1984 NCAA Division I Erkekler Basketbol Turnuvası - 1984 NCAA Division I Men's Basketball Tournament
Mevsim | 1983–84 | ||||
---|---|---|---|---|---|
Takımlar | 53 | ||||
Finaller sitesi |
Krallık Seattle |
||||
Şampiyonlar |
Georgetown Hoyas (1. şampiyonluk, 2. şampiyonluk maçı, 3. Final Four) |
||||
İkinci |
Houston Cougars (2. şampiyonluk maçı, 5. Final Four) |
||||
yarı finalistler | |||||
kazanan koç | John Thompson (1. şampiyonluk) | ||||
paspas | Patrick Ewing (Georgetown) | ||||
katılım | 397.481 | ||||
En iyi derece |
Roosevelt Chapman Dayton (105 puan) |
||||
|
1984 NCAA Division I Erkekler Basketbol Turnuvası oynayan 53 okulları dahil tek eleme erkek milli şampiyonunu belirlemek için oyun NCAA Division I kolej basketbolu . 13 Mart 1984'te başladı ve 2 Nisan'da Seattle'da yapılan şampiyonluk maçıyla sona erdi . Toplam 52 maç oynandı. Bu, her takımın ilk turda oynadığı 1985 turnuvasında başlayan alan 64 takıma genişledikçe bazı takımların ilk turda baylar kazandığı son turnuvaydı. Aynı zamanda bir ön eleme turu ile ikinci yıldı; ön maçlar 2001 yılına kadar tekrar oynanmayacaktı .
John Thompson tarafından çalıştırılan Georgetown , Guy Lewis tarafından çalıştırılan Houston son maçında 84-75 zaferle ulusal şampiyonluğunu kazandı . Georgetown'dan Patrick Ewing , turnuvanın En Başarılı Oyuncusu seçildi . Thompson , takımını herhangi bir NCAA Division I şampiyonluğuna götüren ilk Afrikalı-Amerikalı baş antrenör oldu.
Georgetown , okul tarihinde üçüncü kez Final Four'a ve üç yıl içinde ikinci kez, ulusal bir yarı final maçını hiç kaybetmeyen ve "İkiz Kuleler", Sam Bowie ve Melvin Turpin tarafından yönetilen bir takım olan Kentucky ile karşı karşıya kaldı . Bowie ve Turpin, Ewing'i erken faul belasına sokmayı başardılar ve onunla yedek kulübesindeyken ve Reggie Williams oyun sırasında sahadan sadece 1'e 7 (%14.3) şut çekerken, Wildcats 27-15 öne geçti. İlk yarı 3:06 kaldı. Ancak bundan sonra Hoyas, kolej basketbolunda hala rakipsiz bir savunma duruşu sergiledi: Kentucky ilk yarıda sadece iki sayı daha attı; Wildcats da ikinci yarının ilk 9 dakika 55 saniyesinde gol atamadı, ilk 12 şutu kaçırdı ve ardından maçın geri kalanında 21'e 3'lük (%14.3) şut attı. Genel olarak, Kentucky ikinci yarıda 33'e 3 (yüzde 9,1) şutunu çekti. Sadece 17 dakika oynamasına ve ikinci yarıda sezon sonu ayağından sakatlanmasına rağmen, Gene Smith kariyerinin en iyi savunma oyunlarından birine sahipti. Bowie ve Turpin maçı 21'e 5 kombine bitirdi, Wingate 12 sayı attı ve Kentucky'nin Jim Master'ını sahadan 7'ye 2 (%28.6) şut ile tuttu , Michael Jackson 12 sayı attı ve kariyer rekorunu kırdı. 10 ribaund ve Georgetown, okul tarihinde üçüncü kez ve üç yıl içinde ikinci kez ulusal finale yükselmek için 53-40 kazandı.
İlk ulusal yarı finalde, Houston, arka arkaya üçüncü Final Four'unda oynayan Virginia'yı geride bıraktı ve Doğu bölgesinde 7 numaralı seribaşı olarak Final Four'a 49-47 ulaştı. Cavaliers , önceki sezon dört kez All-American Ralph Sampson'ın mezun olmasına rağmen ulusal yarı finale yükseldi . Tesadüfen, Houston'ın All-America pivotu Akeem Olajuwon , yakında Sampson'ın Houston Rockets ile takım arkadaşı olacaktı .
