2001 Avrupa Kros Şampiyonası - 2001 European Cross Country Championships
2001 Avrupa Kros Şampiyonası | |
---|---|
Organizatörler | EAA |
Baskı | 8 |
tarih | 9 Aralık |
Ana şehir | Thun , İsviçre |
yarışlar | 4 |
Mesafeler | 9.15 km - Erkekler 4,65 km - Kadınlar 6.15 km - Genç erkekler 3.15 km - Genç kadınlar |
8 Avrupa Kros Şampiyonası düzenlendi Thun içinde İsviçre 9 Aralık 2001 tarihinde Serhiy Lebid erkekler dalında yaptığı ikinci başlık aldı ve Yamna Belkacem kadın yarışı kazandı.
içindekiler
Sonuçlar
Erkekler bireysel 9.15km
Kon. | Koşucular | zaman |
---|---|---|
Serhiy Lebid | 27:52 | |
Kamiel Maase | 28:05 | |
Antonio David Jiménez | 28:10 | |
4. | Gabriele De Nard | 28:11 |
5. | Christian Belz | 28:12 |
6. | Sam Haughian | 28:12 |
7. | José Carlos Adán | 28:13 |
8. | Mustapha El Ahmadi | 28:13 |
9. | Claes Nyberg | 28:14 |
10. | Paulo Guerra | 28:15 |
11. | Augusto Gomes | 28:17 |
12. | José Manuel García | 28:18 |
Toplam 77 yarışmacı
Erkekler ekipleri
Kon. | Takım | makas |
---|---|---|
İspanya Antonio David Jiménez José Carlos Adán José Manuel García Alejandro Gómez |
40 | |
Fransa | 50 | |
Portekiz | 72 | |
4. | İtalya | 74 |
5. | Birleşik Krallık | 92 |
6. | Belçika | 135 |
7. | Hollanda | 143 |
8. | Rusya | 160 |
Toplam 12 takım
Kadınlar bireysel 4.65km
Kon. | Koşucular | zaman |
---|---|---|
Yamna Belkacem | 15:48 | |
Olga Romanova | 15:49 | |
Justyna Bąk | 15:51 | |
4. | Olivera Jevtić | 15:52 |
5. | Liz Yelling | 15:55 |
6. | Helena Sampaio | 15:55 |
7. | Ines Monteiro | 15:56 |
8. | Hayley Yelling | 15:58 |
9. | Anastasiya Zubova | 16:01 |
10. | Analídia Torre | 16:03 |
11. | Mihaela Botezan | 16:05 |
12. | Kathy Butler | 16:08 |
Toplam 84 yarışmacı
Kadınlar ekipleri
Kon. | Takım | makas |
---|---|---|
Portekiz Helena Sampaio Ines Monteiro Analídia Torre Ana Dias |
41 | |
Birleşik Krallık | 49 | |
Fransa | 66 | |
4. | Rusya | 71 |
5. | İrlanda | 116 |
6. | Romanya | 137 |
7. | ispanya | 138 |
8. | Macaristan | 140 |
Toplam 13 takım
Genç erkekler bireysel 6.15km
Kon. | Koşucular | zaman |
---|---|---|
Vasyl Matviychuk | 19:29 | |
Mo Farah | 19:38 | |
Stefano Scaini | 19:39 | |
4. | Mircea Bogdan | 19:39 |
5. | Cosmin Şuteu | 19:43 |
6. | Adam Bowden | 19:43 |
7. | Bruno Saramago | 19:44 |
8. | Jeremy Pierrat | 19:45 |
Toplam 90 yarışmacı
Genç erkekler ekipleri
Kon. | Takım | makas |
---|---|---|
Birleşik Krallık Mo Farah Adam Bowden Matthew Bowser Andrew Lemoncello |
54 | |
Portekiz | 67 | |
Fransa | 68 | |
4. | İtalya | 79 |
5. | ispanya | 98 |
6. | İrlanda | 118 |
7. | Belçika | 140 |
8. | Belarus | 147 |
Toplam 13 takım
Genç kadınlar bireysel 3.15km
Kon. | Koşucular | zaman |
---|---|---|
Elvan Abeylegesse | 10:35 | |
Tatyana Chulakh | 10:53 | |
Snezana Kostiç | 10:54 | |
4. | Inga Abitova | 11:02 |
5. | Charlotte Dale | 11:07 |
6. | Mieke Geens | 11:09 |
7. | Türkan Erişmiş | 11:11 |
8. | Elina Lindgren | 11:11 |
Toplam 84 yarışmacı
Genç kadın ekipleri
Kon. | Takım | makas |
---|---|---|
Rusya Tatyana Chulakh Inga Abitova Marina Ivanova Tatyana Petrova |
35 | |
Birleşik Krallık | 54 | |
Türkiye | 79 | |
4. | Finlandiya | 96 |
5. | Fransa | 115 |
6. | ispanya | 129 |
7. | Almanya | 147 |
8. | Romanya | 154 |
Toplam 15 takım
Referanslar
Dış bağlantılar
Koordinatlar : 46 ° 45'29 "K 7 ° 36'26" E / 46,75806 ° K 7,60722 ° D