2000 Afrika Uluslar Kupası Elemeleri - 2000 African Cup of Nations qualification
Şampiyonalar için Yeterlilik ( CAF ) |
---|
Bu sayfa işlemi ayrıntıları eleme için 2000 Afrika Uluslar Kupası .
ön tur
1. takım | Agg. | 2. takım | 1. bacak | 2. bacak |
---|---|---|---|---|
Libya | 1–6 | Cezayir | 1-3 | 0–3 |
Benin | 2-3 | Angola | 2-1 | 0-2 |
Mali | 3-0 | Yeşil Burun Adaları | 3-0 | 0-0 |
Çad | 1–1 ( bir ) | Kongo | 1–1 | 0-0 |
Ekvator Ginesi | 0-5 | Gabon | 0-2 | 0–3 |
Cibuti | 1-12 | Kenya | 0–3 | 1–9 |
Nijer | 2-3 | Liberya | 2-1 | 0-2 |
Svaziland | 2-3 | Madagaskar | 1-2 | 1–1 |
Lesoto | 2-4 | Mauritius | 1–1 | 1-3 |
Botsvana | 1-2 | Mozambik | 0-0 | 1-2 |
Namibya | 3-1 | Malawi | 2-1 | 1-0 |
Burundi | 2-0 | Tanzanya | 1-0 | 1-0 |
Sao Tome ve Principe | 0–6 | Gitmek | 0-4 | 0-2 |
Uganda | 5-0 | Ruanda | 5-0 | 0-0 |
Senegal | olmadan | Gambiya | - | - |
Sierra Leone | olmadan | Moritanya | - | - |
Eritre | olmadan | Etiyopya | - | - |
Angola | 2-0 | Benin |
---|---|---|
Akwa |
Yeşil Burun Adaları | 0-0 | Mali |
---|---|---|
Ekvator Ginesi | 0-2 | Gabon |
---|---|---|
Bounguedza 60 ' Nguema 65 ' |
Gabon | 3-0 | Ekvator Ginesi |
---|---|---|
Ogouérowo 34 ' Londo 52 ' Nguema 89 ' |
Kenya | 9–1 | Cibuti |
---|---|---|
Okoth 3 ' , 6 ' , 67 ' Sunguti 19 ' , 26 ' Oduor 30 ' , 85 ' Ambani 75 ' , 83 ' |
Dirieh Hamed 25 ' |
Not: Her iki oyun da Kenya'da oynandı.
Liberya | 2-0 | Nijer |
---|---|---|
Wreh 30 ' Zizi Roberts 45 ' |
Svaziland | 1-2 | Madagaskar |
---|---|---|
Mfanzile Dlamini 28 ' |
Rasoanaivo 22 ' Mosa 65 ' |
Madagaskar | 1–1 | Svaziland |
---|---|---|
Menakely 15 ' | Siza Dlamini 49 ' |
Malawi | 0-1 | Namibya |
---|---|---|
mide bulantısı 15 ' |
Burundi | 1-0 | Tanzanya |
---|---|---|
Mbuyi 55 ' |
Sao Tome ve Principe | 0-4 | Gitmek |
---|---|---|
Noutsoudje 9 ' ( kalem. ) , 19 ' Goumai Yedibahoma 77 ' |
(tarafsız saha)
Gitmek | 2-0 | Sao Tome ve Principe |
---|---|---|
Noutsoudje 4 ' Adjamgba 71 ' |
Uganda | 5-0 | Ruanda |
---|---|---|
Musisi 1 ' , 43 ' , 47 ' Obwinyi 42 ' Joseph Mutyaba 83 ' |
Gambiya çekildi, Senegal otomatik olarak ilerledi.
Sierra Leone | olmadan | Moritanya |
---|---|---|
Moritanya çekildi, Sierra Leone otomatik olarak ilerledi.
Etiyopya Eritre-Etiyopya Savaşı nedeniyle çekildi , Eritre otomatik olarak ilerledi.
Grup turu
Grup turu 2 Ekim 1998 ve 20 Haziran 1999 arasında gerçekleşti.
Grup 1
Gana, 15 Mart 1999 itibariyle ev sahibi olarak nitelendirildi ve sonuçları iptal edildi. Eritre Playoff'a katılma hakkı kazandı.
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamerun | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 10 |
Eritre | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 4 |
Mozambik | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 9 | -5 | 3 |
Gana (H) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
(H) Verilen barındırma hakları
Gana | 5-0 İptal edildi |
Eritre |
---|---|---|
Ahinful 5 ' Preko 27 ' , 56 ' , 84 ' Ofori-Quaye 68 ' |
2. Grup
Sierra Leone, Sierra Leone İç Savaşı nedeniyle 22 Mart 1999'da çekildi , sonuçları iptal edildi.