NCAA finalinde Georgetown , 2 Nisan'da Houston ile karşılaştı . Reggie Williams, güçlü bir savunma performansı sergileyerek ve 19 sayı ve yedi ribaund ile sahadan 18'e 9 (%50.0) şut çekerek gerçek potansiyelini ilk kez gösterdi. David Wingate 16 sayı, Ewing 10 sayı ve 9 ribaund ile oynadı . Jackson 11 sayı attı ve altı asist yaptı, bunlardan ikisi maçın sonlarında belirleyici basketler için Ewing ve Michael Graham'ı kurdu . Maç son düdükten çok önce kararlaştırıldı ve Hoyas okulun ilk ulusal şampiyonluğunu 84-75 kazandı. Oyunun sonlarında, Georgetown rahat bir üstünlüğün tadını çıkarırken, Thompson başlangıçları çıkarmaya ve yedek oyunculara sahada biraz zaman vermeye başladı; Oyunun kalıcı imajı, kıdemli gardiyan Fred Brown oyundan çıktığında geldi. İki yıl önce , Kahverengi yanlışlıkla topu geçmişti North Carolina 'ın James Worthy son saniyede 1982 şampiyonluk maçında son oyunu kazanan atış ve Kuzey Carolina ulusal şampiyonluğu için izin ve kameralar vardı için Georgetown'ın şansını mahvediyor, Thompson'ı Tar Heels'ın kutladığı gibi harap olmuş bir Brown'ı kucaklayarak teselli ederken yakaladı. Brown 1984 şampiyonluk maçından ayrılırken, kameralar Brown ve Thompson'ı bu kez bir zaferi kutlamak için kenarda kucaklarken yakaladı.
Program ve mekanlar
1984 turnuvasının her turuna ev sahipliği yapmak için seçilen siteler şunlardır:
Açılış Turu
- 13 Mart
- Doğu ve Batı Bölgeleri
- Orta Doğu ve Orta Batı Bölgeleri
Birinci ve İkinci Turlar
- 15 ve 17 Mart
- Doğu Bölgesi
- Ortadoğu Bölgesi
- Ortabatı Bölgesi
- Batı Bölgesi
- 16 ve 18 Mart
- Doğu Bölgesi
- Ortadoğu Bölgesi
- Ortabatı Bölgesi
- Batı Bölgesi
Bölgesel Yarı Finaller ve Finaller (Sweet Sixteen ve Elite Eight)
- 22 ve 24 Mart
- Doğu Bölgesi , Omni Coliseum , Atlanta, Georgia
- Orta Doğu Bölgesi , Rupp Arena , Lexington, Kentucky
- 23 ve 25 Mart
- Midwest Regional , St. Louis Arena , St. Louis, Missouri
- Batı Bölgesel , Pauley Pavilion , Los Angeles, California
Ulusal Yarı Finaller ve Şampiyona (Final Four ve Şampiyona)
- 31 Mart ve 2 Nisan
Seattle, 1952'den beri ilk kez Final Four'a ev sahipliği yaptı ve Kingdome'da ilk kez, daha sonra NBA'den Seattle SuperSonics'in yanı sıra MLB'den Mariners ve NFL'den Seahawks'a ev sahipliği yaptı . Kingdome, Astrodome ve Superdome'dan sonra Final Four'a ev sahipliği yapan üçüncü kubbeli çok amaçlı stadyum oldu . Üç şehir -East Rutherford, Memphis ve Milwaukee- ilk kez ev sahipliği yaptı. New York City ve Newark arasında yer alan East Rutherford, New York metropol bölgesinde oyunlara ev sahipliği yapan dördüncü siteydi. Mid-South Coliseum ve MECCA Arena , Memphis'te The Pyramid ve FedExForum'da ve Milwaukee'de şu anda feshedilmiş olan BMO Harris Bradley Center veya Fiserv Forum'da gelecekteki oyunlarla yalnızca bu sefer ev sahipliği yaptı . MECCA Arena'daki oyunlar, Madison'ın 1969'da Ortadoğu bölge yarışmalarına ev sahipliği yapmasından bu yana Wisconsin'deki ilk turnuva oyunlarıydı . Bu turnuva , "Kolej Basketbolu Katedrali" olan Palestra'nın son kez bir NCAA Turnuvası maçına ev sahipliği yaptığı; Philadelphia'daki gelecekteki oyunlar Spectrum veya Wells Fargo Center'daydı .
