2014 Altı kırmızı Dünya Şampiyonası (genellikle tarz 2014 SangSom 6-kırmızı Dünya Şampiyonası sponsorluk ve pazarlama amacıyla) bir oldu altı kırmızı snooker 1 ve 6 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen turnuva Montien Riverside Otel içinde Bangkok , Tayland .
Mark Selby turnuvaya katılacaktı, ancak mide rahatsızlığı nedeniyle yerini Andrew Pagett aldı .
Mark Davis savunan şampiyondu, ancak son 16'da Kritsanut Lertsattayathorn'a karşı 2-6 yenildi .
Stephen Maguire , Ricky Walden'a karşı final 8-7'de kazandı .
Ödül parası
Bu yılki para ödülünün dökümü aşağıda gösterilmiştir:
- Kazanan: 2,500,000 baht
- İkinci: 1.000.000 baht
- Yarı finalistler: 500.000 baht
- Çeyrek finalistler: 250.000 baht
- Son 16: 125.000 baht
- Son 32: 62,500 baht
- Grup aşaması: 31,250 baht
- Toplam: 8,000,000 baht
Round-robin aşaması
Her gruptan en iyi dört oyuncu eleme aşamasına hak kazandı. Tüm maçlar 9 karenin en iyisiydi.
Grup A
|
-
Ben Yargıç 5 –2 Ratchayothin Yotharuck
-
Dominic Dale 5-3 Ken Doherty
-
Mark Davis 5-3 Ratchayothin Yotharuck
-
Ben Yargıç 5-1 Thor Chuan Leong
- Mark Davis 3–5 Ken Doherty
- Thor Chuan Leong 1-5 Ratchayothin Yotharuck
-
Ken Doherty 5-4 Ben Yargıç
-
Dominic Dale 5 –0 Ratchayothin Yotharuck
-
Mark Davis 5-1 Ben Hakim
-
Dominic Dale 5 –0 Thor Chuan Leong
-
Mark Davis 5 –0 Thor Chuan Leong
-
Dominic Dale 5 –0 Ben Yargıç
-
Ken Doherty 5 –1 Thor Chuan Leong
- Mark Davis 1-5 Dominic Dale
-
Ken Doherty 5 –1 Ratchayothin Yotharuck
|
Grup B
|
-
Hossein Vafaei 5 –1 Hung Chuang Ming
-
Michael White 5-4 Noppon Saengkham
-
Michael Holt 5 –2 Hung Chuang Ming
- Andrew Pagett 1-5 Noppon Saengkham
- Michael White 3–5 Hossein Vafaei
- Hung Chuang Ming 4–5 Noppon Saengkham
- Andrew Pagett 3–5 Michael Beyaz
-
Michael Holt 5-4 Noppon Saengkham
- Andrew Pagett 4-5 Hossein Vafaei
-
Michael Holt 5 –2 Michael Beyaz
-
Andrew Pagett 5 –0 Hung Chuang Ming
- Michael Holt 1-5 Hossein Vafaei
-
Michael Beyaz 5 –0 Hung Chuang Ming
- Andrew Pagett 4-5 Michael Holt
- Hossein Vafaei 3–5 Noppon Saengkham
|
C grubu
|
-
Mohsen Bukshaisha 5 –3 Ehsan Heidarinejad
-
Jimmy White 5 –3 Boonyarit Keattikun
-
Ryan 5. Gün –3 Ehsan Heidarinejad
-
Mohsen Bukshaisha 5 –4 Boonyarit Keattikun
-
Barry Hawkins 5 –2 Jimmy White
- Ehsan Heidarinejad 4– 5 Boonyarit Keattikun
-
Ryan 5. Gün –1 Jimmy White
- Barry Hawkins 2–5 Boonyarit Keattikun
-
Jimmy White 5 –3 Mohsen Bukshaisha
- Barry Hawkins 3–5 Ryan Günü
- Barry Hawkins 4-5 Ehsan Heidarinejad
-
Ryan 5. Gün –1 Mohsen Bukshaisha
- Jimmy White 2-5 Ehsan Heidarinejad
-
Barry Hawkins 5-4 Mohsen Bukshaisha
- Ryan 2. Gün - 5. Gün Boonyarit Keattikun
|
D Grubu
|
- Shivam Arora 0-5 Amir Sarkhosh
-
Shaun Murphy 5 –2 Shachar Ruberg
- Shivam Arora 3–5 Thepchaiya Un-Nooh
- Robert Milkins 3–5 Amir Sarkhosh
- Shaun Murphy 3–5 Thepchaiya Un-Nooh
