3.901 | 1.850 | 2.624 | yok |
19 | Darüşşafaka | 26.098 | 4.750 | 1.258 | 2.610 | −% 44,2 1 |
20 | Partizan NIS | 9430 | 2.784 | 661 | 1.886 | yok |
21 | Dolomiti Energia Trento | 13.248 | 1.997 | 1.335 | 1.656 | yok |
22 | Levallois Metropolitans | 7,893 | 2.447 | 1.160 | 1.579 | yok |
23 | Galatasaray Odeabank | 9.863 | 4.889 | 377 | 1.233 | −% 74,3 1 |
24 | Cedevita | 9.362 | 1.580 | 895 | 1.170 | +% 16,3 |
Lig toplamı | 682.746 | 8.878 | 377 | 3.731 | −% 13,3 |
10 Nisan 2018 tarihinde oynanan oyunlarla güncellendi
Kaynak: EuroCup Basketbol
Notları:
1: 2016–17 sezon ortalaması EuroLeague oyunlarına uygulandı .
Ödüller
7DAYS EuroCup MVP
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Scottie Wilbekin | Darüşşafaka |
7DAYS EuroCup Finalleri MVP'si
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Scottie Wilbekin | Darüşşafaka |
Tüm - 7DAYS EuroCup Takımları
All – 7DAYS EuroCup Birinci Takım | All – 7DAYS EuroCup İkinci Takımı | Referans | ||
---|---|---|---|---|
oyuncu | Takım | oyuncu | Takım | |
Devin Booker | Bayern Münih | Ondřej Balvín | Herbalife Gran Canaria | |
Ryan Broekhoff | Lokomotiv Kuban | Nikola Ivanović | Budućnost VOLI | |
Quino Colom | UNICS | JaJuan Johnson | Darüşşafaka | |
Amedeo Della Valle | Grissin Bon Reggio Emilia | Dmitry Kulagin | Lokomotiv Kuban | |
Scottie Wilbekin | Darüşşafaka | Kyle Kuric | Zenit Saint Petersburg |
Yılın Koçu
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Saša Obradović | Lokomotiv Kuban |
Yükselen yıldız
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Džanan Musa | Cedevita |
Normal Sezon MVP'si
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Scottie Wilbekin | Darüşşafaka |
İlk 16 MVP
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Kyle Kuric | Zenit Saint Petersburg |
Çeyrek Final MVP'si
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Dmitry Kulagin | Lokomotiv Kuban |
Yarı Final MVP'si
oyuncu | Takım | Ref. |
---|---|---|
Scottie Wilbekin | Darüşşafaka |
Turun MVP'si
- Normal mevsim
Yuvarlak | oyuncu | Takım | PIR | Ref. |
---|---|---|---|---|
1 | Luke Sikma | Alba Berlin | 31 | |
2 | Rokas Giedraitis | Lietuvos rytas | 31 | |
Jalen Reynolds | Grissin Bon Reggio Emilia | |||
3 | Nigel Williams-Goss | Partizan NIS | 34 | |
4 | Peyton Siva | Alba Berlin | 31 | |
Trevor Lacey | Lokomotiv Kuban | |||
5 | Adas Juškevičius | Lietkabelis | 38 | |
6 | Chris Kramer | Lietuvos rytas | 38 | |
7 | John Roberson | ASVEL | 30 | |
8 | Danilo Barthel | Bayern Münih | 33 | |
9 | Boris Diaw | Levallois Metropolitans | 29 | |
10 | John Roberson (2) | ASVEL | 44 |
- En iyi 16
Yuvarlak | oyuncu | Takım | PIR | Ref. |
---|---|---|---|---|
1 | Dustin Hogue | Dolomiti Energia Trento | 40 | |
2 | Kyle Kuric | Zenit Saint Petersburg | 40 | |
3 | Devin Booker | Bayern Münih | 38 | |
4 | Martynas Echodas | Lietuvos rytas | 29 | |
5 | Danilo Barthel (2) | Bayern Münih | 42 | |
6 | Peyton Siva (2) | Alba Berlin | 26 |
- Çeyrek finaller
Oyun | oyuncu | Takım | PIR | Ref. |
---|---|---|---|---|
1 | Jalen Reynolds (2) | Grissin Bon Reggio Emilia | 29 | |
2 | Dmitry Kulagin | Lokomotiv Kuban | 34 | |
3 | Chris Wright | Grissin Bon Reggio Emilia | 34 |
- Yarı finaller
Oyun | oyuncu | Takım | PIR | Ref. |
---|---|---|---|---|
1 | Michael Eric | Darüşşafaka | 30 | |
2 | Scottie Wilbekin | Darüşşafaka | 44 |
- Finaller
Oyun | oyuncu | Takım | PIR | Ref. |
---|---|---|---|---|
1 | Cummings olacak | Darüşşafaka | 25 |