Takımlar
Bölge | Tohum | Takım | Koç | bitmiş | Son Rakip | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|
Doğu | ||||||
Doğu | 1 | kuzey Carolina | Dean Smith | Tatlı Onaltı | 4 Hindistan | 72–68 |
Doğu | 2 | Arkansas | Eddie Sutton | 32 raunt | 7 Virjinya | 53–51 |
Doğu | 3 | Siraküza | Jim Boeheim | Tatlı Onaltı | 7 Virjinya | 63-55 |
Doğu | 4 | Hindistan | Bob Şövalye | Bölge İkinciliği | 7 Virjinya | L50–48 |
Doğu | 5 | kumral | sonny smith | 48'in son turu | 12 Richmond | 72–71 |
Doğu | 6 | VCU | JD Barnett | 32 raunt | 3 Siraküza | 78-63 |
Doğu | 7 | Virjinya | Terry Hollanda | Ulusal Yarı Finaller | 2 Houstan | L49-47 |
Doğu | 8 | tapınak | John Chaney | 32 raunt | 1 Kuzey Karolina | 77-66 |
Doğu | 9 | Aziz John | Lou Carnesecca | 48'in son turu | 8 Tapınak | 65-63 |
Doğu | 10 | İona | Pat Kennedy | 48'in son turu | 7 Virjinya | 58-57 |
Doğu | 11 | Long Island | Paul Lizzo | Ön Tur | 11 Kuzeydoğu | 90-87 |
Doğu | 11 | Kuzeydoğu | Jim Calhoun | 48'in son turu | 6 VCU | 70–69 |
Doğu | 12 | Richmond | Dick Tarrant | 32 raunt | 4 Hindistan | 75-67 |
Doğu | 12 | Binici | John Carpenter | Ön Tur | 12 Richmond | 89-65 |
ortadoğu | ||||||
ortadoğu | 1 | Kentucky | Joe B. Salon | Ulusal Yarı Finaller | 1 Georgetown | 53-40 |
ortadoğu | 2 | Illinois | Lou Henson | Bölge İkinciliği | 1 Kentucky | 54-51 |
ortadoğu | 3 | Maryland | solak kuruyemiş | Tatlı Onaltı | 2 Illinois | 72–70 |
ortadoğu | 4 | Tuzla | Nolan Richardson | 32 raunt | 5 Louisville | 69-67 |
ortadoğu | 5 | Louisville | Denny Crum | Tatlı Onaltı | 1 Kentucky | 72–67 |
ortadoğu | 6 | Oregon Eyaleti | Ralph Miller | 48'in son turu | 11 Batı Virjinya | 64-62 |
ortadoğu | 7 | Villanova | Rollie Massimino | 32 raunt | 2 Illinois | 64-56 |
ortadoğu | 8 | BYU | LaDell Andersen | 32 raunt | 1 Kentucky | 93-68 |
ortadoğu | 9 | UAB | Gen Bartow | 48'in son turu | 8 BYÜ | 84-68 |
ortadoğu | 10 | Marshall | Rick Huckabay | 48'in son turu | 7 Villanova | 84-72 |
ortadoğu | 11 | Batı Virginia | Gale Catlett | 32 raunt | 3 Maryland | 102-77 |
ortadoğu | 12 | Morehead Eyaleti | Wayne Martin | 48'in son turu | 5 Louisville | 72–59 |
ortadoğu | 12 | Kuzey Karolina A&T | Don Corbett | Ön Tur | 12 Morehead Eyaleti | 70–69 |
Ortabatı | ||||||
Ortabatı | 1 | DePaul | Ray Meyer | Tatlı Onaltı | 4 Ormanı Uyandır | 73–71 |
Ortabatı | 2 | Houston | adam lewis | İkinci | 1 Georgetown | 84-75 |
Ortabatı | 3 | Purdue | Gen Keady | 32 raunt | 6 Memphis Eyaleti | 66-48 |
Ortabatı | 4 | Ormanı Uyandır | Carl Tacy | Bölge İkinciliği | 2 Houstan | 68-63 |
Ortabatı | 5 | kansas | Larry Brown | 32 raunt | 4 Ormanı Uyandır | 69-59 |
Ortabatı | 6 | Memphis Eyaleti (Boşaldı) | Dana Kirk | Tatlı Onaltı | 2 Houstan | 78-71 |
Ortabatı | 7 | Fresno Eyaleti | Boyd Grant | 48'in son turu | 10 Louisiana Teknolojisi | 66-56 |
Ortabatı | 8 | Illinois Eyaleti | Bob Donewald | 32 raunt | 1 DePaul | 75–61 |
Ortabatı | 9 | Alabama | Wimp Sanderson | 48'in son turu | 8 Illinois Eyaleti | L 49–48 |
Ortabatı | 10 | Louisiana Teknolojisi | Andy Russo | 32 raunt | 2 Houstan | 77-69 |
Ortabatı | 11 | oral roberts | sik dönüm | 48'in son turu | 6 Memphis Eyaleti | 92-83 |