- Amir Sarkhosh 2-5 Thepchaiya Un-Nooh
-
Shachar Ruberg 5 –4 Shivam Arora
-
Robert Milkins 5-3 Thepchaiya Un-Nooh
-
Shaun Murphy 5 –0 Shivam Arora
- Robert Milkins 4-5 Shachar Ruberg
-
Shaun Murphy 5 –2 Amir Sarkhosh
-
Robert Milkins 5 –1 Shivam Arora
- Shachar Ruberg 1-5 Thepchaiya Un-Nooh
-
Shaun Murphy 5-4 Robert Milkins
-
Shachar Ruberg 5-0 Amir Sarkhosh
|
Grup E
|
- Steven Donohoe 2-5 Kamal Chawla
- Alex Borg 4-5 James Wattana
-
Matthew Stevens 5 –2 Kamal Chawla
- Steven Donohoe 2-5 James Wattana
-
Ricky Walden 5 –1 Alex Borg
-
Alex Borg 5-3 Steven Donohoe
-
Matthew Stevens 5-1 James Wattana
- Ricky Walden 4-5 Kamal Chawla
-
Matthew Stevens 5 –0 Alex Borg
-
Ricky Walden 5 –2 James Wattana
-
Matthew Stevens 5 –0 Steven Donohoe
- Alex Borg 4-5 Kamal Chawla
-
Ricky Walden 5 –0 Steven Donohoe
- Kamal Chawla 3–5 James Wattana
-
Ricky Walden 5-1 Matthew Stevens
|
F Grubu
|
-
Adrian Ridley 5 –0 Chaouki Yousfi
-
Jamie Clarke 5-3 Kritsanut Lertsattayathorn
-
Mark Williams 5 –0 Chaouki Yousfi
- Adrian Ridley 1-5 Kritsanut Lertsattayathorn
-
John Higgins 5-4 Jamie Clarke
- John Higgins 3–5 Adrian Ridley
- Chaouki Yousfi 1-5 Kritsanut Lertsattayathorn
-
Mark Williams 5-3 Jamie Clarke
-
John Higgins 5 –2 Kritsanut Lertsattayathorn
-
Mark Williams 5 –2 Adrian Ridley
-
John Higgins 5 –2 Chaouki Yousfi
-
Mark Williams 5-3 Kritsanut Lertsattayathorn
-
Jamie Clarke 5 –2 Chaouki Yousfi
-
John Higgins 5-4 Mark Williams
-
Jamie Clarke 5-1 Adrian Ridley
|
G Grubu
|
-
Gareth Allen 5-4 Muhammed Asif
-
Stuart Bingham 5 –2 Graeme Dott
- Andreas Ploner 1-5 Dechawat Poomjaeng
-
Graeme Dott 5 –1 Muhammed Asif
-
Stuart Bingham 5-1 Andreas Ploner
- Muhammed Asif 2–5 Dechawat Poomjaeng
-
Andreas Ploner 5-3 Gareth Allen
-
Graeme Dott 5 –3 Dechawat Poomjaeng
-
Stuart Bingham 5-3 Gareth Allen
-
Graeme Dott 5 –1 Andreas Ploner
-
Stuart Bingham 5-4 Muhammed Asif
- Gareth Allen 2–5 Dechawat Poomjaeng
- Andreas Ploner 2-5 Muhammed Asif
-
Graeme Dott 5 –2 Gareth Allen
-
Stuart Bingham 5 –2 Dechawat Poomjaeng
|
H Grubu
|
-
Kacper Filipiak 5 –0 Ahmed Galal
-
Liang Wenbo 5 –1 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Joe Perry 5-3 Ahmed Galal
-
Kacper Filipiak 5 –2 Thanawat Thirapongpaiboon
- Stephen Maguire 3–5 Liang Wenbo
-
Stephen Maguire 5-1 Ahmed Galal
-
Liang Wenbo 5 –0 Kacper Filipiak
- Joe Perry 4–5 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Stephen Maguire 5 –0 Kacper Filipiak
-
Joe Perry 5-4 Liang Wenbo
- Ahmed Galal 3–5 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Joe Perry 5-1 Kacper Filipiak
-
Stephen Maguire 5 –1 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Liang Wenbo 5 –2 Ahmed Galal
-
Stephen Maguire 5 –0 Joe Perry
|
Eleme turu
Maksimum molalar
( Not: Bir maksimum kırılma altı kırmızı snooker 75 bulunmuştur)
Referanslar
Dış bağlantılar