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fas | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 4 | +2 | 8 |
Gitmek | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 4 |
Gine | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 5 | -2 | 4 |
Sierra Leone (K) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
(W) Geri çekildi
Fas | 3-0 İptal edildi |
Sierra Leone |
---|---|---|
Chippo 22 ' Bassir 42 ' Camacho 82 ' |
Grup 3
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fildişi Sahili | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 2 | +5 | 11 |
Kongo | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | +1 | 10 |
Mali | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 3 | +2 | 9 |
Namibya | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 10 | -8 | 2 |
Mali | 0-1 | Fildişi Sahili |
---|---|---|
Kone 87 ' |
Fildişi Sahili | 3-0 | Namibya |
---|---|---|
Diallo 10 ' , 90 ' Diomande 32 ' |
Kongo | 1-0 | Fildişi Sahili |
---|---|---|
Ntounou 10 ' |
Fildişi Sahili | 2-0 | Kongo |
---|---|---|
Bakayoko 20 ' Tiehi 25 ' |
Namibya | 1–1 | Fildişi Sahili |
---|---|---|
Yakup 56 ' | Diallo 78 ' |
Fildişi Sahili | 0-0 | Mali |
---|---|---|
Grup 4
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Güney Afrika | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 5 | +5 | 11 |
Gabon | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 | 10 |
Mauritius | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 8 | -2 | 6 |
Angola | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | -3 | 5 |
Güney Afrika | 1-0 | Angola |
---|---|---|
Bartlett 86 ' |
Mauritius | 1–1 | Güney Afrika |
---|---|---|
Periatambée 56 ' | Masinga 44 ' |
Angola | 3-1 | Gabon |
---|---|---|
Akwa 7 ' , 51 ' , 90 ' | Mouloungui 34 ' |
Gabon | 1-0 | Güney Afrika |
---|---|---|
Londra 90+3 ' ( kalem. ) |
Güney Afrika | 2-0 | Mauritius |
---|---|---|
Mngomeni 57 ' McCarthy 80 ' |
Angola | 2–2 | Güney Afrika |
---|---|---|
Zito 70 ' Jaburú 74 ' |
Mkhalele 32 ' , 48 ' |
Grup 5
Nijerya, 15 Mart 1999 itibariyle ev sahibi olarak nitelendirildi, sonuçları iptal edildi. Senegal Playoff'a katılma hakkı kazandı.
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Burkina Faso | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 5 | +3 | 8 |
Senegal | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 4 | 0 | 5 |
Burundi | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 6 | -3 | 3 |
Nijerya (H) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
(H) Verilen barındırma hakları
Burkina Faso | 0-0 İptal edildi |
Nijerya |
---|---|---|
Senegal | 1–1 | Burkina Faso |
---|---|---|
Keita 31 ' | anne 54 ' |
Burkina Faso | 2–2 | Senegal |
---|---|---|
Ouédraogo 45 ' Koné 80 ' |
Henri Camara 20 ' Diop 59 ' |
6. Grup
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zambiya | 6 | 5 | 1 | 0 | 9 | 2 | +7 | 16 |
DR Kongo | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | +1 | 10 |
Madagaskar | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 10 | -4 | 5 |
Kenya | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 7 | -4 | 2 |
Kenya | 1–1 | Madagaskar |
---|---|---|
Otieno 11 ' ( kalem. ) | Menakely 64 ' |
Madagaskar | 1-2 | Zambiya |
---|---|---|
Rasoanaivo 65 ' |
Kilambe 85 ' Milanzi 87 ' |
DR Kongo | 2-1 | Kenya |
---|---|---|
Kanyengele 15 ' , 65 ' | orijinal 66 ' |
Madagaskar | 3-1 | DR Kongo |
---|---|---|
Menakely 42 ' Rasoanaivo 64 ' , 74 ' |
Bakasu 81 ' |
DR Kongo | 2-0 | Madagaskar |
---|---|---|
Okidankoyi 7 ' Lokose 46 ' |
Zambiya | 3-0 | Madagaskar |
---|---|---|
Banda 1 ' , 22 ' Lota 85 ' |
Madagaskar | 1–1 | Kenya |
---|---|---|
Rasoanaivo 44 ' ( kalem. ) | Serengo 39 ' |
Grup 7
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tunus | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 3 | +10 | 15 |
Cezayir | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 7 | +1 | 7 |
Liberya | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 8 | -1 | 7 |
Uganda | 6 | 2 | 0 | 4 | 3 | 13 | -10 | 6 |
Liberya | 2-0 | Uganda |
---|---|---|
Zizi Roberts 20 ' Gebro 38 ' |
Tunus | 6-0 | Uganda |
---|---|---|
Kanzari 16 ' Jaidi 33 ' Boukadida 57 ' Sellimi 61 ' ( kalem. ) Rouissi 83 ' Gabsi 85 ' |
Final oynamak
Eritre (1. grup ikincileri) ve Senegal (5. grup ikincileri) final turnuvasında bir sıra için eleme maçında Zimbabwe'ye katılıyor.
Takım | Pld | W | NS | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Senegal | 4 | 3 | 0 | 1 | 11 | 4 | +7 | 9 |
Zimbabve | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 9 |
Eritre | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 13 | -11 | 0 |
- 1. bacak
Senegal | 6-2 | Eritre |
---|---|---|
Séne 2 ' Keita 21 ' , 52 ' Traoré 30 ' , 40 ' N'Diaye 60 ' |
Abraha 58 ' Fisahaye 68 ' |
- 2. bacak