Ortabatı | 12 | Alcorn Eyaleti | Davey Whitney | 48'in son turu | 5 Kansas | 57–56 |
Ortabatı | 12 | Houston Baptist | gen Iba | Ön Tur | 12 Alcorn Eyaleti | 79-60 |
Batı | ||||||
Batı | 1 | Georgetown | John Thompson | Şampiyon | 2 Houstan | B 84–75 |
Batı | 2 | Oklahoma | Billy Tubbs | 32 raunt | 10 Dayton | 89-85 |
Batı | 3 | Dük | Mike Krzyzewski | 32 raunt | 6 Washington | 80-78 |
Batı | 4 | UTEP | Don Haskins | 32 raunt | 5 UNLV | 73-60 |
Batı | 5 | UNLV | Jerry Tarkanyan | Tatlı Onaltı | 1 Georgetown | 62-48 |
Batı | 6 | Washington | Merve Harshman | Tatlı Onaltı | 10 Dayton | 64-58 |
Batı | 7 | LSU | Dale Brown | 48'in son turu | 10 Dayton | 74-66 |
Batı | 8 | Miami (OH) | Darrell Hedric | 48'in son turu | 9 SMU | 83-69 |
Batı | 9 | SMU | Dave Bliss | 32 raunt | 1 Georgetown | 37–36 |
Batı | 10 | Dayton | Don Donoher | Bölge İkinciliği | 1 Georgetown | 61–49 |
Batı | 11 | Nevada | sonny allen | 48'in son turu | 6 Washington | 64-54 |
Batı | 12 | Princeton | pete carril | 48'in son turu | 5 UNLV | 68-56 |
Batı | 12 | San Diego | Jim Brovelli | Ön Tur | 12 Princeton | 65-56 |
braket
* – Fazla mesai süresini belirtir
ön tur
|
|
|
|
|
Doğu Bölgesi – Atlanta, Georgia
İlk tur | İkinci tur | Bölgesel Yarı Finaller | Bölgesel Finaller | ||||||||||||||||
8 | tapınak | 65 | |||||||||||||||||
9 | Aziz John | 63 | |||||||||||||||||
8 | tapınak | 66 | |||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 77 | |||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 68 | |||||||||||||||||
4 | Hindistan | 72 | |||||||||||||||||
4 | Hindistan | 75 | |||||||||||||||||
12 | Richmond | 67 | |||||||||||||||||
5 | kumral | 71 | |||||||||||||||||
12 | Richmond | 72 | |||||||||||||||||
4 | Hindistan | 48 | |||||||||||||||||
7 | Virjinya | 50 | |||||||||||||||||
6 | VCU | 70 | |||||||||||||||||
11 | Kuzeydoğu | 69 | |||||||||||||||||
6 | VCU | 63 | |||||||||||||||||
3 | Siraküza | 78 | |||||||||||||||||
3 | Siraküza | 55 | |||||||||||||||||
7 | Virjinya | 63 | |||||||||||||||||
2 | Arkansas | 51* | |||||||||||||||||
7 | Virjinya | 53 | |||||||||||||||||
7 | Virjinya | 58 | |||||||||||||||||
10 | İona | 57 |
Midwest Regional – St. Louis, Missouri
İlk tur | İkinci tur | Bölgesel Yarı Finaller | Bölgesel Finaller | ||||||||||||||||
8 | Illinois Eyaleti | 49 | |||||||||||||||||
9 | Alabama | 48 | |||||||||||||||||
8 | Illinois Eyaleti | 61 | |||||||||||||||||
1 | DePaul | 75 | |||||||||||||||||
1 | DePaul | 71* | |||||||||||||||||
4 | Ormanı Uyandır | 73 | |||||||||||||||||
4 | Ormanı Uyandır | 69 | |||||||||||||||||
5 | kansas | 59 | |||||||||||||||||
5 | kansas | 57 | |||||||||||||||||
12 | Alcorn Eyaleti | 56 | |||||||||||||||||
4 | Ormanı Uyandır | 63 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 68 | |||||||||||||||||
6 | Memphis Eyaleti | 92 | |||||||||||||||||
11 | oral roberts | 83 | |||||||||||||||||
6 | Memphis Eyaleti | 66 | |||||||||||||||||
3 | Purdue | 48 | |||||||||||||||||
6 | Memphis Eyaleti | 71 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 78 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 77 | |||||||||||||||||
10 | Louisiana Teknolojisi | 70 | |||||||||||||||||
7 | Fresno Eyaleti | 56 | |||||||||||||||||
10 | Louisiana Teknolojisi | 66 |
Orta Doğu Bölgesi – Lexington, Kentucky
İlk tur | İkinci tur | Bölgesel Yarı Finaller | Bölgesel Finaller | ||||||||||||||||
8 | BYU | 84 | |||||||||||||||||
9 | UAB | 68 | |||||||||||||||||
8 | BYU | 68 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 93 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 72 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 67 | |||||||||||||||||
4 | Tuzla | 67 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 69 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 72 | |||||||||||||||||
12 | Morehead Eyaleti | 59 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 54 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 51 | |||||||||||||||||
6 | Oregon Eyaleti | 62 | |||||||||||||||||
11 | Batı Virginia | 64 | |||||||||||||||||
11 | Batı Virginia | 77 | |||||||||||||||||
3 | Maryland | 102 | |||||||||||||||||
3 | Maryland | 70 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 72 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 64 | |||||||||||||||||
7 | Villanova | 56 | |||||||||||||||||
7 | Villanova | 84 | |||||||||||||||||
10 | Marshall | 72 |
Batı Bölgesi – Los Angeles
İlk tur | İkinci tur | Bölgesel Yarı Finaller | Bölgesel Finaller | ||||||||||||||||
8 | Miami (OH) | 69 | |||||||||||||||||
9 | SMU | 83 | |||||||||||||||||
9 | SMU | 36 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 37 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 62 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 48 | |||||||||||||||||
4 | UTEP | 60 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 73 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 68 | |||||||||||||||||
12 | Princeton | 56 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 61 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 49 | |||||||||||||||||
6 | Washington | 64 | |||||||||||||||||
11 | Nevada | 54 | |||||||||||||||||
6 | Washington | 80 | |||||||||||||||||
3 | Dük | 78 | |||||||||||||||||
6 | Washington | 58 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 64 | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma | 85 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 89 | |||||||||||||||||
7 | LSU | 66 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 74 |
Son dört
Ulusal Yarı Finaller | Ulusal Şampiyonluk Oyunu | ||||||||
E7 | Virjinya | 47* | |||||||
MW2 | Houston | 49 | |||||||
W1 | Georgetown | 84 | |||||||
MW2 | Houston | 75 | |||||||
ME1 | Kentucky | 40 | |||||||
W1 | Georgetown | 53 |
Şampiyonluk oyunu
CBS
|
2 Nisan
|
Houston 75, Georgetown 84 | ||
Yarıya göre puanlama: 30-40, 45-44 | ||
Puan : Franklin 21 Rebs : Olajuwon 9 Astlar : Franklin 9 |
Puan: Williams 19 Rebs: Ewing 9 Astlar: Jackson 6 |
Katılım: 38.471 |
yayın bilgileri
Televizyon
- Brent Musburger , Stüdyo Sunucusu olarak görev yaptı
- Gary Bender ve Billy Packer – Salt Lake City, Utah'ta Birinci Tur (Dayton-LSU); İkinci Tur Charlotte, North Carolina (Kuzey Carolina–Temple, Indiana–Richmond) ve Lincoln, Nebraska'da (DePaul–Illinois State, Wake Forest–Kansas); Atlanta, Georgia'da Doğu Bölgesel Yarı Finali (Kuzey Karolina–Indiana) ve Bölgesel Final; Los Angeles, California'da Batı Bölgesel Finali; Seattle, Washington'da Final Four
- Verne Lundquist ve Steve Grote – Memphis, Tennessee'de (Houston–Louisiana Tech, Memphis State–Purdue) ve Milwaukee, Wisconsin'de (Tulsa–Louisville, Illinois–Villanova) İkinci Tur; Midwest Bölgesel Yarı Finali (DePaul–Wake Forest) ve St. Louis, Missouri'de Bölgesel Final
- Frank Glieber ve Larry Conley - Pullman, Washington'da Birinci (Ohio-SMU Miami) ve İkinci (Georgetown-SMU, Duke-Washington) Turlar; Orta Doğu Bölgesel Finali Lexington, Kentucky'de
- Dick Stockton ve Bill Raftery – East Rutherford, New Jersey'de İkinci Tur (Arkansas–Virginia, Syracuse–VCU); Los Angeles, California'da Batı Bölgesel Yarı Finali (Georgetown–UNLV)
- Tim Ryan ve Lynn Shackelford – Salt Lake City, Utah'da İkinci Tur (Oklahoma–Dayton, UTEP–UNLV)
ESPN/ NCAA Yapımları
- Bob Ley , Studio sunucusunda ve Dick Vitale'de Studio analisti olarak görev yaptı
- Jim Thacker ve Irv Brown – Doğu Bölgesel Yarı Finali (Syracuse–Virginia), Atlanta, Georgia'da
- Tom Hammond ve Larry Conley – Dayton, Ohio'da Ön Eleme Turu; Orta Doğu Bölgesel Yarı Finalleri Lexington, Kentucky'de
- Fred White ve Gary Thompson – St. Louis, Missouri'de Midwest Bölgesel Yarı Finali (Houston–Memphis Eyaleti)
- Mike Walden ve Bill Raftery – Los Angeles, California'da Batı Bölgesel Yarı Finali (Washington-Dayton)
- Frank Herzog ve James Brown – Birmingham, Alabama'da İkinci Tur (Kentucky–Brigham Young, Maryland–Batı Virginia)
- Jim Thacker ve Jeff Mullins – Charlotte, North Carolina'da Birinci Tur (Tapınak–St. John's, Auburn–Richmond)
- Jim Thacker ve Bill Raftery – East Rutherford, New Jersey'de Birinci Tur (VCU–Kuzeydoğu, Virginia–Iona)
- Fred White ve Irv Brown – Birinci Tur, Birmingham, Alabama (Oregon Eyaleti–Batı Virginia, Brigham Young–UAB)
- Tom Hammond ve Wayne Larrivee – Milwaukee, Wisconsin'de Birinci Tur (Louisville–Morehead State, Villanova–Marshall)
- John Sanders ve Joe Dean – Memphis, Tennessee'de Birinci Tur (Fresno State–Louisiana Tech, Memphis State–Oral Roberts)
- Frank Fallon ve Gary Thompson - Lincoln, Nebraska'da Birinci Tur (Illinois Eyaleti–Alabama, Kansas–Alcorn Eyaleti)
- Mike Walden ve Larry Conley - Pullman, Washington'da Birinci Tur (Washington-Nevada)
- John Sanders ve Bill Raftery – Philadelphia, Pennsylvania'da Ön Eleme Turu
yerel radyo
Takımlar | amiral gemisi istasyonu | Play-by-play spikeri | Renk analist(ler)i |
---|---|---|---|
Georgetown | WWDC ( Georgetown ) | zengin chvotkin | John Blake |
kansas | KLWN-AM ( Lawrence ) | Max Falkenstein | Bob Davis |
Kentucky | WHAS-AM ( Louisville ) | Cawood Ledford | |
LSU | WWL-AM ( New Orleans ) | Jim Hawthorne |
Ayrıca bakınız
- 1984 NAIA Erkekler Basketbol Turnuvası
- 1984 Ulusal Davet Turnuvası
- 1984 NCAA Division I Kadınlar Basketbol Turnuvası
- 1984 NCAA Division II Erkekler Basketbol Turnuvası
- 1984 NCAA Division III Erkekler Basketbol Turnuvası
- NAIA Kadınlar Basketbol Şampiyonası
- Ulusal Bayan Davetli Turnuvası
- NCAA Division II Kadınlar Basketbol Turnuvası
- NCAA Division III Kadınlar Basketbol Turnuvası